کاهش سایز بازو در یک ماه

با افزایش سن و کاهش تحرک، چربی‌هایی در ناحیه‌ی بازو جمع می‌شوند که افراد را به فکر کاهش سایز بازو‌ها می‌اندازند. از آن‌جا که یکی از بزرگ‌ترین معضلات زنان، چربی‌های بازو است، برنافیت قصد دارد بهترین روش‌های کاهش سایز بازو را معرفی کند.

آنچه در این مطلب خواهید آموخت پنهان

خوش فرم کردن بازو در یک ماه

بازوها یکی از اعضای بدن هستند که چربی زیادی را در خود ذخیره می‌کنند و شکل آن‌ها را زشت می‌کند، بدین ترتیب ممکن است نتوانید لباس‌های دلخواهتان را بپوشید. چربی بازوها در زنان مشکل بزرگ‌تری از مردان است، چرا که بدن زنان به طور ژنتیکی، چربی‌های بیشتری را در ناحیه‌ی باسن، ران‌ها و بازوها ذخیره می‌کند.

چه چیزی موجب چربی‌های بازو می‌شود؟

اگر بخواهیم چربی‌های بازو را توصیف کنیم، باید آن را جزء سرسخت‌ترین چربی‌ها معرفی کنیم. چربی‌هایی که راحت ایجاد می‌شوند، اما به سختی می‌توان آن‌ها را رفع کرد. یکی از مهم‌ترین مواردی که در ایجاد چربی‌های بازو نقش دارند، سن و سال است.

با افزایش سن، میزان متابولیسم بدن شما کاهش پیدا می‌کند و اگر فعالیتتان کم باشد، چربی‌های اضافی در بازوها جمع می‌شوند. طبق برخی از مطالعات نیز کاهش تستوسترون در بدن موجب ذخیره چربی‌های اضافی در بازوها می‌شود. با افزایش سن، میزان تستوسترون در بدن زنان کاهش می‌یابد و سوزاندن این چربی‌ها برایشان سخت‌تر می‌شود.

بازوهای شما یک بار و برای همیشه خوش فرم می‌شود

۱. برای کاهش چربی بازوها بر روی تمرین های موضعی تمرکز نکنید

متاسفانه، ما نمی‌توانیم چربی‌ها را به صورت موضعی کاهش دهیم یا به بدنمان بگوییم کدام قسمت از چربی‌ها را بسوزاند. بلکه این مسئله، یک موضوع ژنتیکی است. بدن شما هم زمان با تولدتان، تصمیم می‌گیرد که چربی‌ها باید در کجا ذخیره شوند و به همین شکل، چربی‌ها را از هر جایی که بخواهد به جای دیگر می‌کشاند. بنابراین، برای کاهش چربی بازوها باید بر روی کاهش چربی‌های کل بدن تمرکز کنید.

۲. حداقل سه بار در هفته را به تمرین های اینتروال بپردازید

تمرین‌های اینتروال که شامل یک سری از حرکات با شدت بالا و استراحت‌ های کوتاه است، برای سوزاندن چربی‌ها بسیار مفید است. در طول حرکات ورزشی، نه تنها کالری می‌سوزانید، بلکه این چربی سوزی تا ۲۴ ساعت پس از آن نیز ادامه خواهد داشت.

چرا که تمرین‌های اینتروال به دلیل اثر چربی سوزی پس از ورزش نیز، متابولیسم را افزایش خواهد داد. برای این‌که کالری بیشتری بسوزانید، در هر یک از حرکات باید ماهیچه‌های زیادی را درگیر کنید. ورزش‌های مناسب کل بدن همچون برپی، اسکوات بالای سر و پوش آپ در یک زمان گروه زیادی از ماهیچه‌ها را درگیر و آن‌ها را برای چربی سوزی آماده می‌کند. حداقل سه بار در هفته را به تمرین های اینتروال کل بدن اختصاص دهید.

۳. وزنه‌ای بردارید که تنها ۸ تا ۱۵ بار بتوانید آن را بلند کنید

بسیاری از زنان به دلیل ترس از حجیم شدن بدن، از برداشتن وزنه‌های سنگین خودداری می‌کنند اما زنان تستوسترون کافی برای این کار را ندارند. با برداشتن وزنه‌های سنگین، نه تنها در طول تمرین کالری بیشتری می‌سوزانید، بلکه میزان متابولیسم پایه‌ی شما نیز افزایش می‌یابد و منجر به کاهش ذخیره‌ی چربی‌ها در طول زمان می‌شود.

اما از کجا بفهمید که یک وزنه، به اندازه‌ی کافی سنگین است یا نه؟ وزنه‌ای را بیابید که تنها ۸ تا ۱۵ مرتبه بتوانید با آن کار کنید. زمانی که می‌خواهید آخرین مرحله را انجام دهید، باید آن را به سختی به اتمام برسانید. اگر پانزدهمین مرحله را بدون سختی به پایان رساندید، باید وزنه‌ی سنگین‌تری بلند کنید.

۴. حرکت شنای مثلثی، کیک بک و دیپ عضلات سه سر را انجام دهید

گرچه شما نقشی در سوزاندن چربی‌های بدن ندارید، اما در ماهیچه سازی آن نقش مهمی می‌توانید داشته باشید. انجام ورزش‌هایی که موجب عضله سازی  بازوها به ویژه در عضلات سه سر می‌شود، آن‌ها را سفت‌تر و پرتر می‌کند. یکی از ورزش‌های مهم برای بهبود شکل بازوها، حرکت شنای مثلثی به همراه کیک بک و دیپ عضلات سه سر است.

چه روش‌هایی برای کاهش سایز بازو وجود دارد؟

لاغری موضعی، رژیم غذایی سالم و ورزش بهترین روش‌هایکاهش سایز بازوها است. در ادامه هر یک این روش‌ها، مفصل توضیح داده شده است.

آر اف لاغری، موثرترین روش کاهش سایز بازو

یکی از بهترین روش‌های لاغری موضعی آر اف است. آر اف با ایجاد یک گرمایش عمیق، نه تنها بر روی پوست، بلکه بر روی بافت زیر پوست نیز تاثیر می‌گذارد. بنابراین، مایعات احتباس شده در بافت‌ها و سموم حاصل از تجمع چربی‌ها را آزاد می‌کند.

جریان خون را در بافت زیر پوستی افزایش می‌دهد و بدین ترتیب به خارج شدن چربی‌ها کمک می‌کند. علاوه بر آن با تحریک کلاژن، پوست را بازسازی و سفت تر می‌کند. در پاسخ به این آسیب گرمایشی، فیبروبلاست‌ها به مناطق درمان شده مهاجرت می‌کنند تا بافت‌ها را احیا کرده و کشسانی از دست رفته‌ی آن‌ها را باز گردانند.

آر اف و لاغری بازو

رژیم غذایی سالم برای کاهش سایز بازو

برای کوچک کردن بازوها باید از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید. کاهش چربی‌های بدن، به کاهش چربی‌های موضعی نیز کمک خواهد کرد.

۱. کالری‌های دریافتی 

هر چند کالری شماری ابزار چندان دقیقی برای اندازه گیری میزان غذاها نیست، اما کاهش میزان مصرف کالری‌ها به کاهش وزن کلی کمک می‌کند. برای کاهش هر نیم کیلو وزن، هر فرد باید ۳۵۰۰ کالری بسوزاند. با کاهش مصرف ۵۰۰ کالری در روز می‌توانید در عرض یک هفته به این هدف دست پیدا کنید. کاهش بیش از حد کالری به هیچ وجه توصیه نمی شود، چرا که موجب کاهش انرژی، خستگی و سرگیجه می شود.

کالری مصرفی

۲. کاهش مصرف شکر 

برای کاهش سایز بازو‌ها، باید مصرف غذاهای حاوی قند را به حداقل رساند. برای از بین بردن چربی‌های بازو باید تغییراتی در رژیم غذایی خود به وجود آورید. مثلا از شکر کمتری در قهوه یا چای خود استفاده کنید یا به جای آبمیوه، خود میوه را مصرف کنید.

منع خوراکی های شیرین

۳. صرف صبحانه

ترک مصرف صبحانه یکی از بدترین کارهای که می‌توانید در مورد بازوها انجام دهید. عدم مصرف صبحانه موجب پرخوری در وعده‌های غذایی بعد می‌شود.

صبحانه مقوی و مفید

۴. مصرف پروتئین‌

اگر می‌خواهید از شر چربی‌های بازو خلاص شوید، باید پروتئین بیشتری در وعده‌های غذایی خود بگنجانید. غذاهای حاوی پروتئین، به ماهیچه سازی  و افزایش سوخت و ساز بدن کمک می‌کنند. علاوه بر آن، مصرف پروتئین‌ها موجب می‌شود برای مدت بیشتری سیر بمانید. گوشت، حبوبات، دانه‌ها و غذاهای دریایی منابع خوبی برای دریافت پروتئین هستند.

۵. میوه‌ و سبزیجات 

میوه‌ها و سبزیجات به شدت مغذی هستند و به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می‌کنند. بنابراین میوه‌ها و سبزیجات بیشتری باید به رژیم غذایی خود اضافه کنید. حداقل روزی دو نوع میوه مصرف کنید. مصرف غذاهای ناسالم همچون چیپس، پفک و کلوچه را به حداقل برسانید.

۶. لبنیات

روزی یک وعده شیر و یک تخم مرغ کامل را به برنامه غذایی خود اضافه کنید. زرده تخم مرغ را دور نیاندازید، چرا که به شدت مغذی است. این ماده سرشار از ویتامین‌های محلول در چربی، مواد معدنی، پروتئین و چربی‌های مفید است.

۷. نوشیدن آب در طول روز 

برای کنترل اشتها بین وعده‌های اصلی خود آب بنوشید. این کار به افزایش سوخت و ساز و چربی سوزی کمک می‌کند. همراه با وعده‌های غذایی آب مصرف نکنید. این کار موجب رقیق شدن اسیدهای معده و اختلال در گوارش می‌شود.

۸. مصرف مکمل‌های طبیعی

منظور از مکمل‌های طبیعی، داروهای گیاهی، ادویه جات و روغن‌های سالمی است که به کاهش وزن و کاهش سایز کمک می‌کند.

۹. زنجبیل

زنجبیل خواص فراوانی دارد که یکی از آن‌ها کمک به کاهش وزن است. زنجبیل، تولید اسید لاکتیک ماهیچه‌ها را افزایش می‌دهد. اسید لاکتیک به تولید هورمون رشد و در نتیجه شکستن چربی کمک می‌کند. در نتیجه افزودن زنجبیل به غذاها یا مصرف خام آن به کاهش وزن کمک می‌کند.

مصرف زنجیبل و لاغری بازو

۱۰. فلفل

فلفل، حاوی ماده‌ای به نام کپسایسین است که به افزایش چربی سوزی و نرخ متابولیک پایه کمک می‌کند. کپسایسین با افزایش سطح نوراپی نفرین (یک انتقال دهنده عصبی) به سوزاندن چربی‌ها کمک می‌کند. در نتیجه، افزایش نوراپی نفرین به کاهش وزن کمک می‌کند.

۱۱. روغن ماهی

روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است. این اسیدها به مواد هورمون مانندی تبدیل می‌شوند که پروستاگلاندین نام دارند. این مواد به افزایش دمای بدن و چربی سوزی کمک می‌کنند. روغن ماهی به افزایش ماهیچه‌های کم چرب و کاهش بافت چربی کمک می‌کند.

۱۲. تغییر در سبک زندگی

تغییر در سبک زندگی، آخرین کاری است که می‌توانید برای لاغری بازوهای خود انجام دهید.

۱۳. کاهش استرس

استرس، نگرانی و ناراحتی با افزایش هورمون کورتیزول به بدن شما آسیب می‌رساند. به علاوه، موجب پرخوری عصبی نیز می‌شود. به این ترتیب کاهش استرس به کاهش وزن کمک می‌کند.

۱۴. خواب کافی

به جز تغذیه سالم و ورزش باید مراقب خواب خود نیز باشید. حداقل هفت ساعت در روز بخوابید، زود به رختخواب بروید و زود از خواب بیدار شوید. به این ترتیب فرصت و انرژی کافی برای ورزش و صبحانه ی سالم را خواهید داشت.

خواب کافی و مفید

۱۵. کاهش مصرف جانک فودها

حتی الامکان از مصرف غذاهایی که هیچ فایده‌ای جز افزایش وزن ندارند، بپرهیزید. سعی کنید در ساعت ۷ شب غذا بخورید و ساعت ۱۰ بخوابید. این کار علاوه بر کاهش وزن از هوس های آخر شبی جلوگیری می‌کند.

ورزش‌های مخصوص بازو

 

 

کاهش سایز بازو تنها با ورزش محقق نمی‌شود. اگر به دنبال روش‌های طبیعی و غیر درمانی رفع چربی‌ها هستید، همراه با رژیم غذایی باید ورزش کنید. ورزش‌های زیر برای کاهش چربی‌های بازو بسیار مفید است.

۱. حرکت ورزشی وزنه برداری (Weight lifting)

روزهایی که از بلند کردن وزنه‌های سنگین می‌ترسیدید، دیگر تمام شده است. درحال حاضر همه‌ی شما می‌دانید که تنها وقتی می‌توانید وزنه‌های سنگین بلند کنید که به سختی کار کنید. اگر می‌خواهید کار کنید، باید با وزنه‌ای شروع کنید که ماهیچه‌های شما را تحریک می‌کند و آثار خوبی از خود به جای می‌گذارد.

اگر وزنه‌ای انتخاب کرده‌اید که آن را می‌توانید ۱۰۰ بار یا بیشتر بلند کنید، باید بدانید که کار مهمی انجام نداده‌اید. در این‌جا خواهید فهمید که چطور می‌توان یک وزنه‌ی مناسب بلند کرد. ریلینگر می‌گوید: در هنگام یک تمرین ورزشی، وزنه‌ای بردارید که بتوانید آن را در سه تا پنج ست ۸ تا ۱۲ مرتبه‌ای بلند کنید. دو مرتبه‌ی آخر هر ست باید برای شما سخت باشد. بعد از آن می‌توانید به سراغ وزنه‌های سنگین تر بروید.

 • برای انجام این ورزش به یک جفت دمبل نیاز دارید. اگر دمبل ندارید، می توانید از بطری آب یخ زده استفاده کنید.
 • پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید.
 • وزنه را با هر دو دست بگیرید و آنها را بالای سر ببرید. به فرم بدن توجه کنید. بازوهای شما باید صاف باشند.
 • حالا وزنه ها را به آرامی پشت کمر ببرید.
 • پس از چند ثانیه نگه داشتن، وزنه را دوباره بالای سر ببرید.
 • در هنگام انجام این ورزش، بازوها را تا جایی که می توانید به گوش ها نزدیک کنید.
 • این حرکات را در سه ست ۲۰ مرتبه ای انجام داده، در بین هر ست یک دقیقه استراحت کنید.

وزنه برداری و لاغری بازو

۲. حرکت ورزشی (Tricep dips)

 • برای این ورزش به صندلی یا نیمکت نیاز دارید. ارتفاع صندلی بسیار اهمیت دارد. ارتفاع صندلی تا نیمکت باید حداقل ۶۰ سانتی متر باشد.
 • روی لبه صندلی یا نیمکت بنشینید و بازوها را لبه ی میز یا پشت بدن قرار دهید. فاصله بین بازوهای شما باید به اندازه عرض شانه ها باشد.
 • کمر را صاف کنید، لبه ی صندلی بنشینید و پاها را را صاف در جلوی بدن دراز کنید.
 • آرنج ها را با زاویه ۹۰ درجه خم کنید و بدن را به آرامی از روی صندلی بلند کرده، به زمین نزدیک کنید.
 • چند ثانیه در این وضعیت بمانید و نفس خود را به حالت عادی بازگردانید. چند بار نفس عمیق بکشید.
 • بازوها را دوباره صاف کنید و دوباره بدن را بلند کنید (اما روی صندلی ننشینید).
 • هر روز سه ست ۲۰ مرتبه ای انجام دهید.

انجام حرکت ورزشی Tricep dips

۳. حرکت ورزشی (Bicep curls)

 • برای این ورزش به یک جفت دمبل نیاز دارید.
 • صاف بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید. هر یک از دمبل ها را در یک دست بگیرید.
 • دست ها باید به سمت بدن باشند.
 • با خم کردن آرنج ها و بالا بردن دست ها به سمت شانه، دمبل ها را بالا ببرید.
 • پس از چند ثانیه دست ها را پایین بیاورید.
 • ۲ تا ۴ ست ۱۵ تا ۲۰ مرتبه ای انجام دهید.

انجام حرکت ورزشی Bicep curls

۴. حرکت ورزشی قیچی (Scissors)

 • این ورزش آسان است و نیاز به دمبل ندارد. تنها به یک تشک یوگا و فضای کافی برای حرکت دست ها دارید.
 • تشک را پهن کنید و با پاهای باز روی آن بایستید.
 • دست ها را در دو طرف بدن باز کرده، صاف کنید. این نقطه ی شروع شماست.
 • حالا بازوها را جلوی بدن بیاورید و آنها را به صورت ضربدری روی هم قرارد هید ( دست ها باید همانند دو لبه قیچی روی هم قرار بگیرند.)
 • به وضعیت شروع بازگردید.
 • این حرکت را به مدت ۲۰ دقیقه ادامه دهید.
 • این ورزش را هر روز انجام دهید.

انجام حرکت ورزشی Tricep dips

۵. حرکت ورزشی (Push ups)

 • این ورزش برای کاهش سایز بازو فوق العاده است.
 • یک تشک یوگا پهن کنید و روی شکم دراز بکشید.
 • دست ها را روی زمین بگذارید.
 • بدن را بالا بیاورید. سپس دوباره بدن را به آرامی پایین بیاورید تا با زمین برخورد کند.
 • از آنجا که این ورزش به قدرت بدنی بالا نیاز دارد، ابتدا با زانوها شروع کنید.
 • زانوها را روی زمین بگذارید و بالا تنه را آرام از روی زمین بلند کنید. چند ثانیه صبر کنید، سپس بدن را تا جای ممکن به زمین نزدیک کنید.
 • در هنگام نزدیک شدن به زمین، عمل دم و در هنگام بالا آمدن، بازدم را انجام دهید.
 • ۱۰ ست ۳ مرتبه ای انجام دهید.

انجام حرکت ورشی Push ups

۶. حرکت ورزشی (Triceps kickback)

این ورزش موجب عضلانی شدن پشت بازوها می شود.

 • زانوی چپ را روی یک نیمکت بگذارید.
 • دمبل را در دست راست بگیرید و آن را به سمت بالا بیاورید. کمر شما در طول این حرکت باید صاف باشد.

انجام حرکت ورزشی Triceps kickback

۷. حرکت ورزشی (Plank moving)

این حرکت نه تنها برای قسمت بالای بازوها مفید است، بلکه به عضلانی شدن شکم نیز کمک می کند.

 • روی یک توپ ورزشی در حالت پلنک قرار بگیرید. قفسه سینه و بازوها باید روی توپ و پنجه های پا باید روی زمین باشند.
 • بدن را بالا بکشید تا بالا تنه شما روی بازوها قرار بگیرند.

انجام حرکت ورزشی Plank moving

۸. حرکت ورزشی (Triceps press)

 • با ایستادن یا نشستن روی صندلی شروع کنید.
 • کمر را صاف کنید و یک جفت دمبل ۱.۵ تا ۳ کیلویی را بالای سر ببرید.
 • دست ها را کاملا از بالای سر به سمت پایین بکشید.
 • حالا بازوها را صاف کنید و به وضعیت اول بازگردید. این کار را چندین مرتبه تکرار کنید.

نکته: این ورزش به شدت برای لاغری بازو توصیه می شود.

۹. حرکت ورزشی (Chest press on ball)

این ورزش بر روی عضلات سه سر، شانه ها، قفسه سینه، ماهیچه های شکم، سرین ها و پاها تاثیر می گذارد.

 • کمر و سر را روی توپ قرار دهید و پایین تنه خود را به وسیله ی پاها حمایت کنید. باسن باید بالاتر از سطح زمین و بدن باید در وضعیت پل باشد.
 • آرنج ها را خم کنید و وزنه ها را تا سینه پایین بیاورید.
 • وزنه ها را روی سینه فشار دهید و بازوها را صاف کنید. ماهیچه های سینه را منقبض کنید.

۱۰. حرکت ورزشی (Shadow boxing)

 • بایستید و پاها را به اندازه ی عرض شانه ها باز کنید. زانوها را صاف و شکم را درگیر کنید.
 • در همین وضعیت، حرکات بوکس نمایشی را انجام دهید. هر طرف ۱۵ مرتبه
 • آرنج ها را با زاویه ۹۰ درجه خم کنید و ضربه هایی به سمت جلو بزنید. ۱۵ مرتبه برای هر طرف از بدن این کار را انجام دهید. برای افزایش شدت می توانید وزنه اضافه کنید.
 • این ورزش را حداقل ۲ تا ۳ بار در هفته برای ۱۵ تا ۲۰ بار انجام دهید.

انجام حرکت ورزشی Shadow boxing

۱۱. حرکت ورزشی به صورت ترکیبی

اگر می‌توانید تمام بدن را در همان مدت زمان ورزش دهید و چربی بیشتری بسوزانید، سوال این‌جا است که چرا این کار را نمی‌کنید؟ جیلیان میکائیل، مربی پروش اندام مشهور می‌گوید: در باشگاه، بسیاری از افراد را می‌بینم که تنها ورزش‌های بالا تنه و یا پایین تنه انجام می‌دهند، در حالی‌که باید این حرکات را به صورت ترکیبی انجام داد.

حرکات ترکیبی، کالری سوزی را افزایش می‌دهد و تمرین‌های ورزشی را موثرتر می‌کند. حرکات مربوط به دو سر عضله‌ی بازو و یا اسکوات بالای سر را انجام دهید. این حرکت موجب کالری سوزی بیشتری می‌شود و ضربان قلب و متابولیسم شما را حتی پس از تمرین نیز افزایش می‌دهد.

راهنمای اندازه گیری دور بازو

برای محاسبه دور بازو می‌توانید به ۲ حالت عمل کنید:

 • در حالت آزاد: در این حالت که معمول‌ترین حالت اندازه گیری دور بازو می‌باشد، دست کاملاً در حالت ریلکس در کنار بدن قرارگرفته و برآمده‌ترین بخش بازو، با متر محاسبه اندازه دور بازو انجام می‌شود.
 • در حالت منقبض: در این حالت اندازه گیری دور بازو در حالتی مشابه فیگور محاسبه می‌شود، باید دست به سمت بالا بیاید تا ساعد و بازو با یکدیگر زاویه تقریبی ۹۰ درجه بسازند. سپس با استفاده از متر، اندازه دور بازو را در محلی که بازو بیشترین پیک را دارد، محاسبه می‌کنند.

من 106 کیلو بودم، هیچ لباسی اندازه‌م نمی‌شد! بالاخره زیر نظر متخصص تغذیه‌ برنافیت رژیم گرفتم و در 8 ماه، 27 کیلو لاغر شدم. رژیم برنافیت، آخرین رژیم زندگیم بود!

شما هم می‌تونید!!!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
2 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

برنافیت،متشکل از چندین متخصص تغذیه و روانشناسه که به صورت ویژه خدمات رژیم گروهی رو با پشتیبانی اختصاصی ارائه میده.

هدف مجموعه برنافیت، قرارگرفتن افرادی با شرایط شبیه به هم در یک گروه و ایجاد تعامل مابین یکدیگر برای افزایش اراده و کسب نتایج بهتره :)

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]