7 اشتباه در یوگا که خطر آسیب رسیدن به شما را افزایش می‌دهد

افراد به دلایل مختلفی تمرین یوگا می‌کنند. هدف برخی از آن‌ها کنترل استرس و هدف برخی دیگر، حفظ شرایط فیزیکی یا ارتباطات روحی است. اما تمام این اهداف ممکن است به دلیل جراحات حین تمرین در حاشیه قرار داده شود. حتی مربیان حرفه‌ای نیز اگر نهایت دقت و تمرکز حواس را به عمل نیاورند، شانه، کمر، باسن و زانوهای آن‌ها دچار جراحت خواهد شد. طبق گزارش یک مجله‌ی بین المللی یوگا، 60 درصد از افرادی که یوگای آشتاگنا وین یاسا (نوعی یوگا) کار می‌کردند، دچار جراحاتی شدند که درمان آن، یک ماه یا بیشتر به طول انجامید.

اشتباه در یوگا که باید بدانید

اما نمی‌توان گفت که جراحت، بخش غیر قابل اجتناب یوگا است. اجتناب از این اشتباهات رایج یوگا به سلامت و افزایش قدرت شما کمک می‌کند.

اشتباه شماره‌ی 1: تصور می‌کنید حرکات سخت تر، لزوما حرکات بهتری هستند

صفحه‌های اینستاگرام، حرکاتی الهام بخش از یوگا در ساحل و بالای کوه نشان می‌دهد و این نمایش افراد را به این تصور وامی دارد که حرکات سخت یوگا بهتر هستند. گاهی اوقات این حرکات حالت رقابتی دارند، اما گاهی اوقات نیز افراد فکر می‌کنند این حرکات سحرآمیز هستند و اگر آن‌ها قادر به انجامش باشند، تبدیل به یک یوگا کار حرفه‌ای شده‌اند.
جنیفر هوداک مربی یوگای راچستر می‌گوید: به خاطر داشته باشید که بهترین حرکت یوگا حرکتی است که بدن شما از آن لذت می‌برد و به راحتی می‌توانید آن را تمرین کنید. همه‌ی حرکات، لزوما برای همه مناسب نیستند. حرکت اصلا مهم نیست، مهم احساس شما نسبت به آن حرکت است.

تصور می‌کنید حرکات سخت تر، لزوما حرکات بهتری است

اشتباه شماره‌ی 2: انعطاف را بر توان بدنی ترجیح می‌دهید

اولین نکته که باید در مورد یوگا بدانید این است که یوگا تنها به معنای یک کشش خوب نیست. هوداک می‌گوید: بسیاری از دانش آموزان را می‌بینم که بدن آن‌ها بسیار انعطاف پذیر است اما به دلیل عدم توانایی لازم برای حفظ توازن در حرکات دچار آسیب‌های جدی می‌شوند. افرادی که همسترینگ آن‌ها از هم دور است به جای تمرکز بر روی حرکات کششی که همراه با کشش‌ها و خمش‌های بدون توازن است، باید عضلات سرین، همسترینگ و باسن خود را تقویت کنند. در حرکات کششی همسترینگ، کارآموزان می‌توانند در حالی که به آرامی خم می‌شوند، ماهیچه‌های خود را نیز درگیر کنند.

انعطاف را بر توان بدنی ترجیح می‌دهید

اشتباه شماره‌ی 3: نفس کشیدن را فراموش می‌کنید

یکی از ملزمات یوگا، نفس کشیدن مداوم می‌باشد. نفس کشیدن، یک فعالیت متجانس نیست که تنها در ابتدا و انتهای کلاس انجام شود. نفس کشیدن کامل و تمرکز حواس همراه با انجام حرکات فیزیکی، تنها موجب آرامش ذهن نمی‌شود، بلکه تاثیر تحریک برانگیز سیستم عصبی را بر روی ماهیچه‌ها کاهش می‌دهد.

ابی هیلمن یک مربی یوگای مقیم شمال کالیفرنیا می‌گوید: ما اغلب با پاسخ “جنگ و گریز” بر روی تشک می‌آییم و این پاسخ خود را از طریق تنفس کم عمق و خشکی ماهیچه‌ها نشان می‌دهد. تنفس عمیق به خصوص اگر بازدم آن طولانی‌تر از دم باشد، موجب افزایش اکسیژن در خون می‌شود. این عمل به نوبه‌ی خود موجب یک پاسخ آرامش بخش می‌شود که حرکت ماهیچه‌ها را روان و خطر جراحت را کمتر می‌کند.

اشتباه شماره‌ی 4: با وجود درد، فشار بیشتری بر بدن وارد می‌کنید

پرزیان‌ترین جمله در مورد یوگا این است که: “نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود.” بسیاری از یوگا کاران به اشتباه تصور می‌کنند که فشار بیشتر در نقاط درد، موجب تقویت و انعطاف ماهیچه‌های آن‌ها می‌شود.

هیلمن اغلب وقتی دانش آموزان خود را می‌بیند که دندان‌های فک شان را بر روی هم فشار می‌دهند یا نفس خود را با رنج زیاد نگه می‌دارند، از مفهوم آهیسما یاد می‌کند. این لغت، یک کلمه‌ی سانسکریت و به معنای عدم خشونت می‌باشد.

او معتقد است: اگر خودمان را رنج دهیم، تمرین خشونت کرده‌ایم. بنابراین اگر یک حرکت برای شما بسیار چالش برانگیز است، پیشنهاد هیلمن تعادل در انجام آن حرکت یا یافتن روشی جایگزین برای آن می‌باشد.

با وجود درد، فشار بیشتری بر بدن وارد می‌شود

اشتباه شماره‌ی 5: از وسایل پشتیبان استفاده نمی‌کنید

هیلمن می‌گوید: به دلایلی، دانش آموزان یوگا وسایل پشتیبانی را نوعی ضعف محسوب می‌کنند. اما انجام حرکات یوگا با پشتیبانی کمربند، بالشت یوگا، بلوک، یا پتو راه مناسب و مجربی برای ایجاد توازن، قدرت و تجربه‌ی بهتر حرکات بدن می‌باشد.

برای تشویق دانش آموزان و آگاهی آن‌ها به این‌که این وسایل تنها نقش تکیه گاه را دارند، هیلمن در کلاس‌هایش حرکاتی را نمایش می‌دهد که با این وسایل پشتیبانی انجام می‌شوند. این وسایل، موجب پیشگیری از آسیب و بازدهی بیشتر یوگا کاران می‌شود.

از وسایل پشتیبان استفاده نمی کنید

اشتباه شماره‌ی 6: بیش از حد هدف گرا هستید

به طور کلی مقاومت در انجام یک حرکت، یکی از اولویت‌های یوگا می‌باشد. اما بسیاری از یوگا کاران برای انجام یک حرکت یوگا عجله ی بسیاری می‌کنند که آن‌ها را در خطر آسیب بیشتر به مفاصل و ماهیچه‌ها می‌اندازد. به همین منظور در آموزشگاه کانوپ مربی یوگا و بنیانگذار یوگای جمعی هیچ آیینه‌ای وجود ندارد. این عمل موجب افزایش تحمل و توجه لازم در بدن شما می‌شود. او معتقد است که پیشرفت یوگا در شما همانند رشد علف می‌ماند که با زور و اجبار ممکن نیست.

بیش از حد هدف گرا هستید

اشتباه شماره‌ی 7: حواس شما پرت است

حواس پرتی آفت جامعه‌ی مدرن است. سردرگمی مداوم نسبت به سوال‌هایی چون “آیا فلان چیز را فراموش کردم …؟” یا “آیا به اندازه‌ی کافی خوب هستم؟” و یا “چه می‌شد اگر…” حتی به تشک یوگا نیز کشیده شده است. اگر ذهن شما با بدنتان هماهنگی نداشته باشد، ضرر بیشتری متحمل خواهید شد، چرا که قادر نخواهید بود به سیگنال‌ها و نشانه‌های بدن خود پاسخ دهید.

کانوپ می‌گوید: این حرکات، تنها ترفندهایی هستند که می‌خواهند ما را از ذهن اندیشناک خود دور کنند. توصیه کانوپ این است که هر گاه احساس کردید ذهنتان در حال پرسه زدن است، یک آگاهی بدون قضاوت از موضوع کنید، نفس بکشید و به خود بیایید.

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]