با علائم خستگی مزمن آشنا شوید

بیش از یک میلیون آمریکایی از سندروم خستگی مزمن رنج می برند، یک بیماری که با خستگی بیش از حد و طاقت فرسا همراه است. گرچه سندروم خستگی مزمن، افراد بیشتری را نسبت به بیماری هایی چون اسکلروز متعدد، لوپوس و سرطان تحت تاثیر قرار می دهد، اما کارشناسان هنوز علت اصلی آن را نمی دانند.

هر فردی ممکن است دچار این سندروم شود، این بیماری بین همه ی نژادها و گروه ها رخ می دهد، اما زنان 4 برابر بیشتر از مردان دچار این مشکل می شوند. در این مقاله به برخی از علائم این بیماری اشاره شده است.

بیش از حد خسته اید.

با علائم خستگی مزمن آشنا شوید

خستگی مزمن چیزی بسیار فراتر از احساس خستگی معمولی است. این خستگی ریشه در خستگی استخوان ها دارد، که طبق آن افراد قادر به کار کردن، مدرسه رفتن و اجتماعی بودن نخواهند بود.

ویویان- یک تن درمان- با این عقیده هم نظر است، او می گوید: “وقتی این علائم در من شدت می گیرد، احساس می کنم تمام سلول های بدنم خسته شده اند. حتی راه رفتن در طول خیابان برایم طاقت فرساست و برای این کار مجبورم پاهایم را روی زمین بکشم.”

پیشنهاد برنافیت: مصرف این مواد غذایی موجب افزایش انرژی می شود

قادر به خوابیدن و خواب ماندن نیستید.

با علائم خستگی مزمن آشنا شوید

حدود 80 درصد از افراد مبتلا به خستگی مزمن دچار مشکلات خواب هستند. گرچه این افراد بسیار خسته هستند، اما با مشکلات خواب دست و پنجه نرم می کنند. وقتی هم می خوابند، خوابشان بسیار سبک است و به راحتی از جای خود بلند می شوند. این افراد وقتی از خواب بلند می شوند، احساس می کنند اصلا خوابشان نبرده است. یکی از افراد مبتلا به این سندروم می گوید: ” وقتی این سندروم در من عود می کند، به هیچ وجه احساس نمی کنم خستگی از بدنم خارج شده است، حالا هر چقدر هم که خوابیده باشم.”

پیشنهاد برنافیت: کارهایی که قبل از خواب موجب آرامش می شوند

تمرکز شما بسیار کم است.

با علائم خستگی مزمن آشنا شوید

برخی از افراد تصور می کنند که سندروم خستگی مزمن تنها موجب خستگی مفرط می شود، اما علائم دیگر آن شامل فراموشی بیش از حد، اشکال در تمرکز و به آسانی پریشان شدن است. افرادی که از این بیماری رنج می برند، این احساس را به حرکت در یک مسیر مه آلود خاکستری تشبیه می کنند. یکی از بیماران می گوید: “من بر روی هیچ چیزی نمی توانم تمرکز کنم. به نظر می رسد که مغزم به اندازه ی بدنم خسته است.”

پیشنهاد برنافیت: چگونه در روزهای پر مشغله، آرامش و تمرکز خود را حفظ کنیم؟

پس از هر فعالیتی احساس می کنید انرژی شما تخلیه شده است.

با علائم خستگی مزمن آشنا شوید

افراد مبتلا به این سندروم، چه یک پیاده روی ساده انجام داده باشند و چه استرس فیزیکی و روحی داشته باشند، احساس خستگی شان به گونه ای است که انگار در جنگ جهانی سوم شرکت کرده اند. هر فشار بر روی بدن و ذهن شما، هر چقدر هم که سبک باشد شما را دچار خستگی مفرط خواهد کرد.

پیشنهاد برنافیت: راهکارهایی برای بازگرداندن انرژی در طول روز

بدن شما سست است.

با علائم خستگی مزمن آشنا شوید

افرادی که دچار سندروم خستگی مفرط هستند، حتی قادر نیستند صاف بایستند. افراد مبتلا به این سندروم، اغلب متوجه می شوند که علائم آنها در حالت ایستاده نسبت به حالت نشسته بسیار شدیدتر است. محققان، اغلب دلیل این موضوع را نمی دانند، اما یک فرضیه وجود دارد که افراد مبتلا به این سندروم، عارضه ای به نام عدم تحمل وضعیتی را تجربه می کنند که در این حالت وقتی ایستاده هستند جریان خون آنها به مغز کاهش می یابد.

تمام بدن شما درد می کند.

با علائم خستگی مزمن آشنا شوید

بسیاری از افراد مبتلا به این سندروم دچار دردهای مکرری همچون سردرد، درد مفاصل، درد ماهیچه ها و حتی گلو درد می شوند. در این عارضه، اغلب اوقات خبری از قرمزی و تورم نیست و این تنها درد است که به عمق ماهیچه ها و مفاصل فشار می آورد. همانند علائم دیگر این سندروم، محققان از بیان علت این درد ناتوانند.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments