کاربرد سرکه سیب در زیبایی پوست و مو

[iconbox title=”مقاله در یک نگاه” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]یکی از فواید و کاربردهای بی نظیر سرکه سیب در زیبایی است. این ماده به دلیل داشتن خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی در ترکیب با آب برای سفت کردن پوست، رفع شوره ی سر، از بین بردن آفتاب سوختگی، درخشان کردن مو، رفع کبودی و درمان جوش های پس از اصلاح بسیار مفید است. به علاوه، سرکه سیب حاوی آلفا هیدروکسی اسیدهای طبیعی و اسید استیک است که جریان خون را بهبود می بخشد و روزنه های پوست را کوچک می کند.[/iconbox]

به طور کلی می توان گفت که سرکه سیب فواید زیادی دارد؛ یکی از فواید بی نظیر آن در زیبایی است، چرا که از ایجاد آکنه جلوگیری می کند و دوام لاک ناخن را افزایش می دهد. اما این تازه شروع ماجرا است. در ادامه ی مقاله به دیگر کاربردهای سرکه ی سیب در زیبایی پوست و مو پرداخته شده است.

تسکین دهنده پوست

200 میلی لیتر سرکه سیب را به آب داغ وان حمام خود اضافه کنید و برای 15 دقیقه در وان بمانید. از آنجا که سطح PH سرکه سیب، مشابه PH اسید سطح محافظ روی پوست است، این کار به تعادل PH بدن کمک می کند و موجب تسکین پوست می شود.

سفت کردن صورت

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را با دو فنجان آب مخلوط کنید. یک تکه پنبه را به این مخلوط آغشته کنید و آن را روی پوست خشک خود بزنید. آن را نشویید. سرکه ی سیب حاوی آلفا هیدروکسی اسیدهای طبیعی و اسید استیک است که جریان خون را بهبود می بخشد و روزنه های پوست را کوچک می کند.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%85/” align=”right” target=”_blank”]کوچک کردن روزنه های پوست با میکرودرم[/button]

شست و شوی موی سر

دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک فنجان آب مخلوط کنید و پس از شست و شوی مو روی سر بریزید. موهایتان را به دقت بشویید و سپس نرم کننده بزنید. اسید استیک موجود در سرکه سیب موجب درخشان شدن موها می شود.

درمان آفتاب سوختگی

نصف فنجان سرکه سیب و چهار فنجان آب را با هم مخلوط کنید. یک پنبه را به این مخلوط آغشته کنید و روی قسمت های آفتاب سوخته قرار دهید. سرکه ی سیب موجب بهبود PH سطح پوست، درمان آفتاب سوختگی و تاول های حاصل از آن می شود.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A2%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D9%88%D8%AE%D8%AA%DA%AF%DB%8C/” align=”right” target=”_blank”]بهترین درمان های خانگی آفتاب سوختگی[/button]

درمان جوش های حاصل از اصلاح

کاربرد سرکه سیب در زیبایی پوست و مو - برنافیت دکتر کرمانی

 

 

یک تکه پنبه را به سرکه سیب خالص آغشته کنید و بر روی جوش ها قرار دهید. برای جوش های وخیم، ابتدا یک لایه ی نازک از عسل را بر روی جوش ها بمالید، اجازه دهید 5 دقیقه باقی بماند، سپس بشویید، خشک کنید و سرکه بمالید. خاصیت ضد التهابی سرکه سیب، موجب تسکین پوست های برافروخته و اسید استیک موجود در آن موجب صاف شدن پوست و رشد موهای زیر پوستی می شود.

درمان شوره سر

کاربرد سرکه سیب در زیبایی پوست و مو - برنافیت دکتر کرمانی

مقدار مشخصی آب را با سرکه سیب مخلوط کنید و پیش از شامپو آن را بر روی پوست سر ماساژ دهید. حتی می توانید یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را به شامپوی خود اضافه کرده و پوست سر و موهایتان را با آن بشویید. سرکه سیب دارای خواص ضد قارچی است که موجب از بین رفتن شوره ها می شود، به علاوه، خاصیت اسیدی آن لایه ی اسیدی محافظ پوست سر را در برابر رشد قارچ ها مصون می کند.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%85%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87/” align=”right” target=”_blank”]متخصصان پوست برای درمان خانگی شوره چه پیشنهاد می کنند؟[/button]

درمان کبودی

یک پنبه یا پد را به سرکه سیب خالص آغشته کنید و آن را برای یک ساعت با باند بر روی قسمت های کبود شده ببندید. اگر کبودی پوست شما زیاد است، پس از آن کمی ژل یا کرم آرنیکا روی بدن بزنید. خاصیت ضد التهابی سرکه سیب موجب تسکین پوست آسیب دیده و اسید استیک موجود در آن، موجب بهبود گردش خون و درمان می شود.

درمان نیش حشرات

یک تکه پنبه را به سرکه سیب خالص آغشته کنید و آن را روی قسمت های گزیده شده بمالید. اسیدهای موجود در سرکه سیب موجب از بین بردن خارش، خاصیت ضد التهابی آن موجب درمان تورم و خاصیت تعدیل کننده ی PH آن موجب افزایش سرعت درمان می شود.

از بین بردن بوی بد پا

کاربرد سرکه سیب در زیبایی پوست و مو - برنافیت دکتر کرمانی

یک فنجان سرکه سیب را با چهار فنجان آب در یک تشت مخلوط کنید. پاهای خود را 15 دقیقه در آب قرار دهید، سپس بشویید و خشک کنید. خواص ضد عفونی کننده ی سرکه ی سیب موجب از بین بردن عفونت و بوی بد پا می شود. به علاوه، خواص ضد قارچی آن از بیماری های قارچی هچون پای ورزشکاران جلوگیری می کند.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D9%82%D8%A7%D8%B1%DA%86-%D9%86%D8%A7%D8%AE%D9%86-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%A7/” align=”right” target=”_blank”]درمان های خانگی برای رفع قارچ ناخن و انگشتان پا[/button]

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments