غذاهای سالمی که سرشار از نمک هستند

[iconbox title=”اگر وقت ندارید…” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”۳۲″ icon_color=”#۳e256a” ]نمک طعام یا کلرید سدیم، معمول ‌ترین ترکیب سدیم است که به میزان فراوان در مواد غذایی ما یافت می شود. حدود ۷۵ درصد از سدیمی که مصرف می کنیم، از غذاهایی به دست می آید که در خانه تهیه نشده اند. برخی از مواد غذایی سالم که حاوی میزان زیادی سدیم هستند شامل نان، انواع سس، غذاهای کم چرب و مواد غذایی کنسرو شده می باشند.[/iconbox]

گرچه مسائل زیادی در مورد مفید یا مضر بودن نمک یا همان سدیم وجود دارد، اما همه می دانیم که نمک موجب نفخ شکم می شود و ما بیش از آنچه نیاز داریم، آن را دریافت می کنیم. یکی از دلایل مصرف زیاد سدیم این است که در همه جا یافت می شود. غذاهای سرشار از نمک برای جوانه های چشایی خوشایند هستند و مصرف آنها موجب می شود که ولع ما نیز افزایش یابد. حدود ۷۵ درصد از سدیمی که مصرف می کنیم، از غذاهایی به دست می آید که در خانه تهیه نشده اند. در ادامه به برخی از این مواد غذایی اشاره شده است:

نان

غذاهای سالمی که سرشار از نمک هستند - نان - برنافیت

نان یکی از منابع سرشار از نمک محسوب می شود. یک نان شیرین حلقوی حاوی ۴۵۰ میلی گرم سدیم و برخی دیگر از نان ها ممکن است حتی بیشتر از این میزان هم سدیم داشته باشند. در هنگام خرید نان های بسته بندی شده به میزان سدیم آنها توجه کنید. نان غلات کاملی را انتخاب کنید که هر قطعه از آن حاوی بیش از ۱۷۰ تا ۲۰۰ میلی گرم سدیم نباشد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%86%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%D8%A7-%D9%85%D8%B6%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F/” align=”right” target=”_blank”]آیا نان واقعا برای شما مضر است؟[/button]

سس کچاپ

غذاهای سالمی که سرشار از نمک هستند - سیب زمینی - برنافیت

دو قاشق غذاخوری کچاپ حاوی ۳۰۰ میلی گرم نمک است. حالا حساب کنید وقتی این سس را به برگر و سیب زمینی سرخ کرده ی خود اضافه می کنید، چه اتفاقی برای شما رخ می دهد؟ این میزان سدیم چند برابر خواهد شد. از کچاپ به میزان کم استفاده کنید یا اگر می توانید به جای سس گوجه از خود گوجه استفاده کنید و کمی سس ایتالیایی، روغن زیتون و سیر به ساندویچ خود بیافزایید.

بادام و کره ی بادام زمینی

غذاهای سالمی که سرشار از نمک هستند - کره بادام - برنافیت

بسیاری از برندهای کره ی بادام زمینی که به آن نمک اضافه می کنند، حاوی ۱۳۰ تا ۱۶۰ میلی گرم سدیم هستند. شاید این سدیم به تنهایی زیاد نباشد، اما اگر این میزان را به سدیم موجود در نان بیافزایید، این میزان چند برابر خواهد شد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%A8%D8%A7-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B8%D8%A7%D9%87%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%85-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D8%AF/” align=”right” target=”_blank”]با غذاهای به ظاهر سالم آشنا شوید[/button]

غلات صبحانه بسته بندی

غذاهای سالمی که سرشار از نمک هستند - غلات صبحانه - برنافیت

گرچه این ماده ی غذایی قند زیادی دارد، اما میزان نمک آن نیز کم نیست. از غلات ساده ای استفاده کنید که حاوی گندم و جو دو سر باشد و میزان سدیم آن بیش از ۱۷۰ میلی گرم در هر وعده نباشد.

پنیر لور

غذاهای سالمی که سرشار از نمک هستند - پنیر لور - برنافیت

گرچه پنیر لور، یک ماده ی غذایی رژیمی محسوب می شود، اما هر فنجان از آن حاوی ۱۰۰۰ میلی گرم نمک است. به جای آن از ماست یونانی استفاده کنید، چرا که دارای همان بافت است، اما هر فنجان از آن تنها حاوی ۱۰۰ میلی گرم سدیم است.

نوشیدنی های ورزشی

غذاهای سالمی که سرشار از نمک هستند - نوشیدنی - برنافیت

متاسفانه الکترولیت موجود در این نوشیدنی ها، سدیم است. افرادی که روزانه یک ساعت ورزش می کنند، برای رطوبت رسانی به بدن تنها به آب نیاز دارند و الکترولیت خود را نیز می توانند تنها از طریق مصرف غذاها به دست آورند.

غذاهای کم چرب یا فاقد چربی

غذاهای سالمی که سرشار از نمک هستند - شیر کم چرب - برنافیت

سازندگان برای جبران طعم از دست رفته ی غذاهای کم چرب یا فاقد چربی، به آنها سدیم و قند می افزایند. در هنگام انتخاب مواد غذایی به ویژه لبنیات از انواع کامل یا پر چرب آن استفاده کنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%85-%DA%86%D8%B1%D8%A8-%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF%D8%9F/” align=”right” target=”_blank”]مواد غذایی کم چرب چه معایبی دارند؟[/button]

مواد غذایی کنسرو شده

غذاهای سالمی که سرشار از نمک هستند - کنسرو - برنافیت

سبزیجات کنسرو شده نیز همانند تمام مواد غذایی کنسروی حاوی نمک می باشند. فرآیند کنسرو کردن برای نگهداری و حفاظت از فاسد شدن غذا، به میزان زیادی سدیم نیاز دارد که این میزان حتی با شستن های زیاد نیز از بین نمی رود. به جای محصولات کنسرو شده از محصولات فریز شده و منجمد استفاده کنید.

سس سالاد

غذاهای سالمی که سرشار از نمک هستند - سالاد - برنافیت

سس های سالاد حاوی میزان زیادی نمک می باشند. به جای آنها از گزینه های سالم تر و خانگی استفاده کنید. مقداری سرکه را با دو برابر روغن، مقداری سیر و موسیر ترکیب کنید و آن را به جای سس بر روی سالاد خود بریزید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%A8%D8%A7-4-%D8%B3%D8%B3-%DA%86%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%B2-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D8%AF/” align=”right” target=”_blank”]با ۴ سس چربی سوز آشنا شوید[/button]

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از 90 درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]