دریافت رژیم برنافیت

چگونه تمرین های بدنسازی به کاهش وزن کمک می کند؟

علم، ورزش و هنر بدنسازی شامل رویکردهای استراتژیک به منظور کاهش وزن برای روز مسابقه است. ممکن است برای افراد خارج از گود چنین به نظر برسد که بدنسازان دارای یک ژنتیک خاص هستند که از قانون کاهش وزن سرپیچی می کند. اما در حقیقت، بدنسازها از یک رویکرد هماهنگ و خوب برای کاهش وزن سریع استفاده می کنند.این قوانین در ادامه بیان شده است. قوانینی که بدنسازها ملزم به رعایت آن هستند و همین امر باعث کاهش وزن آنها می شود.درصورتی که به دنبال برنامه ورزشی برای بانوان هستید به صفحه بدنسازی برای بانوان بیایید.

بدنسازی

 

۱- کاهش مصرف کالری

اکثر بدنسازان به منظور آماده سازی برای مسابقه سعی می کنند میزان کالری های مصرفی خود را به حداقل برسانند. کاهش میزان مصرف کالری ها برای کاهش چربی های بدن فوق العاده اهمیت دارد. این افراد به ۴۰۰۰ کالری در روز نیاز دارند که در زمان آماده سازی بدن برای مسابقه این مقدار به ۳۲۰۰ کالری می رسد.

این کار به آنها کمک می کند تا علاوه بر حفظ توده عضلانی بتوانند درشت مغذی های بدن خود را حفظ کنند. بدنسازان برای مسابقه باید ۲۳ درصد پروتئین، ۵۸ درصد کربوهیدرات و ۱۹ درصد چربی مصرف کنند تا انرژی بدنشان تامین شود، وزنشان را کاهش دهند و توده عضلانی شان را حفظ کنند.

پیشنهاد برنافیت: 

 

۲- افزایش مصرف درشت مغذی ها

بدنسازها برای ساختن بدن خود باید میزان مصرف کربوهیدرات ها را کاهش و میزان مصرف پروتئین را افزایش دهند. مصرف پروتئین در ماهیچه سازی اهمیت زیادی دارد و کاهش مصرف کربوهیدرات هم به کاهش وزن آنها کمک می کند.

کاهش مصرف کربوهیدرات دارای فواید متابولیکی و هورمونی بسیاری است و کمک می کند تا بتوانید وزن خود را به شدت کاهش دهید.

بدنسازی

 

۳- تمرین های سخت

بدنسازها برای افزایش چربی سوزی مجبور به بلند کردن وزنه های سنگین هستند. این کار نه تنها به بدن آنها شوک وارد می کند، بلکه متابولیسم آنها را بعد از ورزش نیز افزایش می دهد. این شوک ها برای کاهش وزن ضروری هستند.

اغلب، بدن ما به یک نوع خاص از ورزش عادت می کند. زمانی که تمرین ها تغییر می کنند، بدن انسان برای سازگاری با نیازها مجبور به مصرف چربی های بیشتری است که منجر به کاهش وزن می شود.

 

۴- مصرف مکمل ها

بدن بدنسازها برای تامین نیازهای پروتئینی به مکمل ها نیاز دارد. پودر پروتئین به تامین پروتئین های بدن آنها کمک می کند. برخی از بدنسازان علاوه بر پودر پروتئین به مکمل های دیگری همچون ترموژنیک ها یا چربی سوز نیاز دارند.

هرچند ترموژنیک ها فوایدی زیادی دارند، اما مضرات آن بیشتر از فوایدشان است. افرادی که دچار بیماری های قلبی هستند، نباید از این ترموژنیک ها استفاده کنند، چرا که ممکن است با افزایش فشار خون موجب آسیب به آنها شود.

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]