تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

ورزش و تناسب اندام

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

25 آبان 1395
4520بازدید

در اینجا چندین تمرین کوچک یوگا و پیلاتس معرفی شده اند که نه تنها می توانید آنها را در طول 10 دقیقه انجام دهید، بلکه به تحرک بیشتر در صبحگاه و رهایی از شر یک روز پر استرس به شما کمک خواهند کرد.

دستورالعمل تمرین صبحگاهی و شبانگاهی یوگا

اگر صبح هنگام مشکل بلند شدن از رختخواب را دارید، در اینجا تمرین های ترکیبی یوگا و پیلاتس معرفی شده اند که به شما کمک می کنند با اولین زنگ ساعت از جایتان بلند شوید. اگر می خواهید از یک سطح سخت تر استفاده کنید، می توانید از گوشه ی تخت برای انجام این حرکات کمک بگیرید. این حرکات، بدن شما را می کشند و هم تراز می کنند. این پنج تمرین یوگا به کاهش استرس و افزایش انعطاف پذیری شما کمک می کند. می توانید آنها را پیش از اینکه به رختخواب بروید و یا پس از اینکه از رختخواب برمی خیزید، انجام دهید.

این تمرین ترکیبی یوگا و پیلاتس با حرکات قدرتی آغاز می شود و با چند کشش و حرکات آرامش بخش به پایان می رسد. بر تنفس خود تمرکز کنید و با یک محیط آرام و یک موسیقی آرامش بخش، این حرکات را دنبال کنید. این حرکات به قدرت، آرامش و خواب بهتر شما کمک خواهند کرد.

تمرینات ترکیبی یوگا و پیلاتس برای صبحگاه

 کشش یک پا

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

(موثر بر روی ماهیچه های شکم)

به پشت دراز بکشید، زانوهای خود را تا روی سینه خم کنید و انگشتان پایتان را به سمت بیرون بدهید. برای بلند کردن سر و شانه از روی زمین، ماهیچه های شکمی خود را درگیر کنید. همانطور که خود را با کمک نیروی شکم و کمر بالا نگه داشته اید، گردنتان را در حالت ریلکس قرار دهید و به زانوهای خود نگاه کنید. همراه با دم و نگه داشتن پای خود با زاویه ی 45 درجه، زانوی چپ خود را به سمت قفسه ی سینه بیاورید. پای خود را عوض کنید و هر حرکت را 8 تا 10 بار برای هر یک از پاها انجام دهید.

غلتیدن مثل توپ

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

(درگیر کردن ماهیچه های شکم و ماساژ ستون فقرات)

روی تخت یا زمین بنشینید، زانوهای خود را خم و ستون فقرات را گرد کنید. به آرامی دست های خود را روی زانوهایتان قرار دهید. همراه با دم، بدن خود را به پشت بغلتانید تا جایی که تیغه ی شانه های شما با تخت یا زمین برخورد کند، سپس همراه با بازدم به حالت اولیه ی خود بازگردید. این کار را 8 تا 10 بار انجام دهید.

حرکت برف پاک کن

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

(کمک به پیچش بالا تنه و چرخش ستون فقرات)

به پشت دراز بکشید، زانوهای خود را با زاویه ی90 درجه خم کنید و دست هایتان را از کنار به سمت بیرون بکشید. همراه با دم، شانه های خود را در حالت ریلکس قرار دهید. همراه با بازدم، هر دو زانوی خود را به یک سمت متمایل کنید. دوباره حرکت دم را انجام دهید و به آرامی پاهایتان را از روی زمین بلند کنید و به سمت دیگر متمایل شوید.

چرخش یک پا

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

(مناسب برای تقویت باسن، قسمت داخلی و خارجی ران ها، همسترینگ و شکم)

به پشت دراز بکشید، پای راست خود را به سمت بالا ببرید (اگر احساس سفتی در قسمت همسترینگ خود می کنید، زانوهای خود را با زاویه ی 90 درجه خم کنید) و پای چپ خود را صاف روی زمین بگذارید. شکمتان را درگیر کنید، پای راست را صاف نگه داشته، سپس آن را بچرخانید. حرکت بازدم را انجام دهید و با انگشت شصت پای خود، یک دایره در آسمان بکشید. کل پایتان را از قسمت سوکت باسن به بالا بچرخانید. تصور کنید پای شما کفگیری است که به کناره های کاسه (سوکت باسن) برخورد می کند. این حرکت را 8 تا 10 بار انجام دهید، سپس پاهای خود را تعویض کنید.

نیم غلت به عقب

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

(درگیر کردن شکم و کشش کمر)

بنشینید و زانوهایتان را خم کنید. دست های خود را به آرامی پشت ران ها قرار دهید و کف پایتان را روی زمین یا تخت بگذارید. همراه با دم، شکم خود را جمع کنید و یک نیم غلت به عقب بزنید. ستون فقرات شما باید به شکل منحنی باشد. به اندازه ی سه نفس عمیق در این وضعیت بمانید، سپس به وضعیت اولیه ی بازگردید و ستون فقرات خود را بکشید. این حرکت را سه تا پنج بار تکرار کنید.

تمرینات ترکیبی یوگا و پیلاتس برای شامگاه

جنگجوی 1

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

(باز کردن فلکسورهای بدن، کشش عضلات لاتیسموس، تقویت عضلات چهار سر، سرین و نیم تنه)

پاهای خود را تا جای ممکن از هم باز کنید و با پای جلویی خود، حرکت لانج را انجام دهید. انگشتان پای جلویی را به سمت جلو و انگشت های پای پشتی را به آرامی به داخل بکشید. زانوهایتان را در راستای انگشتان پا قرار دهید و پای پشتی خود را صاف کنید. پای عقب شما باید صاف روی زمین باشد. بازوها را صاف بالای سرتان ببرید و تا جایی که می توانید لانج خود را کوتاه کنید، سپس4 تا 6 نفس عمیق بکشید. این حرکت را با طرف دیگر بدن نیز انجام دهید.

پلانک پهلو

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

(کمک به تقویت و کشش پهلوها و شانه ها)

روی زمین بنشینید و پاهای خود را در سمت راست قرار دهید. دست چپ را درست در زیر شانه قرار دهید. در هنگام بلند کردن بدن خود از روی زمین، پایتان را جمع کنید و یا زانوی زیرین را روی زمین قرار دهید. شکم خود را درگیر کنید و همینطور که دست راست را به سوی سقف می برید، هسته ی بدن را سفت کنید. بدن خود را در یک سطح صاف قرار دهید و چند ثانیه در این حالت بمانید، سپس بدن را به سمت پایین بکشید. این حرکت را با طرف دیگر بدن نیز انجام دهید.

خم شدن به جلو همراه با باز کردن قفسه ی سینه

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

(کمک به کشش همسترینگ، عضلات دلتوئید و پکتورال)

دست های خود را در پشت به هم گره بزنید (اگر دستهایتان به هم نمی رسند، یک حوله در دست بگیرید) و از باسن به جلو خم شوید. اگر همسترینگ شما سفت شده است، زانوهای خود را کمی خم کنید. دست ها را به سمت بالا ببرید، تا کششی در ناحیه ی قفسه ی سینه احساس کنید. این کشش را به مدت 20 ثانیه نگه دارید.

کشش گاو و گربه

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

(مناسب برای تقویت و کشش شکم و ستون فقرات)

چهار دست و پا بنشینید، زانوهای خود را درست در راستای باسن و مچ دست را در راستای شانه ها قرار دهید. در ابتدا، کمرتان را به سمت بالا گرد کنید، سرتان را پایین بیاندازید و به انتهای شکم خود نگاه کنید (حرکت گربه). سپس به بالا نگاه کنید و همینطور که کشش ستون فقرات و گردن را حفظ کرده اید، بدن خود را به سمت پایین قوس دهید (حرکت گاو). این حرکت را 8 تا 10 بار انجام دهید. هم زمان با کشش گاو، عمل دم و هم زمان با کشش گربه، عمل بازدم را انجام دهید.

حرکت کبوتر نشسته و خوابیده

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

(مناسب برای کشش عضلات دور کننده ی ران، فلکسورهای باسن و ران و کاهش فشار)

در ابتدا نشسته و دستان خود را دو طرف زانوی راستتان قرار دهید. پای چپ را در پشت بدنتان قرار داده و بکشید. زانوی راست را به سمت دست راستتان بکشید و پای خود را طوری بچرخانید که کف پایتان به سمت خارج و در نزدیکی دست چپ باشد. اگر این حرکت برایتان سخت است، کف پایتان را به سمت کشاله ی ران بازگردانید. طوری بنشینید که باسن شما به صورت مربع با زمین قرار گیرد. دستانتان را به آرامی به جلو حرکت دهید (مثل حرکت کبوتر خوابیده) تا کمر شما کشیده شود و این حرکت برای شما آرامش بخش تر شود. این وضعیت را به مدت 20 ثانیه حفظ کنید و سپس این حرکت را برای طرف دیگر بدن نیز انجام دهید.

گذاشتن پاها بر روی دیوار

تمرین های صبحگاهی و شبانگاهی یوگا و پیلاتس

 

(کمک به رفع خستگی ساق و کف پا و آرامش ذهن و جسم)

این آخرین حرکت ریلکسیشن است. به پشت دراز بکشید و پای خود را با زاویه ی 90 درجه روی دیوار یا کنار تخت نگه دارید. پاهای خود را به سمت بالا بکشید و زانوها را تا جایی که می توانید صاف کنید. دست های خود را در کنار بدنتان قرار دهید، چشمانتان را ببندید و نفس عمیق بکشید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

افزایش وزن بعد از عمل جراحی
معجزه لاغری شکم؛ چگونه چربی‌های شکم را نابود کنیم؟
13 اردیبهشت 1400
27 بازدید

امروزه یکی از دغدغه‌های ما مخصوصا خانم‌ها لاغری شکم و داشتن شکمی صاف و بدون برجستگی است و برای این تناسب اندام تمام تلاشمان را می‌کنیم. ورزش می‌کنیم، از داروهای گیاهی گوناگون استفاده می‌کنیم، رژیم غذایی می‌گیریم و … در این مقاله می خواهیم در مورد لاغری شکم و راه‌های گوناگون برای رسیدن به آن […]

Fasting diet - رژیم فستینگ
رژیم فستینگ یا رژیم روزه داری چیست؟

آیا می دانید رژیم فستینگ (Fasting Diet) چیست ؟رژیم فستینگ که نام دیگر آن رژیم روزه داری است، روشی برای کاهش وزن است که یک نوع رژیم روزه داری هم محسوب میشه. نکته مهم این است که فستینگ یکی از بهترین روشهای لاغری است که در آن دچار استپ وزن نمی شیم. مزیت های رژیم […]

غذاهای مقوی برای افطار و سحر
غذاهای مقوی برای افطار و سحر کدامند؟

ماه مبارک رمضان فرا رسیده و در این روزهای گرم که روزه می‌گیریم و روز طولانی را تا رسیدن به افطار طی می‌کنیم، حتماً باید مراقب خوراکی‌هایی که موقع افطار تا سحر و فاصله بین این دو وعده می خوریم باشیم. اگر می‌خواهید از خوراکی‌های مناسب و مقوی در این ماه بیشتر بدانید تا پایان […]

کرونا انگلیسی
چگونه با کرونا انگلیسی یا جدید مقابل کنیم؟

بعد از کرونای چینی اکنون عده زیادی از مردم دنیا درگیر ویروس دیگری شده اند که به کرونا انگلیسی یا کرونا جدید معروف شده است. ویروسی که حالا حالاها قصد رخت برکندن از جهان را ندارد. در این مقاله در مورد این ویروس جدید مطالبی را با شما دوستان عزیز در میان خواهیم گذاشت. با […]

زیبایی

صاف کردن موها
انواع روش های صاف کردن مو کدامند؟
18 فروردین 1400
83 بازدید

برای اینکه موهای خود را صاف کنیم روش های متفاوتی وجود دارد، که شامل روشهای دائمی و نیمه دائمی شیمیایی و غیرشیمیایی می‌شود. در این مقاله به انواع روشهای صاف کردن مو، بهترین روش صافی، تفاوت کراتینه با صافی مو و همچنین مراقبت‌های بعد از کراتینه کردن مو اشاره می‌کنیم. برای صافی مو روش‌های دائمی […]

رفع تیرگی زانو
بهترین روش برای رفع تیرگی زانو

اگر رنگ آرنج و زانوهایتان نسبت به جاهای دیگربدنتان تیره تر است و اگر شلوارک یا بلوز آستین کوتاه میپوشید و تیرگی زانو یا آرنجتان توجه شما را جلب میکند نگران نباشید و تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. تیرگی زانو معمولا به دلیل تجمع سلولهای مرده پوست و جمع شدن بیش از حد […]

فرنچ ناخن
آموزش فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در واقع همان مرتب کردن یا آرایش ناخن است که به روشهای مختلف صورت می‌گیرد. در این مقاله در مورد فرنچ ناخن به اطلاعات بیشتری دست پیدا میکنید . کلمه فرنچ در واقع همان معنی فرانسوی را دارد و فرنچ ناخن یعنی آرایش ناخن به روش فرانسوی. با برنافیت همراه باشید. اکثر مردم […]

مراقبت از موهای رنگ شده
مراقبت از موهای رنگ شده ، چرا و چگونه؟

هنگامی که موهای خود را رنگ می کنید و به زیبایی چهره خود می‌افزایید، طبیعتاً باید به این قضیه هم توجه داشته باشید که به دلیل استفاده از مواد شیمیایی رنگ موهایتان تا حدود زیادی آسیب می بینند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد مراقبت از موهای رنگ شده با شما دوستان مطالبی را مطرح […]

ورزش و تناسب اندام

بهترین تمرین ورزشی برای رهایی از بازو های شل و افتاده - برنافیت
3 تمرین ورزشی موثر برای رهایی از بازوهای شل و افتاده
01 فروردین 1400
1196 بازدید

پیری و افزایش وزن، دو عامل اصلی در از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و شل شدن بازو ها می باشند. همراه با یک برنامه ی غذایی سالم و ورزش به منظور کاهش وزن، تمرین های مقاومتی همچون دایموند پوش آپ، دیپ با نیمکت و کیک بک عضلات سه سر برای سفت کردن بازو بسیار […]

ورزش برای افراد لاغر
ورزش برای افراد لاغر

افراد لاغر معمولاً تمایل بدنشان به سمت سوزاندن کالری بیشتر می‌باشد. این افراد متابولیسم بدنی بالایی دارند.افراد لاغر برای اینکه بدنی عضلانی داشته باشند، برای به دست آوردن ماهیچه و افزایش وزن باید فعالیت بیشتری انجام دهند. در مقاله‌ای که پیش رو داری در مورد ورزش برای افراد لاغر با شما دوستان مسائلی را مطرح […]

ورزش برای دیسک کمر
از علائم تا بهترین ورزش‌ برای دیسک کمر

دیسک  کمر در واقع عارضه ای است که با فشار زیاد روی عضلات یا ضعیف شدن عضلات کمر در اثر عوامل مختلف به وجود می‌آید. در این مقاله به درمان و معرفی چند ورزش برای دیسک کمر خواهیم پرداخت. معمولاً درد در ناحیه پشت بدن و پاها بروز پیدا می‌کند. ستون فقرات ما از ۲۶ […]

ورزش گروهی- برنافیت
تاثیر ورزش گروهی در کاهش وزن سریع

یکی از مهم ترین مزایای ورزش گروهی کاهش وزن سریع است. ورزش کردن به خودی خود به همت بالایی نیاز دارد، چه برسد بخواهید آن را به تنهایی انجام دهید. اگر هر روز ورزش می کنید اما به نتیجه ای نمی رسید، شاید دلیل آن این باشد که به تنهایی ورزش می کنید. امروز برنافیت […]

موفقیت و انگیزه

راز موفقیت در رژیم لاغری
راز موفقیت در رژیم لاغری کدام است؟
31 فروردین 1400
48 بازدید

خیلی از افراد دوست دارند رژیم لاغری بگیرند و به سایز و وزن ایده آل خود برسند ولی همه در این راه موفق نمی شوند. کم نیستند افرادی که در میانه‌ی راه از  وضعیت موجود خسته شده و کار را نیمه تمام رها می‌کنند. راز موفقیت در رژیم لاغری مسائل مهمی در کاهش وزن و […]

لاغری با قانون جذب
لاغری با قانون جذب ؛ حقیقت یا دروغ؟

آیا می‌توان با قانون جذب به لاغری مورد نظر رسید؟ آیا این مسئله واقعیت دارد؟ در این مقاله قصد داریم در مورد لاغری با قانون جذب با  شما عزیزان صحبت کنیم .تا پایان مقاله با برنافیت همراه باشید. قانون جذب چیست؟ امروزه اعتقاد بر این است که با قانون جذب می‌توانیم به خواسته‌های مختلف خود […]

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

چالش کاهش وزن
چالش کاهش وزن ؛ 30 روز چالش خانه، کار و تفریح

متاسفانه در زندگی امروز افراد بسیار زیادی با مشکل چاقی و اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند. این معضل به حدی است که عده ای همیشه دنبال راه هایی سریع برای کاهش وزن می گردند. بعضی از این روش ها نه تنها موثر نیستند، بلکه سبب بیماری های مختلفی نیز می شوند. چنین […]

تغذیه

رژیم لاغری سریع ده روزه رایگان
رژیم لاغری سریع ده روزه رایگان
12 اردیبهشت 1400
46 بازدید

اکنون وقت آن رسیده که همت کنیم و تغییر در خودمان را آغاز کنیم و از سرزمین چاقی و اضافه وزن که پر است از افسردگی و بیماری و نگرانی به سمت سرزمین زیبای لاغری که سرشار از سلامتی و شادابی است کوچ کنیم. این رویای همه افرادی است که وزن اضافه دارند و آرزو […]

رژیم غذایی برای پرولاکتین بالا
در رژیم غذایی برای پرولاکتین بالا چه چیزهایی را باید رعایت کرد؟

در این مقاله قصد داریم در مورد رژیم غذایی برای پرولاکتین بالا برای شما عزیزان توضیحاتی ارائه کنیم پس تا پایان مقاله با برنافیت همراه ما باشید.   پرولاکتین چیست؟ پرولاکتین یکی از هورمونها در بدن انسان است که از غده هیپوفیز ترشح می شود و به آن لاکتوژنیک می گویند. زمانی که یک خانم […]

لاغری برای افراد سرد مزاج
لاغری برای افراد سرد مزاج؛ افراد سرد مزاج برای کاهش وزن چه بخورند؟

افراد با طبع سرد وسودایی معمولا لاغر هستند و کف دست و پایشان عرق میکند .در این مورد در مورد افراد سرد مزاج با شما دوستان صحبت خواهیم کرد. افراد با طبیعت سودا یا سرد مزاج معمولا افرادی حساس و وسواسی هستند. اکثرا حافظه ضعیفی دارند و در بعضی موارد چندین بار عقیده خود را […]

غذاهای لاغر کننده
با غذاهای لاغر کننده آشنا شوید

اگر می خواهید برای کاهش وزن خود اقدام کنید و چربی سوزی سریع داشته باشید، باید سعی کنید از مواد غذایی سالم و مقوی استفاده کنید.در این مقاله می خواهیم در مورد غذاهای لاغر کننده مطالبی را با شما عزیزان مطرح کنیم.   آیا غذاهای لاغر کننده وجود دارد؟ معمولاً تنها غذا نمی‌تواند به شما […]