کانتورینگ صورت یا زاویه سازی چیست؟

17 دی 1399
291بازدید

کانتورینگ در واقع به متعادل سازی چهره گفته می‌شود که در آن با استفاده از خطوط تیره و روشن نواقص صورت را مخفی کرده و در نهایت عیوب آن پنهان می‌شود. در این مقاله قصد داریم در مورد کانتورینگ صورت با شما عزیزان مطالبی را در میان بگذاریم. با برنافیت همراه باشید.


کانتورینگ چیست؟

در کانتورینگ نقاطی از صورت را که می‌خواهیم بزرگ تر و برجسته تر دیده شود با رنگ روشن و نقاطی را که می‌خواهیم کوچکتر و عقبتر دیده شوند و فرورفته تر به نظر برسند با رنگ تیره می پوشانیم.
نکاتی در کانتورینگ صورت وجود دارد که باید به آنها توجه کنیم.
۱ . سعی کنید رنگ‌های تیره و روشن را در کانتورینگ طوری باهم مخلوط کنید که مرز و خط جداکننده بین آنها مشخص نباشد.
۲ . اینکه رنگ‌های روشن اجزای صورت را بزرگ تر و برجسته تر و رنگ‌های تیره اجزای صورت را کوچکتر و عقبتر نشان می‌دهند.

۳. در کانتورینگ مناطقی که جهت زاویه سازی صورت گونه چانه و فک روی آن کار می‌شود برای هر شخصی متفاوت است.
این روش یک روش بدون جراحی برای تقویت زوایای طبیعی صورت است برای اینکه جلوه‌ی تازه تری به خود بگیرد. در واقع کانتور کردن صورت به مهارت نیاز دارد.

انواع کانتورینگ کدامند؟

کانتور صورت را به دو صورت تزریق ژل و بوتاکس یا با استفاده از زاویه سازی و رفع عیوب صورت با استفاده از کرم پودرهای تیره و روشن می توان انجام داد. برای کانتور صورت با استفاده از کرم پودر و کانسیلر ابتدا باید صورت را آماده کنیم، زیرا وقتی آماده سازی و زیر سازی کار را انجام می‌دهیم، کانتور صورت راحت‌تر و هموارتر انجام می‌شود.
اگر از پودر در کانتورینگ استفاده کنید جلوه مات تری خواهد داشت، ولی اگر از کرم استفاده کنید جلو باطراوت تری را تجربه خواهید کرد.
اینکه برای کانتور کردن صورت از کرم پودر استفاده کنید حتما باید نقشه صورت خود را بشناسید و نقاط اصلی صورت درکانتورینگ مثل نواحی فک ، طرفین پیشانی، اطراف بینی و فرورفتگی های استخوان گونه را به خوبی مشخص کنید . ترکیب رنگ هایی که می خواهیم در کانتر از آنها استفاده کنیم، نیز بسیار مهم است. هرچه کانتور صورت حالت طبیعی تر به خود بگیرد زیباتر است. سعی کنید از رژگونه صورتی یا هلویی استفاده کنید.
در آخر با استفاده از یک پودر مات و یک برس مناسب و حرکات آرام کانتور صورت خود را تثبیت کنید تا مدت طولانی تری باقی بماند.


کانتورینگ صورت با چه روش‌هایی امکان پذیر است؟

برای کانتورینگ پالت های تک رنگ و چند رنگ وجود دارد که برای کانتور و هایلایت کردن طراحی شده است. ولی با استفاده از پودرهای آرایشی بعضی از کرمها و مدادهای تیره رنگ هم کانتورینگ را می‌شود انجام داد.
اگر بینی شما باریک است دو طرف بینی را با کرم پودر روشن هایلایت کنید.
اگر بینی شما نوک تیز است از کرم پودر تیره روی نوک بینی استفاده کنید.
اگر روی بینی خود برآمدگی دارید روی قسمت برجسته کرم پودر تیره تر بزنید و دو طرف برآمدگی را با کرم پودر روشن هایلایت کنید.
اگر بینی پهنی دارید در دو طرف بینی رنگ تیره تر و خط میانی را با کرم پودر روشن هایلایت کنید.
اگر بینی شما بلند است نوک و زیر بینی را با رنگ تیره کانتور کنید تا کوتاه تر بنظر بیاید .
اگر پیشانی شما کوتاه است از کرم پودر با چند درجه روشن تر از رنگ پوست خود استفاده کنید.


کانتورینگ صورت چگونه انجام می‌شود؟

رنگ های تیره بر روی ناحیه پیشانی چانه گونه و بینی استفاده می‌شود ، برای برجسته‌سازی هم از کرمهای هایلایت استفاده می‌شود . معمولاً قسمت‌هایی از صورت را که بیشتر در معرض اشعه های آفتاب هستند با رنگ روشن هایلایت میکنند، ولی مرز بین رنگ تیره و روشن نباید مشخص باشد
برای کانتورینگ صورت ابتدا باید فرم صورت را بشناسید که جز کدام دسته از صورت ها قرار دارد.
معمولا شش مدل صورت داریم : دایره ، بیضی ، مستطیل و لوزی قلبی شکل ، مربع شکل .
صورت متعادلی که ما انتظار داریم صورت بیضی شکل است ، پس صورت را با کانتورینگ سعی می‌کنیم به شکل بیضی نزدیک کنیم.

کانتورینگ برای انواع صورت‌


۱- کانتورینگ برای صورت گرد

در کانتورینگ صورت های گرد باید ناحیه فک و کنار شقیقه ها و گردن را تیره تر کنیم و ناحیه چانه و پیشانی و وسط گونه‌ها را هایلایت کنیم و سعی کنیم رژ گونه را در زیر استخوان گونه استفاده کنیم.


۲- کانتورینگ برای صورت های قلبی شکل

برای کانتورینگ در صورتی که به شکل قلبی هستند باید شقیقه و قسمت چانه را تیره تر کنیم و روی فک و زیر گونه ها را روشن کنیم.


۳- کانتورینگ برای صورت های کشیده

صورتهای کشیده معمولاً پیشانی بلند تری دارند ، پس باید از قسمت محل رویش مو وزیر گونه ها و چانه را تیره تر کنیم ، تا صورت گردتر به نظر بیایند و قسمت بالای استخوان گونه و پیشانی را با رنگ روشن هایلایت کنیم و رژگونه را روی استخوان گونه استفاده کنیم.


۴- کانتورینگ صورت های مربعی

برای صورت های مربعی شکل برای اینکه حالت مربع را از صورت بگیریم که شکل صورت متعادل و متوازن شود ، بهتر است ناحیه فک و شقیقه را تیره تر کنیم و وسط بینی وسط گونه‌ها و چانه را با هایلایت روشن تر کنیم و رژگونه را در دو طرف استخوان‌های گونه استفاده کنید.


۵- کانتورینگ صورت های بیضی شکل

صورت بیضی شکل یکی از شکل های زیبای صورت است که برای زیباتر نشان دادن آن بهتر است وسط پیشانی و زیر چشم و روی چانه را با رنگ روشن هایلایت کنیم.


۶- کانتورینگ برای صورت لوزی شکل

برای کانتورینگ صورت های لوزی شکل باید ناحیه زیر گونه را تیره کنید.


مزایای کانتورینگ چیست؟

با کانتورینگ، صورت زیباتر و جوان تر دیده می‌شود. شما در چند دقیقه طوری تغییر می کنید که جذابیت ظاهری شما چند برابر می‌شود. کانتورینگ صورت و جوانسازی پوست از خدمات مخصوص زیبایی صورت، گونه، فک و چانه و زاویه سازی صورت هستند که در بعضی از کلینیک‌ها نیز انجام می‌شوند.
در زاویه سازی صورت با استفاده از تزریق ژل یا فیلر و تزریق بوتاکس یا همان ضد چروک استفاده می شود.
در تزریق ژل که ماده اسید هیالورونیک در آن وجود دارد ، زاویه سازی صورت و بهبود ساختار پوست انجام می شود.
بعد از زاویه سازی صورت حس بد در شما از بین رفته و شما احساس خوبی در این جوان سازی را تجربه خواهید کرد.
در زاویه سازی با استفاده از تزریق ژل ، برجسته کردن گونه و صورت و جوانسازی پوست انجام می‌شود.


آیا کانتورینگ عوارض دارد؟

اینکه زاویه سازی و کانتورینگ با استفاده از ژل روی صورت اثر مثبت نداشته باشد بسیار کم است، اما ممکن است بعضی وقتها یک خطر کوچک از لک یا کبودی پیش بیاید که درصد آن بسیار پایین است.
بعد از کانتورینگ با استفاده از تزریق ژل تا ۲۴ ساعت نباید صورت خود را ماساژ داده و به صورت خود فشار وارد کنید و تا چند روز بعد از تزریق ژل نباید در معرض مستقیم نور آفتاب قرار بگیرید.
عوارضی که در زاویه سازی و کانتورینگ صورت با استفاده از تزریق ژل ممکن است وجود داشته باشد، تورم است که ظرف مدت ۳ تا ۷ روز برطرف می‌شود. کمپرس سرد این مدت زمان را کوتاه‌تر می‌کند.
در این مقاله در مورد کانتورینگ صورت با شما عزیزان مطالبی را در میان گذاشتیم امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

زانودرد
بهترین درمان زانو درد چیست؟
11 خرداد 1400
49 بازدید

بعضی اوقات قسمت زیر کشکک زانو دردی حس می‌شود که یکی از مشکلات رایج بین افراد است و دلایل متعددی نیز دارد. در این مقاله در مورد زانو درد و مسائل مرتبط با آن صحبت خواهیم کرد. با برنافیت دکتر کرمانی همراه باشید.   زانودرد چیست؟ یکی از فعال‌ترین بخش‌های بدن زانو است هنگامی که […]

رازهای افزایش قد که هر کسی باید از آن با خبر باشد

ژنتیک نقش مهمی در افزایش قد افراد ایفا می‌کند؛ هرچند، فاکتورهای دیگری مثل تغذیه و سبک زندگی نیز ممکن است تاثیرگذار باشد. به طور کلی قد یک فاکتور غیر قابل تعریف است و به والدین او بستگی دارد. اگر پدر و مادر هر دو قدشان بلند باشد، احتمالا قد کودک نیز بلند خواهد شد. درست […]

WhatsApp Image 2021 05 24 at 15.49.53 درمان یبوست
بهترین و سریع‌ترین راه درمان یبوست چیست؟

درمان یبوست همواره یکی از دغدغه‌های افرادیست که از مشکلات گوارشی رنج می‌برند. یبوست در واقع همان کاهش تحرک روده است که در این حالت مدفوع خشک، سفت و دردناک می‌باشد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد درمان یبوست با شما دوستان عزیز صحبت کنیم. با برنافیت دکتر کرمانی همراه باشید.   چرا یبوست می […]

استپ وزن
آیا دکتر کرمانی برای خروج از استپ وزن رژیم دارد؟

استپ وزن زمانی رخ می‌دهد که سه هفته‌ی کامل، وزن بدن هیچ تغییری نکند. این امر کاملا طبیعیست و حداقل یکبار برای هر فردی که کاهش وزن داشته، رخ داده است. وقتی به سختی برای کاهش وزن تلاش می کنید، اما نتیجه ی آن را بر روی ترازو نمی بینید، ممکن است درمانده و ناامید شوید. حتی گاهی […]

زیبایی

چاقی صورت
بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای چاقی صورت
26 اردیبهشت 1400
70 بازدید

وقتی صورت پر و به اصطلاح چاق است، صورت جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. روش‌های متفاوتی برای پر کردن و چاقی صورت وجود دارد. همانطور که می‌دانید صورت افتاده و شل نشان دهنده عدم سلامتی بدن است. در این مقاله می خواهیم در مورد روش‌های طبیعی و خانگی چاقی صورت برای شما عزیزان مطالبی […]

صاف کردن موها
انواع روش های صاف کردن مو کدامند؟

برای اینکه موهای خود را صاف کنیم روش های متفاوتی وجود دارد، که شامل روشهای دائمی و نیمه دائمی شیمیایی و غیرشیمیایی می‌شود. در این مقاله به انواع روشهای صاف کردن مو، بهترین روش صافی، تفاوت کراتینه با صافی مو و همچنین مراقبت‌های بعد از کراتینه کردن مو اشاره می‌کنیم. برای صافی مو روش‌های دائمی […]

رفع تیرگی زانو
بهترین روش برای رفع تیرگی زانو

اگر رنگ آرنج و زانوهایتان نسبت به جاهای دیگربدنتان تیره تر است و اگر شلوارک یا بلوز آستین کوتاه میپوشید و تیرگی زانو یا آرنجتان توجه شما را جلب میکند نگران نباشید و تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. تیرگی زانو معمولا به دلیل تجمع سلولهای مرده پوست و جمع شدن بیش از حد […]

فرنچ ناخن
آموزش فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در واقع همان مرتب کردن یا آرایش ناخن است که به روشهای مختلف صورت می‌گیرد. در این مقاله در مورد فرنچ ناخن به اطلاعات بیشتری دست پیدا میکنید . کلمه فرنچ در واقع همان معنی فرانسوی را دارد و فرنچ ناخن یعنی آرایش ناخن به روش فرانسوی. با برنافیت همراه باشید. اکثر مردم […]

ورزش و تناسب اندام

فواید یوگا
فواید یوگا چیست و چرا برای همه‌ی افراد ضروری است؟
09 خرداد 1400
37 بازدید

پیش از آن که به فواید یوگا بپردازیم، باید آن را تعریف کنیم. یوگا در واقع ورزشی است که در آن  ذهن به تمرین می‌پردازد. در یوگا شما هم تمرین کنترل تنفس را دارید و هم روی تمرکز خود کار می‌کنید. بسیاری از مراکز و مدارس یوگای مربوط به خود را آموزش می‌دهند. این روش […]

بهترین تمرین ورزشی برای رهایی از بازو های شل و افتاده - برنافیت
3 تمرین ورزشی موثر برای رهایی از بازوهای شل و افتاده

پیری و افزایش وزن، دو عامل اصلی در از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و شل شدن بازو ها می باشند. همراه با یک برنامه ی غذایی سالم و ورزش به منظور کاهش وزن، تمرین های مقاومتی همچون دایموند پوش آپ، دیپ با نیمکت و کیک بک عضلات سه سر برای سفت کردن بازو بسیار […]

ورزش برای افراد لاغر
ورزش برای افراد لاغر

افراد لاغر معمولاً تمایل بدنشان به سمت سوزاندن کالری بیشتر می‌باشد. این افراد متابولیسم بدنی بالایی دارند.افراد لاغر برای اینکه بدنی عضلانی داشته باشند، برای به دست آوردن ماهیچه و افزایش وزن باید فعالیت بیشتری انجام دهند. در مقاله‌ای که پیش رو داری در مورد ورزش برای افراد لاغر با شما دوستان مسائلی را مطرح […]

ورزش برای دیسک کمر
از علائم تا بهترین ورزش‌ برای دیسک کمر

دیسک  کمر در واقع عارضه ای است که با فشار زیاد روی عضلات یا ضعیف شدن عضلات کمر در اثر عوامل مختلف به وجود می‌آید. در این مقاله به درمان و معرفی چند ورزش برای دیسک کمر خواهیم پرداخت. معمولاً درد در ناحیه پشت بدن و پاها بروز پیدا می‌کند. ستون فقرات ما از ۲۶ […]

موفقیت و انگیزه

تثبیت وزن
رژیم تثبیت وزن؛ چرا تثبیت وزن از کاهش آن سخت‌تر است؟
28 اردیبهشت 1400
4672 بازدید

پس از رسیدن به وزن مطلوب، یکی از سخت ترین کارها تثبیت وزن است. برای حفظ وزن ایده آل در طول رژیم اتخاذ یک سبک زندگی سالم، وزن کشی منظم، ورزش، استراحت کافی و یافتن یک گروه حمایت گر نقش مهمی دارند. کاهش وزن یک جاده ی دراز و پر از فراز و نشیب، پر […]

راز موفقیت در رژیم لاغری
راز موفقیت در رژیم لاغری کدام است؟

خیلی از افراد دوست دارند رژیم لاغری بگیرند و به سایز و وزن ایده آل خود برسند ولی همه در این راه موفق نمی شوند. کم نیستند افرادی که در میانه‌ی راه از  وضعیت موجود خسته شده و کار را نیمه تمام رها می‌کنند. راز موفقیت در رژیم لاغری مسائل مهمی در کاهش وزن و […]

لاغری با قانون جذب
لاغری با قانون جذب ؛ حقیقت یا دروغ؟

آیا می‌توان با قانون جذب به لاغری مورد نظر رسید؟ آیا این مسئله واقعیت دارد؟ در این مقاله قصد داریم در مورد لاغری با قانون جذب با  شما عزیزان صحبت کنیم .تا پایان مقاله با برنافیت همراه باشید. قانون جذب چیست؟ امروزه اعتقاد بر این است که با قانون جذب می‌توانیم به خواسته‌های مختلف خود […]

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

تغذیه

رژیم گروهی
تنهایی با چاقی مبارزه نکنید، عضو رژیم گروهی برنافیت شوید
24 خرداد 1400
13 بازدید

انسان موجودی اجتماعی است و نیاز به داشتن حمایت، یک امر طبیعی است. بطور کلی همه انسان ها در سفر زندگی به دنبال همسفر هستند. سفر شما به سوی تناسب اندام هم از این قاعده جدا نیست. داشتن یک گروه حمایت گر، به شما کمک بزرگی می‌کند. این گروه می تواند متشکل از چند عضو، […]

سوپ رژیمی
با این چند سوپ رژیمی حسابی وزن کم کنید!

سوپ مایعی بسیار غنی و مقوی است که در تغذیه نقش مهمی دارد. وجود کالری کم و مواد مغذی فراوان در انواع آنها، موجب شده تا امروزه سوپ رژیمی به یکی از غذاهای مفید برای لاغری تبدیل شود. مواد مختلفی مثل سبزیجات و پروتئین‌هایی مثل گوشت سفید و قرمز، حبوبات و قارچ و همچنین ادویه […]

رژیم گروهی دکتر کرمانی
نمونه رژیم دکتر کرمانی + معرفی انواع رژیم‌های دکتر کرمانی

اگر در مورد کاهش وزن و لاغری در اینترنت سرچ کرده و یا از اقوام و دوستان درباره‌ی یک برنامه‌ی غذایی پرس و جو کرده باشید، غیرممکن است که نامی از رژیم لاغری دکتر کرمانی نبرده باشد. پیش از آنکه به سراغ نمونه رژیم دکتر کرمانی برویم و با اصطلاحاتی که در این رژیم به […]

چالش کاهش وزن- برنامه غذایی چاقی
برنامه غذایی چاقی رایگان به همراه معرفی رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی

برخلاف خیلی از افراد که به دنبال رو‌ش‌هایی برای لاغری سریع هستند، عده‌ای نیز به دنبال برنامه غذایی چاقی می‌گردند که چند کیلو به وزنشان اضافه کنند تا لباس‌های مورد علاقه‌شان را بپوشند. جالب است بدانید که خلاف تصور عموم، افزایش وزن بسیار سخت‌تر از کاهش وزن است. در این مقاله می‌خواهیم در مورد عوامل […]