پیش از تزریق ژل لب بخوانید

امروزه یکی از بحث های داغ در زمینه ی زیبایی تزریق ژل لب است. طبق آماری که از جامعه ی جراحان پلاستیک گرفته شده، حدود 2.7 میلیون آمریکایی از این روش برای زیباتر کردن لب های خود استفاده کرده اند.

این پروسه ی غیر تهاجمی تنها در عرض 15 دقیقه موجب درشت تر و قلوه ای تر شدن لب های شما می شود و از آنجا که زمان ریکاوری آن کوتاه است، با خیال راحت می توانید این کار را انجام دهید. امروز برنافیت قصد دارد که تمام سوال هایی که در ذهن شما درباره ی تزریق ژل لب وجود دارد را پاسخ دهد. با ما همراه باشید.

پیشنهاد برنافیت: 

 

در ژل لب چه ماده ای وجود دارد؟

نوع ژل هیالورونیک اسیدی که در این پروسه استفاده می شود، با نقطه ای از لب که قصد بزرگ کردن آن را دارید و نتیجه ای که می خواهید، ارتباط دارد که باعث فرم دادن و یا حجیم کردن آن می شود.

ژل ها در سرنگ های از قبل پر شده وجود دارند. وقتی ژل به لب تزریق می شود، به سرعت باعث حجم دادن و بزرگ کردن آن می شود.

پیشنهاد برنافیت: 

 

ماندگاری ژل چقدر است؟

شما به سرعت می توانید نتایج را مشاهده کنید، اما 20 درصد آنچه که در ابتدا می بینید تنها ورم است. نتایج نهایی تزریق ژل لب خود را پس از 4 هفته نشان می دهد، یعنی زمانی که تورم کم شود و ژل به پوست نفوذ کند.

هرچند نتایج ممکن است تا مدت های زیادی باقی بماند، اما دائمی نیست. بیشترین نتایج بین 9 تا 18 ماه ماندگاری دارد.

 

آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

این پروسه بسیار سریع و تقریبا بدون درد است. برخی افراد با هر تزریق احساس نیشگون مانندی دارند که پس از آن موجب حساس شدن لب ها نیز می شود. بیشتر ژل های هیالورونیک اسید حاوی ماده ی بی حس کننده ای به نام لیدوکائین است که درد تزریق را کاهش می دهد.

البته حدود 20 دقیقه قبل از تزریق یک بی حس کننده ی موضعی به لب تزریق می شود که شبیه به وازلین است و به منظور کاهش درد استفاده می شود.

پس از تزریق پزشک ممکن است روی لب های شما یخ بگذارد تا تورم آن کمتر شود. پس از تزریق، فرد می تواند به فعالیت های نرمال خود بازگردد. برخی از افراد پس از تزریق ممکن است دچار کمی کبودی و قرمزی شوند.

پیشنهاد برنافیت: 

تزریق ژل لب

 

آیا این روش قابل اطمینان است؟

ژل های تزریقی دارای تایید از سازمان غذا و دارو هستند و کاملا برای تزریق قابل اطمینان می باشند.

در موارد بسیار نادری فرد ممکن است دچار عفونت شود که ممکن است به علت عدم تخصص فرد تزریق کننده و یا ژل های نامرغوب باشد.  از آنجا که هیالورونیک اسید، یک ماده ی طبیعی در پوست است، به ندرت ممکن است فرد دچار واکنش های حساسیت زا شود.

 

پیش از تزریق ژل لب چه کارهایی باید انجام داد؟

از مصرف هر ماده ای که موجب رقیق شدن خون می شود مثل ایبوپروفن، آسپرین و یا مکمل های می شود بپرهیزید. این موارد احتمال کبودی را افزایش می دهد. اگر مستعد تبخال هستید، استفاده از ژل ممکن است موجب ایجاد آن بشود. بنابراین بهتر است چند روز قبل از تزریق از یک داروی ضد ویروسی استفاده کنید.

پیشنهاد برنافیت: 

 

مراقبت های بعد از تزریق چیست؟

کافیست لب ها را تا 24 ساعت پس از تزریق لمس نکنید و به مدت چند روز ورزش را کنار بگذارید، چرا که باعث افزایش جریان خون می شود.

تزریق ژل لب

 

چگونه ماندگاری نتایج را افزایش دهیم؟

هر سه ماه تا یک سال یکبار به ترمیم نیاز دارید. تداوم در روند تزریق باعث افزایش ماندگاری آن می شود. برای مثال در بیمارانی که فعالیت بدنی زیادی دارند، احتمال تحلیل ژل بیشتر از افراد بی تحرک است.

پیشنهاد برنافیت: 

 

اگر از نتایج راضی نبودیم چه؟  

خوبی هیالورونیک اسید این است که اگر از نتایج آن راضی نبودید، متخصص پوست شما با استفاده از یک آنزیم پاک کننده ی هیالورونیک اسید می تواد آن را از بین ببرد که در عرض چند دقیقه موجب حل شدن ژل می شود.

مترجم: مریم اصیلی

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments