7 نشانه پیری که در چهره شماست

[iconbox title=”مقاله در یک نگاه” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]پیری، یک روند تدریجی است و نواحی مختلفی از صورت را درگیر می کند. بخش هایی از صورت که نشانه پیری را به نمایش می گذارند شامل پلک ها، ابروها، غبغب و دور چشم و دهان هستند که برای رفع آنها از گزینه های مختلفی همچون کرم های حاوی رتینوئید، پمادهای موضعی، عمل های جراحی، لیزر و بوتاکس می توان استفاده کرد.[/iconbox]

هیچ کس به یکباره پیر نمی شود. پیری، یک روند تدریجی است که تنها زمانی متوجه آن می شویم که به عکس های گذشته ی خود نگاه می کنیم. نشانه پیری بیشتر خود را در چهره به نمایش می گذارد و اکثرا قسمت های خاصی از صورت را درگیر می کند.  این قسمت ها شامل موارد زیر هستند.

نشانه پیری 1: افتادگی پلک ها

7 نشانه پیری که در چهره شماست - افتادگی پلک - برنافیت

پوست پلک بسیار نازک است و زمانی که پیر می شوید، شل می شود و می افتد. وقتی سن بالا می رود، کلاژن ها از بین می روند، در نتیجه قدرت، استحکام و کشسانی پوست نیز از بین می رود. ماهیچه ها نیز به مرور زمان کشیده می شوند و به سختی می توانند چشم ها را باز نگه دارند.

از کرم چشم های حاوی رتینوئید که مشتق ویتامین A هستند برای تحریک کلاژن استفاده کنید. ضد آفتاب های محافظت کننده در برابر اشعه های UVA و UVB موجب کاهش آسیب به پوست و دور چشم ها می شوند. یکی دیگر از راه های کاهش چین و چروک ها جراحی است، اما اگر به جراحی علاقه ای ندارید، گزینه های دیگری همچون بوتاکس و لیفت صورت با نخ نیز وجود دارند.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%85%D8%B2%D9%88%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C/” align=”right” target=”_blank”]مزوتراپی افتادگی پلک را درمان می کند؟[/button]

نشانه پیری 2: لکه های پیری

7 نشانه پیری که در چهره شماست - لکه - برنافیت

جالب است بدانید که لکه های پیری به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر آفتاب و تولید بیش از حد ملانین ایجاد می شود و هیچ ارتباطی با پیری ندارند. ماده ای به نام هیدروکینون با شکستن رنگدانه های ملانین موجب روشن شدن این لکه ها و کاهش تولید آنها می شود، اما از آنجا که در پوست های حساس ایجاد التهاب می کنند، بهتر است این لکه ها را با آنتی اکسیدان از بین ببرید. مصرف آنتی اکسیدان ها به ویژه ویتامین E، C و فرولیک اسید همراه با ضد آفتاب، یکی از بهترین روش های محافظتی است که از هیپرپیگمانتاسیون جلوگیری می کند و چین و چروک ها را از بین می برد. از روش های دیگری همچون لیزر می توان برای از بین بردن این ملانین های ناخواسته استفاده کرد.

نشانه پیری 3: نازک شدن ابروها

7 نشانه پیری که در چهره شماست - ابرو - برنافیت

حتما دلیل ناپدید شدن ابروهای خود را ژن ها می دانید، اما استفاده ی بیش از حد از موچین و واکس نیز می توانند به فولیکول های مو آسیب برسانند و از رشد آنها جلوگیری کنند. نقص مواد غذایی همچون بیوتین و آهن و کم کاری تیروئید نیز ممکن است به بدن آسیب برساند. برخی از محصولات همچون واندربرو موجب ضخیم شدن ابروها و فیبرهای مو مانندی می شوند که این نقص را از بین می برد. برخی از پمادهای موضعی رشد مو که توسط سازمان غذا و دارو تایید شده نیز گزینه های مناسبی محسوب می شوند.

نشانه پیری 4: پوست چروکیده

7 نشانه پیری که در چهره شماست - چروک - برنافیت

نور خورشید تا 90 درصد مسئول علائم پیری زودرس همچون خشکی، افتادگی و چروکیدگی پوست است. برای پیشگیری از این آسیب، هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید. هیچ وقت برای استفاده از ضد آفتاب دیر نیست. مطالعات نشان داده اند افرادی که در سنین 50 و 60 سالگی شروع به استفاده از ضد آفتاب کردند، کمتر از دیگران دچار لکه های پیری و سرطان پوست شدند. یکی از روش های درمانی مناسب برای از بین بردن چروک ها، بافت و بی نظمی های رنگدانه ای، لیزر است. این روش در عرض مدت 30 دقیقه تا یک ساعت موجب سفت شدن و پر کردن چین و چروک های پوست می شود، البته بسته به عمق چین و چروک ها ممکن است 1 تا 3 روز قرمزی هایی را بر روی پوست ایجاد کند.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%B6%D8%AF-%D8%A2%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D9%88%D8%AC%D9%87-%D8%A2%D9%86%D9%87/” align=”right” target=”_blank”]ضد آفتاب هایی که نباید به هیچ وجه از آنها استفاده کنید[/button]

نشانه پیری 5: بد رنگ شدن پوست

7 نشانه پیری که در چهره شماست - برنافیت

وقتی کلاژن و الاستین پوست از بین می روند، پوست دچار شکنندگی می شود و سلول های مرده ی خود را دیرتر از دست می دهد که موجب مات شدن پوست، کاهش تولید چربی های پوستی و از دست دادن رطوبت می شود، در نتیجه درخشندگی و صافی خود را از دست می دهد.

رتینول موجب از بین رفتن سلول های مرده و حفظ کلاژن می شود، به علاوه بافت پوست را بهبود می دهد، خطوط و چین و چروک ها را از بین می برد و لکه ها را محو می کند. لیزر هالو نیز گزینه ی مناسبی است، چرا که پوست را سفت می کند و بی نظمی های رنگدانه ای، زخم حاصل از جوش ها و منافذ پوست را از بین می برد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D9%86%D9%88%D9%84-%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%88%DB%8C-%D8%B6%D8%AF-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%DB%8C/” align=”right” target=”_blank”]از رتینول ، جادوی ضد پیری چه میدانید؟[/button]

نشانه پیری 6: دایره های سیاه دور چشم

7 نشانه پیری که در چهره شماست - دایره دور چشم - برنافیت

این دایره ها به دلیل کم خوابی ایجاد نمی شوند، بلکه به دلیل از دست دادن چربی های بین پلک پایین و گونه و نازک شدن پوست ایجاد می شود. برای بهبود بیشتر، از کرم های دور چشم حاوی رتینول و اسید هیالورونیک استفاده کنید تا پوست زیر پلک شما را ضخیم تر کند. کرم های حاوی عصاره ی کافئین نیز رگ های خونی زیر چشم را که سایه هایی دور چشم ایجاد می کنند، از بین می برد. تزریق پر کننده های اسید هیالورونیک همچون رستیلان و ژوویدرم اولترا نیز موجب از بین بردن این دایره ها می شود. اگر به دنبال نتایج پایدارتری هستید، می توانید عمل زیبایی زیر پلک انجام دهید.

نشانه پیری 7: افتادگی غبغب

7 نشانه پیری که در چهره شماست - غبغب - برنافیت

ژن ها نقش مهمی در افتادگی غبغب دارند، اما پیری با افزایش تجمع چربی در زیر چانه، کاهش کلاژن و الاستین پوست را شل می کند و موجب افتادگی ماهیچه های گردن می شود.  از آنجا که چربی ها نقش مهمی در ایجاد غبغب دارند، یک رژیم غذایی خوب و ورزش می تواند بافت پوست را بهبود بخشد و تولید کلاژن را افزایش دهد. یکی دیگر از گزینه های پیش رو عمل های لیفت و لیپوساکشن گردن است، اما راه حل آسان تر، تزریق آنزیم های حل کننده ی چربی کایبلا به گردن است. در این روش، سلول های چربی بدون عمل جراحی از بین می روند و پوست سفت می شود. برای انجام این تزریق به دو تا چهار جلسه درمان نیاز است و ممکن است پوست کمی دچار تورم و قرمزی شود.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%84%D8%A7%D8%BA%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-rf/” align=”right” target=”_blank”]غبغب را با RF از بین ببرید[/button]

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments