مقایسه رژیم های لاغری و راهنمایی در انتخاب رژیم

آپدیت 1402

در این مقاله، به بررسی و مقایسه رژیم های لاغری ارائه شده معروف در ایران می پردازیم. این شرکت ها به صورت کلی رژیم لاغری را هدف گرفته اند و خدمات و سرویس های آن ها به این امر اختصاص دارد. همچنین برخی از این شرکت ها ممکن از از روش های متفاوتی برای کاهش وزن استفاده کنند. مثل علم تغذیه شناسی، لاغری با طب سنتی، لاغری همراه با فعالیت بدنی و روش های دیگر مانند رژیم کتوژنیک؛ در انتها هدف ما در این مقاله، مقایسه بدون جانبداری، برای پی بردن شما به بهترین رژیم لاغری در ایران که برایتان مناسب است.

برای این‌کار ابتدا به معرفی هر یک از شرکت های مورد نظر پرداخته و سپس رژیم های لاغری ارائه شده توسط هر شرکت را بررسی می کنیم. با مقایسه این رژیم ها، بررسی می کنیم که هر رژیم چگونه کار می کند، چه تفاوت هایی با رژیم های دیگر دارد و چه مزایا و معایبی دارد.

و در نهایت، با ارائه مشاوره های لازم در مورد انتخاب بهترین رژیم لاغری برای هر فرد پرداخته و به خوانندگان کمک می کنیم تا برای خودشان رژیم مناسبی را انتخاب کنند.

مانند سال گذشته، ما تمامی شرکت هایی که خود را واجد شرایط می‌دانند را دعوت می‌کنیم تا کامل کردن این صفحه، به ما کمک کنند. کافی‌ست اطلاعات خود را در بخش نظرات قرار دهید تا کارشناسان تغذیه برنافیت با شما تماس بگیرند.

 

مقایسه بهترین رژیم لاغری در ایران

احتمالاً تصمیم گرفته‌اید که در یک دوره رژیم لاغری شرکت کنید، اما انتخاب بهترین رژیم لاغری برای شما چالش برانگیز است. با نوشتن این مقاله، ما با مقایسه‌ی کامل بین بهترین رژیم های لاغری در ایران، سعی داریم احتمال نارضایتی شما از خرید رژیم لاغری را کاهش دهیم و کمک کنیم بهترین رژیم لاغری در ایران که مناسب شرایط شماست، انتخاب کنید.  پس با ما همراه باشید.

راهنمایی در انتخاب رژیم و رژیم برنافیت

در حال حاضر، بیش از 18 وبسایت رژیم لاغری در اینترنت وجود دارد. در این مقاله، برنامه های رژیمی مورد بررسی قرار گرفته که از میان محبوب‌ترین سایت‌ها انتخاب شده‌اند و اغلب مجموعه‌ها، هزینه تمام شده منطقی و نتیجه بخشی بالا را در عین حال ارائه می‌دهند. اما یکی از معیارهای اصلی در انتخاب بهترین رژیم لاغری، داشتن خدمات مناسب پشتیبانی و خدمات پس از ارائه رژیم است. بنابراین، این مقاله همه رژیم‌های آنلاین موجود را معرفی نمی‌کند.

اگر از پرسنل یکی از وبسایت های ارائه دهنده رژیم هستید و می‌خواهید رژیم خود را به لیست موجود در این مقایسه اضافه کنید، مشخصات شرکت خود را به همراه روش راستی‌آزمایی خدمات (مانند لینک بروشور، داکیومنت های خدمات به مشتری و …) در قسمت نظرات ارسال کنید. کارشناسان ما با شما تماس می‌گیرند.

نکته مهم منبع تمامی اطلاعاتی که در این مقاله نوشته شده صفحات سایت‌های ارائه دهنده است که در ادامه‌ی مقاله معرفی شده‌اند. همچنین، در مقایسه‌ای که انجام شده، دوره یک ماهه هر مجموعه ذکر نشده و عموماً دوره‌های 3 ماهه در نظر گرفته شده است.

مقایسه رژیم ایران

 

مجموعه برنافیت

معروف‌ترین رژیم لاغری در ایران، طبق اصولی که برنافیت از سال 1374 معرفی کرده است، ارائه می‌شود. این دستور رژیم که پس از حدود 30 سال به پختگی لازم رسیده، اعتماد عمومی متقاضیان لاغری را به خود جلب کرده است.

در این برنامه 90 روزه، متقاضی رژیم می‌تواند ماهیانه 4 تا 7 کیلو و در نهایت به صورت استاندارد حداقل 12 کیلو در پایان دوره رژیم، وزن خود را کاهش دهد. در صورت نیاز به دوره‌ی رژیم کوتاه‌تر با کاهش وزن کمتر، رژیم 1 ماهه در برنامه برنافیت قرار دارد. همینطور برای بعد از دوران رژیم، متقاضی رژیم رها نمی‌شود و با وجود برنامه تثبیت وزن، در طی 3 ماه به رژیم گیرنده، شیوه زندگی سالم بعد از لاغری، آموزش داده می‌شود تا دچار بازگشت وزن نشود.

1. رژیم به اندام

تیم برنافیت پس از بیست سال تدوین کتاب و برگزاری همایش و ارائه رژیم حضوری، در سال 92 تصمیم گرفت مجموعه به اندام را به منظور ارائه رژیم آنلاین به متقاضیان ایجاد کند. به اندام در واقع اولین رژیم آنلاین در ایران است که رژیم برنافیت را به متقاضیان ارائه می‌کند.

تیم برنافیت پس از بیست سال تدوین کتاب و برگزاری همایش و ارائه رژیم حضوری، در سال 92 تصمیم گرفت مجموعه به اندام را به منظور ارائه رژیم آنلاین به متقاضیان ایجاد کند. به اندام در واقع اولین رژیم آنلاین در ایران است که رژیم برنافیت را به صورت فردی به متقاضیان ارائه می‌کند.

رژیم آنلاین به اندام به علت سهولت و نتایج رضایت‌بخش، به سرعت مورد استقبال قرار گرفت و باعث جمع آوری تعداد زیادی از دفاتر حضوری رژیم برنافیت در سطح کشور شد. رژیم پایه این مجموعه، به صورت 90 روزه با قیمت 490 هزار تومان در وبسایت به اندام ارائه می‌شود. همچنین، در صورت تمایل می‌توانید با پرداخت مبلغ 389 تومان، از برنامه ورزشی نیز بهره‌مند شوید.

2. رژیم برنافیت

 

شرکت برنافیت، زیرمجموعه‌ی هلدینگ برنافیت است که در سال 97 با هدف ارائه رژیم گروهی شکل گرفته است.

این رژیم، جدیدترین رژیم برنافیت است که با همان ویژگی‌های معروف رژیم برنافیت ارائه می‌شود با این تفاوت که به صورت گروهی برگزار می‌شود تا به حفظ انگیزه رژیم‌گیرنده کمک کند. همچنین، وجود پشتیبان اختصاصی در هر مرحله از رژیم می‌تواند شما را راهنمایی کند.

بسته‌های ارائه شده توسط برنافیت برای رژیم‌گیرندگان به صورت معمول 3 ماهه هستند، اما برای افرادی که نیاز به کاهش وزن کم دارند، رژیم یک ماهه نیز ارائه می‌شود. همچنین، برای افرادی که نیاز به کاهش وزن زیادی دارند، بسته‌های 6 ماهه نیز قابل دسترسی هستند.

برنامه‌های رژیمی برنافیت شامل سه نوع پشتیبانی هستند و مبلغ ذکر شده برای 3 ماه در نظر گرفته شده است.

 1. برناکال: برای همه‌ی شرکت‌کنندگان در نظر گرفته می‌شود و در حال حاضر رایگان است. این برنامه شامل حضور در گروه‌های لاغری در اپلیکیشن و پشتیبانی تلفنی می‌شود و با مبلغ 440 هزار تومان در دسترس است.
 2. پشتیبان اختصاصی: با انتخاب این آپشن، رژیم شما زیر نظر متخصص تغذیه آغاز شده و با پیگیری‌های او، ادامه می‌یابد. می‌توانید سوالات تخصصی‌تان را از متخصص بپرسید و سه ماه کامل هر روز با او در تماس باشید. این آپشن به صورت ماهیانه 50 هزارتومان در دسترس است و هزینه نهایی رژیم سه ماهه 590 هزار تومان می‌باشد.
 3. پشتیبان حامی: در صورت انتخاب این نوع پشتیبانی، علاوه بر یک متخصص تغذیه که می‌توانید سوالات خود را با او مطرح کنید، یک پشتیبان حامی به صورت اختصاصی به شما تعلق می‌گیرد. حامی یک روز در میان با شما تماس می‌گیرد و در جریان روزمره زندگی شما خواهد بود. مرتباً انگیزه شما را چک می‌کند و شما را تا پایان مسیر لاغری حمایت می‌کند. حتی در صورت لزوم با خانواده شما هماهنگ می‌شود تا همه‌چیز دست به دست هم دهد تا به لاغری شما منجر شود! پشتیبان حامی با هزینه 350 هزار تومان (150 هزارتومان متخصص تغذیه + 200 هزار تومان حامی) در دسترس هستند. هزینه رژیم لاغری در این طرح، 790 هزارتومان برآورد شده است.
 • با پرداخت هزینه 100 هزار تومان، می‌توانید به مدت 3 ماه از برنامه ورزشی نیز بهره‌مند شوید.

در اپلیکیشن برنافیت، رژیم‌گیرندگان بر اساس جنسیت، سن و وضعیت بیماری‌هایی مانند دیابت و غیره، در گروه‌های متفاوت قرار می‌گیرند. این کار باعث می‌شود که افراد گروهی با شرایط مشابه، مانند گروه مادران باردار، در یک گروه فعالیت کنند. وجود شرایط مشابه به همراه تعداد زیاد رژیم‌گیرندگان، به افراد کمک می‌کند که به گروه فعالیتی با توجه به شرایط خود عضو شوند و از منابع و مطالب مرتبط با شرایط خود بهره‌مند شوند.

پشتیبان اختصاصی برنافیت برنافیت

تفاوت رژیم‌های برنافیت | تفاوت رژیم برنافیت برنافیت و به اندام برنافیت چیست؟

پایه و اساس هر دو رژیم برنافیت یکی است و بر اساس دانش و تجربیات برنافیت تنظیم شده‌اند، بنابراین در این زمینه تفاوتی وجود ندارد. هر دو رژیم معروف‌ترین رژیم‌های لاغری ایران را ارائه می‌دهند و هر دو زیر مجموعه هلدینگ برنافیت هستند.تفاوت اصلی برنافیت با به اندام وجود گروه های لاغری و حضور متخصص تغذیه در کنار رژیم گیرنده است که در برنافیت وجود دارد.

3. رژیم لیمومی

شرکت لیمومی در سال 1395 با هدف ارائه رژیم لاغری آنلاین و تحت مشاوره زیر نظر مشاور تغذیه آقای روشندل، فعالیت خود را شروع کرده است. با توجه به اطلاعات موجود در سایت، رژیم لیمومی بر اساس مزاج شناسی و علوم سنتی و مدرن تهیه شده که نوید ترکیب مزاج‌شناسی و متابولیسم را به کاربر ارائه می‌دهد. همچنین به متقاضی این قول را می‌دهد که در یک دوره رژیم 21 روزه، 1 الی 3 کیلو وزن‌ کاهش پیدا می‌کند.

لیمومی امتیازات خود را این‌گونه بیان می کند:

 • تجربه چندهزار ساله طب سنتی
 • دانش مدرن پزشکی در زمینه سوخت و ساز و متابولیسم
 • پشتوانه موسسه پژوهشی با ۷۰۰۰ مقاله تحقیقی موسوم به (طعام اسرار)
 • تحقیقات گسترده درباره سبک زندگی و تغذیه ایرانی و مزاج و آثار غذاها و میان وعده های ایرانیان
 • دانش و تجربه مشاور تغذیه حمیدرضا روشندل
 • بهره گیری از کادر رژیم درمانی متخصص

علاوه بر رژیم لاغری، لیمومی رژیم بارداری، شیردهی و رژیم کودک و نوجوان را در قالب رژیم‌ بر پایه مزاج، ارائه می‌دهد. رژیم لیمومی بر اساس دوره‌های 21 روزه یا 63 روزه طراحی شده‌است.

دوره 21 روزه مبلغ 199 هزارتومان ارائه شده که درصورت نیاز به پشتیبان، با مبلغ 398 هزارتومان به کاربر ارائه می‌شود.

دوره 63 روزه به مبلغ 498 هزارتومان ارائه شده که درصورت نیاز به پشتیبان، با مبلغ 997 هزارتومان به کاربر ارائه می‌شود.

رژیم لیمومی بدون برنامه ورزشی ارائه می‌شود.

4. رژیم غفاری دایت

تیم غفاری دایت با پنج سال سابقه ارائه رژیم زیر نظر خانم سیده بهاره غفاری فارغ التحصیل رشته تغذیه از دانشگاه شهید بهشتی فعالیت می‌کند.

 رژیم‌های غفاری دایت شامل :

 • رژیم کاهش وزن
 • رژیم افزایش وزن
 • رژیم تثبیت وزن
 • رژیم کودک و نوجوان
 • رژیم ورزشکار حرفه‌ای
 • رژیم شیرده‌
 • کتوپلاس
 • فست مد

رژیم دکتر غفاری در هر ماه قول 3 کیلو کاهش وزن و در صورت انتخاب برنامه ورزشی در مدت سه ماه، قول 9 کیلو وزن را به متقاضی می‌دهد. تمرکز این مجموعه بر نوبت دهی حضوری و آنلاین و همچنین ارائه خدمات در مطب با استفاده از دستگاه‌های لاغری است و در حال حاضر پشتیبانی فعال در سطح کشور را می‌پذیرد.

همچنین ارائه رژیم بدون پشتیبان اختصاصی خواهد بود اما امکان فعالسازی پشتیبانی شخصی فراهم است که اصل رژیم در دوره 1 ماهه 130 هزار تومان که درصورت نیاز به پشتیبان، مبلغ 130  هزارتومان به هزینه دوره اضافه می شود.

 

دوره 1 ماهه با مبلغ 175 هزارتومان ارائه شده است. درصورت نیاز به پشتیبان خصوصی ، با مبلغ 130 هزارتومان به کاربر ارائه می‌شود.همچنین برنامه ورزشی با مبلغ 100 هزارتومان، دردسترس کاربر قرار می‌گیرد.

دوره 3 ماهه با مبلغ 465 هزارتومان ارائه شده است. درصورت نیاز به پشتیبان خصوصی ، با مبلغ 390 هزارتومان به کاربر ارائه می‌شود.همچنین برنامه ورزشی با مبلغ 300 هزارتومان، دردسترس کاربر قرار می‌گیرد.

 

5. رژیم بنتو

گروه نرم افزاری کرفس که در ابتدا به عنوان یک اپلیکیشن گزارش کالری روزانه فعالیت می کرد، به جهت ارائه برنامه رژیم لاغری از اپلیکیشن بنتو رو نمایی کرد.

برخی از ویژگی‌های رژیم بنتو مانند:

 • برنامه غذایی متناسب با سلیقه و مشخصات فردی
 • لیست رژیم متنوع
 • امکان حذف غذاهای مضر برای بیماران
 • قابلیت اجرای انواع رژیم فستینگ

در اپلیکیشن بنتو، امکان دریافت پشتیبان اختصاصی وجود ندارد. تفاوت عمده برنامه غذایی بنتو و بقیه رژیم‌های غذایی این‌ است که به طور مثال در رژیم برنافیت برنافیت، اختصاصی سازی برنامه غذایی با توجه به شرایط فرد توسط متخصصین تغذیه تعیین می‌شود ولی در اپلیکیشن بنتو، در مراحل ابتدایی انتخاب رژیم، غذاهایی که به آن علاقه ندارید را شاخصاً به صورت دستی انتخاب می‌کنید و برنامه‌ به صورت نرم افزاری تهیه و تقدیم‌ شما می‌شود.

برنامه های غذایی ارائه شده در این برنامه شامل:

 • رژیم فستینگ(30 روزه)
 • رژیم تقویت سیستم ایمنی(7 روزه)
 • رژیم ورزشکاران (14 روزه)
 • رژیم آلکالاین (14 روزه)
 • رژیم مدیترانه‌ای(21 روزه)
 • رژیم کتوژنیک (14 روزه)
 • رژیم دیتاکس (14 روزه)
 • رژیم پالئو (14 روزه)
 • رژیم پروتئین(14 روزه)
 • رژیم لایف استایل(28 روزه)

هزینه‌ای که گروه بنتو برای ارائه رژیم فستینگ در نظر گرفته است، مبلغ 240 هزار تومان برای مدت 1 ماه است.

نتیجه‌گیری

در این لیست مجموعه‌ای از پر مخاطب‌ترین رژیم‌های آنلاین را دور هم جمع آوری کرده‌ایم. تمام دوره‌های معرفی شده در بالا دوره‌های خوب و قابل قبولی هستند و جز بهترین رژیم لاغری آنلاین محسوب می‌شوند، انتخاب دوره‌ها در بین آن‌ها به شما بستگی دارد.

آیا گروه ارائه دهنده رژیمی وجود دارد که شما توصیه کنید؟ می‌توانید در بخش کامنت‌ها، وبسایت مورد نظر خود را معرفی کنید تا بعد از راستی آزمایی، در لیست این صفحه قرار بگیرد. درصورتی که در یکی از گروه‌هایی که معرفی شد شرکت کرده‌اید و فکر می‌کنید اطلاعاتی که گفته شد در این صفحه با تجربه شما تفاوت می‌کند، لطفا اطلاعات صحیح را در اختیار ما قرار دهید تا این مطلب را ویرایش شود.

guest
17 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
لیلا

ممنون از شما . مطلب کاربردی بود

حسن

عالی بود

hosna

کسی از لیمومی راضی بوده؟

پشتیبان برنافیت

رژیم لیمومی هم از رژیم های خوبه و خیلی ها دارن ازش استفاده می کنند. توصیه می کنم رژیمی رو انتخاب کنی که مطمئن باشی می تونه بهت کمک کنه

فاطمه

سلام خوبه ولی انعطاف نداره . 5 کیلو با لیمومی لاغر شدم در ماه اول و بعدش بخاطر اینکه رژیم PDF بود و نمی تونستم تغییرش بدم ، منصرف شدم

هلن

به نظر من برنافیت با اینهمه تنوع رژِم بهترین گزینه است.
مخصوصا که کارشناسان پشتیبانی متخصص تغدیه هستن،
این به من اطمینان خاطر میده که با خیال راحت برنامه ام رو پیش ببرم.

پشتیبان برنافیت

سلام هلن جان
ممنون از اینکه نظرتو با ما به اشتراک گذاشتی

ممدرضا

کدوم بهتره؟

پشتیبان برنافیت

سلام محمدرضا جان
سعی کردم با مقایسه صادقانه مجموعه های برتر کشور، توی تصمیم گیری بهتون کمک کنم. انتخاب رو به عهده خودت میذارم

نرگس

با اختلاف برنافیت بهترینه

نسترین

من رژیم **** رو گرفتم پشتیبانیش افتضاح بود

پشتیبان برنافیت

ببخشید عزیزم نمی‌تونم نظرات منفی با اسم رقبا رو نمایش بدم 🙂

فرانه زیبایی

پس چرا اسمش نظر سنجیه

پشتیبان برنافیت

کجا گفتیم نظرسنجی؟ گفتیم مقایسه

آتنا

من قبلا لیمومی داشتم سخت بود انتخاب غذاها و احساس محدودیت داشتم
الان بین برنافیت و به اندام موندم کدومو بگیرم
چه فرقی دارن با هم؟

پشتیبان برنافیت

سلام آتنا جان
توی متن بالا اشاره شده . هر دو جزء هلدینگ برنافیت هستن و رژیمشون فرقی نداره. ما توی برنافیت این رژیم رو به همراه چندین متخصص تغذیه ارائه میدیم و همزمان حامی انگیزشی و گروه های لاغری برای بالابردن سطح روانی رژیم گیرنده هامون داریم . به اندام اینا که گفتم رو ندارن. درواقع فرق دو مجموعه توی کیفیت سرویس دهی هستش.

آتنا

من از برنافیت دکتر کرمانی گرفتم
خدارو شکر راضیم
خدا ازشون راضی باشه

خانه