اگر وزن تان ثابت مانده است، بخوانید

[iconbox title=”مقاله در یک نگاه” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]هر چه به وزن ایده آل خود نزدیک تر می شوید، کاهش وزن نیز سخت تر می شود و برای چند کیلو اضافه وزن باقی مانده باید با مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم کنید. اگر وزن تان ثابت مانده، می توانید از راهکارهایی که در ادامه برایتان توضیح داده ایم برای بهبود وضعیت تان بهره ببرید. [/iconbox]

وقتی عزم خود را برای کاهش وزن جزم می کنید، سخت می کوشید تا در این مسیر به وزن مورد نظر خود برسید، اما درست وقتی که در حال نزدیک شدن به وزن ایده ال خود هستید، ناغافل ترازو از کار می ایستد. این یک واقعیت است که هر چه به وزن ایده آل خود نزدیک تر می شوید، کاهش وزن نیز سخت تر می شود. حال که وزن شما کمتر شده، بدن شما به انرژی کمتری برای حفظ سایز جدیدش نیاز دارد. در این مقاله، نکاتی بیان می شود که می تواند به شما کمک کند تا اضافه وزن ۵ کیلویی خود را کاهش دهید.

هر چه در طول روز می خورید، یادداشت کنید

اگر وزن تان ثابت مانده است، بخوانید - برنافیت

اگر در ابتدای مسیر کاهش وزن خود هر غذایی را که می خوردید، می نوشتید، اما حالا که دارید به نتیجه می رسید در نوشتن آن تنبلی می کنید، دوباره این عادت را از سر بگیرید. این یادداشت ها، به شما کمک می کند تا عادت هایی را که بدون آگاه بودن از آن منجر به غذا خوردن می شود، را بشناسید. این عادت ها شامل شام دوباره، مصرف میان وعده های نا آگاهانه و ناخنک زدن به غذاهاست. تا رسیدن به وزن ایده آل و حتی پس از آن، این عادت یادداشت کردن را ترک نکنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d9%85%db%8c%d8%b2%d8%a7%d9%86-%d8%ba%d8%b0%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%b2%d8%a7%d9%86%d9%87-%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af-%db%8c%d8%a7%d8%af%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85%d8%9f/” align=”right” target=”_blank”]چرا باید میزان غذای روزانه ی خود را یادداشت کنیم؟[/button]

از مصرف خوراکی های اضافی بپرهیزید

اگر وزن تان ثابت مانده است، بخوانید - برنافیت

شاید این میان وعده ها از نظر شما کوچک باشند، اما کالری زیادی دارند که شما اصلا به آنها نیازی ندارید، در نتیجه کاهش وزن را برای شما سخت تر می کنند. چگونه این عادت را ترک کنید؟ هرگاه، خواستید چیزی را در دهان خود بگذارید که از قبل برای خوردن آن برنامه ریزی نکرده اید، آن را در یک کیسه ی پلاستیکی قرار دهید. وقتی در انتهای روز به خوراکی هایی که قصد خوردن آن را داشته اما آن را مصرف نکرده اید، نگاه کنید، متعجب خواهید شد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%85%db%8c%d8%a7%d9%86-%d9%88%d8%b9%d8%af%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b5%d8%a8%d8%ad%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%87%d8%b4/” align=”right” target=”_blank”]بهترین میان وعده های صبحگاهی[/button]

به جای شام اسموتی بخورید

اگر وزن تان ثابت مانده است، بخوانید - برنافیت

سعی کنید سه بار در هفته را به جای وعده ی شام از اسموتی استفاده کنید. این جایگزین غذایی به کاهش وزن شما کمک می کند، چرا که میزان آن کنترل شده است. اسموتی ها با وجود داشتن کالری کمتر، سرشار از فیبر و پروتئین هستند و موجب سیر شدن و سیر نگه داشتن شما می شوند.

می توانید این اسموتی را در خانه تهیه کنید. به این ترتیب که سه چهارم فنجان ماست چکیده را با یک اسکوپ پودر پروتئین گیاهی، سه چهارم فنجان توت یخ زده، یک مشت سبزیجات برگ دار، یک قاشق غذاخوری بذر کتان و مقداری شیر بادام شیرین نشده مخلوط کنید تا غلظت لازم به دست آید.

برای خودتان انگیزه ایجاد کنید

اگر وزن تان ثابت مانده است، بخوانید - برنافیت

پس از چند ماه تلاش برای کاهش وزن، ممکن است انگیزه ی شما کم کم رو به افول برود، اما غافل شدن از ورزش، قطعا شما را از رسیدن به اهدافتان بازمی دارد. اگر می خواهید همیشه انگیزه ی ورزش کردن را داشته باشید، یکی از اعضای خانواده یا دوستان را با خود همراه کنید.

از احتباس آب در بدن جلوگیری کنید

اگر وزن تان ثابت مانده است، بخوانید - برنافیت

احتباس آب در بدن موجب می شود وزن بدن از وزن اصلی بیشتر نشان داده شود. اما تنها چند قدم ساده به شما کمک می کند تا از احتباس آب و نفخ رها شوید. نوشیدنی ها را با نی ننوشید، به آرامی غذا بخورید، از مصرف غذاهای شور بپرهیزید و در طول روز زیاد آب بنوشید. یک پارچ را پر از آب کنید و مقداری میوه های تازه همچون توت، لیمو و پرتقال را به آن اضافه کنید و مدام بنوشید تا از احتباس آب در بدن شما جلوگیری شود.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d9%88%d8%b2%d9%86%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%af%d9%87-%d8%b4%da%a9%d9%85-%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d9%86%d9%81%d8%ae-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%9f/” align=”right” target=”_blank”]وزنتان زیاد شده یا شکم تان نفخ دارد؟![/button]

از سبزی جات به جای کربوهیدرات استفاده کنید

اگر وزن تان ثابت مانده است، بخوانید - برنافیت

مصرف کربوهیدرات های پیچیده در وعده ی صبحانه و نهار به شما انرژی لازم برای ادامه ی روز را می دهد، اما در هنگام شام، بدن شما به این انرژی اضافی نیازی نخواهد داشت. بنابراین، بهتر است به جای کربوهیدرات از سبزیجات غیر نشاسته دار چون سبزیجات سبز، بروکلی، قارچ و فلفل استفاده کنید. مصرف سبزیجات همان میزان سیر کنندگی را با کالری کمتری به شما می بخشند.

از تماس با مواد سمی دوری کنید

اگر وزن تان ثابت مانده است، بخوانید - برنافیت

مواد شیمیایی چاق کننده همانند بیسفنول آ، پارابن، فتالات و مواد سرطان زا در کاهش وزن شما مشکل ایجاد می کنند. آنها سیستم درون ریز را مختل می کنند و تولید استروژن را افزایش می دهند. این مسئله موجب کاهش حساسیت به انسولین، اختلال در هورمون های تنظیم سیری و مهار عملکرد تیروئید و در نتیجه منجر به کاهش وزن می شود. شاید کنار گذاشتن همه ی این مواد شیمیایی به طور کامل، کار سختی باشد، اما با مصرف شیشه به جای پلاستیک، انتخاب غذاهای دریایی با سطوح کمتر آلودگی و مصرف محصولات بهداشتی فاقد پارابن، می توانید تماس خود را با این مواد شیمیایی کاهش دهید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%af%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%af-%d8%b3%d9%85%db%8c-%d8%b1%d8%a7-%d8%ad%d8%af%d8%a7%d9%82%d9%84-%d8%a8/” align=”right” target=”_blank”]چگونه تماس بدن با مواد سمی را به حداقل برسانیم؟[/button]

کمی بیشتر بخورید

اگر وزن تان ثابت مانده است، بخوانید - برنافیت

شاید عجیب به نظر برسد، اما گاهی اوقات افزایش میزان غذا به کاهش وزن شما کمک خواهد کرد. محروم شدن از غذاها، به مرور زمان، متابولیسم شما را کاهش می دهد. اما بدن شما انرژی حاصل از هضم غذا را می سوزاند، بنابراین تنها مصرف کمی غذا می تواند میزان متابولیسم شما را به طور کلی افزایش دهد. این افزایش کالری به معنای خوردن یک تکه پیتزا یا کاپ کیک نیست، بلکه مصرف تنها ۱۰۰ کالری بیشتر، مثل یک تکه ی کوچک مرغ یا یک قاشق غذاخوری کره ی بادام زمینی این مشکل را حل می کند.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d8%ba%d8%b0%d8%a7-%d8%a8%d8%ae%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%af%d8%8c-%d9%84%d8%a7%d8%ba%d8%b1-%d8%b4%d9%88%db%8c%d8%af/” align=”right” target=”_blank”]غذا بخورید، لاغر شوید![/button]

خواب را در اولویت قرار دهید

اگر وزن تان ثابت مانده است، بخوانید - برنافیت

خواب کافی، اهمیت زیادی در کاهش وزن دارد. یک ساعت زودتر خوابیدن، می تواند شما را کمتر در معرض مصرف غذاهای پر کالری قرار دهد. به علاوه، وقتی شب قبل را به خوبی خوابیده باشید، انرژی بیشتری برای انتخاب غذاهای سالم و رفتن به باشگاه را در روز بعد خواهید داشت.

زیاد به ترازو توجه نکنید

اگر وزن تان ثابت مانده است، بخوانید - برنافیت

ما همیشه انتظار داریم وقتی روی ترازو می رویم، عدد مورد علاقه ی خود را ببینیم، اما گاهی اوقات بدن ما نقشه ی دیگری دارد و به هر دلیلی ممکن است عدد مورد نظر را به شما نشان ندهد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d8%b2-%d8%b1%da%98%db%8c%d9%85%d8%8c-%d9%88%d8%b2%d9%86%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%b1%d8%a7-%d8%ab%d8%a7%d8%a8%d8%aa-%d9%86%da%af%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%af/” align=”right” target=”_blank”]پس از رژیم، وزنتان را ثابت نگه دارید[/button]

کاری از گروه محتوای برنافیت

من 106 کیلو بودم، هیچ لباسی اندازه‌م نمی‌شد! بالاخره زیر نظر متخصص تغذیه‌ برنافیت رژیم گرفتم و در 8 ماه، 27 کیلو لاغر شدم. رژیم برنافیت، آخرین رژیم زندگیم بود!

شما هم می‌تونید!!!

علی معراجی زاده

علی معراجی زاده

5/5

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

گروه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه برنافیت دکتر کرمانی یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.
بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های دکتر کرمانی که با بیش از چند سال سابقه درخشان در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت دکتر کرمانی است. در سایت برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت دکتر کرمانی با انواع متفاوتی از رژیم‌ها روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت دکتر کرمانی امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت،  محاسبه bmiدکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت دکتر کرمانی، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت دکتر کرمانی از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت دکتر کرمانی و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

گروه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه برنافیت دکتر کرمانی یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.
دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]