داروهای گیاهی ضد افسردگی و شادی آور

افسردگی و اضطراب آسیب‌های زیادی به بدن ما وارد می‌کند. افسردگی، خطر حمله‌ی قلبی را تا سه برابر افزایش می‌دهد، یعنی دو برابر خطر مربوط به سیگار کشیدن و دیابت. اما چگونه می‌توان به افراد افسرده و مضطرب کمک کرد؟ در ادامه با برنافیت همراه باشید تا با افسردگی و اضطراب مقابله کنید و با داروهای گیاهی ضد افسردگی و شادی آور آشنا شوید.

گياه دارويي برای رفع افسردگی

افسردگی چیست؟

وقتی فرد دچار افسردگی می‌شود، با چند روز مراقبت شاید افسردگی فرد برطرف نشود باید پیگیری و درمان طولانی مدت او به طور مدوام انجام شود. به همین علت نگران نباشید؛ همه می‌توانیم افسردگی را شکست دهیم و به درمان افسردگی خود کمک کنیم. وقتی هر چه سریع تر به فکر درمان باشیم، زمان بیشتری می‌تونیم از زندگی لذت ببریم.

پیشگیری از بارداری و افسردگی

برخی از نشانه های افسردگی 

 1. غمیگن بودن طولانی مدت
 2. کاهش تمرکز
 3. خستگی بیش از حد
 4. بی حوصلگی
 5. اختلال خواب ( زیاد خوابیدن یا کم خوابی)
 6. اضطراب و بی قراری
 7. کاهش قدرت تصمیم گیری
 8. فکر کردن به مرگ و خودکشی
 9. دردهای جسمی بدون دلیل
 10. احساس غم، پوچی و نا امیدی

در ایالات متحده از هر چهار زن، یکی از آنها داروهای روان پزشکی مصرف می کند. اما آثار این همه افسردگی، اضطراب و نگرانی و این همه داروی تجویزی چیست؟ تقریبا همه ی داروهای ضد افسردگی، به درمان افسردگی و بهبود خلق و خو کمک می کنند و زندگی را برای شما بدون هیچ فراز و نشیبی خوشایند می سازند. اما در عین حال میل و قوه ی جنسی را نیز به شدت کاهش می دهند که در نهایت دوباره منجر به افسردگی و اضطراب می شوند.

طبق تحقیقات، داروهای ضد افسردگی تنها در افرادی که به شدت دچار افسردگی باشند که در این تحقیق تنها حدود 13 درصد افراد را تشکیل می دادند، تاثیرگذارند. بدین معنا که این داروها بر روی افرادی که دچار افسردگی خفیف یا ضعیف بودند، هیچ تاثیری نداشت. پس چه باید کرد؟ همچنان برای افراد مبتلا به افسردگی شدید با افکار خودکشی، داروهای ضد افسردگی بهترین گزینه است، اما برای افرادی که دچار انواع خفیف یا ضعیف آن هستند درمان های مطمئن تری به کار برده می شود. یکی از این راه ها استفاده از داروهای گیاهی و مکمل هاست.

رژیم برنافیت

کدام نوع از افسردگی با گیاهان دارویی درمان می‌شود؟

با توجه به برخی از گیاهان دارویی می‌توان بعضی ار علائم های افسردگی را کاهش داد. مانند:

 1. افسردگی که در مراحل ابتدایی باشد
 2. اختلال  ملال پیش از قاعدگی
 3. افسردگی های فصلی

مصرف گیاهان دارویی برای درمان افسردگی

قویترین داروی گیاهی ضد افسردگی و شادی آور

با دارو های گیاهی می‌توانید افسردگی و اضطراب را کاهش دهید. با تیم برنافیت برنافیت همراه باشید تا بیشتر با گیاهان دارویی آشنا شوید.

1. درمان افسردگی با عصاره ی گل راعی (جونز ورت)

یکی از بهترین گیاهان دارویی برای از بین بردن افسردگی و اضطراب، عصاره ی گل راعی است. این گیاه در ابتدا در آلمان برای از بین بردن افسردگی خفیف به کار برده می شد و دارای همان آثار ضد افسردگی با کمترین عوارض بود. این گیاه دارویی اگر همراه با اس-ادنوزیل متیونین مصرف شود، عملکرد سریع تری خواهد داشت.

میزان مصرف این گیاه، 450 میلی گرم برای دو بار در روز است. در برخی از افراد این میزان اگر در صبح و بعد از ظهر مصرف شود، پس از چهار هفته نتایج مفیدی خواهد داشت و ریسک اصلی آن تنها ممکن است تداخل آن با داروها و مکمل های دیگر باشد که تنها راه حل آن مشورت با پزشک است. یکی دیگر از مزایای این ماده ی گیاهی، اثر آن در کاهش قدرت قرص های ضد بارداری و در نتیجه افزایش توانایی برای بارداری است اما در عین حال اثر هورمون جایگزین درمانی را کاهش می دهد.

Relieve depression

2. درمان افسردگی با گیاه به لیمو

یکی از بهترین گیاهان دارویی برای درمان افسردگی و اضطراب گیاه به لیمو است. عوامل زیر به کاهش علایم افسردگی کمک می‌کند:

 1. افزایش حافظه
 2. خوابی با کیفیت
 3. رفع استرس و خستگی

همانطور که بالا گفته شد ضعف حافظه، خواب بی کیفیت، استرس و خستگی همه ی این ها نشانه های افسردگی است.

رهایی از  استرس

3. درمان افسردگی با روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس به عنوان یک روغن استنشاقی صدها سال است که به شکل ساشه، اسپری، روغن و لوسیون مصرف می شود. بوی آن خواب آور و آرامش بخش است. در حال حاضر روغن اسطوخودوس به شکل خوراکی نیز مصرف می شود. این روغن به شکل حباب های میکروسکوپی جمع آوری می شوند و داخل کپسول هایی قرار داده می شوند که به راحتی می توانند از مانع روده عبور کنند و به محض عبور موجب آرامش می شوند. این گیاه نه اعتیاد آور است و نه خطرناک. بدترین عارضه ی جانبی آن باد گلو است که آن هم اهمیت ندارد چرا که بوی گل می دهد. این دارو خستگی را نیز از بین می برد و به طور منظم یا در هر زمان که اضطراب به سراغتان می آید، می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

روغن اسطوخودوس برای رفع افسردگی

4. درمان افسردگی با بابونه

مصرف بابونه به افرادی که دچار افسردگی و اضطراب هستند مفید می‌باشد. که بسیار عالی برای فرآیند رفع درمان افسردگی با این گیاه دارویی است. دو گونه اصلی از بابونه به صورت پزشکی استفاده می‌شود.

 1. بابونه آلمانی یا بابونه وحشی(Matricaria recutita)
 2. بابونه رومی یا انگلیسی (Chamaemelum nobile)

از بابونه آلمانی بیشتر استفاده می‌کنند ولی هر دو تقریبا دو مزایای سلامتی مشابه به هم را ارائه می‌دهند. طبق تحقیقات انجام شده افرادی که عصاره بابونه و افرادی که دارونما برای درمان اختلال اضطراب مصرف کردند، بعد از 8 هفته به این نتیجه رسیده اند که سطح اضطراب و افسردگی افرادی که گیاه بابونه استفاده کردند، کاهش پیدا کرده است.

5. درمان افسردگی با ال تیانین

ال تیانین، عصاره ای است که از چای سبز گرفته می شود. این ماده گابا و دوپامین را افزایش می دهد و نتیجه ی آرامش بخشی دارد.

ال تیامین توجه، تمرکز، حافظه و یادگیری را نیز افزایش می دهد. این داروی گیاهی فاقد عوارض جانبی است و می تواند با توجه به نیاز شخصی روزی دو بار به میزان 100 تا 400 میلی گرم مصرف شود.

مصرف گیاه ال تیانین برای رفع افسردگی

6. درمان افسردگی با مریم گلی

 دمنوش گياهی مریم گلی یکی از داروهای گیاهی برای درمان افسردگی است که باعث افزایش دوپامین در بدن، اشتیاق و شادی را بیشتر می‌کند. دمنوش مریم گلی باعث می‌شود دوپامین در بدن بیشتر شود و به درمان افسردگی کمک کند.

7. درمان افسردگی با ریشه ی سنبل الطیب

ریشه ی سنبل الطیب یکی از مفیدترین گیاهان دارویی خواب آور است. این گیاه ضد افسردگی بر خلاف اسطوخودوس و ال تیامین احساس خستگی به شما می دهد. این گیاه برای درمان اضطراب شدید و تنها در هنگام شب باید مصرف شود.

اگر می خواهید آن را در روز مصرف کنید، باید آن را در دوز بسیار کم-20 میلی گرم یا کمتر- مصرف کنید. چای خواب آور حاوی 20 میلی گرم از این گیاه است. در مواقع اضطراب شدید و یا برای درمان بی خوابی، 600 میلی گرم از این گیاه را در هنگام شب مصرف کنید. سنبل الطیب را نباید همراه با داروهای ضد افسردگی مصرف کرد.

مصرف ریشه ی سنبل الطیب برای رفع افسردگی

8. درمان افسردگی با گل رز

یکی از قوی ترین دارو‌ی گیاهی برای درمان افسردگی گل رز است. گلبرگ های گل رز بسیار شادی بخش است و موجب آرامش در قلب، تقويت جنسی، مفرح اعصاب است و به همین دلیل یکی از بهترین گیاهان دارویی برای رفع افسردگی گل رز است. کافیست یک قاشق غذا خوری گلبرگ گل رز را به مدت 30 دقیقه دم کنید و در نهایت میل کنید.

9. آويشن دارو گیاهی ضد افسردگی

یکی از بهترین گیاه دارویی، برای درمان افسردگی گیاه آویشن است. این گیاه منبع عالی از لیتیوم و تریپتوفان است. وقتی به عنوان چاشنی در غذا استفاده شود، باعث تثبیت کننده خلق و خو، بهبود دهنده‌ی خواب و آرام بخش کمک می‌کند. برای مصرف آویشن مي‌توانيد، براي طعم دادن به كباب و يا همراه بادمجان از آويشن استفاده كنيد.

مصرف آویشن برای رفع افسردگی

10. آیا رزماری شادی آور است؟

رزماری یکی از گیاهانی است که بسیار مفید و برای درمان افسردگی مفید است. رزماری یک گیاه چوبی است که برگ های آن برای طعم دادن به مواد غذایی مثل: سیب زمینی، گوشت، روغن های پخت و پز است و در پخت غذاهایی مثل: نخودفرنگی، گوشت گوساله، گوشت بره، ماهی استفاده می‌شود. ترکیب های فعال رزماری شامل:

 1. رزمانول
 2. سیرکیمارتین
 3. سالویژنین

11. درمان افسردگی با ماکا

قدیم در کشور پرو برای درمان افسردگی با استفاده از ماکا که یک گیاه دارویی است، مردان و زنان برای تحریک میل جنسی استفاده میکردند. طبق تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیده اند که ماکا به کاهش علائم افسردگی و اظطراب به زنان یائسه کمک می‌کند. محققین به این نتیجه رسیده‌اند مصرف ماکا برای درمان علائم فیزیولوژیک مثل اضطراب و افسردگی بسیار مفید است. در سال 2006 موش هایی که دچار افسردگی بودند، طی یک دوره 21 روزه با ریشه های ماکای قرمز، مشکی، کرم رنگ درمان می‌کنند. ماکای سیاه به بهبود عملکرد شناختی کمک می‌کند، ناگفته نماند که همه ی رنگ های ماکا برای افسردگی و اضطراب مفید است.

مصرف ماکا برای رفع افسردگی و اضطراب

12. بهارنارنج با خواص ضد افسردگی

عرق بهارنارنج برای ناراحتی قلبی بسیار مفید است و مصرف عرق بهار نارنج به تقویت اعصاب کمک می‌کند. وقتی که به صورت مدوام احساس ناامیدی و یا حتی افسردگی می‌کنید باید مصرف عرق بهارنارنج را جدی بگیرید.

ضعف اعصاب در رژیم

آیا درمان افسردگی با داروهای گیاهی روشی مطمئن و قطعی است؟

درمان افسردگی با گیاه دارویی یک روش موقتی است. درمان قطعی و دائمی را روانشناس برای شما به ارمغان می‌زند. هیچ کدام از روانشناسان یک نسخه برای همه بیماران نمی‌پیچد. با توجه به وضعیت هر بیمار، یک روش خاص و ویژه ای برای او طراحی می‌کنند. در این راه با خلاقیت و مهارتشان، بیماران خود را درمان می کنند.

درمان افسردگی با گیاه دارویی

چه زمانی برای درمان افسردگی باید از دارو های گیاهی استفاده کنیم؟

وقتی روانشناس برای درمان افسردگی روش استفاده از داروهای گیاهی را صلاح بداند و در کنار سایر درمان ها پیشنهاد کند، به بهبودی درمان سرعت می‌بخشد. در این پروسه درمانی باید صبور باشید و بادقت دنبال کنید؛ به دلیل اینکه درمان افسردگی با گیاهان دارویی زمان بر است تا به نتیجه برسید. روانشناسان همیشه به روز هستند و از دارو های گیاهی و شمیایی مفید با خبر هستند. تنها سعی کنید شادی، نشاط، انرژی را دوباره به زندگیتان برگردانید.

آیا میدانید گیاهان دارویی شادی آور و ضد افسردگی کدامند؟

در ادامه چند گیاه ارزان قیمت و در دسترس را به شما معرفی می‌کنیم و تیم برنافیت قراره به شما کمک کند تا، برای دور کردن غم، خستگی از جسم و جان، شما را با گیاهان دارویی نشاط آور و آرامش بخش آشنا کند.

1. پرتقال و نارنگی

پرتقال و نارنگی یکی از میوه های زمستانی هستند که مفرح قلب و کاهنده حرارت خون، تشنگی و صفرا است و حرارت معده و کبد های گرم را کم می‌کند. مصرف پرتقال و نارنگی برای افرادی که زود خشم و پرخشم هستند و یا افرادی که اندوه خود را بروز نمی‌دهند بسیار مفید است. پرتقال ترش برای سینه و اندام های عصبی بدن بسیار مضر است؛ به همین دلیل کودکان، سالمندان، خانم ها و افرادی که دچار ضعف و نارسایی عملکرد کبد، معده، تیروئید و قلب هستند بیشتر است.

کبد چرب نوع 2

2. دارچین

مصرف دارچین می‌تواند به صورت دمنوش با چای سیاه، چای سبز و یا تنهایی میل کنید. توصیه تیم برنافیت برنافیت این است که با توجه به طبیعتش ، این نوشیدنی برای افراد سرد مزاح، روزها و شب های سرد سال می‌توانید استفاده کنید. توجه داشته باشید بهتر است چوب دارچین را بخرید و خودتان پس از شست‌وشو چوب دارچین را پودر کنید.

مصرف دارچین موجب نشاط و شادی

3. ریحان ضد افسردگی

مصرف ریحان به شما کمک می‌کند راحت تر غذا هضم کنید و ریحان بسیار مقوی برای قلب، کبد و معده است. تخم شربی به نوعی تخم ریحان است که امروزه بسیار از این نوشیدنی استفاده می‌کنند و با کمی رغفران بسیار عالی می‌شود.

4. گشنیز

سر سفره ایرانی ها خیلی کم از گشنیز استفاده می‌کنند. این گیاه ضمن کاهش برخی از انواع:

 1. سردرد
 2. تهوع
 3. سرگیجه پس از غذا
 4. آبریزش سینوسی

و مقوی برای قلب است. بهتره که ابتدای بارداری و بیماری قلبی که داروهای ضدانعقاد می‌گیرند، گشنیز مصرف نکنند.

5. سیب؛ فرح بخش

سیب یکی از میوه‌های مقوی است که برای قلب، مغز و کبد بسیار مفید می‌باشد. مصرف سیب شیرین باعث نشاط افراد می‎‌شود. هر مواد غذایی وقتی به اندازه استفاده نشود، یک سری معایب دارد. مصرف بیش از اندازه سیب موجب نفخ، سنگینی معده و حتی کاهش حافظه می‌شود. سعی کنید روزی یک یا دو عدد سیب رنده کنید و به همراه یک قاشق غذاخوری گلاب یا عرق بهارنارنج به همراه سرقاشق چای‌خوری زعفران ساییده شده به اضافه کنید و حدود دو ساعت بعد از نهار و شام، زمانی که خسته و بی حوصله هستید میل کنید.

مصرف گیاهان دارویی نشاط اور سیب

نتیجه گیری:

همه‌ی گیاهان خواص های بی‌شماری دارند، که بدن را در مسیر سلامتی و تندرستی قرار می‌دهند و به درمان افسردگی و برخی از مشکلات کمک می‌کنند. برخی از گیاهان دارویی که بالا گفته شد به شما کمک می‌کند، احساس آرامش، آسودگی و خوشی را تجربه کنید و بتوانید با افسردگی مبارزه کنید.

راهنمای انتخاب رژیم

برای برقراری ارتباط با پشتیبان اختصاصی در هرکجای کشور عزیزمان ایران باید با مشاوره‌های آنلاین تخصصی در زمینه انتخاب رژیم لاغری گفت‌گو کنید برای برقراری ارتباط و دریافت رژیم برنافیت شماره تماس خود را وارد کنید. متخصص تغذیه با شما تماس می گیرد.

guest
100 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
کاربران ناشناس

جالبه!

سحرناز زارعی

من دلهره دارم نمیدونم کجا لرم

yekta

اگه قاطع بگین چه چیزی خوب هست عالیه اینجوری از کجا بدونیم کدوم یک بهتره

زهرا

سلام عزیزان بهترین دارو برای افسردگی خواندن قران وتوکل به خداست امتحان کنین خرجی هم نداره

وحید سلیمانی

بگید چی خوب من افسردگی شدید دارم و واقعان دارم ازیت میشم کمک کنید که بگید کدوم بهتر که من استفاده بکنم بهتر شم ممنون

بهار

شوهر من افسردگی و وسواس داره اصلا نمی دونم چکار کنم خسته شدم

صفی هادی امانی

دمنوش

علیرضا

عزیزان یکی تغیر در شیوه زندگی و یکی قرص هایپیران خوبه.البته اون قرص گیاهی هست و عوارض ندارد. وضمنا این قرص از همون علف راعی تهیه شد. پس اونم خوبه.

ROTOSH

سلام مراجعه به پزشک اعصاب وروان بهترین گزینه هست من یازده ساله سابقه افسردگی شدید دارم بدون دارو هر روز توراه بیمارستان بودم چون از بیماری افسردگی آگاهی نداشتم

کاربران ناشناس

تنها راه خلاصی از افسردگی مشغول شدن است به کارهای روز مره …بر خلاف میل باطنی

کاربران ناشناس

سلام من افسردگی اظطراب شدیدی دارم بحدی میخوام خودکشی کنم

حسن

ایه دفع غم از قرآن بخوان و داعم زمزمه کن که شفاف است
لا اله الا انت سبحانک آنی کنت من الظالمین
خوردن کدو هم یادت نره

Nzi.cc

حالا ما اینارو از کجا گیر بیاریم..هرجا میریم مث مونگولا نگا میکنن نمیدونن اصن اینا چی هستن..من هف ساله افسردم ولی هیچ وقت خانوادم سعی نکردن اینو بفهمن..بخاطر همین نمیتونم بشون بگم برام قرص یا گیاه تهیه کنن چون صد درصد دعوام میکنن

کاربران ناشناس

من خودم با ویتامین b 1300نتیجه گرفتم ویتامین بی یک 300

کاربران ناشناس

دوسنان عزیز افسردگی کاملا قابل درمانه فقط به صورت دوره ای داروهای گیاهی را تغییر دهید . موثر تره

نوید

افسردگی خونه خراب کنه

تکتم

بهترین وموثرترین روش بکار گیری وتقویت انگیزه واراده درماس
ت.تنهایی یک سم قوی برای تقویت افسردگی و افکاراضطرابی است.بنابراین سعی کنید توخونه تنهانمانید.از کارهای روزمره هم کم نکنید.ورزش به اندازه دارو نقش دارد حتی پیاده روی.البته اخرین قدم امید داشتن است که بخدا توکل واقعی کنید.من 15ساله دچاراین مشکل بودم.گاهی باافکار خوشایند از خودکشی .اهنوز هم دارومیخورم ااکنون خیلی سالمترشدم.همه اینها باهم هست.ولی بالاترین تقویت اراده باگذاشتن هدف درزندگی.ناامیدنشدن.و کمک واقعی ازخداخواستن است.باآرزوی شادی بیشتربرای شما.قدرلحظات زنده بودن و سلامتی بینایی و شنوایی و راه رفتنتون روبدونید.شنوایی من بخاطر داروهای قوی گذشته کمی افت کرده است

علی صفایی

سلام به نظرمن درکنار همه اینها تلاوت قران نماز بادقت دعا روزه خیلی میتونه ماثر باشه

http://siteseven.ir

ممنون

http://siteseven.ir

ممنون از شما

فهیمه نیکویی

سلام من الان ۷سال افسردگی دارم دوبار خودکشی کردم الان هم دارو استفاده میکنم خانواده ام اعتیاد دارن درکم نمیکنن هیچ کس بهم اهمیت نمیده چکار کنم

علی

سلام.بچه هاگیاهی به اسم زرین گیاه یا به اسم بختیاری زرابی فوق العادست.یخورده نایاب هست.ولی من تحقیق کردم کلی.و جواب داده.این گیاه در ارتفاعات بالای کوهستانای برفی رشد میکنه.

h

منم هرروزصبح که ازخواب بیدارمیشم افسردگی دارم ازخونه که میرم بیرون خوب میشم لطفابگیدچیکارکنم

ع

من افسردگی دارم و به همه چی گیر میدم وخیلی ریز بینم و کوچیک ترین مسائل تو چشمم بزرگ دیده میشه

رضا

س دکتر رفتن هیچ فایده نداره

A.abola

با سلام من ۳۴ سالمه و افسردگی دارم خیلی وقته چ دارویی بهتر مصرف کنم.همش تو خودمم کسی درکم نمیکنه .خانواده دوست هیچ کمکم کنید دارم رنج میبینم

مهدی

سکوت .
سرشار از سخنان ناگفته است
از حرکات ناکرده اعتراف ب عشقهای نهان و شگفتی های بر زبان نیامده

آناهید

داروهایی که روانپزشک ها میدن چنان عوارضی داره که کاش هیچ گاه مصرف نمی کردم، افسردگی بعد از کنار گذاشتن داروها بخصوص چند سال آیندش خیلی بدتر میشه

M♤S

لطفا راهنمایی کنید کدوم گیاه برای افسردگی شدید واعصاب بهتره لطفا راهنمایی کنید

نسرین ک

چهارسال آسنتراوتوپیرامات مصرفقط کردم دارو رقاع کردم خیلی بهتر داروها باعث میشه بخوابی وزنم خیلی بالا رفته بود اما سخته وابسته درمان بشی

کاربران ناشناس

سلام.دوستان عزیز.جو دوسر بسیار عالیه برای افسردگی.میزان دوپامین مغزتون که هورمون شادی آوره افزایش میده.عالیه عالی

سام سالاری

سلام راههای خلاصی از اضطراب شدید و افسردگی % اجتماعی بشید/ از داروهای گیاهی استفاده کنید/ برنامه ریزی روزانه داشته باشین/ افکارتون رو روزانه توی دفتری یاداشت کنید / از گوشه گیری دوری کنید/ استخر و ورزش خیلی عالیه/ سوالی دارین بپرسین

سلام علی هستم

سلام زعفرن خیلی عالی صبح زود نصف قاشق چایخوری کمتربااب جوش گلاب عسل حل کنید درلیوان بعدازچند دقیق میل کنید بعدبه پیادروی برویدعالی غذای سرخ کردنی کمترمغزجات بیشترمصرف کنید

امیرحسین

سلام به همه عزیزان
اقا من هرجا میرم اسم این داروهای گیاهی رو میگم مث …نگام میکنن میگن اگه همچین چیزایی بود بیار ماهم بفروشیم ،روزبروز جنگ و اعصابم زیاد میشه و فکرای بد و منفی میکنم همش با خانومم دعوام میشه اصلا حوصله نمونده واصم لططططفا راهنمایی کنید

م

سلام من ب سختی میتونم بخوابم فکر ک ه میکنم سردرد میگیرم از دنیا ناامیدم اگ راهی هست ب منم پیشنهاد بدین

ح.ح

من یک ساله از افسردگی رنج میبردم ولی نمیدونستم چطورمه

کوروش

سلام من حس زندگی کردن ندارم وهمچنین روابط اجتماعی خوبی ندارم . خواب الودگی زیادی دارم(زود عصبی میشم ) اگه راهی هست که خواب الودگی رو دائم از بین ببره لطفا راهنمایی کنید.(

توحید

سلام گیاه اسطوخودوس حرف نداره از عطاری میتونید تهیه کنید روزی سه لیوان دم کرده بخورید نتیجه میگیریدایشالا.

فرزانه

من ده ساله افسردگی دارم انواع داروهای اعصاب رااستفاده کردم اما گاهی فکرمی کنم روز اولیه که دارو می خورم کمکم کنید

پشتیبان برنافیت

سلام و روز بخیر. علاوه بر دارو مشکلات افسردگی مربوط به روان هست و حتما خودتون هم باید بخواید تا خوب شید. پیشنهاد ما به شما این هست که ورزش یوگا یا مدیتیشن رو امتحان کنید. وقت بیشتری برای تفریح بگذارید و افکار منفی رو از خودتون دور کنید. به جای اینکه در گذشته زندگی کنید، در زمان حال زندگی کنید و از زندگی لذت ببرید. دنیا کوتاه تر از اون هست که بخواید با ناراحتی سپریش کنید.

حسین زیبایی

دراتاق خلوت دراز بکشید چشمهایتان راببندید وکاملا تمرکز کنید فقد بادلتان از پروردگار بخواهید ب شما کمک کند از صمیم قلب دعا کنید .خیلی تاثیرداره

ا.د

بچه هابایدخودمان سعی کنیم خوب بشیم روزانه باکسی که شادمان میکنه یاحضوری یاتلفنی ارتباط برقرارکنیم غذاهای گرم بیشتربخوریم وازداروهای گیاهی استفاده کنیم

حجت

من اعتیاد داشتم بعد دکتررفتم قرص نوشت بدتر شد چهارروز مشروب مصرف کردم ولی چون زنم رفته خونشون روزا یه دلتنگی میگیرم درحد مرگ چگارکنم با اسم بگین حجت چکارکن ممنون میشم

پشتیبان برنافیت

سلام آقای حجت عزیز. توصیه می کنم پیش یک پزشک اعصاب و روان برید و حتما به یک کمپ ترک اعتیاد ملحق بشید. اونجا حتما کمک های لازم رو به شما خواهند کرد. امیدوارم هرچه زودتر جواب بگیرید.

کاربران ناشناس

سلام منم بعنوان کسی که از افسردگی و اضطراب رنج بردم خواستم از تجربیات خودم بگم واقعیتش داروها که عوارضشون از مزیتشون بیشتره الان ۴۰ ساله تو آمریکا و اروپا مصرف داروی اعصاب کم شده دستگاههایی بنام لورتا فیدبک و ار تی ام اس هست که رو سیگنال مغز و نورونهای مغز کار میکنه من امروز جلسه ۲۳ بودم داروهامو قطع کردم و تقریبا ۷۰ درصد حمله های عصبیم کم شده

ن.ت

لطفا در مورد دستگاهای ار تی ام اس ولورتا عید بک تحقیق کنید الان تو آمریکا و اروپا استفاده میشه برای خیلی از مشکلات مغزی و اعصاب من خودم استفاده کردم و داروهامو قطع کردم و۷۰ درصد نتیجه گرفتم بقیشم بسته به طرز فکر وزندگی بستگی داره

پشتیبان برنافیت

بسیار عالی

ناشناس

سلام هزینش چقدره

ع ج

سلام.. دوستان من چهارساله که افسردگی دارم… این یه بیماریه که خودش خودبخود خوب میشه بستگی به صبر هرکسی داره. اگه میتونید تحملش کنید خوبه اگه نمیتونید باید به روان پزشک واز داروهای گیاهی استفاده کنید مثل گل راعی یا بادرنجویه جواب میده من یک با 16سال پیش تجربش کرده چیزی نیست خوب میشه با اینکه فکر میکنی هیچ پقت خوب شدنی نیست البته برای کسی که افسردگی داره خیلی سخته امیدوارم که همیشه شاد باشید

م ف

سلام دوستان افسردگیها معمولا از ترس و خشمهای فروخورده سرچشمه میگیره و دیگران این حال رو درک نمیکنن فقط کسانی این حال رو درک میکنن که خودشان درگیر بودن تنها راهی که می تونید از این افسردگی رهایی پیدا کنید به فکرهای مثبت فکر کنید اگه از کسی نفرت دارید از دلتون بیرون کنید خدا بهترین یاور تو لحظاته این رو باید به باور قلبی تبدیل کنید خیلی سخته ولی باید ورزش و در جمع بودن رو به کارهاتون اضافه کنید ان شاء الله خدا کمکتون کنه

پشتیبان برنافیت

بسیار عالی

کاربران ناشناس

با سلام به آشام نازنین ها آیا می دانستید آدم هایی که دچار افسردگی میشن ادمایی هستن بسیار باهوش و این خودش باعث این بیماری میشه هیچ دارویی قویتر از اراده خوده مون نیست من خودم درگیرش هستم ولی همش دارم باهاش می جنگم میدونستید بهترین دارو خاستن خوده شخص درگیر با این بیماریه و بزرگترین ضربه صدمه رو هم خوده شخص با نا امیدی وارد میکنه بنده حقیر ۲تا توصیه دارم اول اینکه همش این رو با خودتون تکرار نکنید که من افسرده ام که بیشترین ضربه رو به خودتون میزنید دوم اینکه هر روز یه کاری رو به نحو احسن انجام بدید حالا هر کاری یه مثال بزنم قصد خرید دارید حالا هر چیزی بگردید بهترین خرید رو انجام بدید میوه میخوابد بخرید بگردید خوبش رو پیدا کنید شیشه پاک میکنید بدونه لک و و …. و این رو هم حتما بجا بیارید به خودتون بها بدید و سعی کنید هر روز پوششتون متفاوت باشه کمتر از ده روز تقییرات رو تو روحیه خودتون خواهید دید نتیجه اش شگفت اوره
والله این بیماری از سرما خوردگی هم راهت تر درمان میشه قول میدم با انجام دادن این دو سه تا توصیه با من هم نظر بشید

لی لی پناه

بهترین درمان افسردگی اول اراده و. خواستن خودمونه که بخوایم و. عمل کنیم که خوب بشیم
بعد دارو بعد. ورزش بعد تغذیه مناسب خیلی کمک میکنه

پشتیبان برنافیت

بسیار عالی

ع

من بعد از زایمان زودرس حمله عصبی بهم دست داد واز آن روز به بعد دیگه همش اضطراب دارم و اعصبی میشم پنج ماهه که دارو مصرف می کنم و دوباره همون طور هستم تغیری نمی کنم

نادیا

دوستان عزیز خیلی به کمکتون نیاز دارم.

بی نهایت آدم منفی بافی هستم.وقتی حرفی پشت سرم زده میشه به همه شک میکنم.خسته شدم.از همه فاصله گرفتم.نمیتونم به کسی اعتماد کنم.همه حرفمان تو خودم میریزم چون پیش هرکسی حرف میزنم سریع به بقیه میگه .خیلی خسته ام.شبا ۲، ۳ ساعت اونم به زور قرص خواب آور می خوابم.اصلا نمیتونم بخوابم

رها

عزیزم من خیلی شکاک و منفی باف بودم انگار که مریضی پارنویید داشتم همش حس می کردم همه دارند بهم خیانت می کنند مخصوصا همسرم، یه بار شانسی آزمایش خون دادم ویتامین D بدنم خیلی پایین و رو ۷ بود جوری که دکتر گفت اگه به ۵ می رسید تشنج می کردی از اونورم ویتامین B12 خونم باز خیلی پایین بود برا ویتامین D دکتر گفت چون خیلی پایینه قرص جواب نمی ده باید اول با آمپول مقدارشو تو خونت ببریم بالا بعد قرص مصرف کنی برا همین ۵ تا آمپول ویتامین D و ۵ تا B12 بهم داد طی یه مدتی زدم بعد گفت حالا باید ماهی یه دونه ویتامین D پنجاه هزارواحد تا آخر عمرت مصرف کنی تا دوباره ویتامین D بدنت پایین نیاد منم اینکارو کردم و خدارو شکر الان چندساله ذره ای بدبینی و شک و تردید نسبت به دیگران بهم دست نداده و کاملا خوب شدم

میلاد

من واقعا خندم میگیریه از این آدمایی که میان میگن از جمع دور نشو گوشه گیری نکن با مردم ارتباط برقرار کن٫ینی تو اینارو میدونی اونی که افسردگی داره نمیدونه؟؟؟؟جمع کنید بابا هرکی واسه خودش یه دکتر شده الکی به مردم نسخه میده
اونی که افسردگی داره یعنی میخواد اینکارارو انجام بده ولی نمیتونه بفهمین.من خودم افسردگی داشتم یه سال خود به خود خوب شد

پشتیبان برنافیت

دوست عزیز ما خیلی از چیزها رو می دونیم اما برای انجامش نیاز به تلنگر و حمایت داریم. شک نکنید که این کارها تاثیر زیادی بر درمان افسردگی دارن

R/A

سلام من ۱۰ سال پیش بعد از زایمانم افسردگی گرفتم و تا ۱سال ادامه داشت با عرقیاتی که دکتر تغذیه بهم دادخوب شدم و الان ۲ماه هست به خاطر اختلاف با همسرم و شنیدن اسم کرونا دوباره دچار همون حالات استرس تپش قلب شدم دکتر بهم قرص آلپروزولام داده ولی میخورم صبحها سرگیجه شدید دارم الان ۲ روزه که قرص نمیخورم همش قرآن میخونم و صلوات میفرستم آروم تر شدم .

مهدی

اونایی که واقعا خودشون تجربه داشتن لطفا کمکم کنن دارویی گیاهی که مصرف کردن نایجه داده کمک کنن اراده مراده راولش خواهش میکنم

مریم

من یه ساله که دارم داروی ضد افسردگی استفاده می کنم شرایط روحی از قبل خیلی بهتر شده ولی از خوردن دارو خسته شدم وا این که دارو رو ترک کنم می ترسم حالم دوباره مثل قبل بشه ازاین که دارو میخورن هرروز خیلی ناراحت هستم خجالت می کشم تو این سن دارنده افسردگی میخورم برای همین ازهمه پنهان می کنم راهنمایی کنید

رژیم فستینگ
خانه