این روش های یوگا ، نگرشتان را نسبت به زندگی عوض می کند

“همه چیز یک شبه تغییر کرد” این جمله را یکی از شاگردان یوگا من در مورد زمانی که یک تصادف ماشین، زندگیش را عوض کرده بود گفت. در آن زمان او 21 ساله بود. نامش بریتنی بود به پرستاری علاقه داشت و سال آخر دانشگاه در رشته ی پرستاری بود. ولی آن حادثه ی رانندگی زندگی او را تغییر داده بود.

در این تصادف، او دچار یک آسیب تراماتیک مغز به نام آتاکسی مخچه شده بود. او نمی توانست به خوبی بایستد، کارهای کوچک انجام دهد و یا بنویسد. به همین منظور به کلاس یوگای تطبیقی رفت.

دو سال تمرین منظم یوگا به او کمک کرد تا بتواند به مدرسه بازگردد، با اینکه این کار برایش بسیار سخت بود. در کلاس یوگای هاتا ثبت نام کرد و در آنجا بود که با او آشنا شدم.

او چهار روش معرفی کرد که با آنها می توان به کشمکش ها پایان داد.

1- روی تنفس خود تمرکز کنید

او می گوید: از طریق کلاس های یوگا حرکاتی مربوط به مدیتیشن را انجام دادم که مرا قادر به درک زیبایی سرعت حرکات شخصی کرد. یاد گرفتم تنفس چیزی است که باعث حرکت می شود ومن زیبایی، آرامش و قدردانی را از طریق این کلاسها آموختم.

2- با آنچه که وجود دارد آرامش بیابید

برای او این تمرین ها چیزی بیشتر از مزایای فیزیکی مثل تناسب، قدرت و تعادل بود. یوگا موجب آسودگی ذهنی، تعلیم عشق و خود پذیری در بریتنی شده بود.

بریتنی می گوید: پس از تصادف دچار افسردگی شده بودم. اما یوگا به من کمک کرد که برخیزم و حرکت کنم. بدنم را تقویت کنم، ذهنم را پاک کنم و به خود اجازه دهم آنچه را که می توانم یا نمی توانم انجام دهم، بپذیرم. یوگا به من اجازه می دهد رضایت را در زمان حال دریابم و توانایی فیزیکی را در درجه ی دوم قرار دهم.

3- به عقب بازگردید

بریتنی همانگونه که با مسائل فیزیکی، ذهنی و عاطفی درگیر بود، با مطالعه و گرفتن مدرک نیز خودش را درگیر کرده بود.

با توجه به اثر عمیقی که یوگا روی زندگی او داشت، بریتنی احساس کرد مجبور به سهیم کردن مزایای آن با دیگران است. او در برنامه های آموزش شرکت کرد و من این فرصت را پیدا کردم تا او را دوباره به شاگردی بپذیرم.

او گفت من هیچگاه خود را یک کارآموز یوگا نمی دیدم، چه برسد به یک مربی یوگا، اما یوگا موجب شد بتوانم این کار را انجام دهم. یوگا به من کمک کرد که در زمان حال زندگی کنم و از آنچه که دارم لذت ببرم. او چنین ادامه می دهد: من دریافتم که چالش با ذهن و بدن از طریق یوگا امید و توانایی را به زندگی من و افرادی که با آنها کار می کردم بازگرداند.

4- در زمان حال زندگی کنید

اگر در زندگی خود احساس می کنید با مشکل مواجه هستید نصیحت بریتنی را به کار ببرید:

یوگا تنها ژست های دیوانه وار نیست. هدف آن بیرون کردن ذهن از جایگاه خود و حاضر بودن در زندگی به گونه ای که هست، می باشد. چرا که زندگی واقعا زیباست.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments