چه کنیم تا دچار فلات تمرین نشویم؟

اگر یکی از طرفداران پر و پا قرص دوچرخه ثابت هستید، ممکن است روز به روز بیشتر معتاد آن شوید و به عنوان ورزش همیشگی خود انتخاب کنید، چرا که یک ورزش شگرف محسوب می شود. هم جالب است و هم انرژی زا. اما انجام یک سری از حرکات فیزیکی به صورت روزانه، ایده ی خوبی نیست، حتی اگر آن را دوست داشته باشید، چرا که منجر به جراحت، بی حوصلگی و خستگی می شود و در نهایت منجر به فلات تمرین می شود.

فلات تمرین نقطه ای است که دیگر هیچ پیشرفتی در قدرت یا حجم عضلات و یا اجرای کلی آنها صورت نمی گیرد. وقتی بدن شما به یک حرکت عادت می کند، نتیجه گرفتن از آن سخت تر می شود. این در واقع همان فلات تمرین است که باید از آن دوری کرد. ورزش ترکیبی، یکی از بهترین روش ها برای ایجاد تنوع در هر برنامه ی ورزشی از جمله دوچرخه ثابت است.

این ورزش سلامت کلی شما را افزایش می دهد، انگیزه تان را بالا می برد، از ایجاد جراحات بر روی بدن جلوگیری می کند و زندگی ورزشی شما را از یکنواختی و کهنگی نجات می دهد.

راه های زیادی برای ورزش های ترکیبی همراه با ورزش های هوازی، قدرتی، مقاومتی و انعطافی وجود دارد. برای جلوگیری از عدم تعادل عضلانی و فلات تمرین ، بهترین روش این است که انجام همه ی آنها را در برنامه ی ورزشی خود قرار دهید.

همچنین می توانید تمرین هایی را انتخاب کنید که دارای اثرات ترکیبی با دوچرخه ثابت باشد. مثلا برای انجام ورزش های هوازی اگر می خواهید آن را با به کار بردن گروهی از ماهیچه ها انجام دهید می توانید ورزش هایی چون دو، دوی آهسته، دوی تند، شنا، قایقرانی، اسکیت و کار با ماشین بیضوی را با آن همراه کنید.

برای ایجاد قدرت و استقامت در نیم تنه ی بالا و پایین بدن خود می توانید از ورزش های سبک بدون وسیله، بدون وزنه، کتل بل و کش های بدن سازی استفاده کنید.

برای افزایش انعطاف ورزش های کششی، یوگا، تایچی و پیلاتس را انتخاب کنید. کشش اهمیت زیادی دارد چرا که گروه خاصی از ماهیچه ها مثل فلکسورهای باسن، ایلیوتیبیال باند، عضلات ذوزنقه ای و لاتیسموس دورسی کمر با انجام دوچرخه ثابت سفت می شود، بنابراین کشش آنها کمک زیادی به انعطاف و نرمی شان می کند.

برای ترکیب این فعالیت ها با برنامه ی ورزشی خود، می توانید فعالیت هایتان را هر روز تغییر دهید، مثلا یک روز دوچرخه ثابت و شنا انجام دهید و روز دیگر دوچرخه ثابت و ورزش های قدرتی.  و به همین ترتیب به آنها تنوع دهید.

اجازه دهید به مزایای خاص هفت ورزشی که می توانند به صورت ترکیبی انجام شوند و مانع فلات تمرین شوند اشاره کنیم:

ورزش دو

در این ورزش از همان ماهیچه هایی استفاده می شود که در دوچرخه ثابت استفاده می شود و البته ماهیچه های میانی شما را نیز درگیر می کند. این ورزش برای افزایش استقامت شما فوق العاده است. همه ی اینها در مورد پیاده روی تند و آهسته نیز صدق می کنند، اما اثر آن کمتر است و از نظر فیزیکی نیز دارای چالش کمتری می باشد.

ورزش شنا

این یک ورزش ترکیبی فوق العاده برای افرادی است که دوچرخه ثابت انجام می دهند، چرا که تمام بدن آنها مثل بازوها، پاها، شانه ها و شکم را درگیر می کند. به علاوه موجب ایجاد حرکات هوازی اصلی بدون هیچ اثر منفی می شود. دویدن در عمق آب نیز یک ورزش کم اثر هوازی محسوب می شود.

قایقرانی

این ورزش یک ورزش هیجانی است که چه به صورت طبیعی و چه با دستگاه قایقرانی ثابت می تواند انجام گیرد. به علاوه، یک ورزش هوازی فوق العاده است. این ورزش نیم تنه ی پایین و بالای بدن به خصوص عضلات چهار سر ران، باسن، سرین، کمر و شانه های شما را تقویت می کند.

اسکیت

ورزش اسکیت با حرکات گام ها انجام می شود و همانند کایت سواری می تواند به صورت ترکیبی با حرکات دوچرخه ثابت انجام شود. این بدان معناست که شما ماهیچه های مشابهی را درگیر می کنید که در دو ورزش به کار برده می شود. این ورزش چه بر روی یخ یا آسفالت انجام گیرد، بر روی عضلات چهار سر ران و سرین تاثیر منفی ندارد. این ورزش می تواند سرعت و قدرت ماهیچه های شما را نیز افزایش دهد.

ماشین بیضوی

تمرین بر روی ماشین بیضوی نیز با حرکت نرم پاها همراه است، بنابراین همان دسته از ماهیچه ها را درگیر می کند که در دوچرخه ثابت نیز به کار می روند. بسته به میزان مقاومت، سرعت و شیب شما بر روی این ماشین می توانید تعدادی از ورزش های هوازی مثل دو و دوچرخه ثابت را به آن اضافه کنید.

پیلاتس

یک ورزش فکری و جسمی است که بر روی وضعیت مناسب، تنفس و حرکات دقیق بدن تاکید دارد، به انعطاف ماهیچه ها و ایجاد دامنه ی وسیع تری از حرکات مفاصل کمک می کند. هسته ی بدن (قسمت میانی بدن) را قوی تر می کند تا برای پدال زدن قدرت بیشتری داشته باشید. اگر دچار کمر درد هستید، قوی تر کردن هسته ی بدن اهمیت زیادی برای شما دارد.

یوگا

یوگا ورزش ذهنی و جسمی دیگریست که قدرت ماهیچه ها، انعطاف و تمرکز ذهنی را افزایش می دهد. این ورزش برای افرادی که با دوچرخه ثابت ورزش می کنند بسیار مناسب است، چرا که بسیاری از حرکات آن فلکسورهای باسن، همسترینگ، کمر و قسمت هایی که در هنگام کار با دوچرخه ثابت سفت می شوند را مورد هدف قرار می دهند. حرکاتی مثل سگ سر پایین، سگ سر بالا و جنگجوی ۱ به افزایش آرامش شما کمک می کند. یوگا همچنین می تواند یک مکمل برای دوچرخه سواری ثابت باشد، چرا که حرکات دیگر ماهیچه های قفسه ی سینه، کمر، بازوها و ماهیچه های دیگری که در حرکات دوچرخه ثابت به آنها توجه نمی شود را درگیر می کند.

در نهایت باید گفت که افزودن انواع حرکات به برنامه ی دوچرخه سواری ثابت شما موجب تقویت عضلات مخالف بدن می شود، از جراحات آن جلوگیری می کند و موجب افزایش قدرت و استقامت شما می شود. اثر انجام این ورزش های ترکیبی بسیار بیشتر از ورزش های انفرادی است، چرا که موجب حرکات بهتر و اشتیاق بیشتر در شما می شود.

کاری از گروه محتوای برنافیت

من 106 کیلو بودم، هیچ لباسی اندازه‌م نمی‌شد! بالاخره زیر نظر متخصص تغذیه‌ برنافیت رژیم گرفتم و در 8 ماه، 27 کیلو لاغر شدم. رژیم برنافیت، آخرین رژیم زندگیم بود!

شما هم می‌تونید!!!

علی معراجی زاده

علی معراجی زاده

5/5

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

گروه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه برنافیت دکتر کرمانی یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.
بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های دکتر کرمانی که با بیش از چند سال سابقه درخشان در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت دکتر کرمانی است. در سایت برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت دکتر کرمانی با انواع متفاوتی از رژیم‌ها روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت دکتر کرمانی امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت،  محاسبه bmiدکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت دکتر کرمانی، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت دکتر کرمانی از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت دکتر کرمانی و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

گروه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه برنافیت دکتر کرمانی یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.
دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]