قوانینی برای آب کردن چربی های شکم

بسیاری از زنان که قصد کاهش وزن دارند، هدفشان آب کردن چربی های شکم است. اما پیش از اینکه به سراغ ماموریت آب کردن چربی های شکم بروید، مطالبی وجود دارند که باید آنها را بدانید.

چربی شکمی فراتر از آنچه می بینید، است

تحقیقات دانشگاه واشنگتن نشان داده، افرادی که چربی های زیادی اطراف شکمشان را فرا گرفته است بیشتر از دیگران دچار ریسک بیماری های مزمن همچون بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 می شوند. دلیلش این است که گرچه چربی های زیرجلدی در زیر پوست جمع می شوند، اما چربی های شکمی در داخل و دور ارگان های حیاتی ذخیره می شوند و آنها را دچار مشکل می سازند.
دور کمر خود را اندازه گیری کنید. دور کمر 88 سانت به بالا در زنان، آنها را به شدت در خطر بیماری های مزمن قرار می دهد.

اگر به دنبال روش هایی برای سوزاندن چربی شکم هستید. این نکات را رعایت کنید.

ژنتیک نقش مهمی ایفا می کند

مطالعات سال 2013 که در مجله ی ژنتیک مولکولی انسانی به چاپ رسید، نشان داد که پنج نوع ژن مختلف وجود دارد که نقش مهمی در میزان چربی های ذخیره ی شکمی بازی می کند. البته به خاطر داشته باشید که ژنتیک، تنها موجب افزایش استعداد شما به بزرگ شدن دور کمر خواهد شد، اما سبک زندگی تان نیز نقش مهمی در این زمینه دارد. مطمئنا تغذیه ی سالم، ورزش و کنترل استرس نقش مهمی در کاهش چربی های دور کمر دارد.

ماهیچه سازی به شما کمک می کند

آب کردن چربی های شکم برابر است با ماهیچه سازی بیشتر. ماهیچه سازی موجب افزایش متابولیسم بدن، بهبود حساسیت به انسولین و کاهش چربی های شکمی می شود. مطالعه ای که در سال 2015 بر روی 10500 نفر انجام شد، نشان داد که تمرین های قدرتی بیشتر از تمرین های هوازی موجب آب شدن چربی های شکم می شود. حداقل سه تا چهار روز در هفته را به تمرین های قدرتی بپردازید.

گرچه وزنه برداری به شدت چربی ها را کاهش می دهد، اما با ترکیب ورزش های قدرتی منظم و یک رژیم سرشار از پروتئین، می توانید از مزایای یک کاهش وزن لذت ببرید. یکی از مطالعات نشان داد زنانی که 30 درصد از کالری روزانه ی خود را از پروتئین ها دریافت می کنند، دوبرابر دیگران چربی های شکمی خود را از دست می دهند. با در نظر گرفتن این مطلب، باید در هر وعده ی خود 25 تا 30 گرم پروتئین مصرف کنید (که در حدود نصف یک سینه ی مرغ می شود).

میزان کالری مصرفی شما اهمیت دارد

حتی اگر میزان درشت مغذی هایی (مثل کربوهیدرات و پروتئین) که دریافت می کنید، مناسب باشد، منبعی که این مواد را از آن دریافت می کنید، یعنی غذاهای کامل اهمیت زیادی دارد. بسیاری از غذاهای فرآوری شده فاقد فیبر اما سرشار از مواد شیمیایی هستند که بر روی سطح هورمون ها و روش ذخیره ی چربی ها در بدن تاثیر می گذارند. غذاهای با کیفیت همچون میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و گوشت دام علف خوار، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی بدن شما را تامین می کنند و از شر چربی های اضافی نجاتتان می دهند.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%AD%D9%82%D8%A7%DB%8C%D9%82%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF/” align=”right” target=”_blank”]حقایقی که در مورد کالری ها نمی دانید[/button]

 

استرس خود را کنترل کنید

افزایش میزان هورمون های استرس نه تنها موجب احتباس چربی ها می شود، بلکه آنها را مستقیما به شکم شما می فرستد. این استرس ها ممکن است جسمی یا روحی باشند. عوامل استرس زایی که مانع چربی سوزی شما می شوند، شامل ورزش بیش از حد، حجم کار زیاد و بی خوابی می باشند. تحقیقات نشان داده است افرادی که خواب شبانه ی آنها 5 ساعت یا کمتر است، مبتلا به چربی های احشایی بیشتری خواهند شد. شبانه بین 7 تا 9 ساعت خواب با کیفیت و تنفس عمیق در لحظه های پر استرس، به کنترل استرس شما کمک خواهد کرد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%DA%86%D9%88%D9%BE%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3/” align=”right” target=”_blank”]نکات کاربردی دیپاک چوپرا برای از بین بردن استرس[/button]

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments