دریافت رژیم برنافیت

جذاب‌ترین شکل صورت کدام است؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی صورت شکل صورت است. فراتر از پوست شفاف و صاف، فرم صورت زیبا یکی از ویژگی‌های بسیار مورد توجه است می‌توان به راحتی دلیل آن را بفهمید: شکل صورت شما تعیین می‌کند که چه نوع عینکی به صورت شما می‌آید، کدام مدل موی شما بیشتر از همه برای شما جذاب‌تر است. زیبایی از درون انسان می‌آید، اما فرم صورت ۳۰ تا ۴۰ درصد در زیبایی موثر است. جذاب‌ترین فرم صورت به نظر شما کدام است؟ در ادامه برنافیت قصد دارد با انواع و اقسام اشکال صورت، شما را آشنا کند.

فیس صورت و زیبایی

ژنتیک تعیین می‌کند که شکل صورت شما چگونه باشد، از این رو شما معمولا شکل مشابه یکی یا هر دو والدین خود خواهید داشت.  به غیر از عوامل ژنتیکی، جنسیت نیز شکل صورت شما را تعیین می‌کند. هورمون‌های جنسی مختلف می‌توانند صورت شما را تیزتر، مربع‌تر یا نرم کنند به همین دلیل است که مردان و زنان شکل‌های صورت کمی متفاوت دارند.

اگه چه همه‌اشکال صورت به روش‌های خاص خود زیبا هستند، اما علم یک شکل خاص را پیدا کرده است که به طور کلی به رسمیت شناخته شده است که زیباترین شکلی است که می‌توانید داشته باشید.

نحوه تشخیص نوع صورت در کم‌ترین زمان

زمانی که از فرم صورت خود باخبر باشید به راحتی می‌توانید عینک آفتابی زیبا، مدل موی مناسب، آرایش، مدل موی مناسب و لباس را انتخاب کنید. برخی از خانم‌ها فرم صورت خود را نمی‌دانند به همین خاطر در انتخاب‌های خود دچار اشتباه می‌شوند، در حالی که به سادگی می‌توان فرم صورت خود را تشخیص دهید. ابتدا به یک نکته باید توجه کنید که فرم صورت دو نفر به هیچ عنوان مانند هم نیست تنها به این منظور است که فرم صورت شما در کدام دسته قرار دارد.

انواع اشکال صورت

صورت انسان در اشکال مختلفی وجود دارند که در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و چگونگی تشخیص آن‌ها می‌پردازیم.

شکل صورت خود را بشناسیم

۱. صورت گرد

صورت‌های گرد، دارای طول و عرض یکسان هستند که به آن شکل گردی می‌دهد. گونه‌ها در این مدل صورت، پر است و چانه‌ها زیاد به نظر نمی‌آیند. صورت دایره‌ای با گونه‌های پر و چانه گرد. عرض و طول یک صورت گرد به نسبت مشابه است هدف این است که فرم صورت را درازتر کرده و تعریف بیشتری به آن ببخشید و همچنین چشم‌ها را گشیده کنید.

یکی از صفات افراد صورت گرد، مهربانی و سخاوتمند بودن است. بسیار افرادی حساس، مراقب، صمیمی، قابل اعتماد، سخت‌کوش، متعهد و اهل خوش‌گذرانی ‌هستند و دوست دارند رابطه بلند مدت و پایدار داشته باشند.

نمونه صورت گرد افراد معروف:

مدل صورت کیت میدلتون یا همان دوشس کمبریج دارای صورت کاملا گرد است.

کیت میدلتون صورت دایره‌ای

۲. صورت بیضی شکل

صورت بیضی کمی کشیده است و در وسط نیز زیاد عریض نیست. اما قسمت گونه‌ها عریض‌تر و قسمت چانه‌ها دارای عرض کمتری است. عرض پیشانی نیز از چانه بیشتر است. افرادی که صورت بیضی شکل دارند، می‌دانند که در چه موقعیتی حرفی را بیان کنند و احساسات خود را بروز دهند تا فرد مقابل احساس آرامش بیشتری کند. افرادی که شکل صورت بیضی دارند اغلب باهوش و دیپلماتیک، متعهد، اصیل، نترس، مقتدر و مهارت‌های بین فردی بسیار خوبی دارند.

طبق گفته دی سیلوا، دومین فرم صورت محبوب بیضی است. این پزشک همچنین رشد جراحی‌های لیفت صورت و گردن را به شبکه‌های اجتماعی و افزایش محبوبیت سلفی‌ها نسبت می‌دهد. تعداد افرادی که تحت درمان قرار می‌گیرند در سال‌های اخیر یک ششم افزایش یافته است.

او گفت: «لیفت‌های فیس‌بوک در حال افزایش است زیرا رسانه‌های اجتماعی فشارهای جدیدی را بر افراد ایجاد می‌کنند تا ظاهری زیبا داشته باشند، به ویژه در نمایه‌های عمومی و تصاویری که با دوستانشان به اشتراک می‌گذارند. لیفت صورت و گردن، روش‌های اصلی جراحی زیبایی صورت هستند و احتمالاً تاثیر زیادی در مبارزه با پیری و جوان‌سازی ظاهر صورت دارند.

یک سوم از زنان و یک پنجم از مردان فشار ظاهر خوب در رسانه های اجتماعی را به عنوان عامل اصلی در جستجوی جراحی نام بردند. در حالی که برای مردان متداول نیست که به دنبال جراحی بهبود ظاهر باشند، اما آن‌ها از فشار رسانه‌های اجتماعی مستثنی نیستند.

نمونه صورت بیضی شکل افراد معروف:

مدل صورت ریحانا از جمله هنرپیشه هاییست که دارای صورت بیضی می‌باشد.

ریحانا صورت بیضی۳. صورت قلبی شکل

مطمئنا افراد زیبایی با صورت مربعی شکل، صورت گرد می‌شناسید. اما صورت قلبی شکل از علمی ثابت شده است که از نظر بصری جذاب‌ترین شکل صورت است. چهره‌های قلبی شکل مانند چهره‌های ستاره هالیوود ریس ویترسیون از نظر ریاضی زیبا هستند.

صورت قلبی شکل دارای یک پیشانی پهن، یک فک باریک و یک چانه‌ی تیز است. استخوان‌های گونه دارای عرض یکسانی با پیشانی هستند. شکل صورت قلبی نشان دهنده‌ این است که افراد دارای قدرت درونی فوق‌العاده بالایی هستند و به دنبال هدف خود می‌روند. بسیاری از این افراد قوی و خلاق هستند. اگر در انجام کاری مصمم باشند می‌توانند زورگویی کنند. حافظه خوب، جاه طلب و استقلال را دوست دارند و در امور کارها آسان گیری نمی‌کنند.

نمونه صورت قلبی شکل افراد معروف:

مدل صورت اسکارلت جوهانسون و ریس ویترسپون دارای صورت قلبی شکل است.

سکارلت جوهانسون صورت قلبی

۴. صورت مربعی شکل

این نوع صورت، کوتاه‌تر و پهن‌تر از دیگر اشکال است. این فرم از صورت دارای یک خط فک برجسته و یک پیشانی عریض است. یعنی صورت از چهار طرف دارای زاویه می‌باشد. جذاب‌ترین فرم صورت مردان، صورت مربعی شکل است، چون برای این‌ که با ابهت‌تر به نظر می‌رسد.

فریم‌های این سبک می توانند خط فک را نرم کنند، روی چشم ها تاکید کنند و بینی را بلندتر کنند. استایل های قاب مربعی جلوه ای معکوس خواهند داشت و با بقیه قسمت های صورت نامتعادل به نظر می رسند.

افرادی که شکل صورت مربعی دارند بسیار هوشیار، تحلیل قوی، مادی گرا، پرخاشگر، سرکش و رقابتی هستند و علاقه ندارند به چالش کشیده‌شوند و بسیار قدرت تصمیم گیری در امور دارند و رهبران خوبی هستند.

نمونه صورت مربعی شکل افراد معروف:

از جمله سلبریتی‌هایی که دارای چنین فرم صورتی هستند می‌توان به دیوید بکهام و آنجلینا جولی اشاره کرد. برای مردان، فرم مربع صورت دیوید بکهام بسیار مورد درخواست است و یکی از جذاب‌ترین مردان هالیوود محسوب می‌شود.، که دارای ابروی پهن و خط فک صاف است.

دوید بکهام صورت مربعی

۵. صورت لوزی شکل

آیا صورت مربعی جذاب است یا لوزی؟! نوبت به جذابترین شکل صورت که همان لوزی شکل است، رسید. صورت لوزی شکل، پیشانی و فک باریک‌تر و گونه‌ها عریض‌تر هستند. فرم صورت لوزی شکل آرزوی بسیاری از زنان و مردان است.

هرچند صورت لوزی شکل در زنان خواهان بیشتری دارد. البته شکل صورت، همانطور که گفته شد تنها یکی از فاکتورهای زیبایی است. از دیگر فاکتورها می‌توان به شکل چشم‌ها، شکل بینی، صافی و درخشندگی پوست و … اشاره کرد.

این افراد معمولا مسئولیت پذیر و به خوبی ارتباط برقرار می‌کنند و دقت فراوانی در انتخاب کلمات دارند و فردی بسیار کمال‌گرا، مطمئن و با اراده هستند. اغلب خلق‌وخوی تندی دارند و غیر قابل پیش‌بینی هستند.

نمونه صورت لوزی شکل افراد معروف:

مدل صورت تیلور سوئیفت از جمله سلبریتی‌های زیبا با صورت لوزی شکل یا الماسی است.

تیلور سوئیفت صورت مثلثی

۶. صورت مثلثی شکل

افرادی که شکل صورت مثلثی دارند، بیشتر صورتشان شباهت به گلابی دارد که فک پهن و پیشانی باریک، چهره زاویه‌دار و گونه‌های استخوانی دارند که در مقایسه با افراد دیگر معلمول نیست. بسیار باهوش، سرزنده و فعال هستند اما بنیه خیلی ضعیفی دارند و به سرعت افسرده و عصبی می‌شوند. این افراد بسیار خلاق، روشنفکر بوده و اندکی بی صبر هستند.

در زنان، صورت گلابی یا مثلثی شکل کم‌ترین جذابیت را دارد. مطمئناً اینطور نیست که این زنان زیبا نیستند، فقط “معمولا” جذاب نیستند. چیزی در مورد پیشانی نامناسب وجود دارد که واقعاً بر زنانگی چهره تأثیر می گذارد.

نمونه صورت مثلث شکل افراد معروف:

کوربین بلو، کیت اربن فرم صورت مثلثی شکل دارند.

 صورت مثلثی

۷. صورت الماسی شکل

صورت الماسی شکل نادرترین شکل صورت است و با پیشانی باریک، گونه‌های پهن و چانه باریک مشخص می‌شود. صورت‌های الماسی معمولاً در خط چشم و خط فک باریک‌تر هستند و گونه‌های بلند و اغلب چشمگیر دارند. هدف در این‌جا جلب توجه به چشم‌ها، عرض بیشتر این ناحیه و متعادل کردن صورت است.

فریم‌هایی که دارای جزئیات یا خطوط ابروی متمایز هستند به دستیابی به این جلوه کمک می‌کنند. از طرف دیگر، فریم‌های بدون لبه یا شکل‌های بیضی را امتحان کنید، که همچنین توجه بیشتری را به چشم‌ها جلب می‌کند. صورت‌های الماسی شکل به ویژه در قاب‌های دراماتیک و بزرگ به نظر می‌رسد.

نمونه صورت مثلث شکل افراد معروف:

جانی دپ، ریکی مارتین، رابرت پتینسون افراد مشهور با چهره‌های الماسی شکل هستند.

۸. صورت مستطیلی شکل 

اگر فرم صورت شما مستطیلی‌تر است، ممکن است صورت شما درازتر با چانه مربع، خط فک کاملاً قوی و طول بینی بلندتر باشد. فریم‌های بزرگ و مربعی به بهترین وجه برای صورت‌های مستطیلی مناسب هستند و به کوتاه‌تر و متعادل‌تر نشان دادن صورت کمک می‌کنند. صورت مستطیلی می تواند به ویژه در سبک های مدرن که به کوتاه کردن طول صورت کمک می‌کند، خوب به نظر برسد.

نمونه صورت مستطیل شکل افراد معروف:

آدام لوین، جی زی، بن افلک فرم صورت مستطیلی شکل دارند. 

آیا راه‌هایی وجود دارد که بتوانید شکل صورت خود را تغییر دهید یا تقویت کنید؟

راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید شکل صورت خود را تغییر دهید یا بهبود دهید. با این حال، روشی که باید امتحان کنید به آن‌چه می‌خواهید بستگی دارد.

۱. میوینگ

میوینگ به طور کلی راهی برای تقویت تقریباً تمام اشکال صورت است. میوینگ به بالا آمدن صورت، رشد صورت رو به جلو، برآمدگی بیشتر چانه، خط فک برجسته، گونه‌های قوی‌تر و غیره را تشویق می‌کند.

مخصوصاً برای افرادی که در چهره خود تعریفی ندارند بسیار عالی است. همچنین برای افرادی که از طریق دهان نفس می‌کشند خوب است زیرا میوینگ وضعیت مناسب زبان و تنفس بینی را تشویق می‌کند. میوینگ ممکن است شکل کل صورت شما را به شدت تغییر ندهد. با این حال، می‌تواند آن را تقویت کند.

۲. پرکننده‌های پوستی

می‌توانید از پرکننده‌های پوستی استفاده کنید تا به قسمت‌های خاصی از صورتتان حجم دهند. فیلرهای پوستی نوعی تزریق هستند که از موادی مانند اسید هیالورونیک یا کلاژن ساخته شده است که به طور طبیعی در بدن شما وجود دارد.

برای تقویت فرم صورت شما، جراح می‌تواند فیلرهای پوستی را تزریق کند تا به استخوان گونه، فک، چانه و غیره شما حجم دهد. با این حال، فیلرهای پوستی معمولاً فقط ۶ تا ۱۲ ماه دوام می‌آورند زیرا بدن شما مواد را متابولیزه می‌کند. برای حفظ نتایج باید دوباره فیلرهای پوستی را به صورت خود تزریق کنید.

۳. بوتاکس

در حالی که بوتاکس بیشتر برای کاهش چین و چروک صورت، درمان تعریق بیش از حد و غیره شناخته شده است، بوتاکس روش دیگری برای کانتور و لاغری صورت شما است. مانند پرکننده‌های پوستی، جراح به صورت استراتژیک بوتاکس را به صورت شما تزریق می‌کند تا به شما در رسیدن به نتایج دلخواه کمک کند.

به عنوان مثال، تزریق بوتاکس می‌تواند به شما کمک کند تا فک کوچک‌تری داشته باشید. اگر عضلات ماسچر بزرگی دارید، تزریق بوتاکس فعالیت آن عضلات را کاهش می‌دهد. زمانی که ماهیچه‌ها فعالیت کمتری داشته باشند، منقبض می‌شوند.

با این حال، تزریق بوتاکس نیز دائمی نیست. تزریق بوتاکس معمولاً ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد و در صورت نیاز باید دوباره آن را انجام دهید.

۴. جراحی فک

می‌توانید برای تقویت خط فک خود جراحی فک انجام دهید. به عنوان مثال، یک جراح پلاستیک می‌تواند یک ایمپلنت را در فک شما قرار دهد تا خط فک قوی تری ایجاد کند. آن‌ها همچنین ممکن است بخشی از فک شما را بریده و آن را بالا ببرند تا برجستگی و شکل فک بهتر شود.

همچنین می‌توانید برای دستیابی به خط فک کوچک‌تر عمل جراحی کاهش فک انجام دهید. این روش به این بستگی دارد که چه بخشی از فک خود را می‌خواهید کوچک کنید. به عنوان مثال، یک جراح ممکن است فقط در صورتی زاویه فک شما را حذف کند که زاویه فک شما زیاد باشد.

۵. جراحی چانه

مشابه جراحی فک، می‌توانید برای کانتور کردن چانه خود از جنیوپلاستی (جراحی چانه) استفاده کنید. این جراحی می‌تواند به تقویت هارمونی صورت شما کمک کند. مخصوصاً برای افرادی که چانه ضعیف و عقب رفته دارند بسیار محبوب است.

می‌توانید برای بزرگ کردن چانه برای افزایش اندازه یا تغییر شکل آن، جراحی چانه انجام دهید. همچنین می‌توانید برای کاهش اندازه یا برجستگی چانه خود جراحی چانه انجام دهید.

تکنیک جراحی چانه شما به آن‌چه می‌خواهید و مورد شما بستگی دارد. به عنوان مثال، یک جراح ممکن است بخشی از خط فک شما را بریده و آن را به سمت جلو حرکت دهد تا برجستگی اضافه شود. در موارد دیگر، جراح ممکن است فقط یک ایمپلنت به چانه شما اضافه کند.

۶. جراحی استخوان گونه

اگر می‌خواهید به صورت خود حجم بیشتری بدهید، می‌توانید از کاشت گونه استفاده کنید. اگر می‌خواهید راهی دائمی برای حجم دادن به صورت خود داشته باشید، این‌ها ایده آل هستند. همچنین اگر خطوط تیز می‌خواهید خوب است زیرا ایمپلنت‌ها ساختار بیشتری نسبت به پرکننده‌های پوستی دارند.

همچنین می‌توانید برای کاهش اندازه استخوان گونه خود عمل جراحی انجام دهید. سه تکنیک متداول مورد استفاده برای کاهش استخوان گونه عبارتند از: استئوتومی L شکل، رویکرد پوست سر و تکنیک چرخش مالار.

نتیجه‌گیری

هر چند فرم صورت، یک زیبایی خدادادی است، اما امروزه بسیاری از زنان و مردان به روش‌هایی برای زاویه سازی و فرم دادن به صورت روی آورده‌اند. تزریق ژل لب از جمله مواردی است که می‌تواند موجب زاویه سازی و زیباتر شدن فرم صورت شود و جذابیت افراد را دو چندان کند.

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
72 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برا من پایینش قدر مطلقه بالاش سهمی

منم نمیدونم صورتم چه حالتیه

من بیضی شکل هست طبق امار صورت بیضی بیشتر طرفدار داره
ولی بنظر من همه فرم صورت قشنگه
بیشتریا میگن زشت ترین فرم صورت گرده چون ی دسته و زاویه های مختلف نداره
ولی بنظر من همه نوع فرم صورت قشنگه

هانده ارچل بهترین فرمه صورته که گرده

صورت من بیضیه ازش راضیم

باو رضایت تو برامون راه حله

من فکر کنم گلابی هستم
من زشت نیستم😡

هیچ فرمی زشت نیست 😂😂 گلابیم قشنگه 🤘🏻👌🏻

مخصوصا بدن گلابی قشنگه

کسی نگفته زشتی
اعتماد داشتن هم خوبه

بنظرم صورت قلبی ی مال من چشمام قهموه ای روشن لبام هم خوبه بد نیست دماغمم کوچیک و سر بالاس بنظرم صورت بین قلبی و مربعی یا لوزی قشنه ولی ورت گردم خیلیییییی قشنگه همه ب جز مثلثی

من مربعی صورتم چشام درسته وسیاه ابروهام نه پرنگ ان نه کمرنگ خوشگلن لبمم دوست دارم کوچیک هست اما بینی ام نه نیمروز اون خوبه اما رو صورتم حس میکنم خیلی بزرگه

باش فردا میام خواستگاری

من مربعی هست

صورت گرد

صورتم استخونی’ و سولاخ چونه’ پیشونی و چونمم متوسط با یکم بزرگ و دماغ کشیده البت دوبار به فنا رفتع ‘دقیق نمیدونم صورتم بیضیه یا لوزی

اشتباه میکنی صورت تو نه اینه نه اون بلکه پنج ضلعیه

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]