یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی صورت شکل صورت است. فراتر از پوست شفاف و صاف، فرم صورت زیبا یکی از ویژگی‌های بسیار مورد توجه است می‌توان به راحتی دلیل آن را بفهمید: شکل صورت شما تعیین می‌کند که چه نوع عینکی به صورت شما می‌آید، کدام مدل موی شما بیشتر از همه برای شما جذاب‌تر است. زیبایی از درون انسان می‌آید، اما فرم صورت 30 تا 40 درصد در زیبایی موثر است. جذاب‌ترین فرم صورت به نظر شما کدام است؟ در ادامه برنافیت قصد دارد با انواع و اقسام اشکال صورت، شما را آشنا کند.

attractive face shape فیس صورت برنافیت دکتر کرمانی 2 1

ژنتیک تعیین می‌کند که شکل صورت شما چگونه باشد، از این رو شما معمولا شکل مشابه یکی یا هر دو والدین خود خواهید داشت.  به غیر از عوامل ژنتیکی، جنسیت نیز شکل صورت شما را تعیین می‌کند. هورمون‌های جنسی مختلف می‌توانند صورت شما را تیزتر، مربع‌تر یا نرم کنند به همین دلیل است که مردان و زنان شکل‌های صورت کمی متفاوت دارند.

اگه چه همه‌اشکال صورت به روش‌های خاص خود زیبا هستند، اما علم یک شکل خاص را پیدا کرده است که به طور کلی به رسمیت شناخته شده است که زیباترین شکلی است که می‌توانید داشته باشید.

نحوه تشخیص نوع صورت در کم‌ترین زمان

زمانی که از فرم صورت خود باخبر باشید به راحتی می‌توانید عینک آفتابی زیبا، مدل موی مناسب، آرایش، مدل موی مناسب و لباس را انتخاب کنید. برخی از خانم‌ها فرم صورت خود را نمی‌دانند به همین خاطر در انتخاب‌های خود دچار اشتباه می‌شوند، در حالی که به سادگی می‌توان فرم صورت خود را تشخیص دهید. ابتدا به یک نکته باید توجه کنید که فرم صورت دو نفر به هیچ عنوان مانند هم نیست تنها به این منظور است که فرم صورت شما در کدام دسته قرار دارد.

انواع اشکال صورت

صورت انسان در اشکال مختلفی وجود دارند که در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و چگونگی تشخیص آن‌ها می‌پردازیم.

شکل صورت خود را بشناسیم

1. صورت گرد

صورت‌های گرد، دارای طول و عرض یکسان هستند که به آن شکل گردی می‌دهد. گونه‌ها در این مدل صورت، پر است و چانه‌ها زیاد به نظر نمی‌آیند. صورت دایره‌ای با گونه‌های پر و چانه گرد. عرض و طول یک صورت گرد به نسبت مشابه است هدف این است که فرم صورت را درازتر کرده و تعریف بیشتری به آن ببخشید و همچنین چشم‌ها را گشیده کنید.

یکی از صفات افراد صورت گرد، مهربانی و سخاوتمند بودن است. بسیار افرادی حساس، مراقب، صمیمی، قابل اعتماد، سخت‌کوش، متعهد و اهل خوش‌گذرانی ‌هستند و دوست دارند رابطه بلند مدت و پایدار داشته باشند.

 بهترین ماسک صورت برای زنان

نمونه صورت گرد افراد معروف:

مدل صورت کیت میدلتون یا همان دوشس کمبریج دارای صورت کاملا گرد است.

کیت میدلتون صورت دایره‌ای

2. صورت بیضی شکل

صورت بیضی کمی کشیده است و در وسط نیز زیاد عریض نیست. اما قسمت گونه‌ها عریض‌تر و قسمت چانه‌ها دارای عرض کمتری است. عرض پیشانی نیز از چانه بیشتر است. افرادی که صورت بیضی شکل دارند، می‌دانند که در چه موقعیتی حرفی را بیان کنند و احساسات خود را بروز دهند تا فرد مقابل احساس آرامش بیشتری کند. افرادی که شکل صورت بیضی دارند اغلب باهوش و دیپلماتیک، متعهد، اصیل، نترس، مقتدر و مهارت‌های بین فردی بسیار خوبی دارند.

طبق گفته دی سیلوا، دومین فرم صورت محبوب بیضی است. این پزشک همچنین رشد جراحی‌های لیفت صورت و گردن را به شبکه‌های اجتماعی و افزایش محبوبیت سلفی‌ها نسبت می‌دهد. تعداد افرادی که تحت درمان قرار می‌گیرند در سال‌های اخیر یک ششم افزایش یافته است.

او گفت: «لیفت‌های فیس‌بوک در حال افزایش است زیرا رسانه‌های اجتماعی فشارهای جدیدی را بر افراد ایجاد می‌کنند تا ظاهری زیبا داشته باشند، به ویژه در نمایه‌های عمومی و تصاویری که با دوستانشان به اشتراک می‌گذارند. لیفت صورت و گردن، روش‌های اصلی جراحی زیبایی صورت هستند و احتمالاً تاثیر زیادی در مبارزه با پیری و جوان‌سازی ظاهر صورت دارند.

یک سوم از زنان و یک پنجم از مردان فشار ظاهر خوب در رسانه های اجتماعی را به عنوان عامل اصلی در جستجوی جراحی نام بردند. در حالی که برای مردان متداول نیست که به دنبال جراحی بهبود ظاهر باشند، اما آن‌ها از فشار رسانه‌های اجتماعی مستثنی نیستند.

دریافت رژیم لاغری گروهی

نمونه صورت بیضی شکل افراد معروف:

مدل صورت ریحانا از جمله هنرپیشه هاییست که دارای صورت بیضی می‌باشد.

ریحانا صورت بیضی3. صورت قلبی شکل

مطمئنا افراد زیبایی با صورت مربعی شکل، صورت گرد می‌شناسید. اما صورت قلبی شکل از علمی ثابت شده است که از نظر بصری جذاب‌ترین شکل صورت است. چهره‌های قلبی شکل مانند چهره‌های ستاره هالیوود ریس ویترسیون از نظر ریاضی زیبا هستند.

صورت قلبی شکل دارای یک پیشانی پهن، یک فک باریک و یک چانه‌ی تیز است. استخوان‌های گونه دارای عرض یکسانی با پیشانی هستند. شکل صورت قلبی نشان دهنده‌ این است که افراد دارای قدرت درونی فوق‌العاده بالایی هستند و به دنبال هدف خود می‌روند. بسیاری از این افراد قوی و خلاق هستند. اگر در انجام کاری مصمم باشند می‌توانند زورگویی کنند. حافظه خوب، جاه طلب و استقلال را دوست دارند و در امور کارها آسان گیری نمی‌کنند.

 کانتورینگ صورت یا زاویه سازی چیست؟

نمونه صورت قلبی شکل افراد معروف:

مدل صورت اسکارلت جوهانسون و ریس ویترسپون دارای صورت قلبی شکل است.

سکارلت جوهانسون صورت قلبی

4. صورت مربعی شکل

این نوع صورت، کوتاه‌تر و پهن‌تر از دیگر اشکال است. این فرم از صورت دارای یک خط فک برجسته و یک پیشانی عریض است. یعنی صورت از چهار طرف دارای زاویه می‌باشد. جذاب‌ترین فرم صورت مردان، صورت مربعی شکل است، چون برای این‌ که با ابهت‌تر به نظر می‌رسد.

فریم‌های این سبک می توانند خط فک را نرم کنند، روی چشم ها تاکید کنند و بینی را بلندتر کنند. استایل های قاب مربعی جلوه ای معکوس خواهند داشت و با بقیه قسمت های صورت نامتعادل به نظر می رسند.

افرادی که شکل صورت مربعی دارند بسیار هوشیار، تحلیل قوی، مادی گرا، پرخاشگر، سرکش و رقابتی هستند و علاقه ندارند به چالش کشیده‌شوند و بسیار قدرت تصمیم گیری در امور دارند و رهبران خوبی هستند.

 زنان جذاب از دیدگاه مردان چه شکلی هستند؟

نمونه صورت مربعی شکل افراد معروف:

از جمله سلبریتی‌هایی که دارای چنین فرم صورتی هستند می‌توان به دیوید بکهام و آنجلینا جولی اشاره کرد. برای مردان، فرم مربع صورت دیوید بکهام بسیار مورد درخواست است و یکی از جذاب‌ترین مردان هالیوود محسوب می‌شود.، که دارای ابروی پهن و خط فک صاف است.

دوید بکهام صورت مربعی

5. صورت لوزی شکل

آیا صورت مربعی جذاب است یا لوزی؟! نوبت به جذابترین شکل صورت که همان لوزی شکل است، رسید. صورت لوزی شکل، پیشانی و فک باریک‌تر و گونه‌ها عریض‌تر هستند. فرم صورت لوزی شکل آرزوی بسیاری از زنان و مردان است.

هرچند صورت لوزی شکل در زنان خواهان بیشتری دارد. البته شکل صورت، همانطور که گفته شد تنها یکی از فاکتورهای زیبایی است. از دیگر فاکتورها می‌توان به شکل چشم‌ها، شکل بینی، صافی و درخشندگی پوست و … اشاره کرد.

این افراد معمولا مسئولیت پذیر و به خوبی ارتباط برقرار می‌کنند و دقت فراوانی در انتخاب کلمات دارند و فردی بسیار کمال‌گرا، مطمئن و با اراده هستند. اغلب خلق‌وخوی تندی دارند و غیر قابل پیش‌بینی هستند.

 نکاتی که دختران نوجوان باید در مورد جوش های صورت بدانند 

نمونه صورت لوزی شکل افراد معروف:

مدل صورت تیلور سوئیفت از جمله سلبریتی‌های زیبا با صورت لوزی شکل یا الماسی است.

تیلور سوئیفت صورت مثلثی

6. صورت مثلثی شکل

افرادی که شکل صورت مثلثی دارند، بیشتر صورتشان شباهت به گلابی دارد که فک پهن و پیشانی باریک، چهره زاویه‌دار و گونه‌های استخوانی دارند که در مقایسه با افراد دیگر معلمول نیست. بسیار باهوش، سرزنده و فعال هستند اما بنیه خیلی ضعیفی دارند و به سرعت افسرده و عصبی می‌شوند. این افراد بسیار خلاق، روشنفکر بوده و اندکی بی صبر هستند.

در زنان، صورت گلابی یا مثلثی شکل کم‌ترین جذابیت را دارد. مطمئناً اینطور نیست که این زنان زیبا نیستند، فقط “معمولا” جذاب نیستند. چیزی در مورد پیشانی نامناسب وجود دارد که واقعاً بر زنانگی چهره تأثیر می گذارد.

نمونه صورت مثلث شکل افراد معروف:

کوربین بلو، کیت اربن فرم صورت مثلثی شکل دارند.

 صورت مثلثی

7. صورت الماسی شکل

صورت الماسی شکل نادرترین شکل صورت است و با پیشانی باریک، گونه‌های پهن و چانه باریک مشخص می‌شود. صورت‌های الماسی معمولاً در خط چشم و خط فک باریک‌تر هستند و گونه‌های بلند و اغلب چشمگیر دارند. هدف در این‌جا جلب توجه به چشم‌ها، عرض بیشتر این ناحیه و متعادل کردن صورت است.

فریم‌هایی که دارای جزئیات یا خطوط ابروی متمایز هستند به دستیابی به این جلوه کمک می‌کنند. از طرف دیگر، فریم‌های بدون لبه یا شکل‌های بیضی را امتحان کنید، که همچنین توجه بیشتری را به چشم‌ها جلب می‌کند. صورت‌های الماسی شکل به ویژه در قاب‌های دراماتیک و بزرگ به نظر می‌رسد.

نمونه صورت مثلث شکل افراد معروف:

جانی دپ، ریکی مارتین، رابرت پتینسون افراد مشهور با چهره‌های الماسی شکل هستند.

8. صورت مستطیلی شکل

اگر فرم صورت شما مستطیلی‌تر است، ممکن است صورت شما درازتر با چانه مربع، خط فک کاملاً قوی و طول بینی بلندتر باشد. فریم‌های بزرگ و مربعی به بهترین وجه برای صورت‌های مستطیلی مناسب هستند و به کوتاه‌تر و متعادل‌تر نشان دادن صورت کمک می‌کنند. صورت مستطیلی می تواند به ویژه در سبک های مدرن که به کوتاه کردن طول صورت کمک می‌کند، خوب به نظر برسد.

نمونه صورت مستطیل شکل افراد معروف:

آدام لوین، جی زی، بن افلک فرم صورت مستطیلی شکل دارند. 

زشت ترین فرم صورت

بسیاری از افراد به دنبال پیدا کردن زشت‌ترین فرم صورت و یا دانستن این هستند که کدام فرم صورت زیباتر است؟ در واقع هیچ فرم صورتی به طور مطلق زشت یا زیبا نیست. اگر شما می‌بینید برخی افراد چهره بسیار جذابی دارند و یا برخی افراد چهره آنها جذاب بنظر نمی‌رسد تنها یک دلیل دارد؛ آرایش متناسب با فرم صورت!

تفاوتی ندارد که آقا هستید یا خانم، باید مدل مو، ریش، آرایش و حتی عینکی که انتخاب می‌کنید با چهره شما تناسب داشته باشد. افرادی که جذاب‌تر بنظر می‌رسند فقط توانسته اند که یک فرم مو و ریش مناسب برای چهره خود پیدا کنند. در خانم‌ها انتخاب مدل، آرایش و عینک بسیار در زیباتر شدن چهره‌شان تاثیر گذار است.

صورت کوچک خوب است یا بزرگ؟

این سوالی است که به سلیقه و ترجیح افراد بستگی دارد. در واقع، هیچ پاسخ قطعی برای آن وجود ندارد. برخی افراد معتقدند که صورت‌های کوچک ظریف‌تر و زنانه‌تر هستند، در حالی که برخی دیگر صورت‌های بزرگ را قوی‌تر و جذاب‌تر می‌دانند. در نهایت، زیبایی یک امر ذهنی است و هر فردی باید معیارهای زیبایی خود را داشته باشد. مهم این است که با هر اندازه صورتی که دارید، احساس اعتماد به نفس و رضایت داشته باشید. به جای تمرکز بر روی ایده‌های زیبایی غیرواقعی، بر روی سلامتی و مراقبت از پوست خود تمرکز کنید. با تغذیه مناسب، ورزش منظم و مراقبت‌های پوستی، می‌توانید بهترین نسخه از خودتان باشید، فارغ از اینکه چه اندازه صورتی دارید.

شاید یکی از دلایلی که باعث شود افراد فکر کنند جذابیت ندارند یا صورت بزرگی دارند، داشتن اضافه وزن و یا نداشتن تناسب اندام باشد. شما می‌توانید فقط با انتخاب بهترین رژیم لاغری که متناسب با سیستم بدنی شما است به تناسب اندام مناسب برسید و از اندام و چهره خود بالاترین رضایت را داشته باشید.

آیا راه‌هایی وجود دارد که بتوانید شکل صورت خود را تغییر دهید یا تقویت کنید؟

راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید شکل صورت خود را تغییر دهید یا بهبود دهید. با این حال، روشی که باید امتحان کنید به آن‌چه می‌خواهید بستگی دارد.

1. میوینگ

میوینگ به طور کلی راهی برای تقویت تقریباً تمام اشکال صورت است. میوینگ به بالا آمدن صورت، رشد صورت رو به جلو، برآمدگی بیشتر چانه، خط فک برجسته، گونه‌های قوی‌تر و غیره را تشویق می‌کند.

مخصوصاً برای افرادی که در چهره خود تعریفی ندارند بسیار عالی است. همچنین برای افرادی که از طریق دهان نفس می‌کشند خوب است زیرا میوینگ وضعیت مناسب زبان و تنفس بینی را تشویق می‌کند. میوینگ ممکن است شکل کل صورت شما را به شدت تغییر ندهد. با این حال، می‌تواند آن را تقویت کند.

2. پرکننده‌های پوستی

می‌توانید از پرکننده‌های پوستی استفاده کنید تا به قسمت‌های خاصی از صورتتان حجم دهند. فیلرهای پوستی نوعی تزریق هستند که از موادی مانند اسید هیالورونیک یا کلاژن ساخته شده است که به طور طبیعی در بدن شما وجود دارد.

برای تقویت فرم صورت شما، جراح می‌تواند فیلرهای پوستی را تزریق کند تا به استخوان گونه، فک، چانه و غیره شما حجم دهد. با این حال، فیلرهای پوستی معمولاً فقط 6 تا 12 ماه دوام می‌آورند زیرا بدن شما مواد را متابولیزه می‌کند. برای حفظ نتایج باید دوباره فیلرهای پوستی را به صورت خود تزریق کنید.

3. بوتاکس

در حالی که بوتاکس بیشتر برای کاهش چین و چروک صورت، درمان تعریق بیش از حد و غیره شناخته شده است، بوتاکس روش دیگری برای کانتور و لاغری صورت شما است. مانند پرکننده‌های پوستی، جراح به صورت استراتژیک بوتاکس را به صورت شما تزریق می‌کند تا به شما در رسیدن به نتایج دلخواه کمک کند.

به عنوان مثال، تزریق بوتاکس می‌تواند به شما کمک کند تا فک کوچک‌تری داشته باشید. اگر عضلات ماسچر بزرگی دارید، تزریق بوتاکس فعالیت آن عضلات را کاهش می‌دهد. زمانی که ماهیچه‌ها فعالیت کمتری داشته باشند، منقبض می‌شوند.

با این حال، تزریق بوتاکس نیز دائمی نیست. تزریق بوتاکس معمولاً 3 تا 6 ماه طول می‌کشد و در صورت نیاز باید دوباره آن را انجام دهید.

4. جراحی فک

می‌توانید برای تقویت خط فک خود جراحی فک انجام دهید. به عنوان مثال، یک جراح پلاستیک می‌تواند یک ایمپلنت را در فک شما قرار دهد تا خط فک قوی تری ایجاد کند. آن‌ها همچنین ممکن است بخشی از فک شما را بریده و آن را بالا ببرند تا برجستگی و شکل فک بهتر شود.

همچنین می‌توانید برای دستیابی به خط فک کوچک‌تر عمل جراحی کاهش فک انجام دهید. این روش به این بستگی دارد که چه بخشی از فک خود را می‌خواهید کوچک کنید. به عنوان مثال، یک جراح ممکن است فقط در صورتی زاویه فک شما را حذف کند که زاویه فک شما زیاد باشد.

5. جراحی چانه

مشابه جراحی فک، می‌توانید برای کانتور کردن چانه خود از جنیوپلاستی (جراحی چانه) استفاده کنید. این جراحی می‌تواند به تقویت هارمونی صورت شما کمک کند. مخصوصاً برای افرادی که چانه ضعیف و عقب رفته دارند بسیار محبوب است.

می‌توانید برای بزرگ کردن چانه برای افزایش اندازه یا تغییر شکل آن، جراحی چانه انجام دهید. همچنین می‌توانید برای کاهش اندازه یا برجستگی چانه خود جراحی چانه انجام دهید.

تکنیک جراحی چانه شما به آن‌چه می‌خواهید و مورد شما بستگی دارد. به عنوان مثال، یک جراح ممکن است بخشی از خط فک شما را بریده و آن را به سمت جلو حرکت دهد تا برجستگی اضافه شود. در موارد دیگر، جراح ممکن است فقط یک ایمپلنت به چانه شما اضافه کند.

6. جراحی استخوان گونه

اگر می‌خواهید به صورت خود حجم بیشتری بدهید، می‌توانید از کاشت گونه استفاده کنید. اگر می‌خواهید راهی دائمی برای حجم دادن به صورت خود داشته باشید، این‌ها ایده آل هستند. همچنین اگر خطوط تیز می‌خواهید خوب است زیرا ایمپلنت‌ها ساختار بیشتری نسبت به پرکننده‌های پوستی دارند.

همچنین می‌توانید برای کاهش اندازه استخوان گونه خود عمل جراحی انجام دهید. سه تکنیک متداول مورد استفاده برای کاهش استخوان گونه عبارتند از: استئوتومی L شکل، رویکرد پوست سر و تکنیک چرخش مالار.

نتیجه‌گیری

هر چند فرم صورت، یک زیبایی خدادادی است، اما امروزه بسیاری از زنان و مردان به روش‌هایی برای زاویه سازی و فرم دادن به صورت روی آورده‌اند. تزریق ژل لب از جمله مواردی است که می‌تواند موجب زاویه سازی و زیباتر شدن فرم صورت شود و جذابیت افراد را دو چندان کند.

guest
70 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
کاربران ناشناس

متاسفانه شاهد مثالهاتون كاملا اشتباهه,lمثلا در مورد خانم كيدلتون ايشون صورتشون اصلا گردنيست،لازم به يادآوريه كه ايشون زير كلاهشون پيشوني هم دارند و بايد با احتساب اون لحاظ بشه،همينطور ساير عكسها…

پشتیبان برنافیت

سلام و وقت شما بخیر. دوست عزیز این مثال ها کاملا از مقالات خارجی استخراج شده. البته این موضوع ممکنه تا حدودی سلیقه ای باشه

فاطمه مطوری

خیلی خوب

علی

صورت های کشیده وفک کمی بلند یعنی کوچک یا گرد نباشد مانند صورت کشیده باشد وچشمان اهویی وسبزه وابروی کشیده نژاد اریایی بهترین است در ضمن در زمان هیتلر به علت تمایل رضا شاه به هیتلر یک دروغی وضع شد که المان وایران اریایی هستند درحالی که نژاد المانی یک نوع بدن دیگر یعنی سفید وبیشتر بور وچشمان ابی که کاملا مشخص است اما برای خشنودی رضا شاه این را ساختند

کاربران ناشناس

هر صورتی میتونه زیباترین باسه ل شرطی اینکه بشناسیم اول فرم ثورت رو چرا که سال بای ها با مدلهای گوناگون‌ریبا هستن پس ننیتونیم‌صد درد صد بانو بزاریم ولی قانونی که میگاپ‌ارتیش برای. یبایی تعریف گرده راحت ترین صورت و طبیعی ترین بیضی هست آرایشگرها هم‌عمین‌نطر رو دارن و اسان‌ترین میکاپ‌رو

Sooomey

من خودم وبرادرم و پدرم صورتامون الماسیع
به نظرم این فیس واسه اقایون بهترع ومن صورت گرد رو بیشتر دوس دارم ولی اطرافیانم میگن فیس الماسی خیلی بت میاد

وحید

به نظر من صورت گرد برای خانم ها البته نه زیاد در حدی که گونه یکم داشته باشند، ولی اقایون بیضی شکل بهتره

کاربران ناشناس

من که خودم عین آنجلینا جولی فیسم مربعی هستش بادهن و بینی کوچیک وچشای درشت وپوست سبزه،شوهرمم همیشه خیلی ازشکل صورتم تعریف میکنه، ببنیدبچه هاهمونطورکه گفته شدشکل فیس فقط یکی از فاکتورهاست الان همین شکل صورت الماسی اگه طرف درکنارش چشاش ریز یا دماغش گنده باشه اصلا خوشکل درنمیاد الان دوستم شکل صورتش کشیده هس باچشای خیلی درشت وپوست خیلی سفید. ولی چون دماغ ودهنش بزرگه زیاد جذاب نیس.

کاربران ناشناس

ببین خلاصه میگم فیس میس رو ول کنید برید جلو آیینه و نگاکنید ببینید جذاب هستین یا نه وبس

نسرین

جواب اونی که گفته ایرانیا آریایی نیستن باید بگم که نخیر دقیقا برعکس گفتی چون اصل نژاد ایرانیا آریایی هست اصلا اسم ایران مساوی با سرزمین آریایی ها
که متاسفانه با حمله ی عربها و مغول ها این ترکیب نژادی ایجاد شد و ایرانی ها چهره شون تغییر پیدا کرده وگرنه در اصل و ابتدا ایرانی ها آریایی بودن

نازنین

به نظر من همه انواع صورت ها قشنگه ما که خودمون رو نقاشی نکردیم زیبایی در درون ماست اما ما ایرانی ها در اصل آریایی هستیم

مهشید

بنظر من صورت گرد برای خانوما قشنگه و اونارو خیلی جذاب میکنه

سحر

ازنظرمن صورت گرد خیلی خوشگله خیلیی

کاربران ناشناس

بهترین فرم صورت بیضی هستش

رحمت

باوحید موافقم

کاربران ناشناس

به نظرم هر کسی زیبایی خودش و داره بعضی ها زیبا هستند اما رفتارشان نه بعضی ها هم انقدر خوش رفتار و اخلاق هستند که زشتی شان اصلا به نظر نمی آید خوشگل یا زشت مهم نیست مهم انسانیت است مهم نیست قدت بلند باشه یا کوتاه مرگ بلندی کوتاهی نمیشناسه همه میمیرند ولی در یک کلمه من صورتم گرد چشمام درشته پوستم سفید سبزه طور لبام قلوه ای اما دماغم کمی بزرگه که نیاز به عمل داره اما زیبایی همه درون آنهاست و با دیدن یک نفر که قیافا زیبایی ندارد نباید آنها را قضاوت کرد.

کاربران ناشناس

اون خانمی که گفته شبیه آنجلینا جولی هست باید بگم آنجلینا سفید پوست هست و تو چه اعتماد به سقفی داری که خودت رو با بزرگان مقایسه می‌کنی

ناشناس

اونی که گفتی شبیه انجلینا جولی هستی احسنت به اعتماد به نفست خدایی جلبک اعتماد به نفس تورو داشت سالی چند بار زعفران میداد

دیانا

به نظر من صورت گرد از همه قشنگ تره وبه همه‌ی مدل موها میاد من خودم صورتم گرده

لیلی

به نظرم صورت بیضی از همه قشنگتره

حلما €

بهترین شکل صورت بیضی هست
و چشم های رنگی ودماغ کوچیک ورنگ سبزه
که صورت من هم اینطوره

ریسا

خدا برای هر کسی یه فرم صورت داده صورت من بیضی شکل هست از خودم راضی هستم چون تو یه برنامه رفتم صورتم رو ویرایش کردم ب صورت دایره اصلا بهم نمی اومد با خودم گفتم خدا خودش دانسته این فیس صورت را به من داده ولی هر چی باشه واسه خانوم ها صورت دایره ای یا الماسی قشنگ معلوم میشه

آوین

این متن هارو که خوندم صورت من گرد که نه لوزی هس چشام کشیدهو درشته و قهوه ای خیلی روشن لبامم کوچیکه ابروهامو برداشتم مدل اسپورت از قیافم راضی هسم خیلیا میگن جذابی در خلاصه بع شکل صورت نیس به اعضای صورتع

کاربران ناشناس

از نظر من بهترین صورت بیضی شکل

مهسا

صورت من بیضی

کاربران ناشناس

صورت گرد خیلی قشنگه

بهار

من بیضی هستم ولی عاشق صورت گردم

کاربران ناشناس

من صورتم کشیدس اما اصلا دوست ندارم دوس داشتم گرد بود☹️

ندا

من صورت گرد دوس دارم با چش ابرو مشکی ولی صورتم بیضی شکله با چشای مشکی و پوست سبزه

ناشناس

وایییییی ندا تو دیگه کی هستی

کاربران ناشناس

من صورتم باریک و پوستمم سفیده چشامم سبزه و درشته واقعا از چهرم راضیم

امید

من دوست دارم همچین چهررهرو

پریسا

من صورتم بیضی شکله و چشمام و ابروهام سیاهه و رنگ پوستم سفید

blink

دوستان عزیز باید بگم که نژاد اریایی سفید پوست هستند و پس از حمله اعراب و مغول ها نژاد ها ترکیب شدند و الان ایرانی ها اکثرا گندمی یا سبزه هستند و چهره اشون تغییر کرده. همون چیزی که نسرین خانم گفتند.

blink

در ضمن به نظر من همین فرم صورت الماسی زیباترین شکل صورت هست و با این مقاله موافقم.البته داشتن پوست صاف و روشن که بی عیب و نقص باشه و داشتن چشمای درشت ،بینی کوچک و ابروهای کشیده و لب های غنچه ای شکل و موهای لخت و بلند هم به نظر من خیلی شخص رو زیبا میکنه به خصوص اگه اون شخص موهای خرمایی و چشمای کهربایی رنگ داشته باشه.البته چشم های آهویی هم جذاب هستند.

....

من چشم آهویی

حدیث

خو من نمیدونم حالت صورتم چطوریه ولی هرچی هست تر زده تو قیافم

کاربران ناشناس

منم فرم صورتمو دوست ندارم صورتم گرد و کوچیکه لپام بزرگه چشام مشکیو درشته

گفته

قابل توجه خانمهایی که منم منم میکنم : هیچوقت یک خانم زیبا ، زیباییشو جار نمیزنه…لزوما هیچکدوم از فرم صورت ها رو نمیشه گفت صد در صد زیباست بقیه اعضای چهره هم مهم هستن

ناشناس

معلومه ملزومات صورتت قشنگه

نرجس

به نظر من بیضی خیلی خوشگلتره
ولی مهم ذات آدماست

Aylin

من صورتم گرده چشام درشته و همه بهم میگن بیبی فیس

فاطمه مطوری

صورتم گرد.سفید بینی کوچک .چشم بادامی ابرو کمونی خدایا شکر بد نیستم

fat

جررر چقد زشت

Reje

واس من لوزیع

fat

ذوزنقه چی؟

Reje

صورتم استخونی’ و سولاخ چونه’ پیشونی و چونمم متوسط با یکم بزرگ و دماغ کشیده البت دوبار به فنا رفتع ‘دقیق نمیدونم صورتم بیضیه یا لوزی

fat

اشتباه میکنی صورت تو نه اینه نه اون بلکه پنج ضلعیه

اره

صورت گرد

Ali

به نظر من اولویت اول زیبایی برا خانوما فرم باسن و سینه ها هستش بعد صورت

آرمیتا

من مربعی هست

آرمیتا

من مربعی صورتم چشام درسته وسیاه ابروهام نه پرنگ ان نه کمرنگ خوشگلن لبمم دوست دارم کوچیک هست اما بینی ام نه نیمروز اون خوبه اما رو صورتم حس میکنم خیلی بزرگه

fat

باش فردا میام خواستگاری

رزا پروانه

بنظرم صورت قلبی ی مال من چشمام قهموه ای روشن لبام هم خوبه بد نیست دماغمم کوچیک و سر بالاس بنظرم صورت بین قلبی و مربعی یا لوزی قشنه ولی ورت گردم خیلیییییی قشنگه همه ب جز مثلثی

مصطفی

صورت من بیضیه ازش راضیم

fat

باو رضایت تو برامون راه حله

طناز

من بیضی شکل هست طبق امار صورت بیضی بیشتر طرفدار داره
ولی بنظر من همه فرم صورت قشنگه
بیشتریا میگن زشت ترین فرم صورت گرده چون ی دسته و زاویه های مختلف نداره
ولی بنظر من همه نوع فرم صورت قشنگه

fat

هانده ارچل بهترین فرمه صورته که گرده

هانا

هانده صورتش مستطیله درازه

آنه

اگر‌ به نظر تو همش قشنگه ، پس چرا اومدی میگی بیشتریا‌ اینو‌ میگن‌ بیضی بیشتر طرفداره داره و فلان‌؟
داری‌ خیلی راحت‌ ب‌ فرم‌ صورت گرد توهین میکنی‌…
بد‌ میگی‌ همش‌ قشنگع:|؟

هانا

فذم صورت من قلبیه اما فرم بیضی مناسب ترین فرم برا مدل شال و عینک و…

بهاره

اتفاقا من صورتم گرد هستش و وقتی موهامو دم اسبی میبندم و کاملا بدون آرایشم همه مجذوب زیبایی من میشن و همکلاسیام هم میگن تو چقدر کراشی…مگه از تو خوشگلتر کس دیگه ای هم هست؟…کافیه یه رژ لب و ریمل بزنم که جذاب تر از قبل میشم و همینطور خوشگل تر! همه جور رنگ لباسی و لباس هم بهم میاد….بعدم مدرک داری که ثابت کنی که صورت بیضی بیشتر طرفدار داره؟؟ اون خیلیا رو هم که میگی اگه منو ببینن بیضی رو ول میکنن میان سمت گرد پس توهین نکن

fat

کسی نگفته زشتی
اعتماد داشتن هم خوبه

fat

مخصوصا بدن گلابی قشنگه

نورا

منم نمیدونم صورتم چه حالتیه

مبین

برا من پایینش قدر مطلقه بالاش سهمی

کامران

بسیار زیباس خوبه مشتق و انتگرال نیس خخخخ

کیمی

وای نمیدونم صورتم بیضیه یا لوزی یا قلبی به همشون میخوره ولی بیشتر به لوزی میخوره چون چونه ی تیزی ندارم مثل مدل قلبی

پنتا

من که از صورتم راضیم خدا هم ازش راضی باشه

سارا

صورت من کشیده هست و با چشم های کشیده و قهوه ای تیره و مدل ابروهای قشنگ که خیلی ازش تعریف میکنند و لبام در حد متوسط چال هم دارم با پوست سفید ولی متاسفانه بینیم یکم بزرگه و نمیزاره بقیه اعضای صورت من قشنگ معلوم بشه

خانه