رژیم گروهی دکتر کرمانی

تغذیه

نمونه رژیم دکتر کرمانی + معرفی انواع رژیم‌های دکتر کرمانی

14 خرداد 1400
44بازدید

اگر در مورد کاهش وزن و لاغری در اینترنت سرچ کرده و یا از اقوام و دوستان درباره‌ی یک برنامه‌ی غذایی پرس و جو کرده باشید، غیرممکن است که نامی از رژیم لاغری دکتر کرمانی نبرده باشد. پیش از آنکه به سراغ نمونه رژیم دکتر کرمانی برویم و با اصطلاحاتی که در این رژیم به کار رفته آشنا شوید، ابتدا انواع رژیم‌های دکتر کرمانی را برای شما توضیح خواهیم داد. با برنافیت دکتر کرمانی همراه باشید.

 

انواع رژیم‌های دکتر کرمانی کدامند؟

به طور کلی انواع رژیم‌های دکتر کرمانی به دسته‌های زیر تقسیم بندی می‌شوند:

 

1- رژیم کاهش وزن یا لاغری دکتر کرمانی

رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی یکی از معروف‌ترین و به روز ترین رژیم‌های دنیاست. ایشان با 25 سال تجربه‌ در زمینه‌ی رژیم لاغری توانسته بیش از یک میلیون نفر را به تناسب اندام برساند. متد ایشان برای کاهش وزن بر پایه‌ی فاکتورهایی همچون وزن، سن، قد، جنسیت و سطح فعالیت بنا شده که موجب می‌شود هیچ کس در طول رژیم بدنش آسیب نبیند و یا دچار کمبود ویتامین نشود.

رژیم گروهی برنافیت دکتر کرمانی یک خدمت بی‌نظیر است که در ایران حرف اول را می‌زند. وجود افرادی با درد مشترک و دغدغه‌های یکسان، میزان پایبندی را به برنامه‌ی غذایی دوچندان کرده و احتمال خطا و لغزش را به صفر می‌رساند. برای آشنایی بیشتر با رژیم گروهی برنافیت روی این لینک کلیک کنید.

 

 

2- رژیم افزایش وزن یا چاقی دکتر کرمانی

رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی نیز یکی از رژیم‌های موفق است که بر پایه‌ی تغذیه‌ی سالم بنا شده. این رژیم به هیچ وجه به پرخوری و مصرف غذاهای ناسالم برای افزایش وزن تاکید نمی‌کند. اساس این رژیم بر پایه‌ی دریافت بیشترین کالری از کمترین میزان غذا است. از آنجا که علت کمبود وزن بسیاری از افراد ناشی از بی اشتهایی آنهاست، این رژیم به روشی هوشمندانه راه‌حل‌هایی برای افزایش اشتها معرفی می‌کند تا افراد به راحتی بتوانند غذا مصرف کنند.

پیشنهاد برنافیت: 
معرفی رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی به همراه برنامه چاقی رایگان

راز موفقیت در رژیم لاغری - نمونه رژیم دکتر کرمانی

 

3- رژیم تثبیت دکتر کرمانی

رژیم تثبیت مختص افرادیست که وزن کم کرده‌اند و می‌خواهند این وزن کم شده را ثابت نگه دارند و یا وزن مناسبی دارند و می‌خواهند در همین وزن باقی بمانند.

 

4- رژیم بارداری دکتر کرمانی

تجربه نشان داده که زنان در دوران بارداری دچار بیشترین میزان افزایش وزن ناخواسته می‌شوند. این اضافه وزن بی‌دلیل است و هیچ ارتباطی به وزن جنین  و سلامت آن ندارد. در دوران بارداری تنها میزان اضافه وزن باید مربوط به وزن جنین و متعلقات آن باشد، نه وزن مادر. رژیم بارداری به مادران کمک می‌کند که نه تنها دچار اضافه وزن ناخواسته نشوند، بلکه سلامت جنین را نیز تضمین کنند.

 

 

5- رژیم شیردهی دکتر کرمانی

رژیم شیردهی یک رژیم منحصر به فرد و فوق‌العاده حساب شده از دکتر کرمانی است که از اضافه وزن مادران بعد از بارداری پیشگیری می‌کند. از آنجه که سلامت مادر و نوزاد برای ما اهمیت زیادی دارد، زمان گرفتن این رژیم به شش ماه دوم شیردهی ماکول شده است.

رژیم غذایی برای پرولاکتین بالا - نمونه رژیم دکتر کرمانی

 

6- رژیم دیابت دکتر کرمانی

رژیم دیابت دکتر کرمانی تنها مختص افرادیست که به دیابت نوع 2 مبتلا هستند. در این رژیم توصیه‌هایی ذکر شده تا افراد دیابتی دچار افت قند خون و یا بالا رفتن ناگهانی آن نشوند. افراد مبتلا به دیایت نو 1 مجاز به گرفتن این رژیم نیستند.

 

7- رژیم فستینگ دکتر کرمانی

رژیم فستینگ یا روزه‌داری یک رژیم مناسب برای افرادیست که قصد شکستن استپ وزن را دارند و یا در ماه رمضان می‌خواهند در کنار روزهه به رژیم خود نیز پایبند باشند.

 

8- رژیم + ورزش دکتر کرمانی 

بخش فیتامین دکتر کرمانی یک بخش منحصر به فرد و متشکل از متخصصان و کارشناسان ورزشی است که خدمات بی‌نظیری چون ورزش آنلاین و بدون نیاز به وسیله‌ی ورزشی را به علاقه‌مندان، ارائه می‌دهد.

قرص گلوریا - نمونه رژیم دکتر کرمانی

 

9- رژیم کتوژنیک دکتر کرمانی

رژیم کتوژنیک یک رژیم کم‌کربوهیدرات و پرچربی است که بدن را از فاز قندسوزی به چربی‌سوزی تبدیل می‌کند. اساس این رژیم بر مصرف چربی‌های سالم همچون روغن نارگیل، روغن زیتون، آووکادو و … و پروتئین‌هاست و مصرف کربوهیدرات را به 5% می‌رساند.

پیشنهاد برنافیت: 
چگونه رژیم کتوژنیک میل به شیرینی جات را کم می‌کند؟

 

نمونه رژیم دکتر کرمانی برای وزن‌های مختلف

جالب است بدانید که برخلاف تصور عموم، در رژیم دکتر کرمانی تنها به کالری شماری پرداخته نشده و مواردی چون سن، جنسیت، میزان فعالیت، قد و سطح فعالیت، نقش مهم و کلیدی در تعیین کالری‌های مورد نیاز افراد دارد. به ای ترتیب که میزان کالری مورد نیاز یک ورزشکار، یک آقا، یک کودک و یک فرد قد بلند بیشتر از موارد مخالف آنهاست.

علاوه بر این یک فرد 100 کیلویی نسبت به یک فرد 70 کیلویی به کالری بیشتری نیاز دارد تا بتواند وزن کم کند. این میزان کالری زمانی کمتر می‌شود که او وزن بیشتری از دست بدهد و بتواند بدن خود را با غذای کمتر سازگار کند.

 

انواع لیست‌های غذایی در نمونه رژیم دکتر کرمانی کدامند؟

دکتر کرمانی با در نظر گرفتن و احترام به تمامی سلایق، انواع مختلفی از لیست‌های غذایی را تهیه کرده که به شرح زیر است:

1- لیست غذایی پرپروتئین

2- لیست غذایی کم پروتئین

3- لیست غذایی عادی

همانطور که از اسم هر کدام پیداست، در هر لیست، منویی از غذاهایی به کار رفته که با اسم آن همخوانی دارد. در لیست پرپروتیئن، منویی از غذاهای حاوی پروتئین بالا به کار رفته که برای ورزشکاران و افراد مبتلا به بیماری‌های خاص بسیار مفید است. لیست کم پروتئین و عادی نیز برای افراد عادی و آن دسته از افراد است که به هر دلیل تمایل به مصرف پروتئین ندارند.

با انتخاب هر یک از این دسته‌ها، می‌توانید از روزمنو یا لیست دلخواه آن استفاده کرده و نهایت لذت را از رژیم خود ببرید.

 

اهمیت وعده‌ها و میان وعده‌ها در نمونه رژیم دکتر کرمانی 

در رژیم دکتر کرمانی اهمیت خاصی به وعده‌های اصلی  و میان وعده‌ها شده، دلیل آن هم این است که شعار و تمرکز این مجموعه بر سبک زندگی سالم یا عبارت “کم بخور اما، همه چیز بخور” است. به این ترتیب هیچ ماده‌ی غذایی حذف نشده و تمامی ویتامین‌ها و املاح مورد نیاز بدن تامین می‌شود.

نکته‌ی دیگر در خصوص میان وعده‌ها فاصله‌ی بین آنهاست که بسیار هوشمندانه انتخاب شده. این فاصله‌ی زمانی نه آنقدر زیاد تعریف شده که موجب گرسنگی و پرخوری شما در وعده‌ی بعدی شود و نه آنقدر کوتاه تعریف شده که موجب افزایش وزنتان شود.

پیشنهاد برنافیت: 
تاثیر میان وعده در کاهش وزن و افزایش متابولیسم

 

منظور از سهمیه‌ها در نمونه رژیم لاغری دکتر کرمانی

اصطلاحات خاصی در رژیم دکتر کرمانی به کار رفته که بد نیست با آنها آشنا شوید. یکی از این اصطلاحات، سهمیه‌هاست. در رژیم دکتر لاغری کرمانی، علاوه بر وعده‌های اصلی و میان وعده‌ها، سه سهمیه برای شما در نظر گرفته شده که به شرح زیر است:

 

1- سهمیه‌ی قندها

منظور از سهمیه‌ی قندها، میزان قند، خرما، کشمش، توت خشک، نقل، نبات و امثال آن است که شما علاوه بر لیست غذایی خود می‌توانید در رژیم نوش جان کنید. این میزان سهمیه با توجه به فاکتورهای جسمی افراد مختلف است و برای همه به میزان یکسان در نظر گرفته نشده است.

 

2- سهمیه‌ی چاشنی‌ها 

سهمیه‌ی چاشنی‌ها تمام چاشنی‌ها مثل انواع سس، انواع روغن و …. را شامل می‌شود که یک فرد مجاز به مصرف آن در طول شبانه روز است. درست مثل سهمیه‌ی قندها، این سهمیه نیز با توجه به ویژگی‌های جسمی افراد تعریف می‌شود.

 

3- سهمیه‌ی لبنیات

سهمیه‌ی لبنیات نیز همانطور که از اسمش پیداست مربوط به میزان مجاز مصرف لبنیاتی همچون ماست، دوغ، شیر، کشک، بستنی و … است که اجازه‌ی مصرف آن را در کنار وعده‌های اصلی و میان وعده دارید.

افزایش قد - نمونه رژیم دکتر کرمانی

 

منظور از غذاهای آزاد در نمونه رژیم دکتر کرمانی

دسته‌ای از غذاها در رژیم دکتر کرمانی به عنوان غذاها یا خوراکی‌های آزاد تعریف شده‌اند که باید با آنها آشنا شوید. علت اینکه نام آنها را خوراکی آزاده گذاشته‌اند این است که کالری بسیار کمی دارند و همان میزان کالری ناچیز صرف جویدن و هضم آن ماده‌ی غذایی می‌شود. لیست خوراکی‌های آزاد در رژیم لاغری دکتر کرمانی به شرح زیر است:

  • انواع سبزیجات سبز برگ‌دار
  • خیار
  • کاهو
  • کلم
  • هویج
  • شلغم
  • قارچ
  • بادمجان
  • کدو و ….

 

نمونه رژیم دکتر کرمانی

این نمونه رژیم دکتر کرمانی برای یک خانم با وزن 75 کیلو، قد 160 و سطح فعالیت متوسط تعریف شده است:

صبحانه: 40 گرم نان +15 گرم پنیر + 1 عدد گردو

میان وعده‌ی صبح: 1 عدد کیک یزدی کوچک

قبل از ظهر: 1 عدد سیب با پوست + دو لیوان آب

نهار: 7 قاشق غذاخوری استانبولی پلو + سالاد فصل

میان وعده عصر: 1 عدد میوه + 7 عدد بادام زمینی + 1 لیوان ذرت بوداده

شام: یک چهارم پیتزا قارچ و گوشت

بعد از شام: 1 عدد میوه + 5 عدد بادام + 5 عدد بسته

سهمیه‌ی قند: 6 عدد خرما یا 12 عدد قند

سهمیه‌ی لبنیات: 2 لیوان ماست یا شیر نیم چرب (1.5 درصد)

سهمیه‌ی چاشنی: 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون + 1 قاشق غذاخوری سس کچاپ

 

نویسنده: مریم اصیلی

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

قویترین رژیم لاغری - برنافیت دکتر کرمانی
چگونه قویترین رژیم لاغری را انتخاب کنیم؟
28 خرداد 1400
9 بازدید

همه ما فکر می کنیم برای اینکه قویترین رژیم لاغری را انتخاب کنیم، حتماً باید خودمان را از نظر تغذیه‌ای تحت فشار بگذاریم تا بتوانیم به سرعت لاغر شویم، ولی این تصور اشتباه است. در یک رژیم درست و اصولی باید تمام مواد غذایی مورد نیاز که برای سلامت عمومی بدن لازم است به آن […]

زانودرد
بهترین درمان زانو درد چیست؟

بعضی اوقات قسمت زیر کشکک زانو دردی حس می‌شود که یکی از مشکلات رایج بین افراد است و دلایل متعددی نیز دارد. در این مقاله در مورد زانو درد و مسائل مرتبط با آن صحبت خواهیم کرد. با برنافیت دکتر کرمانی همراه باشید.   زانودرد چیست؟ یکی از فعال‌ترین بخش‌های بدن زانو است هنگامی که […]

رازهای افزایش قد که هر کسی باید از آن با خبر باشد

ژنتیک نقش مهمی در افزایش قد افراد ایفا می‌کند؛ هرچند، فاکتورهای دیگری مثل تغذیه و سبک زندگی نیز ممکن است تاثیرگذار باشد. به طور کلی قد یک فاکتور غیر قابل تعریف است و به والدین او بستگی دارد. اگر پدر و مادر هر دو قدشان بلند باشد، احتمالا قد کودک نیز بلند خواهد شد. درست […]

WhatsApp Image 2021 05 24 at 15.49.53 درمان یبوست
بهترین و سریع‌ترین راه درمان یبوست چیست؟

درمان یبوست همواره یکی از دغدغه‌های افرادیست که از مشکلات گوارشی رنج می‌برند. یبوست در واقع همان کاهش تحرک روده است که در این حالت مدفوع خشک، سفت و دردناک می‌باشد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد درمان یبوست با شما دوستان عزیز صحبت کنیم. با برنافیت دکتر کرمانی همراه باشید.   چرا یبوست می […]

زیبایی

چاقی صورت
بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای چاقی صورت
26 اردیبهشت 1400
83 بازدید

وقتی صورت پر و به اصطلاح چاق است، صورت جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. روش‌های متفاوتی برای پر کردن و چاقی صورت وجود دارد. همانطور که می‌دانید صورت افتاده و شل نشان دهنده عدم سلامتی بدن است. در این مقاله می خواهیم در مورد روش‌های طبیعی و خانگی چاقی صورت برای شما عزیزان مطالبی […]

صاف کردن موها
انواع روش های صاف کردن مو کدامند؟

برای اینکه موهای خود را صاف کنیم روش های متفاوتی وجود دارد، که شامل روشهای دائمی و نیمه دائمی شیمیایی و غیرشیمیایی می‌شود. در این مقاله به انواع روشهای صاف کردن مو، بهترین روش صافی، تفاوت کراتینه با صافی مو و همچنین مراقبت‌های بعد از کراتینه کردن مو اشاره می‌کنیم. برای صافی مو روش‌های دائمی […]

رفع تیرگی زانو
بهترین روش برای رفع تیرگی زانو

اگر رنگ آرنج و زانوهایتان نسبت به جاهای دیگربدنتان تیره تر است و اگر شلوارک یا بلوز آستین کوتاه میپوشید و تیرگی زانو یا آرنجتان توجه شما را جلب میکند نگران نباشید و تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. تیرگی زانو معمولا به دلیل تجمع سلولهای مرده پوست و جمع شدن بیش از حد […]

فرنچ ناخن
آموزش فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در واقع همان مرتب کردن یا آرایش ناخن است که به روشهای مختلف صورت می‌گیرد. در این مقاله در مورد فرنچ ناخن به اطلاعات بیشتری دست پیدا میکنید . کلمه فرنچ در واقع همان معنی فرانسوی را دارد و فرنچ ناخن یعنی آرایش ناخن به روش فرانسوی. با برنافیت همراه باشید. اکثر مردم […]

ورزش و تناسب اندام

فواید یوگا
فواید یوگا چیست و چرا برای همه‌ی افراد ضروری است؟
09 خرداد 1400
51 بازدید

پیش از آن که به فواید یوگا بپردازیم، باید آن را تعریف کنیم. یوگا در واقع ورزشی است که در آن  ذهن به تمرین می‌پردازد. در یوگا شما هم تمرین کنترل تنفس را دارید و هم روی تمرکز خود کار می‌کنید. بسیاری از مراکز و مدارس یوگای مربوط به خود را آموزش می‌دهند. این روش […]

بهترین تمرین ورزشی برای رهایی از بازو های شل و افتاده - برنافیت
3 تمرین ورزشی موثر برای رهایی از بازوهای شل و افتاده

پیری و افزایش وزن، دو عامل اصلی در از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و شل شدن بازو ها می باشند. همراه با یک برنامه ی غذایی سالم و ورزش به منظور کاهش وزن، تمرین های مقاومتی همچون دایموند پوش آپ، دیپ با نیمکت و کیک بک عضلات سه سر برای سفت کردن بازو بسیار […]

ورزش برای افراد لاغر
ورزش برای افراد لاغر

افراد لاغر معمولاً تمایل بدنشان به سمت سوزاندن کالری بیشتر می‌باشد. این افراد متابولیسم بدنی بالایی دارند.افراد لاغر برای اینکه بدنی عضلانی داشته باشند، برای به دست آوردن ماهیچه و افزایش وزن باید فعالیت بیشتری انجام دهند. در مقاله‌ای که پیش رو داری در مورد ورزش برای افراد لاغر با شما دوستان مسائلی را مطرح […]

ورزش برای دیسک کمر
از علائم تا بهترین ورزش‌ برای دیسک کمر

دیسک  کمر در واقع عارضه ای است که با فشار زیاد روی عضلات یا ضعیف شدن عضلات کمر در اثر عوامل مختلف به وجود می‌آید. در این مقاله به درمان و معرفی چند ورزش برای دیسک کمر خواهیم پرداخت. معمولاً درد در ناحیه پشت بدن و پاها بروز پیدا می‌کند. ستون فقرات ما از ۲۶ […]

موفقیت و انگیزه

تثبیت وزن
رژیم تثبیت وزن؛ چرا تثبیت وزن از کاهش آن سخت‌تر است؟
28 اردیبهشت 1400
4682 بازدید

پس از رسیدن به وزن مطلوب، یکی از سخت ترین کارها تثبیت وزن است. برای حفظ وزن ایده آل در طول رژیم اتخاذ یک سبک زندگی سالم، وزن کشی منظم، ورزش، استراحت کافی و یافتن یک گروه حمایت گر نقش مهمی دارند. کاهش وزن یک جاده ی دراز و پر از فراز و نشیب، پر […]

راز موفقیت در رژیم لاغری- رژیم غذایی مناسب برای لاغری
راز موفقیت در رژیم لاغری کدام است؟

خیلی از افراد دوست دارند رژیم لاغری بگیرند و به سایز و وزن ایده آل خود برسند ولی همه در این راه موفق نمی شوند. کم نیستند افرادی که در میانه‌ی راه از  وضعیت موجود خسته شده و کار را نیمه تمام رها می‌کنند. راز موفقیت در رژیم لاغری مسائل مهمی در کاهش وزن و […]

لاغری با قانون جذب
لاغری با قانون جذب ؛ حقیقت یا دروغ؟

آیا می‌توان با قانون جذب به لاغری مورد نظر رسید؟ آیا این مسئله واقعیت دارد؟ در این مقاله قصد داریم در مورد لاغری با قانون جذب با  شما عزیزان صحبت کنیم .تا پایان مقاله با برنافیت همراه باشید. قانون جذب چیست؟ امروزه اعتقاد بر این است که با قانون جذب می‌توانیم به خواسته‌های مختلف خود […]

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

تغذیه

رژیم غذایی مناسب برای چاقی - برنافیت دکتر کرمانی
رژیم غذایی مناسب برای چاقی؛ چه کنیم تا سالم چاق شویم؟
27 خرداد 1400
14 بازدید

شاید باورتان نشود در میان همین مردمی که به دنبال رژیم لاغری و کاهش وزن هستند، عده‌ای نیز به دنبال رژیم غذایی مناسب برای چاقی هستند. برخلاف تصور عموم افزایش وزن کار ساده‌ای نیست و نیاز به ترفند دارد. اغلب مشکل افراد دارای کمبود وزن اینجاست که بی‌اشتها هستند و نمی‌توانند به راحتی افراد دیگر […]

رژیم لاغری سریع و رایگان
چطور با رژیم لاغری دکتر کرمانی، رایگان و سریع لاغر شویم؟

اولین سوال این است که رژیم لاغری چیست؟ رژیم لاغری یک روش تغذیه‌ای مناسب برای لاغر شدن است. واقعیت اینكه که همه‌ی افراد علاقه دارند، اندام ایده آلی داشته باشند. آمار عجیب این است كه روزانه میلیونها نفر در سراسر جهان  دنبال رژیم لاغری هستند تا در كوتاه ترین زمان به تناسب اندام خود برسند. […]

رژیم غذایی مناسب برای لاغری - برنافیت دکتر کرمانی
رژیم غذایی مناسب برای لاغری؛ چند راهکار ساده و ارزان برای کاهش وزن

یکی از دغدغه‌های انسان امروز، تصحیح عادت‌های اشتباه و روی آوردن به زندگی سالم است. برای اینکه زندگی سالم و وزن مناسبی داشته باشیم، باید از یک رژیم غذایی مناسب برای لاغری استفاده کنیم. رژیمی که نه تنها به کاهش وزنمان کمک کند، بلکه به بدن ما نیز آسیبی نرساند. با برنافیت دکتر کرمانی همراه […]

رژیم لاغری گروهی
تنهایی با چاقی مبارزه نکنید، با رژیم گروهی برنافیت موفق شوید

انسان موجودی اجتماعی است و نیاز به ارتباط صمیمی با هم نوع، یک امر طبیعی است. همه ما در زندگی روزمره با بهترین دوستان خود در ارتباط هستیم. دوستانی که همکار ما هستند، رفیق قدیمی و یا حتی پدر و مادر ما; پس چرا برای سلامتی و تناسب اندام، دوستی نداشته باشیم؟!! همه ما میدونیم […]