چه زمانی ضربه به سر نگران کننده است؟

سبک زندگی

چه زمانی ضربه به سر نگران کننده است؟

08 دی 1395
217160بازدید

وقتی دختر چهار ساله ام از روی صندلی آشپزخانه افتاد و سرش در تماس با سرامیک آشپزخانه صدای بدی کرد، پیش خودم گفتم اگر بیهوش نشود حتما ضربه مغزی خواهد شد. اما فریادهای او چیز دیگری را نشان می داد و تقریبا دو ساعت بعد، او در حمام شادمانه شروع به بازی کرد و من آنجا بود که خدا را به خاطر جمجمه ی انعطاف پذیر انسان شکر کردم. این موضوع یک پدیده ی رایج است: طبق آمار جدید موسسه ی سلامت و مراقبت ملی، سالانه 700000 نفر به دلیل ضربه به سر به بخش اورژانس و تصادف مراجعه می کنند که 14000 نفر آنها برای بررسی بیشتر تحت مراقبت قرار می گیرند.

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: 
 از میگرن چه می دانید؟

آسیب جراحتی مغز ممکن است پس از یک ضربه به مغز ایجاد شود که به سه دسته تقسیم می شود: خفیف، متوسط و شدید. سر کودکان بسیار دچار ضربه می شود، هر چند چنین ضربه هایی برای والدین وحشت آور است، اما پس از شوک اولیه کودک به سرعت ریکاوری پیدا می کند. البته این بدان معنا نیست که نیازی به مراقبت بچه ها نمی باشد. اگر در این مواقع شاهد مواردی از قبیل لرزش، تاری چشم ها، کم هوشی یا بیهوشی (نشنیدن صدای شما یا پاسخ ندادن به صدای شما)، استفراغ و عدم تمرکز در مورد کودکان خود شدید، به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

همه ی این موارد، به ویژه اگر کودک شما بیهوش شده باشد، نشان می دهد که به فوریت های پزشکی نیاز دارید. برآمدگی بزرگی که روی سر دخترم ایجاد شد واقعا جای نگرانی داشت، اما خوشبختانه این برآمدگی تنها مربوط به یک صدمه ی کوچک بود. سر و جمجمه دارای خون فراوانی می باشد و خونریزی ای که پس از ضربه در زیر پوست سر رخ می دهد موجب کبودی و تورم آن ناحیه می شود که هماتوما یا ورم خونی نام دارد.

خونریزی در داخل و اطراف مغز (هماتوم داخل جمجمه) بسیار جدی است و فشار زیادی به مغز وارد می کند. ضربه ی مغزی زمانی رخ می دهد که مغز در جمجمه حرکت کند (که این حرکت در زمانی که سر می شکند، بسیار شایع است) و موجب آسیب به تمام قسمت هایی از مغز که با جمجمه در تماس است، می شود.

چه زمانی ضربه به سر نگران کننده است؟

صرف نظر از اینکه چگونه ضربه به سر رخ می دهد، علائم خاصی وجود دارد. اگر هر یک از علائم زیر را مشاهده کردید، به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

چه عواملی را باید بررسی کرد:

  • عدم هوشیاری برای مدت زمان طولانی
  • سرگیجه
  • اختلال در بینایی
  • سر درد مداوم
  • احساس خواب آلودگی و عدم توانایی به پاسخ
  • استفراغ بیش از دو مرتبه
  • عدم یکسان بودن مردمک دو چشم یا ضعف در بازو و پاها

این رو حتما بخون :
روشی که همه این روزا ازش استفاده میکنن برای لاغری سریع

اگر یک آسیب نیاز به مراقبت های پزشکی داشته باشد، فرد برای عدم وجود علائم آسیب های جدی دیگر مورد بررسی قرار می گیرد و پس از 6 ساعت به صورت مجدد تحت مراقبت قرار می گیرد.

ممکن است در بررسی های مجدد از فرد آزمایش سیتی اسکن گرفته شود تا خونریزی و تورم مغز در او بررسی شود یا ام آر آی گرفته شود که در آن تصویر کامل مغز و ارزیابی آن با استفاده از یک ابزار به نام مقیاس کمای گلاسکو انجام می گیرد. این مقیاس به بیمار در پاسخ های فیزیکی و زبانی نمره می دهد تا میزان آسیب به مغز او مشخص شود. خوشبختانه، آسیب شدید به سر در مواقع نادر رخ می دهد.

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: 
چه عواملی موجب حمله ی قلبی می شوند؟

آیا آسیب به سر تنها وقتی نگران کننده است که خطرناک باشد ؟

هرچه ضربه شدیدتر باشد، آسیب نیز شدیدتر خواهد بود، اما هر ضربه به سر که کارکرد مغز را تحت تاثیر قرار دهد (بینایی، شنوایی، افکار شناختی)، باید به سرعت مورد بررسی قرار گیرد.

آیا پس از ضربه به سر می توان با خیال راحت کودک را خواباند؟

اگر شک دارید که ضربه به سر کودک شما شدید بوده یا نه، باید حتما پاسخ طبیعی کودکتان را بررسی کنید. برای این کار بهتر است پس از ضربه چندین ساعت آنها را بیدار نگه دارید. اما به خاطر داشته باشید که کودکان پس از این ضربه ی شوک آمیز و گریه، احساس خستگی و خواب آلودگی خواهند کرد.

اگر کودک شما پس از ضربه به کارش ادامه داد و امکان فعالیت های نرمال برایش وجود داشت، مشکلی نخواهد داشت. اما اگر همچنان نگران هستید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

ضربه مغزی چیست؟

ضربه ی مغزی پس از آسیب تراماتیک به مغز رخ داده، کارکرد مغز را تغییر می دهد و موجب علائم موقتی همچون تغییر در میزان هوشیاری، سردرد، سرگیجه، خستگی و منگی می شود. گاهی اوقات ضربه مغزی موجب از دست رفتن حافظه و تاری دید می شود. گاهی این مشکلات با استراحت، استفاده از کیسه ی آب سرد برای کاهش تورم و مراقبت 48 ساعته برای اطمینان از وخیم تر نشدن علائم از بین می روند.

کاری از گروه محتوای برنافیت

دیدگاه‌ها در مورد این نوشته
#
مریم اصیلی گفته:

حتما باید برن دکتر دوست عزیز

#
رحیم دادی گفته:

سلام خسته نباشید حدود یک ساعت پیش پدرم دوبار سر مادرم رو ب دیوار کوبوند الان یکم سردرد دارند مادرم و نیم ساعت پیش یکم حالت تهوع داشتن باید برن دکتر یا نه/؟

#
مریم اصیلی گفته:

سلام ممنون از شما. ضربه به سر در صورتی که با حالت تهوع، سرگیجه و خواب آلودگی همراه باشه ممکنه خطرناک باشه

#
مریم اصیلی گفته:

دوست خوبم این مشکل می تونه نگران کننده باشه حتما به پزشک مراجعه کنید

#
مریم اصیلی گفته:

توصیه ما این هست که برای اطمینان خاطر ایشون رو پیش یک پزشک ببرید

#
مریم اصیلی گفته:

دوست خوبم این علائمی که می فرمایین تا حدودی نگران کننده هستن می تونید با رعایت نکات بهداشتی ایشون رو بیمارستان ببرید

#
مریم اصیلی گفته:

دوست خوبم اگر این درد همراه با حالت تهوع، سرگیجه و خواب آلودگی همراه هست می تونه خطرناک باشه

#
مریم اصیلی گفته:

لزوما خیر دوست عزیز. اگر این درد همراه با حالت تهوع، سرگیجه و خواب آلودگی همراه باشه ممکنه خطرناک باشه

#
رویا نهضت گفته:

سلام امروزبچه چهارساله ام باباتری به سرپدرش زدسردردشدیدی دارد این ضربه خطرناک است

#
مریم اصیلی گفته:

بستگی به میزان درد و علائم بعدیش داره دوست خوبم

#
مریم اصیلی گفته:

بله دوست عزیز حتما باید به پزشک مراجعه کنن

#
موسوی گفته:

سلام بنده چند روز پیش با یه بنده خدا دعوای فیزیکی کردم الان چند روزه سرم سمت هم راس و هم چپ نزدیک گوش هام درد میکنه و هم پس سرم بنظرتون خطرناکه؟

#
مریم اصیلی گفته:

دوست خوبم موارد این چنینی حتما نیاز به عکس برداری داره

#
مریم اصیلی گفته:

دوست خوبم ممکنه این عارضه مدت ها بعد خودشو نشون بده. توصیه می کنم مجددا نزد متخصص برید و درخواست اسکن بدید

#
ShahAhmad گفته:

درد پشت سر بعد از ضربه به سر عادی میباشد

#
فاطمه فتحی گفته:

سلام ببخشید منم دیروز تصادف کردم پشت سرم بد به زمین خورد رفتیم عکس گفتن جیزی نیس ولی هرروقت پا میشم سر گیحه میگیرم چیکار کنم

#
حسینی گفته:

سلام خسته نباشید.دختر ۷ساله من با وسط سرش متمایل به راست رفت شدید تو دیوار بعد حدودا ۱ساعت گفت دارم بالا میارم ولی بعدش خوابید الان من نگرانم صبح بیدار شد باید ببرمش دکتر به خاطر کرونا میترسم برم بیمارستان لطفا راهنمایی کنید اگه چه علائمی داشت باید ببرمش ممنون از لطفتون خدا بهتون سلامتی توأم با آرامش هدیه کنه انشالله🙏🏻🙏🏻🌹🌹🌹🌹

#
گفته:

سلام خسته نباشید کودک یازده ماهه من امروز بشدت فکرشو زد به فرمون ماشین یکم گریه کردو از هوش رفت و زیر شیرآب بردیمش بعد استفراغ کردو با کلی گریه و خوابید بعد که بیدار شد هیچ مشکلی نداره .بنظرتون مشکلی براش پیش نمیاد

#
آنا گفته:

سلام یکی از دوستام امروز تو حموم احساس ضعف کرده بعد تا اومده یکیو صدا کنه غش کرده و سرش خورده تو دیوار و الان باد کرده و میگ خیلی درد داره و سر گیجه و ... داره باید بره دکتر؟!؟!

#
مریم اصیلی گفته:

دوست عزیز اگر سردرد و حالت تهوع ندارید جای نگرانی نیست، اما اگه این علائم رو مشاهده کردین حتما به پزشک مراجعه کنید

#
گفته:

سلاام من امروز با صورت رفتم تو دیوار.. البته با سمت چپ صورتم و خب اولش سردرد داشتم و خوب شد ... نه حالت تهوع دارم و داشتم و نه هیچی... فقط الان یکمی سردرد دارم... این میترسونه منو... بنظرتون خطرناکه؟

#
شریفی گفته:

با سلام دختر من دوهفته سرش خورد ب پله پیشونیش ورم کرد هیچ علائمی نداشت ولی بعد دو روز دور چشاش کبود شد الانم قسمت ضرب خوردگی سفت شده نگرانم ب نظرتون چیکار کنم

#
احمد گفته:

سلام چند روز پیش دعوا کردم چند نفری ریخن روم.و چنا ضربه بد به سرم خورد.اونشب خیلی سردرد شودم.فرداش خوب شود.ولی الان بی اشتها شودم.احساس بیحالی و بی حسی پاهام.دارم.ایاربطی داره.یا مشکل خاصی که نیست

#
سحر هاش گفته:

سلام. وقتتون بخیر شوهر من مشت خورد به مخش و همون لحظه برای مدت کوتاهی دچار سرگیجه شد. فردای اون روز سر درد وحشتناکی سراغش اومد که با ۳ تا مسکن رفع نشد. و امپول زد. آیا خطرناکه؟

#
مریم اصیلی گفته:

سلام و روز بخیر. برای احتیاط بیشتر بهتره به پزشک مراجعه کنید و عکس سی تی اسکن بگیرید

#
مریم اصیلی گفته:

دوست عزیز هر چه سریعتر ایشون رو با آژانس یا اتومبیل شخصی بدون اینکه زیاد تکونشون بدین، به نزدیک ترین مرکز اورژانس ببرید

#
اکبر گفته:

سلام سمت راست سرمن خوردزمین حالاپشت گردنم دردمیکنه خطرناکه

#
آیسان گفته:

سلام امروز دختر من از 6 پله پرت شد پایین و زود بلند شد و راه رفت و بعدش که حالش میپرسیدیم میگفت خوبم ولی الان ده دقیقه است بیهوش شده متاسفانه نمیدونیم چیکار کنیم هر چی به آمبولانس زنگ زدیم میگن به علت کرونا نمی تونن آمبولانس بفرستن ترخدا کمکم کنید دخترم 14 سالشه کلی آرزو داره

#
مریم اصیلی گفته:

سلام روزتون بخیر. توصیه می کنم برای انجام سی تی اسکن به یک مطب یا درمانگاه برید (البته با رعایت اصول بهداشتی و امنیتی به دلیل ویروس کرونا)

#
مریم اصیلی گفته:

سلام و روز بخیر. دوست عزیز احتمالا به اعصاب سرتون آسیب رسیده. اگر حالت هایی مثل سرگیجه، سیاهی چشم، حالت تهوع یا خواب آلودگی دارید، حتما برای سی تی اسکن به پزشک مراجعه کنید

#
تینا گفته:

سلام من دیروز از پشت سرم خورد تو دیوار و از اون موقعه درد بدی در تو طرف سرم دارم و گاه گاهی یه حالتی مثل اینکه اسید پخش میشه تو صورتم و دماغم دارم باید چیکار کنم باید دکتر برم؟

#
مریم اصیلی گفته:

سلام و روزتون بخیر دوست عزیز از ائنجا که می فرمایید حالت تهوع دارید، بهتره برای اطمینان خاطر برای عکس برداری از سرتون به پزشک مراجعه کنید.

#
نینا گفته:

سلام من دیشب از پله پرت شدم پایین سرم سه بار از پشت با پله برخورد داشت و یک بار از جلو الان از دیشب سردرد شدیدی دارم و دیشب حالت تهوع داشتم و احساس ضعف توی دست هام داشتم جای نگرانی هستش یا نه؟

#
حیات گفته:

. سلام امروز با همسرم دعوام شد باقابلمه زد تو سرم حالا ضعف تو دستو پام حالت تهوع سرمم با گردن درد میکنه چی کنم

#
مریم اصیلی گفته:

سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز تاکید می کنم که حتما برای عکس برداری از سرتون به پزشک مراجعه کنید

#
رامین مصدق گفته:

سلام وقت بخیر من ابان ماه یه اتفاقی برام افتاد از نردبان 9 متری با نردبان روی سقف ماشین افتادم بیمارستان رفتیم ولی چیزی نشون نداد ولی الان 3 ماه این علایم که به بالا ذکر کردید من دارم الان چی کار کنم داره از سردد میمیرم

#
مریم اصیلی گفته:

دوست عزیز اشتباه بزرگی کردین که همون موقع پیش دکتر نرفتین. توصیه می کنم حتما برای عکس برداری و سی تی اسکن به پزشک مراجعه کنید.

#
مریم اصیلی گفته:

سلام دوست عزیز. توصیه می کنم برای انجام سی تی اسکن به پزشک مراجعه کنید

#
مریم اصیلی گفته:

بله حتما برای انجام سی تی اسکن به پزشک مراجعه کنید. امیدوارم که اتفاقی نیافتاده باشه اما برای اطمینان خاطر این کار رو انجام بدین

#
مریم اصیلی گفته:

سلام و روز بخیر. بهتره که یک سی تی اسکن انجام بدین

#
گفته:

سلام من دیروز یکی از دوستانم با دستش به سرم به سمت چپ سرم محکم زد و دیروز سرم درد میکرد و امروز هم هم حالت تحوع دارم هم سر درد ایا چیز خطرناکی است؟

#
نازی گفته:

سرم خورده به دیوار سر گیجه دارم چشام خسته میشه خطرناک یا نه

#
بهنام گفته:

سلام خسته نباشید ارزه ادب من تو سن ۹ سالگی کپسول روستایه ۴۰ کیلویه پر خورد سرم از ارتفای ۲ متری ؟ اون موقه یادمه بیحوش نشدم ؟ولی هیچ صدای نشنیدم و سرم گیج رفت خیلی چپو راست میشم و بعداز پنج تا ده دقیقه بعد حالم مثل قبل شد ولی سرم تا چند روز ب سمت راست بود یجورای قفل شده بود ؟ الانم من ۲۰ سالمه و تا ب حال برایه سرم دکتر نرفتم و سر م سالی یبار درد میکنه و موقی ک اعصاب خورد شه سرم صدای اجیبی میده چجوری بگم. ؟؟؟ کلن کنتورولو از دست میدم

#
گفته:

منم باهمسرم بحثم شد یک ضربه بادست انگشترهم داشتن به سمت چپ سرم زدن.جای گیج گاه. خیلی عصبی شدم رفتم دکتریک سرم وصل کردم داروی آرام بخش بهم زدن.تاری دید داشتم اصلاهواسم به ضربه سرم نبود.فکرکردم چشمام ضعیف شده.الانم چشمام ضعیفه وجایی که ضربه خورده دردمیکنه؟نیازبه دکترهست؟؟؟؟

#
مریم اصیلی گفته:

برای اطمینان خاطر بهتره پیگیری کنید

#
مریم اصیلی گفته:

دوست عزیز حتما برای عکس برداری به پزشک مراجعه کنید

#
عرفان جمشیدی گفته:

سلام من چند روز پیش سرم خورد به در خانه خیلی ضربه ی بدی بود من 12 سالمه الان سه روز گذشته من هر شب سر درد شدید میگیرم و تار میبینم از وقتی که ضربه وارد شد

#
Robab گفته:

سلام من دخترم دیروز تو مدرسه یه دختره زده توسرش دخترمم همین کارو کرده .حالا هر دو تاشون حالت تهوع دارن رنگشون پریده ورمم کرده باهم دوستم بودن سی تی هیچی نشون نداد اما بیحال و خستن بازم دختر ببریمشون؟

#
h m گفته:

سلام امروز پسرم عصبانی شد وسرش رو چند بار محکم به دیوار کوبید ...حالا تاری دید داره چکار کنم ? البته دو سال پیش مشکلی مانند سکته مغزی برایش بوجود امد ..که دکترها نفهمیدند علتش چی بوده ..؟

#
ساحل گفته:

سلام .من حدود ۱ سال پیش سرم به کولر مدرسه خورد و یکم خون اومد و گیج شدم و چند سال قبلش هن باز یه بار سرم به کولر خورده بود توی همون ناحیه از سرم.و چند ماه قبل هم سرم خورد به تیزی صندلی .الان جای نگرانی هست ؟گاهی اوقات هم سرم انگار هی میزنه تند تند.

#
گفته:

سلام پسرمن سمت چپ سرش یدفعه ای ورم کرده تورم سرش ژله ای هستش لطفاکمکم کنیدبگیدچی میتونه باشه دارم سکته میکنیم ده روزقبلش هم ازپله افتاده بود

#
زهرا گفته:

سلام امروز خواهرم ۳ سالشه سرش به لبه ستون خورد سرش باز شد وقتی داخل ماشین بردنش ببرنش بیمارستان خوابید بیهوشش کردن و سرش بخیه کردن اینکه تو ماشین خوابید خیلی من و نگران کرده میشه لطفا راهنمایی کنید

#
مریم اصیلی گفته:

سلام. دوست عزیز اگر احساس می کنید نوزادتون بی قراری می کنه برای انجام معاینه و سی تی اسکن به پزشک مراجعه کنید.

#
گفته:

سلام .امروز خواهرم چسب پهن و انداخت ک من بگیرم خورد به پیشونیه نوزاده یه ماهم.نمیدونم چیکار کنم اول گریه کردو بعده دودقیقه ساکت شد

#
مریم اصیلی گفته:

سلام و روز بخیر. دوست عزیز شما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و در صورت نیاز عکس برداری از سر رو انجام بدید.

#
بانو گفته:

سلام لطفا هرچه زودتر جوابمو بدین داداشم زده تو سرش خوابش میاد خیلی احساس خستگی میکنه 13سالشه تروخدا بگید جیکار کنم

#
زهرا گفته:

سلام سه روز پیش یک کالباس نیم کیلویی یخ زده از بالای فریزر افتاد روی سرم همون موقع به درمانگاه مراجعه کردم سیتی گرفتم گفتند طوری نیست ضربه خورده اما هنوز سردردم خوب نشده و وقتی از پله بالا می روم سردرد وپاهام بیحس میشه لطفا راهنمایی کنید چه کار کنم

#
خانم محمدی گفته:

امروزسردخترم به پست به زمین افتادصدای بلندی داشت سرت خیلی نگرنم وبازم به بازی کردنش ادامه داد چیکارکنم

#
خانم محمدب گفته:

امروزسردخترم به پست به زمین افتادصدای بلندی داشت سرت خیلی نگرنم وبازم به بازی کردنش ادامه داد چیکارکنم

#
نوال نصاری گفته:

سلام دیروز سرپسرم که یک سال و۱۰ماهشه خورد به چهارچوب سرش ورم کرده یکم ونرم شده ولی بازیگوشیاش مث همیشه طبیعیه چکارکنم به نظرتون ورمش طبیعیه

#
مهدیه نوروزی گفته:

امروز سر خواهرم که 1 نیمش پاش به تخت گیر کرد و به زمین افتاده بعد از کمی گریه کردن در حد 2 یا 3 ثانیه از هوش رفت اما با صدا من و مادرم به هوش اومد آیا خطرناک است

#
مریم اصیلی گفته:

سلام. بهتون پیشنهاد می دم برای گرفتن عکس MRI به پزشک مراجعه کنین.

#
بنیامین علی نوری گفته:

من در کلاس پارکور بودم یک حرکت را امتحان کردم و سرم به دیوار خورد و بعدش چیزی یادم نیامد که کی سرم به دیوار خورده

#
علی گفته:

سلام سر من خورد به تیزی بالای درد جوری که سرم مقداری به داخل فرو رفت آیا خطر ناک است

#
مریم آزادی گفته:

سلام من تصادف آسیب دیده ولی هنوز سرم درد می کنه چه باید کرد؟

#
ااااا گفته:

سلام من۴ روز پیش سرم محکم ب دیوار خورد و از همون موقع دستان لرزش شدید پیدا کرده سرمم درد میکنه چکار کنم؟؟

#
گفته:

سلام امرو سر خواهرم که سه ماه و نیمش است به میله های گهواره اش خورد و به شدت گریه می کرد ولی ۵ دقیقه بعد شیر خورد و خوابید

#
گفته:

سلام پسر ۱۰ساله دارم که دیروز سولر موتور بود افتاده پاش کمی زخم بود و پیشانیش هم زخم مختصری داشت وعلائم دیگه ی نداشت تا امروز ساعت ده برای ورزش ڗیمناستیک که می می گفت سرم گیج ـمی رفت به نظر شما پیگیری لازمه ممنون می شم جوابم وـبدین

#
محمدرضا نظیفی گفته:

سلام امشب یه توپ فوتبال از پشت سر به خانوم ضربه خورد...حالت تهوع داره سردرد شدید.بگین چیکارکنم؟باید دکتر ببرم؟هیچ خونریزی هم نداره

#
امین گفته:

سلام من با دوچرخه ام باسرعت زیاد به دیوار برخورد کردم وقتی که به دیوار برخورد کردم چشم هایم سیاهی رفت اما نه حالت تهوع و استفراغ و...‌.‌‌‌‌....ندارم کنار پیشانی ام کمی پف کرده درد نمیکنه اما وقتی فشار بدم یکم درد میگیره چیکار کنم؟؟؟؟لطفا جواب بدید. ممنون

#
نرگس نصیری گفته:

سلام ببخشید یه سوالی داشتم. من امروز صبح که از خواب بیدار شدم یه دفعه غش کردم و پشت سرم به لبه در خورد و باعث تورم سرم شده آیا خطرناکه؟ ممنون میشم جواب بدید

#
Melina گفته:

سلام ۱۴سالمه .امروز از بالای میز افتادم جوری افتادم که کشو های میز کج و وسایل داخل شکسته الان سمت راست پشت سرم خیلی گنده باد کرده و خیلی درد می‌کنه به نظرتون خطرناک است و به دکتر مراجعه کنم یا خطر ندارد؟؟؟

#
علي گفته:

سلام توپ محكمي به پس برخود به سرم يه دفعه افتادم زمين چند دقيقه بعد از بلند شدن چشم راست همه چيز رو ميبينه ولي چشم چپ كلن هر چي با چشم چپم ميتونستم ببينم ديگه نميتونستم ببينم بعد ٣،٤ساعت مثه چشم راست شد الان چند مدت گذشته احساس همه چي خيلي سريع تر از حافظه ام پاك ميشه.... اگه كسي ميتونه كمك كنه ممنون ميشم

#
زهرا گفته:

یه مشت محکم خورده به سرم واز اون روز هر وقت سرم رو تکون می دم سرم درد می گیره کسی می دونه برا چیه؟

#
شیوا محمدی گفته:

سلام بچم از تخت افتاده از پشت سرش خون اومد و ورم کرده چ اقدامی باید بکنم یکی میگه خون بیاید جای نگرانی نیست ولی سرش ن ترک برده ن شکستگی فقط نقطه نقطه شده لطفا جواب بدین

#
هستی گفته:

سلام.دختر من سرش محکم خورده به دیوار ورم کرده .!!باید چه کار کنم؟؟؟،😔😔

#
نازنین قاسمی گفته:

من چند روز پیش پریدم سرم خرد به سقف اتاق و الان سرم بد جوری درد می‌کنه آیا باید دکتر برم لطفأ جواب من را بدهید

#
امیر گفته:

وقتی هیچکی جواب نمیده چرا سوال میپرسین؟کمپرس اب سرد تا 24 ساعت و اب گرم برای 24 ساعت بعد....اگر خیلی جدیه فقط دکتر برین چون دکتر ترس نداره!

#
hessamjr گفته:

سلام.این دومین باره که سرم با شدت تمام به زمین میخوره.....باره اول دچار فراموشی محض شدم و پس از یک هفته یادم اومد....بار دوم همین دیروز ۱۶ اسفند بود که بعد از زمین خوردن و تماس سر با زمین دوستم با کمر روی سرم افتاد و کمی چشمام خشک تر کار میکنه و خستگی دارم ولی تهوع و سرگیجه ندارم یه قسمت از سرم هم درد میکنه ..قسمته کاکل یا همون کنج سر گردنم هم احساس درد دارم خطرناکه؟

#
یلدا گفته:

سلام ببخشید تو مسابقه ی فوتسال سرم به شدت از وشت به زمین خورده و خیلی زود باد کرد و علائمی هم جز سرگیجه نداشت و ابان پنج ساعته اتفاقی برام نیوفتاده فقط کمی باد کرده و جای صربه درد میکند ایا این خطرناک است

#
سحر نامک گفته:

من هم 57 سالمه خوردم در حمام زمین با پشت سر محکم به پله حمام انزمان لحظه ای بیهوش شدم پشت سرم خونریزی پوستی کرد خونی بیرون نیامد سیتی اسکن گفت چیزی نیست الان 3 سال میگذره حالم خوبه عالیه هیچ مشکله هم ندارم نترسید دوستان فقط دکتر بروید محکم کاری کنید چون لحظه زمین خوردن مهمه که شاید داروی مخصوص بدهند من دو هفته دارو خوردم خدا بخواهد همه چی به خیر میگذره انشاءالله .

#
مارال شیرازی گفته:

سلام من پسرم‌خورد زمین پشت سرش ورم کرد هنوز ورمش از بین نرفته حدوددوهفته ست

#
مبینا حسینی گفته:

من امروز موقع بازی تو مدرسه به شدت به پشت افتادم و سرم‌کامل مماس با زمین شد سرم باد ضربان قلبم کم‌شد و هوشیاریم کمتر شد الان معنیش چیه

#
رضا ۶۷۶۲ گفته:

سلام بیست روز پیش من تو ماشین تصادف کردم سمت چپ سرم به شیشه بغل درب ماشین خورد رفتم بیمارستان از سرم سی تی اسکن کردن دکتر گفت هیچ مشکلی نیست ولی از اون روز تا حالا بغل سرم همش درد می کنه نمی دونم چیکار کنم اگه اینجا دکتر هست منو لطفا راهنمایی کنه ممنون میشم

#
فایقه گفته:

سلام من الان به سرم یه مشت خیلی محکم زدم سرم احساس میکنم خیلی سنگین شده چیکار کنم

#
ندا گفته:

من یک هفته ی پیش سرم محکم به کابینت خورد ورم کرد بعد یک هفته الان سر گیجه دارم آیا مشکلم جدی هست

#
علی خیاط گفته:

دوستانی که سرشون درد میگیره ممکنه از غده هیپوفیز باشه که در زنان شایع تره . حتما mri بگیرید و بخواین از دکتر براتون بنویسه . البته اگر طولانی مدته اینو هیچ دکتری جز یک نفر نفهمید . هیچ جای نگرانی هم برای دیگر دوستان نیست بهترین کار ماساژ دادن همون قسمت و چک کردن علائم حیاتی .. اصلا نگران نباشید و سر درد های طولانی رو به خاطر داشته باشید که فقط از رشد هورمون پرولاکتین هست و در مردان بدنساز در صورت استفاده از ناندرلون این موضوع شایع است که پستان به صورت ارادی مقداری مایع سفید رنگ ترشح میکند که با مقداری قرص که دارای نمونه خارجی هم موجوده بر طرف میشه . با تشکر . دوستان اصلا نگران ضربه های خفیف سر نشوید چون ضربه مغزی فقط در سنین ۵۰ به بالا رخ میدهد و در سنین پایین بدن قدرت تحمل ضربه را دارد و بیشترین حساسیت سر قسمت بصل النخاع و دقیقا پس گردن هست مواظب خودتون باشید

#
پرنيان گفته:

سلام من يه جسم سنگينو به سرم سمت چپ قسمت بالا كوفتن كسي ميدونه چي ميشه؟؟؟

#
ملیکا زراتی نیا گفته:

سلام من 10سالم است2ساعت پیش بااسکیت روی سرامیک خوردم زمین پشت سرم باد کرده ودرد میکنه می خواستم بدانم نیاز به دکتر است توروخدا جواب بدید

#
ف .م گفته:

سلام شوهرم منو زده سرم خورده ب دیوار انگار از خواب بیدار شدم جیغ میزدم ک چرا هیچی یادم نمیاد بعد بهتر شدم اما یه شبه ک سرم درد میکنه چیکار کنم

#
جهادی گفته:

سر دختر پنج سالم یک ماه پیش ضربه خورده الان بعدیک ماه هنوز ورمش نخوابیده ایا خوب میشه

#
mirhabibi گفته:

دوست عزیز بعد از ضربه به سر، نباید کودک را خواباند، بهتر است به پزشک مراجعه کنید

#
فاطمه کشانی گفته:

سلام من معلم هستم وقتی وارد مدرسه شدم توپ فوتبال با شدت به سمت راست سرم خورد. بمدت چند دقیقه ازحال رفتم. دکتر رفتم ولی اسکن گفت لازم نیس ولی الان دو روزه سرم خیلی سنگینه ونمیتونم چشمارو زیاد باز نگه دارم. زیاد صحبت میکنم فشار سرم بیشتر میشه. بنظر شما نیاز به اسکن هست یا این حالت ها طبیعی هست؟ ممنون

#
سمیرا شمشیری گفته:

سلام من پسری هفت ساله دارم هفته پیش زمین خورده سرش و پشت سرش ورم کرده هنوز ورمش نخابیده باید چکارکنم

#
گفته:

سلام دخترم دوسالشه سرش خورد لبه ی سنگ اپن گریه میکنه بیقراری میکنه به زویک بار بالا آورد بعد خابوندیمش توخابم تکون می میخوره لطفا راهنمایی کنید

#
ابوالفضل گفته:

سلام یکی سره منو کوبید به دیوار احساس کردم سرم جرقه زد

#
mirhabibi گفته:

دوست عزیز سوالات تخصصی است و نیاز به معاینه توسط پزشک میباشد

#
Nili گفته:

چرا جواب به سوالها نمیدین؟🤔

#
بهمن گفته:

سلام امروز دختر باجناقم با ماشین تصادف کرده متاسفانه هنوز به هوش نیامده واین هم بگم که بیست ساعت هنوز به هوش نیامده لطفا کمک کنید علت ان چیست

#
محسن گفته:

سلام خسته نباشید من دوروز پیش از پله ها افتادم پیشانی سرم محکم خورد به در آهنی ازبینیم یکم خون مانند اومد ولی خون نبود مایل به قرمز بود یکی دو قطره خون هم اومد بنظرتون چیکارکنم برم سی تی اسکن سرم خیلی کم درد میکنه

#
پانیز گفته:

سلام امروز یکی از دوستانم یک ضربه ب گوش و پشت گوشش خورد و حالت تحوع گرفت و یه بار بالا اورد و میگه هنوزم با گذشت 7 ساعت سرش درد میکنه ب نظرتون خطر ناکه و نباید بخوابه

#
گفته:

در اثر ضربه سر مو میریزد

#
مهدیه گفته:

سلام من 18سالمه امروز از میله بارفیکس افتادم و سرم محکم خورد به کاشی زیرش بیهوش نشدم و خونی هم نیامد ولی خیلی درد گرفت ...یک روز کذشته ولی سردرد و گردن دردم همچنان ادامه دارد کمی هم گیج شدم بنظرتون خطرناک؟؟خیلی نگرانم خواهشا جواب بدید

#
mirhabibi گفته:

دوست عزیزم؛ پاسخ به سوالات مطرح شده در این مطلب نیازمند تخصص است و لازم است با پزشک مشورت کنید.

#
... گفته:

چرا کسی جواب نمیده

#
گفته:

سلام پسرم امروز ساعت یازده صبح بدو بدو کرد سرش خورد به دیوار خونه کمی گریه کرد ولی بعدش گفت خوب شده الان ساعت یازده شب هست اما وقتی میخوابید دیدم میگه سرم درد میاد نگا کردم جای گیجگاهش ورم کرده درد هم داره اما خوابیده بنظر تون جای نگرانی هست ممنون میشم راهنمای کنید ؟؟؟

#
حسن چراغی گفته:

من امروز وقتی به استخر رفته بودم در کنار استخر می دویدم زمین خوردم وضربه ی شدیدی به سرم وارد شدخون نیامد وباد هم نکرد ضربه ی بدی خورد الان احساس خواب الودگی حالت تهوع وگردنم درد میکنممن13ساله هستم به نظر شما چیکار کنم تور خدا زود جواب دهید

#
رها گفته:

با سلام و احترام من دو ماه پیش ی چوب بزرگ و مستحکم خورد قسمت رویی سرم که خیلی دردم گرفت و بزرگ شد روی سرم اهمیت ندادم و خوب شد ممکنه برام این ضربه خطری به وجود بیاره و آیا ضربات ممکنه باعث ایجاد تومور مغزی بشن؟؟؟لطفا جوابمو بدید خیلی نگرانم سپاس

#
زهرا۱۸ گفته:

سلام من وقتی ابتداریی بودم تومدرسه پام لیز خورد موقع دویدن سرم بدجور خورد زمین ولی حالم خوب بود ولی الان با کوچکترین ضربه به سرم سردرد میگیرم بیشتر وقتا هم پشت سرم تیر میکشه آیا من مشکلی دارم ووباید برم دکتر؟

#
Mahdi gfpol گفته:

سلام من امروز تو مدرسه دعوام شد با مشت زدم تو سر دوستم اونم چند دقیقه ای سرشو گرفت ولی بعدش حالش خوب شد بازی میکرد من خیلی نگرانم چیزی بشه لطفا جواب منو بدین

#
گفته:

سلام پسرم ۲۴ سالش همه چیز یادش میره عکس رنگی از سرش گرفتم لطفن راهنمایم کنید دکترا میگن مغزش اسیب دیده

#
فاطمه گفته:

سلام (17ساله)امروز ظهر که داشتم از مدرسه میومدم از باغچه جلوی در که رد شدم پریدم ،بالای سرم محکم خود به یه تنه درخت کج ،درد داشت و بعد زود دردش کم شد خیلی کم ورم کرده و وقتی رسیم خونه خوابم هم میادو کمی احساس ضعف دارم. آیا باید به پزشک مراجعه کنم. ممنون

#
امیر حسین گفته:

سلام من شقیقه سمت چپ سرم به زانو برخور کرده است و از چشمم اب میاید میخوام بدنم علت از سرم هست یا مشکل چیز دیگه است

#
سپهرسجده گفته:

من امروز سرم خورده به دیوار وخوابسته میادامه جای نگرانی هست

#
مهدی خاقانی گفته:

سلام سر من سه ساله ضربه خورده که بعد از ان سوزش پیشانی وبین ابروها پیدا کردم که همیشگی است وفقط گاهی که مثلا استخر میروم ،حمام ،ورزش و گاهی دیگر از بین میرود وبیشتر اوقات وزمانهای استراحت بسراغم می اید دکتر های زیادی رفتم داروهایی از قبیل ،اسنترا،اس سی تو لا پرام ،پر گابالین ،امی تریپتلین ،نرمازین و....دادند ولی درمان نشدم وهمچنان اذیتم میکنه ضمنا ورزشم میکنم ،تر خدا اگه راهی وبلدید یا کسیو میشناسید یا مرکزی رو میشناسید که بتونه کمکم کنه معرفی کنید چون اکثراوقات در نارحتی وعذاب هستم ممنونم ...

#
N گفته:

من سرم خورد به دیوار باد کرده و خون اومد ولی خودم کاملا خوبم ایا جای نگرانی هس

#
پری ۳۵ساله گفته:

سلام سه ماه پیش سرم ضربه بدی خورده گیجی منگی مشکل بینایی حافظمو خودم فک میکنم کمی از دست دادم به دکترم مراجعه نداشتم.

#
فریبا قهرمان گفته:

سلام .پدر من سه روز پیش تصادف کرده سرمادرم خورده شیشه جلو ماشین و شیشه شکسته تمام ازمایشات رو گرفتیم خوب بوده بچم بغلش بوده که یه سالشه گفت به جایی نخورده محکم نگه داشته ولی من باز نگران بودم و تمام معابنات رو گفتم دکتر انجام داد که چیزی نبود اما بعد سه روز شب یکم بالا اورد زیاد هم شیر خورده بود میخواستم بددنم خطرناکه یانه

#
مریم گفته:

سلام دخترم ۳ماهشه پسرعمش ورحین بوس کردنش یکم سرشو فشار دادامکان داره سرش چیزیش شده باشه؟

#
رویا اصفهانی گفته:

سلام پسر ۱۴ ساله من توی مدرسه توپ به سرش خورده و هیچی از اون روزی که تو مدرسه بود یادش نمیاد اصلا نمی دونست که مربیاش کیا هستن و مدام الان که۱۱ مهره از من پرسیده مدرسه کی شروع شده و من جواب میدادم فکر کنم ۴۰ بار این سوال و ازمن کرده ولی یادش نبود اسکن کردم گفتن مغزش آسیبی ندیده ولی من خیلی نگرانم میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون

#
ايناز گفته:

من باپاخورده به پشت سرم كه نزديك گردن.دوروزه نميتونم گردنم تكون بدم.نصف سرم بسته وخيلي درددارم بجاي بهترشدن حي بدترميشم.بنظرتون مشكلي برام پيش اومده به دكترمراجعه كنم؟!

#
آرام میهمی گفته:

سلام من سربازم من پشت تویوتابودم چپ کردافتادم پایین الان یه ماهه ازتصادف گذشته الان پشت سرم خیلی دردمیکنه نمیتونم سرموبزارم روقالی بایدحتما یه چیزی زیرسرم باشه تاحالانرفتم دکترآیااین مشکلی جدی هست یاجزئی؟

#
mirhabibi گفته:

سلام. سوال شما کاملا تخصصی هست بهتره به پزشک متخصص مراجعه کرده و شرح وضعیتتان را به ایشان اطلاع دهید.

#
&* گفته:

سلام من دیشب نشسته بودم یکهو بلند شدم شیردان سرم محکم خورد به تیزی اپن ولی بیهوش باخونریزی نکرد ولی هنوز یکم درد داره ایا مشکلی هس

#
نوید گفته:

سلام من یک پسر هجده ساله هستم. من دقیقا بالای سرم (وسط) نقطه ای که آقایون از اون جا کچل میشن. شش ماهی که باد کرده به اندازه کوچک هیچ دردی هم ندارم دستم میزنم. نه خارشی نه حالم بده. دکتر تقریبا همون اوایلش رفتم که یبار گفتن هیچی نیست! یبارم تقریبا دوهفته پیش گفت ممکنه ویروس قارچی باشه. کلا سوال من اینه باد کردن سر میتونه علتش ورم مغز یا چیز خطرناکی باشه. البته من بیشتر از این میترسم ورم مغز باشه چون تقریبا شش ماه پیش سرم ضربه ضربه دید (البته نه خیلی محکم). باد کردن سر از علائم ورم مغزی یاضربه مغزی یا چیز خطرناک است؟؟؟؟

#
L گفته:

سلام من ۱۴ سالمه و ۴ ماه پیش بطور ناگهانی یک شیشه پلاستیکی محکم از دور خورد تو سرم و حالت گیجی و تهوع و سیاهی چشم بهم دست داد و سردرد دارم باید به پزشک مراجعه کنم؟؟

#
ابراهیمی گفته:

سلام خسته نباشید ممنون میشم الان جواب بدید دارم از نگرانی میمیرم...تقرببا پنج روز پیش سر خالم با پنجره قسمت پهنش برخورد کرد نه نوک تیز پنجره...الان پنج روز گذشته بنظرتون احتمال آسیب یا نگرانی هست؟

#
مریم گفته:

سلام پدر من سه روز پیش در اثر یه ضربه شدید سرش شکسته سی تی اسکن هم انجام دادیم گفتن مشکلی نیست اما خیلی ورم کرده هم سرش هم صورتش طوری که چشماش کاملا بسته شده به نظر شما چکار باید انجام بدیم حتی از داروخانه به پماد هم گرفتیم اما اثر نداشت؟

#
میلادی گفته:

سلام خسته نباشید پسر من امروز از پله ی سرسره افتاد وخیلی گریه کرد حال نداشت بعد ش خوابید وبیدار شد ولی بی حاله چیکار باید بکنم

#
mirhabibi گفته:

عزیزم در خصوص کودکان بهتره به پزشک مراجعه کنید

#
سجاد.کیا گفته:

سلام . دیشب بعد یه درگیری رفیقم سرش محکم خورد به زمین ‌. تا صبح روی چهار تا جنله کلیک کرده بود تو بیمارستانو پشت سر هم اونارو میپرسید . با اینکه جوابشو میدادم هی باز میپرسید . فکر کنم تا صبح ۲۰۰۰ بار ازم پرسید یه سوالو. سوالاش اینا بود که مثلن میپرسید اینجا برچی اومدیم ؟ سرم چرا درد میکنه؟ عه سرم زخمه به مادرم گفتید یا نه؟؟ ب مادرم نگیدا این سوالارو پشت سر هم میپرسید . تند تند . یکی خیلی تند یادش میرفت

#
مریم گفته:

سربچه ام به زمین خورده ولی بازکردبعدش نگرانشم کمک کنید

#
سلوی گفته:

سلام .دیروز تصادف کردیم و سر مامانم محکم خورد به لبه صندلی و بالای پیشونیش باد کرد.میگف که وقتی میخواد سرشو خم کنه یا بالا رو ببینه سرش درد میکنه.الان یکم بادش خوابیده ولی من خیلی نگرانشم.به نظر شما جای نگرانی داره؟ باید به دکتر مراجعه کنیم ؟

#
سارا.ن گفته:

سلام دیروز خاله م از پله ها افتاد,سرش به شدت به دیوار برخورد کرد و باد کرد و دانه های قرمز رنگی بر روی سرش ایجاد شد خیلی نگرانشم آیا جای نگرانی دارد؟

#
آذر گفته:

اقا من محکم با چوب زدم تو سرم نکنه خونریزی مغزی کنم؟

#
گفته:

پسرم خیلی روی سرش به زمین می خوره مخصوصا"کنار پیشانی این باعث نگرانی من شده بعداززمین خوردن کمی گریه میکند ولی دوباره بازی میکندیامیخوابد

#
الیاس گفته:

پسرم چند روز پیش سرش محکم به زمین خورد و بعد از چند دقیقه حالت تهوع داشت و بالا اورد زیاد هم عرق کرد بردمش دکتر سی تی اسکن گرفتن گفتن مشکلی نیست ولی من خیلی نگرانم ایه به بعد مشکلی پیش نمیاد

#
دنیز گفته:

سلام امروز به سر دختر عموی شش سالم تاب فلزی خورد و بعد ضربه می خواست بخوابه و خیلی گریه می کرد ایا خطرناکه ؟؟

#
Atena shahsavnd گفته:

سلام من 15 سالمه و کف اشبزخونه لیز بود و با شدت سر خوردت لبع ی اشپزخونه و ی ذره باد کرده خیلی هم درد میکنه جای نگرانی هست؟

#
مریم گفته:

سلام امروزپسر دوساله من تو حموم با پیشونی خورد زمین گریه کرد همون موقع استفراغ کرد خیلی نگرانشم راهنماییم کنید چیکار کنم خواهش میکنم

#
امیر گفته:

سلام من 13 سالم است من در فوتبال چند روز پیش ارنج دست او به ابروی سمت چپ گوشه ی یکم دیگه بالاتر بود گیجگاهم بود و الان خیلی درد دادرد باید چه کار کنم لمسش میکنم درد میگیرد بعضی مواقع خودش

#
بهاره بهاددخانی گفته:

سلام پسرم با اقوام رفته بود استخر سرش ضربه دید و هرچی ازش سوال میکنم جواب نمیده میگه که یادم نیست یا من اصلا استخر نرفته ام. نگران شدم بد جووور دعا کنید?

#
قربان غفوری گفته:

امروز سر دخترم ازروی میز افتاد به زمین سر درد داره جای نگرانی است ممنونم

#
گفته:

امروز سر دخترم ازروی میز افتاد به زمین سر درد داره جای نگرانی است یانه ممنونم

#
Nili گفته:

سلام.پیشانی وبالای چشمم با شدت به چهارچوب فلزییه در خورده وورم کرده.سریع کمپرس یخ گذاشتم وحدود 5ساعته روی پیشانیم قرار میدهم آیا این ورم دائمی می مونه یا اینکه میخوابه وبرطرف میشه؟ممنون

#
Sad Son گفته:

سلام دیروز توی یک درگیری دسته هاونگ محکم کوبیده شد به بالای پیشانی ام مقداری خونریزی کرد و بعد از آن مقداری تورُم پیدا کرد علاعم سر درد بسیار خفیف دارم ولی سر گیجه و استفراغ نداشتم اما مقداری خستگی در چشمانم هست به نظر شما جای نگرانی داره ؟

#
عتیق گفته:

ضرب فابسر

#
نورا گفته:

سلام..اره جواب بدید لطفا..چون دقیقا همین مشکل هم برا خودم امروز پیش اومد و خیلی نگرانم

#
ریحانه گفته:

سلام.امروز توی مدرسه سر دوستم(۱۵ساله)به شدت به چهارچوب در برخورد کرد و بعد از اون سرکیجه و حالت تهوع و سردرد شدید داشت و چشماش سیاهی میرفت و اون طور ک خودش میگفت لحظه ای که سرش به دیوار برخورد کرده رو یادش نمیاد.البته بیهوش نشد.اینا علائم ضربه مغزی هستند؟و باید نگران بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

دیابت نوع 2
علائم دیابت و تاثیر آن بر دفع ادرار
24 اردیبهشت 1400
25023 بازدید

بسیاری از مردم علائم دیابت را نادیده میگیرند و زمانی که متوجه می شوند به دیابت یا علائم پیش دیابت مبتلا هستند، شگفت زده می شوند. در حالیکه برای یک چک آپ ساده یا کمر درد و خستگی مفرط نزد پزشک می روند، با کمال تعجب خبرهای بدی در مورد بالا بودن قند خونشان را […]

عید فطر
عید فطر و هرآنچه که باید در مورد آن بدانید!

عید فطر یک جشن مذهبیست که مسلمانان هر ساله در پایان ماه رمضان آن را در سراسر دنیا جشن می‌گیرند. بعد از یک ماه روزه و عبادت، مسلمانان در این روز دور هم جمع می‌شوند و نماز عید فطر را اقامه می‌کنند. آنها می‌دانند که در روز عید فطر مجاز به گرفتن روزه نیستند. با […]

لاغری سنتی
لاغری سنتی ؛ آیا با طب سنتی می‌توان لاغر شد؟

طب سنتی و لاغری سنتی در واقع همان جنبه دیگری از مسائل پزشکی ولی در دانش و علم سنتی می‌باشد که قبل از طبابت مدرن به وجود آمده است. سازمان بهداشت جهانی who طب سنتی را این‌گونه معرفی می‌کند. مجموعه‌ای از علوم و مهارت‌ها که پایه و اساس آن باورها و تجربه‌های بومی فرهنگ‌های مختلف […]

افزایش وزن بعد از عمل جراحی
معجزه لاغری شکم؛ چگونه چربی‌های شکم را نابود کنیم؟

امروزه یکی از دغدغه‌های ما مخصوصا خانم‌ها لاغری شکم و داشتن شکمی صاف و بدون برجستگی است و برای این تناسب اندام تمام تلاشمان را می‌کنیم. ورزش می‌کنیم، از داروهای گیاهی گوناگون استفاده می‌کنیم، رژیم غذایی می‌گیریم و … در این مقاله می خواهیم در مورد لاغری شکم و راه‌های گوناگون برای رسیدن به آن […]

زیبایی

صاف کردن موها
انواع روش های صاف کردن مو کدامند؟
18 فروردین 1400
100 بازدید

برای اینکه موهای خود را صاف کنیم روش های متفاوتی وجود دارد، که شامل روشهای دائمی و نیمه دائمی شیمیایی و غیرشیمیایی می‌شود. در این مقاله به انواع روشهای صاف کردن مو، بهترین روش صافی، تفاوت کراتینه با صافی مو و همچنین مراقبت‌های بعد از کراتینه کردن مو اشاره می‌کنیم. برای صافی مو روش‌های دائمی […]

رفع تیرگی زانو
بهترین روش برای رفع تیرگی زانو

اگر رنگ آرنج و زانوهایتان نسبت به جاهای دیگربدنتان تیره تر است و اگر شلوارک یا بلوز آستین کوتاه میپوشید و تیرگی زانو یا آرنجتان توجه شما را جلب میکند نگران نباشید و تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. تیرگی زانو معمولا به دلیل تجمع سلولهای مرده پوست و جمع شدن بیش از حد […]

فرنچ ناخن
آموزش فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در واقع همان مرتب کردن یا آرایش ناخن است که به روشهای مختلف صورت می‌گیرد. در این مقاله در مورد فرنچ ناخن به اطلاعات بیشتری دست پیدا میکنید . کلمه فرنچ در واقع همان معنی فرانسوی را دارد و فرنچ ناخن یعنی آرایش ناخن به روش فرانسوی. با برنافیت همراه باشید. اکثر مردم […]

مراقبت از موهای رنگ شده
مراقبت از موهای رنگ شده ، چرا و چگونه؟

هنگامی که موهای خود را رنگ می کنید و به زیبایی چهره خود می‌افزایید، طبیعتاً باید به این قضیه هم توجه داشته باشید که به دلیل استفاده از مواد شیمیایی رنگ موهایتان تا حدود زیادی آسیب می بینند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد مراقبت از موهای رنگ شده با شما دوستان مطالبی را مطرح […]

ورزش و تناسب اندام

بهترین تمرین ورزشی برای رهایی از بازو های شل و افتاده - برنافیت
3 تمرین ورزشی موثر برای رهایی از بازوهای شل و افتاده
01 فروردین 1400
1209 بازدید

پیری و افزایش وزن، دو عامل اصلی در از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و شل شدن بازو ها می باشند. همراه با یک برنامه ی غذایی سالم و ورزش به منظور کاهش وزن، تمرین های مقاومتی همچون دایموند پوش آپ، دیپ با نیمکت و کیک بک عضلات سه سر برای سفت کردن بازو بسیار […]

ورزش برای افراد لاغر
ورزش برای افراد لاغر

افراد لاغر معمولاً تمایل بدنشان به سمت سوزاندن کالری بیشتر می‌باشد. این افراد متابولیسم بدنی بالایی دارند.افراد لاغر برای اینکه بدنی عضلانی داشته باشند، برای به دست آوردن ماهیچه و افزایش وزن باید فعالیت بیشتری انجام دهند. در مقاله‌ای که پیش رو داری در مورد ورزش برای افراد لاغر با شما دوستان مسائلی را مطرح […]

ورزش برای دیسک کمر
از علائم تا بهترین ورزش‌ برای دیسک کمر

دیسک  کمر در واقع عارضه ای است که با فشار زیاد روی عضلات یا ضعیف شدن عضلات کمر در اثر عوامل مختلف به وجود می‌آید. در این مقاله به درمان و معرفی چند ورزش برای دیسک کمر خواهیم پرداخت. معمولاً درد در ناحیه پشت بدن و پاها بروز پیدا می‌کند. ستون فقرات ما از ۲۶ […]

ورزش گروهی- برنافیت
تاثیر ورزش گروهی در کاهش وزن سریع

یکی از مهم ترین مزایای ورزش گروهی کاهش وزن سریع است. ورزش کردن به خودی خود به همت بالایی نیاز دارد، چه برسد بخواهید آن را به تنهایی انجام دهید. اگر هر روز ورزش می کنید اما به نتیجه ای نمی رسید، شاید دلیل آن این باشد که به تنهایی ورزش می کنید. امروز برنافیت […]

موفقیت و انگیزه

راز موفقیت در رژیم لاغری
راز موفقیت در رژیم لاغری کدام است؟
31 فروردین 1400
63 بازدید

خیلی از افراد دوست دارند رژیم لاغری بگیرند و به سایز و وزن ایده آل خود برسند ولی همه در این راه موفق نمی شوند. کم نیستند افرادی که در میانه‌ی راه از  وضعیت موجود خسته شده و کار را نیمه تمام رها می‌کنند. راز موفقیت در رژیم لاغری مسائل مهمی در کاهش وزن و […]

لاغری با قانون جذب
لاغری با قانون جذب ؛ حقیقت یا دروغ؟

آیا می‌توان با قانون جذب به لاغری مورد نظر رسید؟ آیا این مسئله واقعیت دارد؟ در این مقاله قصد داریم در مورد لاغری با قانون جذب با  شما عزیزان صحبت کنیم .تا پایان مقاله با برنافیت همراه باشید. قانون جذب چیست؟ امروزه اعتقاد بر این است که با قانون جذب می‌توانیم به خواسته‌های مختلف خود […]

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

چالش کاهش وزن- برنامه غذایی چاقی
چالش کاهش وزن ؛ 30 روز چالش خانه، کار و تفریح

متاسفانه در زندگی امروز افراد بسیار زیادی با مشکل چاقی و اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند. این معضل به حدی است که عده ای همیشه دنبال راه هایی سریع برای کاهش وزن می گردند. بعضی از این روش ها نه تنها موثر نیستند، بلکه سبب بیماری های مختلفی نیز می شوند. چنین […]

تغذیه

چالش کاهش وزن- برنامه غذایی چاقی
برنامه غذایی چاقی رایگان به همراه معرفی رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی
17 اردیبهشت 1400
25 بازدید

برخلاف خیلی از افراد که به دنبال رو‌ش‌هایی برای لاغری سریع هستند، عده‌ای نیز به دنبال برنامه غذایی چاقی می‌گردند که چند کیلو به وزنشان اضافه کنند تا لباس‌های مورد علاقه‌شان را بپوشند. جالب است بدانید که خلاف تصور عموم، افزایش وزن بسیار سخت‌تر از کاهش وزن است. در این مقاله می‌خواهیم در مورد عوامل […]

رژیم لاغری سریع ده روزه رایگان
رژیم لاغری سریع ده روزه رایگان

اکنون وقت آن رسیده که همت کنیم و تغییر در خودمان را آغاز کنیم و از سرزمین چاقی و اضافه وزن که پر است از افسردگی و بیماری و نگرانی به سمت سرزمین زیبای لاغری که سرشار از سلامتی و شادابی است کوچ کنیم. این رویای همه افرادی است که وزن اضافه دارند و آرزو […]

رژیم غذایی برای پرولاکتین بالا
در رژیم غذایی برای پرولاکتین بالا چه چیزهایی را باید رعایت کرد؟

  در این مقاله قصد داریم در مورد رژیم غذایی برای پرولاکتین بالا برای شما عزیزان توضیحاتی ارائه کنیم پس تا پایان مقاله با برنافیت دکتر کرمانی همراه ما باشید.   پرولاکتین چیست؟ پرولاکتین یکی از هورمونها در بدن انسان است که از غده هیپوفیز ترشح می شود و به آن لاکتوژنیک می گویند. زمانی […]

لاغری برای افراد سرد مزاج
لاغری برای افراد سرد مزاج؛ افراد سرد مزاج برای کاهش وزن چه بخورند؟

افراد با طبع سرد وسودایی معمولا لاغر هستند و کف دست و پایشان عرق میکند .در این مورد در مورد افراد سرد مزاج با شما دوستان صحبت خواهیم کرد. افراد با طبیعت سودا یا سرد مزاج معمولا افرادی حساس و وسواسی هستند. اکثرا حافظه ضعیفی دارند و در بعضی موارد چندین بار عقیده خود را […]