آیا روغن درخت چای برای درمان آکنه مفید است؟

[iconbox title=”اگر وقت ندارید…” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]روغن درخت چای از برگ گیاه ملالوکا آلترنت فولیا که یک درختچه ی چوبی بومی استرالیاست، به دست می آید. این روغن از قدیم الایام برای درمان عفونت های پوستی، قارچی و دیگر زخم ها به کار می رفته است. البته این ماده به اندازه ی بنزوئیل پروکساید مفید نیست و نیاز به زمان بیشتری برای درمان دارد. اما مزیت روغن درخت چای این است که به اندازه ی بنزوئیل پروکساید موجب خشکی و پوست پوست شدن صورت نمی شود.[/iconbox]

اگر جزء آن دسته افرادی هستید که به بو درمانی، داروهای جایگزین یا محصولات پوستی و مویی علاقه مندید، حتما با روغن درخت چای نیز آشنایی دارید. روغن درخت چای از برگ گیاه ملالوکا آلترنت فولیا که یک درختچه ی چوبی بومی استرالیاست، به دست می آید. این روغن از قدیم الایام برای درمان عفونت های پوستی، قارچی و دیگر زخم ها به کار برده شده است.

در حال حاضر این روغن در صابون، بدن شویه ها و شامپوها به کار برده می شود. بسیاری نیز بر این عقیده اند که این ماده برای درمان آکنه مفید است، اما آیا چنین چیزی درست است؟

روغن درخت چای، دارای خواص میکروب زدایی است

این روغن دارای خواص آنتی باکتریال است و به همین دلیل یک درمان طبیعی برای درمان آکنه محسوب می شود.

برای بررسی اثر روغن درخت چای بر روی آکنه، به مطالعات بیشتری نیاز است

متاسفانه مطالعات بسیار کمی در مورد تاثیر روغن درخت چای بر روی آکنه انجام شده است، بنابراین تاثیر آن هنوز مشخص نیست. مطالعه ای که این روغن با بنزوئیل پروکساید مقایسه شد، نشان داد که روغن درخت چای می تواند جوش های التهابی و غیرالتهابی را از بین ببرد. البته این ماده به اندازه ی بنزوئیل پروکساید مفید نیست و نیاز به زمان بیشتری برای درمان دارد. اما مزیت روغن درخت چای این است که به اندازه ی بنزوئیل پروکساید موجب خشکی و پوست پوست شدن صورت نمی شود.  یکی از مطالعات اخیر نشان داده است که روغن درخت چای 5 درصد بیشتر از پلاسیبو، آکنه را درمان می کند. گرچه نتایج این مطالعات امیدوار کننده است، اما برای اثبات مفید بودن آن به مطالعات بیشتری نیاز است.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%AA-%DA%86%D8%A7%DB%8C/” align=”right” target=”_blank”]همه چیز درباره ی روغن درخت چای[/button]

اگر به درمان های طبیعی معتقدید، روغن درخت چای بسیار مفید است

آیا روغن درخت چای برای درمان آکنه مفید است؟ - برنافیت دکتر کرمانی

آیا تنها به روش های طبیعی درمان جوش ها معتقدید؟ روغن درخت چای می تواند یکی از بهترین جایگزین های طبیعی برای درمان آکنه باشد. دسترسی به روغن درخت چای بسیار آسان است، اما پیش از مصرف بر روی پوست، باید آن را کمی رقیق کرد. بسیاری از رایحه درمانگرها معتقدند که پیش از مصرف روغن درخت چای، باید آن را با یک حامل همچون روغن نارگیل و روغن بادام شیرین رقیق کرد. اما مراقب باشید. گاهی این روغن ها، منافذ پوست شما را می بندند و موجب بدتر شدن آکنه می شوند.

گاهی برخی از افراد ترجیح می دهند به جای مصرف روغن درخت نارگیل، محصولات حاوی این ماده را تهیه کنند. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید، لیست مواد تشکیل دهنده ی محصول را مطالعه کنید و موردی را انتخاب کنید که روغن درخت چای، ماده ی فعال آن باشد. روغن درخت چای برای درمان موضعی جوش ها بسیار مفید است.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%A2%DA%A9%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF/” align=”right” target=”_blank”]با این غذاها به جنگ آکنه بروید[/button]

بهترین گزینه، درمان های اثبات شده ی جوش ها هستند

اگر جوش های شما دائمی هستند، روغن درخت چای بهترین گزینه به حساب نمی آید. در این موارد بهتر است از داروهای ضد جوش غیر تجویزی مثل بنزوئیل پروکساید و یا داروهای تجویزی تحت نظر پزشک استفاده کنید. داروهای تجویزی برای جوش های سرسخت بسیار مفیدند.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments