6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات ، برنافیت

ورزش و تناسب اندام

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

20 دی 1399
762بازدید

ورزش یوگا برای همه ی افراد سخت است حتی برای مربیان یوگا. برخی از حرکات آن، از آنچه تصور می کنید بسیار سخت تر است. وقتی بدنتان را خم می کنید شاید دیگر نتوانید توازن خود را حفظ کنید. سه قسمت از بدن شما هست که هنگام ایجاد تعادل ممکن است آسیب ببیند: زانو، کمر و شانه. در اینجا به 6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات اشاره شده است.

Chaturanga

حرکت اشتباه یوگا

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

در حرکات چاتورانگا اشتباهات رایجی وجود دارد، چرا که بخش های مختلفی از بدن را درگیر می کند و نیاز به قدرت زیادی دارد. یکی از این اشتباهات وقتی رخ می دهد که شیب شانه ها به سمت زمین و باسن به سمت بالا باشد. انجام مداوم این حرکت ممکن است موجب صدمات شدیدی به مچ دست، شانه و کمر شما شود.

حرکت صحیح

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

با یک نوار، حلقه ای درست کنید و آن را تا جایی از هم باز کنید که به اندازه ی عرض شانه ی شما شود (یعنی از یک دلتوئید به دلتوئید دیگر). این نوار را کمی بالاتر از آرنج ها قرار دهید. چهار دست و پا بنشینید و دستان خود را به اندازه ی عرض شانه باز کنید. زانوی خود را به عقب سر دهید طوری که در وضعیت تعادل پلنک قرار گیرید.

آرنج خود را خم کنید و اجازه دهید نوار در جلوی سینه ی شما آویزان باشد. این نوار به آرنجتان اجازه نمی دهد از جای خود تکان بخورید و موجب می شود بر توازن قسمت های دیگر بدن متمرکز شوید. به جلو نگاه کنید، شانه های خود را از روی زمین بلند کنید و شکم را به داخل بکشید. 5 بار از وضعیت تعادل پلنک به وضعیت چاتورانگا در آیید. سعی کنید اشتباهی مرتکب نشوید، این حرکت تعادلیست و اصلا هم ساده نیست.

این مطلب هم می‌تواند برای شما مفید باشد
کالری سوزی با یوگا

حرکت اشتباه یوگا

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

گذاشتن ران ها بر روی زمین ممکن است موجب انقباض ستون فقرات کمری و قرار دادن شانه ها در زیر گوش، موجب فشار بر روی گردن می شود. به علاوه بسیاری از افراد برای کامل کردن این حرکت سر خود را به عقب برمی گردانند که ممکن است ستون فقرات گردنی آنها را به شدت منقبض کند.

حرکت صحیح

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

این حرکت با بلند کردن بدن از روی زمین همراه است، بنابراین می توانید خم کمرتان را از قسمت پایین کمر به قسمت بالای آن انتقال دهید. دست های خود را به اندازه ی عرض شانه باز کنید و روی یک بلوک کوتاه قرار دهید. کمر خود را به شکل حرکت سگ سر پایین درآورید. پاهایتان را کمی از عرض لگن بازتر کنید. پنجه ی پای خود را جمع کنید، به شکل وضعیت سگ سر بالا درآیید و ران هایتان را از روی زمین بلند کنید. دست هایتان را روی بلوک فشار دهید، بازوهای خود را صاف کنید و بدن را به سمت عقب بکشید.

برای تقویت کمر، شکم خود را به سمت داخل و ماهیچه های ران خود را به سمت پاشنه های پا بکشید. 5 بار از وضعیت سگ سر پایین به وضعیت سگ سر بالا جهت خود را تغییر دهید. اگر مچ دستان شما درد می کند، بلوک را از زیر دستانتان بردارید، چرا که ممکن است موجب تحریک آنها شود.

این مطلب هم می‌تواند برای شما مفید باشد
چند حرکت یوگا برای لاغر کردن صورت

Low Lunge

حرکت اشتباه یوگا

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

این وضعیت گوژپشت مانند حتما برای شما بسیار آشناست. اگر ماهیچه های شما دچار گرفتگی باشند احتمالا کشش در این حالت برایتان بسیار سخت است. اگر این حرکت را به اشتباه انجام دهید ممکن است به زانوهای شما آسیب برساند. اگر سر شما به سمت عقب رانش داشته باشد، ممکن است به ستون فقرات گردنیتان آسیب برساند. اما اگر این حرکت را با احتیاط انجام دهید، فلکسورهای باسن شما کشیده و آزاد می شوند، شکم شما تقویت و کمرتان کشیده می شود.

حرکت صحیح

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

از استفاده از بلوک نترسید. حتی اگر بدن شما فوق العاده انعطاف پذیر است، بلوک می تواند بدنتان را بیشتر در وضعیت کشش قرار داده و این حرکت را آسان تر کند. دست های خود را روی بلوک های بلند در زیر شانه ها  قرار دهید. یکی از پاهایتان را جلو بگذارید تا زانوها درست در بالای مچ پای شما در یک زاویه ی 90 درجه قرار گیرد. باسن خود را به سمت عقب ببرید و کمر خود را بکشید. 10 بار نفس عمیق بکشید و سپس جهت خود را تغییر دهید.

Camel Pose

حرکت اشتباه یوگا

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

این حرکت بیشتر شبیه به نوعی رقص است تا حرکت یوگا. بسیاری از افراد برای گرفتن پشت پا، خود را کاملا به عقب خم می کنند، اما این کار موجب انقباض کمر شما می شود.

حرکت صحیح

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

زانو بزنید و دست های خود را طوری در قسمت پایین بدن قرار دهید که انگشتانتان به سمت بالا باشد. آرنج شما باید به سمت عقب باشد و استخوان های ترقوه ی شما باید از هم باز شوند. سینه ی شما باید به سمت بالا باشد و از کمر به سمت جلو و عقب خم شوید. قسمت پایین کمر باید در حالت خنثی باشد. اگر می خواهید شدت فشار را افزایش دهید، انگشتان پایتان را جمع کنید، یک بالشت بر روی پاشنه ی پای خود قرار دهید و سعی کنید دستانتان را به بالشت برسانید. 10 بار نفس عمیق بکشید و سپس وضعیت یوگای بچه را اجرا کنید.

این مطلب هم می‌تواند برای شما مفید باشد
بهترین کشش عضلات برای دوندگان

این مطلب را هم بخوانید: حرکات مناسب یوگا برای دوندگان

Pigeon

حرکت اشتباه یوگا

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

اشتباه این حرکت وقتی است که به یک سمت متمایل می شوید و وزن بدنتان بر روی زانوی خم شده قرار می گیرد. بسیاری از ما نمی توانیم بدن خود را به خوبی بچرخانیم و وزنمان را در قسمت مرکزی بدن متمرکز کنیم. وزن وارد شده بر روی زانو صدمات شدیدی بر روی آنها وارد می کند. به علاوه این حرکت ممکن است از کشیده شدن قسمت خارجی باسن جلوگیری کند.

حرکت صحیح

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

یک بالشت یا دو پتوی تا شده را موازی تشک قرار دهید. یکی از پاها را زیر خود خم کنید و پای دیگر را موازی با لبه ی تشک قرار دهید. این حرکت موجب می شود فشار کمتری بر روی زانوی خم شده وارد شود. پای مخالف خود را بکشید و پنجه های پایتان را روی زمین قرار دهید. برای کشیده شدن پشت گردن خود می توانید سرتان را روی یک بلوک قرار دهید. برای 1 دقیقه یا بیشتر نفس عمیق بکشید، سپس تغییر جهت دهید.

Seated Forward Fold

حرکت اشتباه یوگا

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

آیا تا به حال کسی به شما گفته صاف بنشین؟ این کار بسیار سخت است، چرا که ساختار خمیده تان ممکن است این اجازه را به شما ندهد. استخوان دنبالچه ی برخی از افراد در حالت نشسته جمع می شود و به آنها اجازه نمی دهد صاف بنشینند. این شیب خلفی لگن ممکن است مانع راحت خم شدن شما شود. به طور کلی خم شدن به سمت جلو برای اندام تناسلی و قلب بسیار آرامش بخش است. اگر نتوانیم صاف بنشینیم، نمی توانیم به راحتی این حرکت را انجام دهیم.

حرکت صحیح

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

با کمک یک نوار این حرکت را انجام دهید. روی یک بالشت یا پتوی تا شده بنشینید. این حرکت موجب ایجاد یک قوس طبیعی در ستون فقرات کمری می شود. یک نوار را دور توپ پای خود بگذارید و بازوهایتان را تا پایین نوار حرکت دهید تا جایی که صاف شوند. شانه های خود را در سوکت جای دهید، 10 بار نفس عمیق بکشید و کمی بیشتر خم شوید.

مترجم: مریم اصیلی

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

کرونا انگلیسی
چگونه با کرونا انگلیسی یا جدید مقابل کنیم؟
21 فروردین 1400
9 بازدید

بعد از کرونای چینی اکنون عده زیادی از مردم دنیا درگیر ویروس دیگری شده اند که به کرونا انگلیسی یا کرونا جدید معروف شده است. ویروسی که حالا حالاها قصد رخت برکندن از جهان را ندارد. در این مقاله در مورد این ویروس جدید مطالبی را با شما دوستان عزیز در میان خواهیم گذاشت. با […]

وسوسه پرخوری در نوروز
شکست وسوسه پرخوری در نوروز

پرخوری علل مختلفی دارد. بعضی از اوقات به دلیل رفتارهای عصبی که ایجاد میشود، فرد به دلیل اینکه رفتار و هیجانات خود را کنترل کند به پرخوری روی می آورد. البته بیشتر اوقات پرخوری به نوع عادتها و سبک زندگی ما برمیگردد.در این مقاله در مورد شکست وسوسه پرخوری در نوروز با شما عزیزان صحبت […]

قرص لاغری اسلیم مکس
قرص لاغری اسلیم مکس| مزایا و عوارض جانبی

اسلیم مکس ترکیبات کاملا گیاهی دارد و باعث کاهش اشتها و کاهش وزن می‌شود. در این مقاله در مورد قرص لاغری اسلیم مکس، فواید و عوارض آن با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.   قرص اسلیم مکس چیست؟ کپسول اسلیم مکس معمولا از عصاره دانه گشنیز، رازیانه، عصاره خشک چای سبز و ریشه کاسنی تشکیل […]

لاغری موضعی پهلو
بهترین راه برای لاغری موضعی پهلو کدام است؟

لاغری موضعی پهلو در واقع به این معنی است که قسمتی از بدن را که به دلایل خاصی دارای چاقی است بخواهیم لاغر کنیم. ابتدا می‌خواهیم فرق بین چاقی و چاقی موضعی را بررسی کنیم. چاقی موضعی در واقع یعنی در قسمتی از بدن یک فرد، تجمع بافت چربی بیشتر از نواحی دیگر باشد و […]

زیبایی

صاف کردن موها
انواع روش های صاف کردن مو کدامند؟
18 فروردین 1400
18 بازدید

برای اینکه موهای خود را صاف کنیم روش های متفاوتی وجود دارد، که شامل روشهای دائمی و نیمه دائمی شیمیایی و غیرشیمیایی می‌شود. در این مقاله به انواع روشهای صاف کردن مو، بهترین روش صافی، تفاوت کراتینه با صافی مو و همچنین مراقبت‌های بعد از کراتینه کردن مو اشاره می‌کنیم. برای صافی مو روش‌های دائمی […]

رفع تیرگی زانو
بهترین روش برای رفع تیرگی زانو

اگر رنگ آرنج و زانوهایتان نسبت به جاهای دیگربدنتان تیره تر است و اگر شلوارک یا بلوز آستین کوتاه میپوشید و تیرگی زانو یا آرنجتان توجه شما را جلب میکند نگران نباشید و تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. تیرگی زانو معمولا به دلیل تجمع سلولهای مرده پوست و جمع شدن بیش از حد […]

فرنچ ناخن
آموزش فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در واقع همان مرتب کردن یا آرایش ناخن است که به روشهای مختلف صورت می‌گیرد. در این مقاله در مورد فرنچ ناخن به اطلاعات بیشتری دست پیدا میکنید . کلمه فرنچ در واقع همان معنی فرانسوی را دارد و فرنچ ناخن یعنی آرایش ناخن به روش فرانسوی. با برنافیت همراه باشید. اکثر مردم […]

مراقبت از موهای رنگ شده
مراقبت از موهای رنگ شده ، چرا و چگونه؟

هنگامی که موهای خود را رنگ می کنید و به زیبایی چهره خود می‌افزایید، طبیعتاً باید به این قضیه هم توجه داشته باشید که به دلیل استفاده از مواد شیمیایی رنگ موهایتان تا حدود زیادی آسیب می بینند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد مراقبت از موهای رنگ شده با شما دوستان مطالبی را مطرح […]

ورزش و تناسب اندام

بهترین تمرین ورزشی برای رهایی از بازو های شل و افتاده - برنافیت
3 تمرین ورزشی موثر برای رهایی از بازوهای شل و افتاده
01 فروردین 1400
1142 بازدید

پیری و افزایش وزن، دو عامل اصلی در از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و شل شدن بازو ها می باشند. همراه با یک برنامه ی غذایی سالم و ورزش به منظور کاهش وزن، تمرین های مقاومتی همچون دایموند پوش آپ، دیپ با نیمکت و کیک بک عضلات سه سر برای سفت کردن بازو بسیار […]

ورزش برای افراد لاغر
ورزش برای افراد لاغر

افراد لاغر معمولاً تمایل بدنشان به سمت سوزاندن کالری بیشتر می‌باشد. این افراد متابولیسم بدنی بالایی دارند.افراد لاغر برای اینکه بدنی عضلانی داشته باشند، برای به دست آوردن ماهیچه و افزایش وزن باید فعالیت بیشتری انجام دهند. در مقاله‌ای که پیش رو داری در مورد ورزش برای افراد لاغر با شما دوستان مسائلی را مطرح […]

ورزش برای دیسک کمر
از علائم تا بهترین ورزش‌ برای دیسک کمر

دیسک  کمر در واقع عارضه ای است که با فشار زیاد روی عضلات یا ضعیف شدن عضلات کمر در اثر عوامل مختلف به وجود می‌آید. در این مقاله به درمان و معرفی چند ورزش برای دیسک کمر خواهیم پرداخت. معمولاً درد در ناحیه پشت بدن و پاها بروز پیدا می‌کند. ستون فقرات ما از ۲۶ […]

ورزش گروهی- برنافیت
تاثیر ورزش گروهی در کاهش وزن سریع

یکی از مهم ترین مزایای ورزش گروهی کاهش وزن سریع است. ورزش کردن به خودی خود به همت بالایی نیاز دارد، چه برسد بخواهید آن را به تنهایی انجام دهید. اگر هر روز ورزش می کنید اما به نتیجه ای نمی رسید، شاید دلیل آن این باشد که به تنهایی ورزش می کنید. امروز برنافیت […]

موفقیت و انگیزه

لاغری با قانون جذب
لاغری با قانون جذب ؛ حقیقت یا دروغ؟
25 بهمن 1399
163 بازدید

آیا می‌توان با قانون جذب به لاغری مورد نظر رسید؟ آیا این مسئله واقعیت دارد؟ در این مقاله قصد داریم در مورد لاغری با قانون جذب با  شما عزیزان صحبت کنیم .تا پایان مقاله با برنافیت همراه باشید. قانون جذب چیست؟ امروزه اعتقاد بر این است که با قانون جذب می‌توانیم به خواسته‌های مختلف خود […]

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

چالش کاهش وزن
چالش کاهش وزن ؛ 30 روز چالش خانه، کار و تفریح

متاسفانه در زندگی امروز افراد بسیار زیادی با مشکل چاقی و اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند. این معضل به حدی است که عده ای همیشه دنبال راه هایی سریع برای کاهش وزن می گردند. بعضی از این روش ها نه تنها موثر نیستند، بلکه سبب بیماری های مختلفی نیز می شوند. چنین […]

تصمیم های واقعی
برای کاهش وزن نیاز به تصمیم های واقعی دارید

برای اینکه در هر کاری موفق شوید نیاز به تصمیم های واقعی دارید. برای این کار می توانید چالشی برای موفقیت خود طراحی کنید که تصمیم های سلامتی و تناسب اندام شما را به برنامه ای برای تمام طول عمر تبدیل کند. اگر برای این چالش هفت روزه آماده اید، ما را دنبال کنید.   […]

تغذیه

لاغری برای افراد سرد مزاج
لاغری برای افراد سرد مزاج؛ افراد سرد مزاج برای کاهش وزن چه بخورند؟
21 اسفند 1399
84 بازدید

افراد با طبع سرد وسودایی معمولا لاغر هستند و کف دست و پایشان عرق میکند .در این مورد در مورد افراد سرد مزاج با شما دوستان صحبت خواهیم کرد. افراد با طبیعت سودا یا سرد مزاج معمولا افرادی حساس و وسواسی هستند. اکثرا حافظه ضعیفی دارند و در بعضی موارد چندین بار عقیده خود را […]

غذاهای لاغر کننده
با غذاهای لاغر کننده آشنا شوید

اگر می خواهید برای کاهش وزن خود اقدام کنید و چربی سوزی سریع داشته باشید، باید سعی کنید از مواد غذایی سالم و مقوی استفاده کنید.در این مقاله می خواهیم در مورد غذاهای لاغر کننده مطالبی را با شما عزیزان مطرح کنیم.   آیا غذاهای لاغر کننده وجود دارد؟ معمولاً تنها غذا نمی‌تواند به شما […]

رژیم غذایی متعادل
کالری مورد نیاز هر فرد در یک رژیم غذایی متعادل چقدر است؟

بدن ما برای تمام حرکات فیزیکی و غیره مثل راه رفتن، نفس کشیدن، دویدن و تک ‌تک تحرکات بدنی از کالری موجود در مواد غذایی استفاده می‌کند .برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل شما باید با معنی کلمه کالری آشنایی داشته باشید. در واقع کالری همان میزان انرژی ذخیره شده در مواد غذایی است. میزان […]

برنج قهوه ای- برنافیت
چرا برنج قهوه ای بخوریم؟

برنج قهوه ای در واقع همان برنج سبوس دار است که تنها پوسته ی خارجی و غیر خوراکی آن گرفته شده و به دلیل فیبر فراوان برای کاهش وزن مفید است. به طور کلی برنج، یک وعده ی سیر کننده در هر رژیمی محسوب می شود. اما برنج قهوه ای گزینه ی بهتریست. با برنافیت […]