برنامه تناسب اندام؛ نکات کلیدی در تناسب اندام چیست؟

یکی از اصلی‌ترین فواید تناسب اندام این است که علاوه بر داشتن وزنی مناسب به ما کمک کمک می‌کند تا بدنی منعطف و کارآمد داشته باشیم. داشتن برنامه تناسب اندام این فایده را برای ما دارد که بتوانیم با رعایت یک رژیم غذایی سالم و تمرین‌های ورزشی به وزنی که ایده‌آلمان است برسیم. امروز قصد داریم در مورد برنامه تناسب اندام با شما صحبت کنیم و بگوییم چطور می‌توانید به آن دست پیدا کنید.

برنامه تناسب اندام - برنافیت دکتر کرمانی

اهمیت تناسب اندام چیست؟

تناسب اندام از مواردیست که برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است. ورزش‌های مناسب (نه لزوما سنگین) همراه با حرکات اینتروال، تغذیه‌ی مناسب، عدم تقلید از دیگران، مصرف هر از گاه غذاهای ناسالم برای سرکوبی احساس نیاز به جانک فودها، یافتن شریک ورزشی، نوشیدن آب فراوان و مصرف اسموتی‌های سالم می‌تواند شما را به اهداف تناسب اندامتان نزدیک‌تر کند.

ورزش یکی از بهترین نکات تناسب اندام است که در رژیم دکتر کرمانی به شدت بر روی آن تاکید شده است، اما تنها گزینه برای آن محسوب نمی‌شود. نکات بسیاری در مورد تناسب اندام وجود دارند که توجه به آنها از اهمیت خاصی برخوردار است. رعایت این نکات ساده و کاربردی شما را بیش از پیش به اهدافتان می‌رساند.

نکات کلیدی تناسب اندام چیست؟ 

این همیشه کاهش وزن نیست که اهمیت دارد، اگر بدن خود را دوست دارید و می‌خواهید از آن مراقبت کنید، ورزش کنید و خوب غذا بخورید. عادت‌های غذایی سالم را به برنامه‌های روزانه ی خود وارد کنید و سعی کنید هر روز، هر چند به مدت کم ورزش کنید. ورزش و غذای کافی شما را از درون و بیرون سالم می‌کند. برخی از نکات تناسب اندام که بسیار اهمیت دارد در ادامه بیان شده است.

۱- برنامه تناسب اندام؛ لازم نیست به مدت طولانی ورزش کنید

برای اینکه نتایج بهینه‌ای از تمرین‌های ورزشی خود ببینید، لازم نیست به مدت طولانی ورزش کنید. تمرین‌های اینتروالی که دارای سرعت کم و استراحت در میان تمرین‌ها هستند هم می‌توانند به تناسب اندام شما کمک کنند.

۲- برنامه تناسب اندام؛ به تمرین‌های ورزشی خود جنبه‌‌ی تفریح بدهید

دلایل مختلفی برای انجام حرکات قدرتی وجود دارد اما این موضوع لزوما به معنای رفتن به باشگاه و انجام تمرین‌های سخت و خشک ورزشی نیست. برای مثال وزنه برداری برای برخی از افراد کار سختی محسوب می‌شود و لزوما به تناسب اندام کمک نمی‌کند. اگر وزنه برداری را دوست ندارید، حرکات مفرح‌تری چون پیلاتس، تمرین با کش مقاومتی و ورزش‌های دسته جمعی انجام دهید. حتی می‌توانید به حرکات خود کمی جنبه‌ی سرگرمی دهید و یا پینت بال بازی کنید.

برنامه تناسب اندام - برنافیت دکتر کرمانی

۳- برنامه تناسب اندام؛ گاهی به خود اجازه‌ی مصرف غذاهای ناسالم بدهید

گاهی برای اینکه فشار‌های حاصل از یک رژیم غذایی سرسخت را کم کنید، می‌توانید از غذاهای ناسالم استفاده کنید. البته این بدان معنا نیست که تمام روز خود را صرف خوردن این غذاها کنید. خوشبختانه در رژیم دکتر کرمانی شما مجاز به مصرف تمام مواد غذایی هستید و هیچ ماده‌ی غذایی از برنامه‌ی روزانه‌ی شما حذف نمی‌شود.

تحقیقات نشان داده‌اند که افراد در روزهایی که به خود اجازه‌ی مصرف غذاهای ناسالم را می‌دهند، بیش از روزهای دیگر دچار استرس می‌شوند که این موضوع خود منجر به افزایش وزن می شود. استرس منجر به عدم تمایل به ورزش و تمایل بیشتر به یک جا نشینی می شود. برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی، به خود اجازه ی مصرف یک غذای ناسالم را بدهید، اما ادمه ی روز را به مصرف غذاهای سالم بپردازید.

۴- برنامه تناسب اندام؛ از دیگران تقلید نکنید

رژیم غذایی و ورزش شما تنها مربوط به شماست و نباید توسط دیگران تقلید شود. هر فردی خصوصیات، سبک زندگی، سطح استرس و فیزیولوژی بدنی مربوط به خود را دارد و آن را نباید برای دیگرا تجویز کند.

۵- برنامه تناسب اندام؛ پیش از ورزش این اسموتی سالم را مصرف کنید

برای دریافت اسیدهای چرب، کربوهیدرات های هضم شدنی و ویتامین‌های مفید اسموتی زیر را تهیه کرده و پیش از حرکات ورزشی خود بنوشید. یک عدد موز یخ زده، یک فنجان انبه‌ی یخ‌زده، یک فنجان آب، یک قاشق غذاخوری دانه‌ی چیا و یک فنجان اسفناج را با هم مخلوط کرده و پیش از ورزش بنوشید.

برنامه تناسب اندام - برنافیت دکتر کرمانی

۶- برنامه تناسب اندام؛ به میزان فراوان آب بنوشید

شاید موضوع آب نوشیدن، تنها به شعاری تبدیل شده باشد که همه به راحتی از کنار آن می‌گذرند، اما این موضوع در تناسب اندام بسیار اهمیت دارد و کلید اصلی آن محسوب می‌شود. وقتی ورزش می‌کنید، بدن شما به دلیل تعریق، آب زیادی از دست می‌دهد که برای پیشگیری از بی آبی بدن باید توسط آب نوشیدن جبران شود.

۷- برنامه تناسب اندام؛ یک شریک ورزشی برای خود بیابید

وقتی با یکی از دوستان خود به ورزش می‌پردازید، احساس مسئولیت شما افزایش خواهد یافت، به ویژه اگر برای اولین بار تصمیم به ورزش گرفته باشید. مطالعات مختلفی نشان داده اند که افرادی که با دیگران به ورزش می‌پردازند، شدت ورزش و میزان ورزش آنها ۲۰۰ درصد خواهد شد.

۸- برنامه تناسب اندام؛ بر روی نفس‌های خود تمرکز کنید

ارتباط برقرار کردن با نفس‌ها به شما کمک می‌کند تا اهداف تناسب اندام خود را به خوبی دنبال کنید، چرا که ماهیچه‌های شما برای کار کردن به اکسیژن نیاز دارند. در طول ورزش‌های هوازی خود به صورت زیر عمل کنید. برای ۳ ثانیه عمل دم و برای دو ثانیه ی بعد عمل بازدم را انجام دهید. در طول تمرین های قدرتی، در آسان‌ترین بخش حرکت، عمل دم و در سخت‌ترین بخش، عمل بازدم را انجام دهید.

برنامه تناسب اندام - برنافیت دکتر کرمانی

تاثیر ورزش در تناسب اندام چیست؟

ورزش، به جز تاثیری که در حفظ سلامت بدن دارد، استرس و اضطراب‌ شما را نیز کم می‌کند. اگر به طور منظم ورزش کنید، اتفاقات بسیار خوبی همچون کنترل وزن، افزایش سلامت روانی و طول عمر در انتظار شماست. تمرین و ورزش عضلات و استخوان‌های شما را تقویت و اندام شما را متناسب و زیبا می‌کند. افراد بزرگسال باید حداقل هفته‌ای ۲ ساعت و نیم، تمرین هوازی با شدت متوسط و ۲ بار در هفته تمرین استقامتی انجام دهند تا به بیشترین میزان سلامتی دست پیدا کنند!

آیا ورزش زومبا برای زیبایی اندام مناسب است؟

در حال حاضر زومبا یکی از داغ‌ترین ورزش‌ها برای کاهش وزن است. این ورزش تحرکی بیشتر از پیلاتس دارد و در حقیقت ترکیبی از حرکات هوازی و رقص است که با گام‌های سریع و آسان انجام می‌شود.

زومبا دارای ریتم‌های مختلفی مانند سالسا، هیپ هاپ و رقص باله است که موجب کشیدگی عضلات بدن می‌شود. جالب است بدانید که بدون آنکه متوجه شوید آنقدر سرگرم ورزش و لذت بردن از آن هستید که به‌ سادگی وزن کم کرده و لاغر خواهید شد. در هر جلسه از زومبا شمامی‌توانید بیش از ۹۰۰ کالری بسوزانید.

کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام

کاهش وزن و رسیدن به اندام متناسب آرزوی هر فردی است و بسیاری از افراد برای رسیدن به آن به هر دری متوسل می‌شوند. حتی گاهی اوقات به سلامتی خود نیز  آسیب می‌رسانند. نکته‌ای که باید برای رسیدن به تناسب اندام در نظر داشته باشید، این است که کاهش وزن زمانی ارزش دارد که بر طبق یک رژیم اصولی و ورزش منظم بنا شده باشد.

هر رژیمی که شما را به کاهش شدید کالری‌ها دعوت کرد، یک چرخه‌ی ناقص ایجاد کرده که در آخر به بازگشت وزن می‌انجامد. رژیم اصولی است و به تناسب اندام دائمی ختم می‌شود که سبک زندگی شما را تغییر دهد.

برنامه غذایی مناسب برای رسیدن به تناسب اندام

رژیم غذایی برای رسیدن به تناسب اندام یک کلید و چراغ راه سلامتی شما محسوب می‌شود. برنامه غذایی برای تناسب اندام شامل یک رژیم غذایی اصولی و حسابی برای داشتن اندامی مناسب است.

برای داشتن این برنامه‌ی غذایی ابتدا باید از مقدار کالری که بدن ما به آن نیاز دارد، مطلع باشیم و متناسب با آن یک برنامه غذایی درست و ایده‌آل تهیه کنیم. برنامه‌ای که هم از تعادل برخوردار باشد و هم بتواند ما را به داشتن اندامی زیبا نزدیک‌تر کند. برنامه تناسب اندام بهتر است با ورزش همراه باشد، چرا که تاثیر بسیار زیادی در تناسب اندام دارد و مانع از ایجاد برخی از بیماری‌ها می‌شود.

البته لازم به ذکر است که برنامه‌ی غذایی که تهیه می‌کنیم، در بهبود سلامتی بدن بسیار موثر است. به این معنا که باید سعی کنیم برنامه‌ای داشته باشیم که دارای انواع مختلفی از پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد مغذی باشد و آسیبی به بدن وارد نکند. این مواد در طول روز حتما باید وارد بدن شود، تا دچار ضعف و خستگی و سرگیجه نشوید.

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]