کانتورینگ صورت یا زاویه سازی چیست؟

17 دی 1399
228بازدید

کانتورینگ در واقع به متعادل سازی چهره گفته می‌شود که در آن با استفاده از خطوط تیره و روشن نواقص صورت را مخفی کرده و در نهایت عیوب آن پنهان می‌شود. در این مقاله قصد داریم در مورد کانتورینگ صورت با شما عزیزان مطالبی را در میان بگذاریم. با برنافیت همراه باشید.


کانتورینگ چیست؟

در کانتورینگ نقاطی از صورت را که می‌خواهیم بزرگ تر و برجسته تر دیده شود با رنگ روشن و نقاطی را که می‌خواهیم کوچکتر و عقبتر دیده شوند و فرورفته تر به نظر برسند با رنگ تیره می پوشانیم.
نکاتی در کانتورینگ صورت وجود دارد که باید به آنها توجه کنیم.
۱ . سعی کنید رنگ‌های تیره و روشن را در کانتورینگ طوری باهم مخلوط کنید که مرز و خط جداکننده بین آنها مشخص نباشد.
۲ . اینکه رنگ‌های روشن اجزای صورت را بزرگ تر و برجسته تر و رنگ‌های تیره اجزای صورت را کوچکتر و عقبتر نشان می‌دهند.

۳. در کانتورینگ مناطقی که جهت زاویه سازی صورت گونه چانه و فک روی آن کار می‌شود برای هر شخصی متفاوت است.
این روش یک روش بدون جراحی برای تقویت زوایای طبیعی صورت است برای اینکه جلوه‌ی تازه تری به خود بگیرد. در واقع کانتور کردن صورت به مهارت نیاز دارد.

انواع کانتورینگ کدامند؟

کانتور صورت را به دو صورت تزریق ژل و بوتاکس یا با استفاده از زاویه سازی و رفع عیوب صورت با استفاده از کرم پودرهای تیره و روشن می توان انجام داد. برای کانتور صورت با استفاده از کرم پودر و کانسیلر ابتدا باید صورت را آماده کنیم، زیرا وقتی آماده سازی و زیر سازی کار را انجام می‌دهیم، کانتور صورت راحت‌تر و هموارتر انجام می‌شود.
اگر از پودر در کانتورینگ استفاده کنید جلوه مات تری خواهد داشت، ولی اگر از کرم استفاده کنید جلو باطراوت تری را تجربه خواهید کرد.
اینکه برای کانتور کردن صورت از کرم پودر استفاده کنید حتما باید نقشه صورت خود را بشناسید و نقاط اصلی صورت درکانتورینگ مثل نواحی فک ، طرفین پیشانی، اطراف بینی و فرورفتگی های استخوان گونه را به خوبی مشخص کنید . ترکیب رنگ هایی که می خواهیم در کانتر از آنها استفاده کنیم، نیز بسیار مهم است. هرچه کانتور صورت حالت طبیعی تر به خود بگیرد زیباتر است. سعی کنید از رژگونه صورتی یا هلویی استفاده کنید.
در آخر با استفاده از یک پودر مات و یک برس مناسب و حرکات آرام کانتور صورت خود را تثبیت کنید تا مدت طولانی تری باقی بماند.


کانتورینگ صورت با چه روش‌هایی امکان پذیر است؟

برای کانتورینگ پالت های تک رنگ و چند رنگ وجود دارد که برای کانتور و هایلایت کردن طراحی شده است. ولی با استفاده از پودرهای آرایشی بعضی از کرمها و مدادهای تیره رنگ هم کانتورینگ را می‌شود انجام داد.
اگر بینی شما باریک است دو طرف بینی را با کرم پودر روشن هایلایت کنید.
اگر بینی شما نوک تیز است از کرم پودر تیره روی نوک بینی استفاده کنید.
اگر روی بینی خود برآمدگی دارید روی قسمت برجسته کرم پودر تیره تر بزنید و دو طرف برآمدگی را با کرم پودر روشن هایلایت کنید.
اگر بینی پهنی دارید در دو طرف بینی رنگ تیره تر و خط میانی را با کرم پودر روشن هایلایت کنید.
اگر بینی شما بلند است نوک و زیر بینی را با رنگ تیره کانتور کنید تا کوتاه تر بنظر بیاید .
اگر پیشانی شما کوتاه است از کرم پودر با چند درجه روشن تر از رنگ پوست خود استفاده کنید.


کانتورینگ صورت چگونه انجام می‌شود؟

رنگ های تیره بر روی ناحیه پیشانی چانه گونه و بینی استفاده می‌شود ، برای برجسته‌سازی هم از کرمهای هایلایت استفاده می‌شود . معمولاً قسمت‌هایی از صورت را که بیشتر در معرض اشعه های آفتاب هستند با رنگ روشن هایلایت میکنند، ولی مرز بین رنگ تیره و روشن نباید مشخص باشد
برای کانتورینگ صورت ابتدا باید فرم صورت را بشناسید که جز کدام دسته از صورت ها قرار دارد.
معمولا شش مدل صورت داریم : دایره ، بیضی ، مستطیل و لوزی قلبی شکل ، مربع شکل .
صورت متعادلی که ما انتظار داریم صورت بیضی شکل است ، پس صورت را با کانتورینگ سعی می‌کنیم به شکل بیضی نزدیک کنیم.

کانتورینگ برای انواع صورت‌


۱- کانتورینگ برای صورت گرد

در کانتورینگ صورت های گرد باید ناحیه فک و کنار شقیقه ها و گردن را تیره تر کنیم و ناحیه چانه و پیشانی و وسط گونه‌ها را هایلایت کنیم و سعی کنیم رژ گونه را در زیر استخوان گونه استفاده کنیم.


۲- کانتورینگ برای صورت های قلبی شکل

برای کانتورینگ در صورتی که به شکل قلبی هستند باید شقیقه و قسمت چانه را تیره تر کنیم و روی فک و زیر گونه ها را روشن کنیم.


۳- کانتورینگ برای صورت های کشیده

صورتهای کشیده معمولاً پیشانی بلند تری دارند ، پس باید از قسمت محل رویش مو وزیر گونه ها و چانه را تیره تر کنیم ، تا صورت گردتر به نظر بیایند و قسمت بالای استخوان گونه و پیشانی را با رنگ روشن هایلایت کنیم و رژگونه را روی استخوان گونه استفاده کنیم.


۴- کانتورینگ صورت های مربعی

برای صورت های مربعی شکل برای اینکه حالت مربع را از صورت بگیریم که شکل صورت متعادل و متوازن شود ، بهتر است ناحیه فک و شقیقه را تیره تر کنیم و وسط بینی وسط گونه‌ها و چانه را با هایلایت روشن تر کنیم و رژگونه را در دو طرف استخوان‌های گونه استفاده کنید.


۵- کانتورینگ صورت های بیضی شکل

صورت بیضی شکل یکی از شکل های زیبای صورت است که برای زیباتر نشان دادن آن بهتر است وسط پیشانی و زیر چشم و روی چانه را با رنگ روشن هایلایت کنیم.


۶- کانتورینگ برای صورت لوزی شکل

برای کانتورینگ صورت های لوزی شکل باید ناحیه زیر گونه را تیره کنید.


مزایای کانتورینگ چیست؟

با کانتورینگ، صورت زیباتر و جوان تر دیده می‌شود. شما در چند دقیقه طوری تغییر می کنید که جذابیت ظاهری شما چند برابر می‌شود. کانتورینگ صورت و جوانسازی پوست از خدمات مخصوص زیبایی صورت، گونه، فک و چانه و زاویه سازی صورت هستند که در بعضی از کلینیک‌ها نیز انجام می‌شوند.
در زاویه سازی صورت با استفاده از تزریق ژل یا فیلر و تزریق بوتاکس یا همان ضد چروک استفاده می شود.
در تزریق ژل که ماده اسید هیالورونیک در آن وجود دارد ، زاویه سازی صورت و بهبود ساختار پوست انجام می شود.
بعد از زاویه سازی صورت حس بد در شما از بین رفته و شما احساس خوبی در این جوان سازی را تجربه خواهید کرد.
در زاویه سازی با استفاده از تزریق ژل ، برجسته کردن گونه و صورت و جوانسازی پوست انجام می‌شود.


آیا کانتورینگ عوارض دارد؟

اینکه زاویه سازی و کانتورینگ با استفاده از ژل روی صورت اثر مثبت نداشته باشد بسیار کم است، اما ممکن است بعضی وقتها یک خطر کوچک از لک یا کبودی پیش بیاید که درصد آن بسیار پایین است.
بعد از کانتورینگ با استفاده از تزریق ژل تا ۲۴ ساعت نباید صورت خود را ماساژ داده و به صورت خود فشار وارد کنید و تا چند روز بعد از تزریق ژل نباید در معرض مستقیم نور آفتاب قرار بگیرید.
عوارضی که در زاویه سازی و کانتورینگ صورت با استفاده از تزریق ژل ممکن است وجود داشته باشد، تورم است که ظرف مدت ۳ تا ۷ روز برطرف می‌شود. کمپرس سرد این مدت زمان را کوتاه‌تر می‌کند.
در این مقاله در مورد کانتورینگ صورت با شما عزیزان مطالبی را در میان گذاشتیم امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

وسوسه پرخوری در نوروز
شکست وسوسه پرخوری در نوروز
25 اسفند 1399
76 بازدید

پرخوری علل مختلفی دارد. بعضی از اوقات به دلیل رفتارهای عصبی که ایجاد میشود، فرد به دلیل اینکه رفتار و هیجانات خود را کنترل کند به پرخوری روی می آورد. البته بیشتر اوقات پرخوری به نوع عادتها و سبک زندگی ما برمیگردد.در این مقاله در مورد شکست وسوسه پرخوری در نوروز با شما عزیزان صحبت […]

قرص لاغری اسلیم مکس
قرص لاغری اسلیم مکس| مزایا و عوارض جانبی

اسلیم مکس ترکیبات کاملا گیاهی دارد و باعث کاهش اشتها و کاهش وزن می‌شود. در این مقاله در مورد قرص لاغری اسلیم مکس، فواید و عوارض آن با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.   قرص اسلیم مکس چیست؟ کپسول اسلیم مکس معمولا از عصاره دانه گشنیز، رازیانه، عصاره خشک چای سبز و ریشه کاسنی تشکیل […]

لاغری موضعی پهلو
بهترین راه برای لاغری موضعی پهلو کدام است؟

لاغری موضعی پهلو در واقع به این معنی است که قسمتی از بدن را که به دلایل خاصی دارای چاقی است بخواهیم لاغر کنیم. ابتدا می‌خواهیم فرق بین چاقی و چاقی موضعی را بررسی کنیم. چاقی موضعی در واقع یعنی در قسمتی از بدن یک فرد، تجمع بافت چربی بیشتر از نواحی دیگر باشد و […]

پرخوری شبانه
آیا شما هم به سندروم پرخوری شبانه یا شب خواری مبتلا هستید؟

زمانی که شما روزها کم غذا می خورید و شب‌ها مقدار زیادی به غذا اشتها پیدا می کنید حتما نیمه شب از خواب بیدار می شوید تا غذا بخورید ممکن است شما دچار سندروم پرخوری شبانه یا شب خوری شده باشید. در این مقاله می خواهیم در مورد سندروم پرخوری شبانه یا شب خوری با […]

زیبایی

صاف کردن موها
انواع روش های صاف کردن مو کدامند؟
18 فروردین 1400
11 بازدید

برای اینکه موهای خود را صاف کنیم روش های متفاوتی وجود دارد، که شامل روشهای دائمی و نیمه دائمی شیمیایی و غیرشیمیایی می‌شود. در این مقاله به انواع روشهای صاف کردن مو، بهترین روش صافی، تفاوت کراتینه با صافی مو و همچنین مراقبت‌های بعد از کراتینه کردن مو اشاره می‌کنیم. برای صافی مو روش‌های دائمی […]

رفع تیرگی زانو
بهترین روش برای رفع تیرگی زانو

اگر رنگ آرنج و زانوهایتان نسبت به جاهای دیگربدنتان تیره تر است و اگر شلوارک یا بلوز آستین کوتاه میپوشید و تیرگی زانو یا آرنجتان توجه شما را جلب میکند نگران نباشید و تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. تیرگی زانو معمولا به دلیل تجمع سلولهای مرده پوست و جمع شدن بیش از حد […]

فرنچ ناخن
آموزش فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در واقع همان مرتب کردن یا آرایش ناخن است که به روشهای مختلف صورت می‌گیرد. در این مقاله در مورد فرنچ ناخن به اطلاعات بیشتری دست پیدا میکنید . کلمه فرنچ در واقع همان معنی فرانسوی را دارد و فرنچ ناخن یعنی آرایش ناخن به روش فرانسوی. با برنافیت همراه باشید. اکثر مردم […]

مراقبت از موهای رنگ شده
مراقبت از موهای رنگ شده ، چرا و چگونه؟

هنگامی که موهای خود را رنگ می کنید و به زیبایی چهره خود می‌افزایید، طبیعتاً باید به این قضیه هم توجه داشته باشید که به دلیل استفاده از مواد شیمیایی رنگ موهایتان تا حدود زیادی آسیب می بینند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد مراقبت از موهای رنگ شده با شما دوستان مطالبی را مطرح […]

ورزش و تناسب اندام

بهترین تمرین ورزشی برای رهایی از بازو های شل و افتاده - برنافیت
3 تمرین ورزشی موثر برای رهایی از بازوهای شل و افتاده
01 فروردین 1400
1137 بازدید

پیری و افزایش وزن، دو عامل اصلی در از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و شل شدن بازو ها می باشند. همراه با یک برنامه ی غذایی سالم و ورزش به منظور کاهش وزن، تمرین های مقاومتی همچون دایموند پوش آپ، دیپ با نیمکت و کیک بک عضلات سه سر برای سفت کردن بازو بسیار […]

ورزش برای افراد لاغر
ورزش برای افراد لاغر

افراد لاغر معمولاً تمایل بدنشان به سمت سوزاندن کالری بیشتر می‌باشد. این افراد متابولیسم بدنی بالایی دارند.افراد لاغر برای اینکه بدنی عضلانی داشته باشند، برای به دست آوردن ماهیچه و افزایش وزن باید فعالیت بیشتری انجام دهند. در مقاله‌ای که پیش رو داری در مورد ورزش برای افراد لاغر با شما دوستان مسائلی را مطرح […]

ورزش برای دیسک کمر
از علائم تا بهترین ورزش‌ برای دیسک کمر

دیسک  کمر در واقع عارضه ای است که با فشار زیاد روی عضلات یا ضعیف شدن عضلات کمر در اثر عوامل مختلف به وجود می‌آید. در این مقاله به درمان و معرفی چند ورزش برای دیسک کمر خواهیم پرداخت. معمولاً درد در ناحیه پشت بدن و پاها بروز پیدا می‌کند. ستون فقرات ما از ۲۶ […]

ورزش گروهی- برنافیت
تاثیر ورزش گروهی در کاهش وزن سریع

یکی از مهم ترین مزایای ورزش گروهی کاهش وزن سریع است. ورزش کردن به خودی خود به همت بالایی نیاز دارد، چه برسد بخواهید آن را به تنهایی انجام دهید. اگر هر روز ورزش می کنید اما به نتیجه ای نمی رسید، شاید دلیل آن این باشد که به تنهایی ورزش می کنید. امروز برنافیت […]

موفقیت و انگیزه

لاغری با قانون جذب
لاغری با قانون جذب ؛ حقیقت یا دروغ؟
25 بهمن 1399
159 بازدید

آیا می‌توان با قانون جذب به لاغری مورد نظر رسید؟ آیا این مسئله واقعیت دارد؟ در این مقاله قصد داریم در مورد لاغری با قانون جذب با  شما عزیزان صحبت کنیم .تا پایان مقاله با برنافیت همراه باشید. قانون جذب چیست؟ امروزه اعتقاد بر این است که با قانون جذب می‌توانیم به خواسته‌های مختلف خود […]

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

چالش کاهش وزن
چالش کاهش وزن ؛ 30 روز چالش خانه، کار و تفریح

متاسفانه در زندگی امروز افراد بسیار زیادی با مشکل چاقی و اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند. این معضل به حدی است که عده ای همیشه دنبال راه هایی سریع برای کاهش وزن می گردند. بعضی از این روش ها نه تنها موثر نیستند، بلکه سبب بیماری های مختلفی نیز می شوند. چنین […]

تصمیم های واقعی
برای کاهش وزن نیاز به تصمیم های واقعی دارید

برای اینکه در هر کاری موفق شوید نیاز به تصمیم های واقعی دارید. برای این کار می توانید چالشی برای موفقیت خود طراحی کنید که تصمیم های سلامتی و تناسب اندام شما را به برنامه ای برای تمام طول عمر تبدیل کند. اگر برای این چالش هفت روزه آماده اید، ما را دنبال کنید.   […]

تغذیه

لاغری برای افراد سرد مزاج
لاغری برای افراد سرد مزاج؛ افراد سرد مزاج برای کاهش وزن چه بخورند؟
21 اسفند 1399
80 بازدید

افراد با طبع سرد وسودایی معمولا لاغر هستند و کف دست و پایشان عرق میکند .در این مورد در مورد افراد سرد مزاج با شما دوستان صحبت خواهیم کرد. افراد با طبیعت سودا یا سرد مزاج معمولا افرادی حساس و وسواسی هستند. اکثرا حافظه ضعیفی دارند و در بعضی موارد چندین بار عقیده خود را […]

غذاهای لاغر کننده
با غذاهای لاغر کننده آشنا شوید

اگر می خواهید برای کاهش وزن خود اقدام کنید و چربی سوزی سریع داشته باشید، باید سعی کنید از مواد غذایی سالم و مقوی استفاده کنید.در این مقاله می خواهیم در مورد غذاهای لاغر کننده مطالبی را با شما عزیزان مطرح کنیم.   آیا غذاهای لاغر کننده وجود دارد؟ معمولاً تنها غذا نمی‌تواند به شما […]

رژیم غذایی متعادل
کالری مورد نیاز هر فرد در یک رژیم غذایی متعادل چقدر است؟

بدن ما برای تمام حرکات فیزیکی و غیره مثل راه رفتن، نفس کشیدن، دویدن و تک ‌تک تحرکات بدنی از کالری موجود در مواد غذایی استفاده می‌کند .برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل شما باید با معنی کلمه کالری آشنایی داشته باشید. در واقع کالری همان میزان انرژی ذخیره شده در مواد غذایی است. میزان […]

برنج قهوه ای- برنافیت
چرا برنج قهوه ای بخوریم؟

برنج قهوه ای در واقع همان برنج سبوس دار است که تنها پوسته ی خارجی و غیر خوراکی آن گرفته شده و به دلیل فیبر فراوان برای کاهش وزن مفید است. به طور کلی برنج، یک وعده ی سیر کننده در هر رژیمی محسوب می شود. اما برنج قهوه ای گزینه ی بهتریست. با برنافیت […]