آیا باید سر نوزاد را تراشید؟

اکثر خانم ها دوست دارند سر فرزندشان مویی پر پشت و سالم داشته باشد. تراشیدن اولین مویی که بر روی سر کودک رشد می کند در بین بسیاری از خانواده ها مرسوم شده است، اما آیا باید سر کودکان را تراشید؟ این باور وجود دارد که این تراشیدن مو موجب تقویت رشد موی کودک می شود. حتی در بعضی از کشور ها و فرهنگ ها این کار را جزئی از امور دینی می دانند. گروهی فکر می کنند این تراشیدن باعث ضخیم تر، سالم تر و پرپشت تر شدن موی کودک می شود. آیا علم این عمل را تایید می کند؟ در ادامه این مقاله متوجه خواهید شد.

فولیکول ها کیسه های ضروری جهت رشد موی سر می باشند. از آن جا که تعداد فولیکول های مو به ژنتیک مربوط است در نتیجه این تعداد هنگام تولد مشخص است و در واقع تعداد موهایی را که در طول عمر رشد می کنند تحت تاثیر قرار می دهد، البته این مورد از ماهیت موها مجزا است.

بسیاری از کودکان در هنگام تولد دارای موهای نامرئی (موهای ولوس) هستند، این موها دارای رنگ روشن، ظریف و کوتاه می باشند. این موها با گذشت 3 تا 7 ماه پس از زمان تولد تغییر می کنند و تا دو سالگی این تغییرات موها کامل می شود.

نتیجه گیری

بر اساس مطالب مطرح شده، به نظر نمی آید که کوتاه کردن موهای سر کودک کمکی به رشد بهتر آن ها کند. عواملی که روی ضخامت و رشد موی سر کودک تاثیرگذار است، تنها با فولیکول هایی که در پوست سر هستند تحت تاثیر قرار می گیرند. با این حال، نقش مواد مغذی را نباید در رشد موی سر کودک انکار کرد.

حالا که مواد مغذی و ژنتیک موهای سر کودک را می سازند، آیا اصلا نیازی به تراشیدن موی سر هست؟ خیر، لطیف و حساس بودن پوست سر کودک، نیز دلیل دیگری است برای اینکه شما را از تراشیدن موی کودک منصرف کند.

رعایت بهداشت مو و پوست کف سر، نقش به سزایی در بهبود سلامتی مو دارد. بدین منظور سر کودک را به صورت دوره ای شستشو دهید تا از ترشحات طبیعی کف سر جلوگیری شود.

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

مجموعه برنافیت اولیه و تنها شبکه اجتماعی سلامت فارسی زبان است.
برنافیت اینجاست تا درصورتی که در حین رژیم دچار استپ وزنی شدید، درگیر بیماری باشید یا بخاطر شرایط خاصی مانند کارمند بودن یا بارداری در شروع یا ادامه رژیم مردد باشید و یا خاطره چند بار گرفتن رژیم بی حاصل داشته باشید، به شما کمک کند.

بیشتر...

شما می توانید مشکلاتتان را با افرادی که چالش ها و شرایط مشابه با شما دارند مطرح کنید، در چالش های افزایش انگیزه برنافیت شرکت کنید و با داشتن یک متخصص اختصاصی در طول رژیم سوالات و مشکلاتتان را با ایشان مطرح کنید و مسیر تناسب اندام را یک بار برای همیشه تا تغییر سبک زندگیتان،طی کنید.
ما در برنافیت معتقدیم تناسب اندام و سبک زندگی از همدیگر جدا نیستند و نمی توان به قیمت دستیابی به تناسب اندام، سلامتی افراد را بازیچه قرارداد.به همین دلیل تفاوتی ندارد که حین گذراندن رژیم از مجموعه برنافیت باشید یا نه. در هرصورت شما به جامعه تناسب اندام فارسی زبان دسترسی دارید تا بتوانید ضمن دسترسی به پشتیبان متخصص تغذیه، سوالات و چالش های خود و دیگران را با همراهی یکدیگر حل کنید.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

مجموعه برنافیت اولیه و تنها شبکه اجتماعی سلامت فارسی زبان است.
برنافیت اینجاست تا درصورتی که در حین رژیم دچار استپ وزنی شدید، درگیر بیماری باشید یا بخاطر شرایط خاصی مانند کارمند بودن یا بارداری در شروع یا ادامه رژیم مردد باشید و یا خاطره چند بار گرفتن رژیم بی حاصل داشته باشید، به شما کمک کند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]