ژیلت بهترین روش اصلاح صورت برای خانم ها است؟

خانم‌ها به دنبال بهترین روش برای اصلاح صورت خود هستند. در سال‌های اخیر، ژیلت، یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای رهایی از شر موهای زائد و صاف کردن پوست است. اما آیا شیو کردن صورت مشکلی ندارد؟ آیا روشی قابل اطمینان است؟ آیا موجب ضخیم تر شدن موها نمی‌شود؟ در ادامه برنافیت شما را با واقعیت رو به رو خواهد کرد!

اصلاح صورت با ژیلت

آیا ژیلت روش خوبی برای اصلاح صورت زنان است؟

اصلاح دست‌ها، پاها، زیر بغل و ناحیه‌ی شرمگاهی با ژیلت امری شایع در بین زنان است، اما وقتی که صحبت از اصلاح صورت است، زنان دچار تردید می‌شوند و وکس را به ژیلت ترجیح می‌دهند که دلایل گوناگونی برای این امر وجود دارد. بسیاری از ما بر این تصور هستیم که اصلاح صورت با ژیلت باعث زمخت شدن موها می‌شوند. بزارید این موضوع را برای شما روشن کنیم، اصلاح صورت با ژیلت به هیچ وجه باعث ضخیم تر، خشن تر و سریع رشد کردن موهای شما نمی‌شود. این، تنها یک تصور غلط است. شیو کردن هیچ تاثیری بر روی تعداد فولیکول‌های مو یا سرعت رشد آنها ندارند. بنابراین، هیچ ضرری در اصلاح صورت وجود ندارد. اما اگه هنوز قانع نشده اید، یک سری دلایلی هست که نظر شما را تغییر می‌دهد.

شیو صورت چیست؟

بسیاری از خانم‌ها درمورد مزایا و معایب شیو صورت سوالات متعددی دارند. شیو صورت یک راه بدون درد برای حذف موهای زائد صورت است. شیو صورت یک روش آسان و بدون درد است که می‎‌توانید در کوتاه‌ترین زمان، پوستی شاداب و صاف داشته باشید. به همین دلیل روش شیو صورت طرفداران زیادی پیدا کرده است.

زیبایی همراه با شیو صورت

به چه دلایلی باید صورت خود را شیو کنید؟

بسیاری از زنان برای اصلاح صورت خود از تیغ یا ژیلت استفاده می‌کنند. روشی بدون درد و آسان است. در ادامه دلایلی که باید صورت خود را شیو کنید، گفته شده است.

۱. برای صورت شما خوب است

شیو کردن نه تنها موهای ریز روی صورت را از بین می‌برد، تازه سلول‌های مرده پوست را نیز از بین می‌برد. به همین دلیل است که اگر صورت را شیو کنید، روشن‌تر و سفیدتر به نظر می‌رسد.

۲. باعث جذب بهتر محصولات مراقبت از پوست می شود

با از بین بردن سلول‌های مرده صورت، شیو کردن موجب باز شدن منافذ باز پوست نیز می‌شود. این موضوع موجب جذب بهتر محصولات بهداشتی به پوست شما می‌شود. پس از شیو کردن صورت، مقداری روغن ویتامین‌ای، آلوئه ورا و یا هر محصول دیگری که حاوی آنتی اکسیدان است روی پوست بمالید تا نتیجه‌ی بهتری ببینید.

باز شدن منافذ پوست توسط شیو صورت

۳. آرایش شما زیباتر می شود

پس از شیو کردن، محصولات آرایشی به خوبی بر روی صورت شما می‌نشیند. زمانی که صورت خود را شیو می‌کنید، بوم بهتری برای فونداسیون خود درست می کنید. به علاوه آرایش، بدون عیب و نقص صورت شما را به طور کامل می‌پوشاند.

۴. آسان و ساده است

شیو کردن بسیار آسان تر از کندن یا بند انداختن تک تک موهاست. به علاوه همانند وکس، دردناک نیست. شما می‌توانید آن را به آسانی در خانه انجام دهید و یک روش ارزان نیز هست. اگر به اندازه‌ی کافی برای شیو کردن صورت متقاعد شده‌اید، زمانش رسیده که بخش بعد را نیز مطالعه کنید.

استفاده از ژیلت

روش صحیح اصلاح صورت چگونه است؟

شاید تصور کنید چون پدر، برادر و همسرتان را بارها در هنگام شیو کردن صورت دیده‌اید، به آسانی می‌توانید این کار را انجام دهید. اما مردان، دارای موهای خشن‌تری از زنان هستند. موهای صورت زنان به اندازه‌ی صورت مردها ضخیم و پر پشت نیست. بنابراین، پیش از آنکه شیو کردن را شروع کنید، باید پوست خود را برای این کار آماده کنید.  در اینجا نکاتی برای شما بیان شده است:

۱. مرحله اول؛ باید صورت خود را پاکسازی کنید

پاکسازی کامل صورت به شما کمک می‌کند تا پوستتان از آلودگی‌ها پاک شود. شما می‌توانید برای شستن و پاکسازی صورت از یک پاک کننده‌ی ملایم و آب گرم استفاده کنید.

۲. مرحله دوم؛ کرم یا ژل شیو روی صورت خود بمالید

برای اینکه ژیلت به پوست شما آسیبی نرساند، بهتر است با ژل یا کرم بین صورت و ژیلت، یک لایه ایجاد کنید. استفاده از ژل موجب می‌شود تا ژیلت به راحتی بر روی پوست شما حرکت کند و از زخم شدن آن جلوگیری کند. به علاوه، موجب رطوبت رسانی به پوست و کاهش التهاب آن می‌شود. می‌توانید به جای کرم یا ژل از صابون نیز استفاده کنید. اگر پوست حساسی دارید، به جای آن از یک روغن استفاده کنید.

کرم یا ژل مخصوص شیو صورت

۳. مرحله سوم؛ حالا می‌تونید صورت خود را شیو کنید

برای اصلاح صورت از یک ژیلت تیز استفاده کنید، اما از مصرف ژیلت‌های ۴ یا ۵ لبه خودداری کنید. ژیلت شما باید مخصوص صورت باشد. مصرف ژیلت‌های مردانه نیز مناسب تر است، چرا که این ژیلت‌ها برای موهای زمخت مردان ساخته شده و از رویش موهای زیر پوستی جلوگیری می‌کند. بهتر است در جهت رشد موها و به آرام این کار را انجام دهید.

۴. مرحله چهارم؛ مرطوب کننده را فراموش نکنید

همین که کار شیو کردن شما به پایان رسید، صورت خود را پاک کنید و از روغن صورت یا نرم‌کننده استفاده کنید. سعی کنید از محصولات بدون الکل استفاده کنید. پس از اصلاح صورت برای مدتی محصولات آرایشی مصرف نکنید.

میزان اصلاح صورت شما به سرعت رویش موهای شما بستگی دارد. برخی از افراد به صورت هفتگی موهای زائد خود را شیو می‌کنند و برخی دیگر یک بار در ماه.

حالا که متوجه شدید چگونه باید موهای صورت خود را شیو کنید، بد نیست نکاتی راجع به پیشگیری از خراش و بریدگی صورت را بدانید.

شستن صورت بعد از شیو صورت

نکاتی که موقع اصلاح صورت باید به یاد داشته باشید:

خانم‌ها به دنبال روشی صحیح برای اصلاح صورت خود هستند. تیم برنافیت دکترکرمانی به شما کمک می‌کنه، که هنگام اصلاح صورت به این نکات دقت کنید.

۱. اگر جوش فعال دارید، از شیو صورت خودداری کنید

اصلاح صورت با وجود آکنه و زخم اوضاع را بدتر می‌کند. حتی ممکن است موجب عفونت‌های جدی شود. بنابراین، در صورتی که جوش‌های فعال روی صورت خود دارید، از این روش استفاده نکنید.

۲. همیشه ژیلت خود را استریل کنید

سعی کنید پیش از هر بار استفاده، استریل کردن ژیلت خود را فراموش نکنید. می‌توانید برای چند دقیقه آن را در یک الکل مالشی قرار دهید تا از عفونت باکتریایی استفاده کند.

استریل کردن ژیلت بعد از شیو صورت

۳. هیچ وقت از ژیلت بدن برای صورت استفاده نکنید

بهتر است برای اصلاح صورت ، پاها، دست ها و ناحیه‌ی شرمگاهی از یک ژیلت استفاده نکنید. این کار نه تنها موجب ایجاد زخم، التهاب و عفونت می‌شود، بلکه موجب ایجاد موهای زیر پوستی نیز می‌شود.

۴. هیچ وقت ژیلت را برخلاف جهت رویش مو روی صورت نکشید

این کار موجب سایش و خراش‌های کوچک بر روی پوست می‌شود. به علاوه ممکن است موهای زیر پوستی و التهاب ایجاد کند. بسیاری از زنان نیازی به شیو کردن موهای صورت ندارند. بسیاری از آن‌ها نیز موهای ضخیمی در پشت لب‌ها و گونه‌ها دارند. لازم نیست قسمت‌هایی از صورت که به اصلاح نیاز ندارد را شیو کنید. به علاوه، از لایه برداری پوست قبل و بعد از شیو کردن بپرهیزید، چرا که پوست شما را حساس‌تر می‌کند.

۵. از تیغ‌های ۳ یا ۴ تیغه برای اصلاح صورت استفاده نکنید

برای اصلاح موهای زائد صورت باید از تیغ‌های مخصوصی که برای صورت است استفاده کنید. توجه داشته باشید که نباید از تیغ‌های ۳ یا ۴ تیغه برای موهای زائد صورت استفاده کنید. نکته این است که اگر از تیغ ریش تراش مردانه استفاده کنید بهتر از تیغ اصلاح بدن زنان است.

اصلاح صورت با تیغ 3 یا 4 تیغ ممنوع

فواید استفاده از تیغ برای موهای زائد صورت

همه‌ی زنان، موی نازک به صورت طبیعی روی صورت خود دارند. برخی از زنان به علت مشکلات هورمونی یک سری موهای زائد روی صورت در می‌آورند. هیچ کدام از خانم‌ها دوست ندارند موی بالا لب و زیر لب یا خط ریش داشته باشند، چون روی زیبایی خانم‌ها تاثیر زیادی می‌گذارد. به همین علت باید این موهای زائد را از بین ببرید.

۱. بدون درد از موهای زائد خلاص شوید

وقتی از موم و بند استفاده کنید، باعث موی زیر پوستی و قرمزی می‌شود. شاید در ذهنتان استفاده از لیزر راه درستی باشد، تا از موهای زائد خلاص شوید، ولی استفاده از لیزر برای هر نوع پوستی مناسب نیست و باعث تجمع رنگدانه‌های پوستی می‌شود. در این صورت راهی به جز استفاده از تیغ نیست.

۲. لایه برداری پوست انجام دهید

 طبق تحقیقات انجام شده زمانی که افراد از تیغ برای اصلاح صورت استفاده کرده‌اند، پوست آنها لایه برداری شده است و آرایش روی صورتشان بهتر می‌نشیند. افرادی که برای اصلاح صورت خود، تیغ انتخاب می‌کنند اعتقاد دارند با این کار پوست مرده از بین می‌رود.

لایه برداری پوست صورت

۳. زیباتر شدن پوست را امتحان کنید

خانم‌هایی که برای اصلاح صورت خود از تیغ استفاده می‌کنند، می‌گویند علاوه بر اینکه موهای صورت آن‌ها کم شده است، چین و چروک صورت آن‌ها کاهش یافته و پوستی شاداب و زیباتری دارند.

نکاتی که برای اصلاح صورت با بند، باید رعایت کنید

اپلاسیون یا بند انداختن روش‌هایی قدیمی و مرسوم هستند. با گذشت زمان روش‌های مختلفی برای اصلاح صورت روی کار آمد، اما هنوز هم بند انداختن طرفدارهای خاص خودش را دارد. تیم برنافیت دکترکرمانی قصد دارد در این بخش، مزایای استفاده از بند و البته برخی از احتیاط‌ ها در زمینه بند انداختن را بگوید.

بند انداختن صورت

۱. مناسب برای افرادی که پوست حساس دارند

تحمل هر فردی در برابر درد متفاوت است، به همین دلیل افرادی که پوست حساس دارند یا نمی‌توانند درد اپلاسیون با موم را تحمل کنند، بند انداختن گزینه مناسبی برای پوست‌های حساس است. استفاده از بند برخلاف استفاده از موم پوست شما را نمی‌کشد و هیچ نوع ماده شمیایی و ترکیب‌های محرکی مثل کرم‌های موبر ندارد. به همین دلیل این ویژگی برای پوست‌های حساس بسیار مناسب است.

۲. بند، بهداشتی تر از موم است

 همه‌ی سالن‌های زیبایی، نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند اما باز هم اپلاسیون با بند بهداشتی تر است. بندا انداختن تنها با یک تیکه نخ است و برای هر فردی استفاده می‌شود و سپس بیرون انداخته می‌شود. حتی پس از اتمام کار اگر امکان شستشو نبود به راحتی و با خیال راحت می‌توانید به منزل بروید.

۳. پس از بند انداختن قرمزی پوست طبیعی است

اکثر خانم‌ها بعد از بند انداختن، صورتشان قرمز می‌شود. این حالت طیبعی است و بعد از یک تا دو ساعت قرمزی صورت کمتر می‌شود. سعی کنید صورت خود را با آب خنک شستشو دهید.

نکاتی که برای اصلاح صورت با وکس، باید رعایت کنید

وکس یکی از روش‌هایی برای از بین بردن موهای زائد است که دارای مزایا و معایب مخصوص به خود است. روش استفاده از وکس برای صورت، به این شکل است که ابتدا یک تکه پارافین را درون دستگاه گرم کننده ریخته می‌شود تا آب شود. بعد از آن با وسیله‌ای به اسم کاردک، لایه نازکی از آن را روی پوست شما می‌کشند و درنهایت بعد از خشک شدن، در خلاف رویش مو می‌کشند. همین باعث می‌شود موهای زائد صورت برداشته شود. در ادامه با تیم برنافیت دکترکرمانی همراه باشید تا مزایا و معایب استفاده از وکس صورت را بررسی کنیم.

استفاده وکس صورت

فواید استفاده از وکس صورت

 1. گاهی با اصلاح کردن صورت تمامی موهای زائد از ریشه کنده نمی‌شود و باعث رشد موهای زبر و تیز می‌شود. با استفاده از وکس، تمامی موهای زائد از ریشه کنده می‌شود و بعد از چند هفته، رویش مو بسیار نرم است.
 2. اگر اطراف ابرو‌های خود را وکس کنید، ابرو‌های شما بسیار زیباتر می‌شود به دلیل اینکه پوست کنار ابروی شما روشن‌تر می‌شود و خط ابرو بیشتر مشخص می‌شود.
 3. اگر صورت خود را وکس کنید باعث می‌شود جوش‌های سر سیاه شما تمیز شود.
 4. وقتی که وکس می‌کنید صورت تا ۲ الی ۳ هفته شاداب و صاف می‌ماند و موهای زائد در این مدت رشد نمی‌کند.
 5. وکس صورت کمک می‌کند سلول‌های مرده پوست شما کنده شوند و پوستی شاداب و شفاف داشته باشید.

عوارض استفاده از وکس صورت

 1. افرادی که پوست حساس دارند، زمانی که وکس صورت انجام دهند، امکان اینکه دچار قرمزی شدید و جوش شوند زیاد است.
 2. اگر روش استفاده از وکس به درستی انجام نشود، ممکن است باعث سوختن پوست شود.

 

چه کسانی نباید وکس صورت انجام دهند؟

استفاده از وکس، موم، شمع برای افرادی که پوست چرب و یا جوش فراوان روی پوست صورت دارند توصیه نمی‌شود به دلیل اینکه باعث افزایش جوش و آکنه می‌شود. 

نکات مهم برای اصلاح صورت 

 1. افرادی که پوست حساسی دارند، توصیه مشاوره تغذیه برنافیت، این است که از این روش برای اصلاح صورت خود استفاده نکنید.
 2. زمانی که پوست صورتتان، آکنه، زخم و یا جوش دارد ممکن است جوش های صورت افزایش پیدا کند و نیاید در این حالت از تیغ استفاده کنید.
 3. توجه داشته باشید موقع اصلاح صورت باید تیغ را با الکل ضد عفونی کنید، تا باعث کاهش باکتری‌ها شود.
 4. از یک تیغ برای اصلاح تمامی بدن نباید استفاده کرد.

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از 90 درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
23 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
هستی

من دوازده سال هست از ژیلت برا صورتم استفاده میکنم و مشکلی هم نبوده و خیییییییلی راضی هستم

پشتیبان برنافیت

هستی جان از اینکه تجربت رو درباره استفاده از ژیلت با ما به اشتراک گذاشتی

کاربران ناشناس

خوبه

فاطمه

رنگ پوستو تیره میکنه ژیلت

کاربران ناشناس

والا یکسالی میزنم از بندو وکس بهتره که هم موستو کش میندازه هم پر جوش
😍

کاربران ناشناس

خیلی بده اصلا استفاد نکنید

م.ب

من یک دختر ۱۴ ساله هستم
آیا زدن سبیل با استفاده از ژیلت مشکلی دارد ؟

ژینا

من یک ساله که ماهی دوبار صورتمو باتیغ ارایشی اصلاح می کنم و خیلی راحت واسونه ازش راضیم و هیچ مشکلیم ندارم

ز

من همیشه استفاده میکنم مشکلی هم نبوده موهام ضخیم نشدن عالیه

آیه

بله خواهر من هم چندساله از ژیلت استفاده میکنه پوست صورتش مثل هلو مونده و هیچ گونه لکی روی صورتش نیست ولی من از بند استفاده کردم روی گونهام زخم شده والان تبدیل به لکه شدن 😔😔

زهرا

من و خواهرم دوسالی هستش که از ژیلت برای اصلاح صورت استفاده میکنیم عاااااااااااالیه😍😍😍

محسا

منم استفاده کردم راضی بودم

نازنین

من بعد از اینکه صورتمو شیو کردم همش صورتم میسوزه نمیدونم چرا

ندا

منم مثل تو صورتم یه حالت خشک شده میخوام برم دکتر

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]