کافیست در اینترنت عبارت رژیم های رایگان را سرچ کنید تا سیل عظیمی از برنامه‌های غذایی برای شما ردیف شود. بعضی از افراد به دلیل مبتلا بودن به بعضی از بیماری ها مثل دیابت و اختلالات تیروئید دچار کاهش یا افزایش وزن می‌شوند و به دنبال راهکار برای حل معضل خود هستند، اما به جای استفاده از رژیم های مناسب با شرایط بدنی خود و بدون مشورت و مراجعه به پزشک تغذیه به سایت های گوناگون مراجعه کرده و از رژیم‌هایی به عنوان رژیم های رایگان استفاده می‌کنند. رژیم لاغری برنافیت به همراه پشتیبان تخصصی می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

در صورتی که یک رژیم اصولی شرایط جسمانی فرد و همچنین سن و سال و گزینه‌های دیگری را در نظر می‌گیرد تا راهکار تغذیه درست و اصولی ارائه دهد. در این مقاله در مورد مشکلات رژیم رایگان با شما دوستان عزیز صحبت خواهیم کرد.رژیم های رایگان - برنافیت برنافیت

رژیم‌ های رایگان

وقتی که در فضای مجازی به دنبال رژیم‌های غذایی می‌گردید رژیم های مختلف و متنوعی برای چاقی و لاغری به شما پیشنهاد می‌شود که هر کدام برنامه خاص خود را در اختیارتان قرار می‌دهند. بعضی از رژیم ها رژیم های درست و اصولی و رژیم های شناخته شده هستند که طی چندین سال امتحان خود را پس داده اند.

ولی بعضی از رژیم‌ها که به صورت متفرقه برنامه غذایی پیشنهاد می‌دهند ممکن است عوارض جبران ناپذیری را برای افراد به دنبال داشته باشند. در اینکه دغدغه اضافه وزن و چاقی یکی از درگیری‌های ذهنی افراد شده است شکی نیست. ولی باید این را در نظر داشته باشیم که چه رژیمی را می‌خواهیم برای سلامتی خود انتخاب کنیم.

رژیم‌های اصولی و سالم با پشتیبانی کارشناسان تغذیه سطح سلامتی، قد، وزن و جنسیت شما را در نظر گرفته و یک برنامه اصولی و منحصر به فرد به شما ارائه می‌دهند. با استفاده از این رژیم‌های اصولی خیالتان راحت است که یک متخصص تغذیه برنامه شما را طراحی کرده و تمامی شرایط جسمی شما را در نظر گرفته است.

مشکلات رژیم های رایگان

در مورد افزایش یا کاهش وزن در اینترنت اطلاعات متناقض و ناقص فراوانی به چشم می‌خورد. بیشتر روش هایی که برای چاقی و لاغری پیشنهاد می‌شوند پایه و اساس علمی ندارند. این رژیم های رایگان معمولاً عوارض کوتاه مدت و بلند مدت فراوانی دارند از جمله مشکلاتی که رژیم های رایگان برای افراد ایجاد می کنند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- مشکل رژیم های رایگان؛ کمبود و فقر بعضی از ویتامین‌های مورد نیاز بدن

وقتی که شما طبق یک رژیم رایگان عمل می کنید بدن خود را در معرض کمبود ویتامین‌ها و مواد مغذی قرار می دهید. ولی برعکس زمانی که از یک پزشک معتبر تغذیه رژیم غذایی دریافت می کنید تمام نیازهای تغذیه ای بدن شما از ویتامین ها و پروتئین ها گرفته تا املاح آلی و معدنی و مواد مغذی لازم بدن شما در نظر گرفته می‌شود، تا در طول رژیم و بعد از آن دچار کمبود هیچ نوع ویتامین و مواد مغذی نشوید.

2- مشکل رژیم های رایگان؛ ضعف عمومی بدن

وقتی که شما از یک رژیم رایگان استفاده می‌کنید مسلما هیچ علم و اصولی پیشت آن وجود ندارد. این عدم توجه به شرایط جسمانی شما عوارض زیادی برای بدن شما ایجادمی‌کند. به این صورت که بدن شما به یکباره با تغییر شرایط قبلی رو به رو می‌شود. در این حالت بدن دچار یک شوک شدید شده و باعث ضعف و بیحالی دائمی در شما می‌شود.

رژیم های رایگان - برنافیت برنافیت

3- مشکل رژیم های رایگان؛ ابتلا به بیماری‌های گوناگون

یکی دیگر از مشکلاتی که در رژیم های رایگان وجود دارد این است که مواد غذایی که برای بعضی از بیماری‌ها مثل دیابت، کلسترول، فشار خون و تیروئید موثر است به بدن نمی‌رسد و افراد معمولاً دچار افت فشار و انواع و اقسام ناراحتی‌ها و بیماری‌ها می‌شوند.

ولی متاسفانه رژیم‌های رایگان این مسائل را در نظر نمی گیرند که باعث تشدید بیماری در افراد می‌شود. رژیم‌های رایگان، مشکلات دیگری را نیز به همراه دارد: مثل ریزش مو، ضعف و لرزش بدن، تحلیل عضلات، از بین رفتن باکتری‌های مفید، استپ وزنی و در نهایت در اثر فشارهای زیاد، توقف رژیم.

مشکلات رژیم‌های بی‌برنامه

رژیم‌های بی‌برنامه رژیم‌هایی هستند که یک برنامه صحیح و سالم و کاربردی در تغذیه برای شما به ارمغان نمی‌آورند و مطالبی که در این رژیم‌ها مطرح می‌شود به هیچ عنوان مورد تایید سازمان جهانی غذا نیست.

سازمان جهانی غذا اعلام کرده است که روند یک کاهش وزن بی خطر و اصولی به میزان نیم تا یک کیلو در هفته است، ولی رژیم‌های بدون برنامه کاهش وزن‌های سریع و با تکنیک گرسنگی طولانی مدت را تجویز می‌کنند که در طولانی مدت عوارض جبران ناپذیری را در پی دارند از مشکلاتی که رژیم‌های بدون برنامه برای افراد دارند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- محروم ماندن از مواد مغذی

رژیم‌های غیر اصولی و بدون برنامه معمولاً یک گروه از مواد غذایی را به طور کلی حذف می‌کند که در این میان مواد مغذی مورد نیاز بدن در آن وجود دارد. مثلاً در بعضی از این رژیم‌ها لبنیات به طور کلی حذف می‌شوند، که باعث کمبود کلسیم در بدن می‌شود.
یا رژیم‌های دیگر، کربوهیدرات‌ها را حذف می‌کند، که در این صورت بدن شما از دریافت فیبر محروم می‌ماند. وقتی که مواد مغذی به میزان کافی به بدن شما نرسد دچار ریزش مو و خستگی بی حالی شدید، نقص در سیستم ایمنی بدن، ضعیف شدن استخوان‌ها و شکنندگی موها و ناخن‌ها می‌شود.

رژیم های رایگان - برنافیت برنافیت

۲- کاهش سوخت و ساز بدن

این رژیم‌ها به دلیل کاهش ناگهانی کالری دچار قحطی مواد غذایی می‌شوند به همین دلیل سیستم بدن به سمتی پیش می‌رود که سرعت سوخت و ساز را کاهش دهد، تا بدن انرژی را برای این شرایط قحطی آماده نگه دارد. در نتیجه تمایل بدن به سمت ذخیره چربی بیشتر شده و در نهایت به دلیل کاهش سرعت سوخت و ساز وزن شما با دوباره به حالت قبل برمی‌گردد و حتی به اضافه وزن بیشتر از قبل دچار می‌شوید.

۳- عضله سوزی به جای چربی سوزی

وقتی که وزن کم می‌کنید طبیعتاً باید چربی بسوزد نه عضله، ولی وقتی که از یک رژیم بدون برنامه استفاده می‌کنید به جای چربی، بافت عضلانی خود را از دست می‌دهید. این از دست دادن بافت عضضلانی هرچند موجب کاهش وزن می‌شود، اما بدنی افتاده و پوستی آویزان را برای شما به همراه می‌آورد.

۴- پوکی استخوان

در یک رژیم بدون برنامه و غیرمنطقی تراکم مواد معدنی در استخوان‌ها کاهش پیدا می‌کند و خطر ابتلا به پوکی استخوان نیز شما را تهدید می‌کند. بدیهیست زمانی که مواد مغذی موجود در غذاهای روزانه شما کم شود و یک رژیم غیر اصولی توسط یک فرد غیر متخصص طراحی شود، مشکلات زیادی از جمله پوکی استخوان را به ارمغان می‌آورد. رژیم برنافیت که توسط شخص ایشان با 25 سال سابقه در زمینه‌ی تغذیه طراحی شده با توجه به ویژگی‌های مواد غذایی و نیاز بدن به آنها طراحی شده و بدن را با کمبود مواد مغذی و در نتیجه پوکی استخوان مواجه نمی‌کند.

5- کم آبی بدن

در یک رژیم مناسب معمولاً در اوایل رژیم ابتدا مقداری از وزن خود را با از دست دادن آب هماهنگ می‌کند، ولی در یک رژیم بی‌برنامه این کاهش آب بدن به صورت ادامه‌دار جریان دارد و بدن دچار کمبود آب و عوارضی مثل سردرد و بیحالی، یبوست و گرفتگی عضلات و احساس تشنگی و کمبود انرژی می‌شود.

6- حس ولع و گرسنگی شدید

در این رژیم‌ها سطح لپتین که هورمون سیری و گرسنگی را کنترل می‌کند، دچار نوسان و تغییر می‌شود. در نتیجه تغییر در میزان لپتین، حالت وسواس غذایی در فرد ایجاد می شود و باعث می‌شود که فرد بیشتر احساس گرسنگی کرده و دچار پرخوری می‌شود.

رژیم های رایگان - برنافیت برنافیت

7- صدمه به سلامت روانی

یک رژیم بدون برنامه شما را بعد از مدتی دچار آسیب‌های عصبی و روانی می‌کند. کمبود مواد مغذی و به طور کلی رژیم‌های سخت ضعف اعصاب را به دنبال دارند. بیماری‌های آنوروکسیا، بولیمیا و دیسمورفیا از عوارض این رژیم‌ها هستند.

8- تغییرات گوارشی

یک رژیم غیر اصولی و بدون برنامه بعد از مدت کوتاهی شما را دچار مشکلات گوارشی شدید مثل یبوست یا اسهال می‌کند. از جمله عوارض دیگر این رژیم‌ها سردرد و بیحالی، سنگ کیسه صفرا و بازگشت وزن به حالت قبل است.

حرف آخر

همانطور که مطالعه کردید، رژیم‌ های رایگان به آن دلیل که توسط یک فرد متخصص و کارشناس طراحی نشده، بدن شما را با خطرات جدی مواجه می‌کند. هر فرد در برابر بدن خود مسئول است و موظف است با رعایت اصول تغذیه‎‌ای به بهترین شکل ممکن از بدن خود حفاظت کنید. یادتان باشد که همواره بهترین کار برای حفظ وزن سالم، اعتدال در غذا خوردن و اصلاح سبک زندگی است. همان چیزی که اصول رژیم غذایی برنافیت بر پایه‌ی آن نهاده شده است و همین ویژگی است که آن را از دیگر برنامه‌های غذایی متمایز کرده است.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
خانه