دریافت رژیم برنافیت

آیا باید سر نوزاد را تراشید؟

اکثر خانم ها دوست دارند سر فرزندشان مویی پر پشت و سالم داشته باشد. تراشیدن اولین مویی که بر روی سر کودک رشد می کند در بین بسیاری از خانواده ها مرسوم شده است، اما آیا باید سر کودکان را تراشید؟ این باور وجود دارد که این تراشیدن مو موجب تقویت رشد موی کودک می شود. حتی در بعضی از کشور ها و فرهنگ ها این کار را جزئی از امور دینی می دانند. گروهی فکر می کنند این تراشیدن باعث ضخیم تر، سالم تر و پرپشت تر شدن موی کودک می شود. آیا علم این عمل را تایید می کند؟ در ادامه این مقاله متوجه خواهید شد.

فولیکول ها کیسه های ضروری جهت رشد موی سر می باشند. از آن جا که تعداد فولیکول های مو به ژنتیک مربوط است در نتیجه این تعداد هنگام تولد مشخص است و در واقع تعداد موهایی را که در طول عمر رشد می کنند تحت تاثیر قرار می دهد، البته این مورد از ماهیت موها مجزا است.

بسیاری از کودکان در هنگام تولد دارای موهای نامرئی (موهای ولوس) هستند، این موها دارای رنگ روشن، ظریف و کوتاه می باشند. این موها با گذشت ۳ تا ۷ ماه پس از زمان تولد تغییر می کنند و تا دو سالگی این تغییرات موها کامل می شود.

نتیجه گیری

بر اساس مطالب مطرح شده، به نظر نمی آید که کوتاه کردن موهای سر کودک کمکی به رشد بهتر آن ها کند. عواملی که روی ضخامت و رشد موی سر کودک تاثیرگذار است، تنها با فولیکول هایی که در پوست سر هستند تحت تاثیر قرار می گیرند. با این حال، نقش مواد مغذی را نباید در رشد موی سر کودک انکار کرد.

حالا که مواد مغذی و ژنتیک موهای سر کودک را می سازند، آیا اصلا نیازی به تراشیدن موی سر هست؟ خیر، لطیف و حساس بودن پوست سر کودک، نیز دلیل دیگری است برای اینکه شما را از تراشیدن موی کودک منصرف کند.

رعایت بهداشت مو و پوست کف سر، نقش به سزایی در بهبود سلامتی مو دارد. بدین منظور سر کودک را به صورت دوره ای شستشو دهید تا از ترشحات طبیعی کف سر جلوگیری شود.

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]