ترفند لاغری سریع با دستور العمل رژیم کانادایی 15 روزه

رژیم کانادایی 15 روزه که این روزها خیلی از افراد را مجذوب خود کرده، یکی از رژیم های لاغری سریع است که شهرت زیادی پیدا کرده. این رژیم قوانین سخت گیرانه و خاص خودش را دارد که اگر دقیق به آن عمل نشود به نتیجه نخواهد رسید. در این رژیم محدودیت غذایی به شدت موج می‌زند و تنها کسانی می‌توانند آن را دنبال کنند که قصد دارند در مدت کوتاهی به کاهش وزن زیادی دست پیدا کنند. در ادامه‌ی مقاله در مورد این رژیم، معایب و مزایای آن با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد. همچنین باید به اطلاع برسانیم که برنافیت با تغییر فرمول رژیم کتوژنیک و تحقیق و توسعه آن، رژیم اصلاح شده کتوژنیک را ایجاد کرده که می تواند در طول 1 ماه 8 کیلو کاهش وزن داشته باشد. ضمناً این رژیم دارای کربوهیدرات است و از مضرات رژیم های کوتاه مدت، می کاهد. شما می توانید برای دریافت رژیم کتوفیت ، کلیک کنید.

رژیم کانادایی - برنافیت برنافیت

برنامه غذایی 15 روزه در رژیم کانادایی

در این رژیم شما بیشتر از 800 کالری نمی‌توانید دریافت کنید. در صورتی که کالری دریافتی هر شخص بر اساس شرایط مختلف کاملا متفاوت است. در این برنامه رژیم لاغری از انواع نوشیدنی‌های الکل‌دار، آدامس، روغن، شکر و شیرینی و انواع سس‌ها منع شده‌اید.

روز اول

 • صبحانه: برای صبحانه مجازید 1 استکان قهوه به اضافه یک حبه قند مصرف کنید. شما حق استفاده از میان وعده‌ها را ندارید.
 • ناهار: 2 عدد تخم مرغ آب پز همراه با اسفناج آب پزو یک عدد گوجه فرنگی می‌توانید استفاده کنید.
 • وعده شام: 300 گرم گوشت کبابی یا آب پز با کاهو و آب لیمو ترش چیزهایی هستند که در وعده‌ی شام روز اول مجاز به مصرف آن هستید.

روز دوم

 • صبحانه: همچنان 1 استکان قهوه به اضافه 1 عدد قند سهمیه‌ی صبحانه‌ی روز دوم شماست.
 • ناهار: 10 ورق کالباس به اضافه 1 لیوان ماست کم‌چرب می‌توانید میل کنید.
 • شام: همان چیزهایی که برای شام روز اول میل کردید، در روز دوم نیز تکرار می‌شود.

روز سوم

 • صبحانه: 1 استکان چای و 2 عدد خرما برای صبحانه‌ی روز سوم شما در نظر گرفته شده است.
 • ناهار: نصف سینه مرغ کبابی یا آب پز همراه با کاهو و بدون آبلیمو، سهم ناهار روز سوم شماست.
 • شام: برای شام روز سوم باید سالاد کرفس به همراه کلم، گوجه و سس آبلیمو میل کنید.

رژیم کانادایی - کرفس - برنافیت برنافیت

روز چهارم

 • صبحانه: صبحانه‌ی روز چهارم درست مثل روز اول است به اضافه 1 عدد نان تست.
 • ناهار: 1 لیتر آب سیب یا هویج با یک لیوان ماست کم چرب ناهار روز چهارم شما را تشکیل می‌دهد.
 • شام: 2 عدد تخم مرغ آب پز، هویج آب پز رنده شده با 200 گرم پنیر رژیمی همراه با مقداری نمک برای شام روز چهارم می‌توانید میل کنید.

روز پنجم

 • صبحانه: مثل روز اول صبحانه را میل کنید.
 • ناهار: برای ناهار روز پنجم می‌توانید 1 عدد ماهی کبابی یا آب پز به اضافه 1 قاشق چایخوری کره و آبلیمو میل کتید.
 • شام: برای شام نیز تنها نصف سینه مرغ همراه با روغن زیتون، کاهو و آبلیمو برای شما در نظر گرفته شده است.

روز ششم

 • صبحانه: در صبحانه‌ی روز ششم مجاز به مصرف 1 فنجان چای با 2 عدد خرما هستید.
 • ناهار: ناهار شما شامل 10 ورق کالباس مرغ به همراه یک فنجان ماست کم چرب است.
 • شام: شام روز ششم شما درست مثل روز پنجم است.

روز هفتم

 • صبحانه: در صبحانه‌ی روز هفتم مجاز هستید 1 فنجان قهوه، یک حبه قند و یک ورق نان تست مصرف کنید.
 • ناهار: در ناهار روز هفتم می‌توانید 2 عدد تخم مرغ آب پز به اضافه یک ورق کالباس و کاهو میل کنید.
 • شام: برای شام روز هفتم شما مقداری سالاد کلم، گوجه فرنگی، سس آبلیمو و یک عدد میوه در نظر گرفته شده است.

روز هشتم به بعد این روند با تغییرات کوچکی تکرار شده و این روند ناقص ادامه پیدا می‌کند.

رژیم کانادایی - قهوه - برنافیت برنافیت

ورزش‌های موثر در رژیم کانادایی

این رژیم بعضی از ورزش‌ها را در روند خود موثر می‌داند که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دویدن حدود 3 کیلومتر در روز
 • روزی 6 بار و در هر بار 11 بار نفس عمیق
 • باز کردن پاها به اندازه عرض شانه‌ها و سپس منقبض کردن شکم. مرحله‌ی بعد شامل پر کردن ریه‌ها از هوا، بالا بردن دست‌ها، خارج کردن هوا از دهان و پایین آوردن دست‌هاست.
 •  از پیاده روی و شنا نیز می‌توانید به عنوان جایگزین ورزش‌های قبل استفاده کنید.

فواید رژیم کانادایی

همانطور که دیدید، رژیم کانادایی یک رژیم محدود کننده است و تمامی رژیم‌های محدود کننده فایده‌ای جز کاهش وزن آن هم به صورت موقت ندارد. بنابراین نمی‌توان گفت که جز کاهش وزن سریع و خطرناک مزیت دیگری به دنبال داشته باشد.

رژیم کانادایی به دلیل فشردگی در برنامه خود و مصرف کالری بسیار پایین در چربی سوزی کمک می‌کند. ولی در هر صورت برای استفاده از آن باید با یک متخصص تغذیه مشورت کرد. از فواید دیگر این رژیم در دسترس بودن مواد اولیه ارائه شده در آن است.

عوارض رژیم کانادایی

در ادامه به صورت مختصر برخی از عوارض و مضرات رژیم کانادایی اشاره خواهیم کرد:

1. سرگیجه و تاری دید

در رژیم کانادایی کاهش وزن شما مفید نیست و شما غیر از چربی مقدار زیادی از آب بدن خود را از دست می‌دهید. این کمبود آب باعث سرگیجه و تاری دید خواهد شد.

رژیم کانادایی - عوارض رژیم- برنافیت برنافیت

2. سوءتغذیه

در این رژیم مصرف غلات بسیار پایین است، در صورتی که یک فرد در طول روز باید بین 6 تا 11 واحد از گروه غلات را مصرف کند. همچنین مصرف میوه‌جات در آن بسیار پایین است. در این رژیم تنوع غذایی وجود ندارد. در صورتی که بدن به تمام انواع ریز مغذی‌ها احتیاج دارد.

3. آسیب‌های جدی به بدن

رژیم کانادایی به دلیل عدم تنوع غذایی آسیب‌هایی به بدن وارد می‌کند که از جمله می‌توان به کم خونی، کمبود ریز مغذی‌ها، کمبود ویتامین‌های گروه B، پوکی استخوان، ریزش مو، پیری پوست زودرس و چین و چروک اشاره کرد.

کالری مجاز روزانه در این رژیم 

در این رژیم هر فرد در طول روز می‌تواند بین 600 تا 800 کالری دریافت کند. در صورتی که به طور معمول یک خانم در طول روز حدودا بین 1500 تا 2000 کالری بهتر است مصرف کند. آقایان بین 2000 تا 2500 کالری در روز می‌توانند دریافت کنند.

خوراکی‌های مجاز در این رژیم

خوراکی‌هایی که در این رژیم مجاز به خوردن آنها هستید شامل تخم مرغ، قهوه، اسفناج، کاهو و گوشت بدون چربی، کالباس، خرما، کلم، گوجه فرنگی، مرغ و ماهی می‌باشد.

رژیم کانادایی - غذاهای مجاز - برنافیت برنافیت

قوانین اصلی رژیم کانادایی

در این رژیم دقیقا باید تا 13 روز از قوانین این رژیم پیروی کنید و اگر حتی به میزان کمی از رژیم خود خارج شوید تا 6 ماه آینده نمی‌توانید از آن استفاده کنید. حتی اگر بیمار شوید هم نباید از این قواعد خارج شوید.

در این رژیم به هیچ عنوان میان وعده‌ای در نظر گرفته نشده و با اینکه می‌توانید 3 وعده غذا بخورید اما از میان وعده‌ها محروم هستید. صبحانه معمولا قهوه یا چای همراه با یک حبه قند است و برای وعده ناهار تنها یک تکه ماهی یا چند ورق کالباس یا تخم مرغ می‌توانید مصرف کنید.

شما نیاید هیچ یک از غذاها یا مقداری را که در دستور آن آمده است نادیده بگیرید. اگر 13 روز پشت سر هم این رژیم را بگیرید تا 2 سال آینده حق ندارید از این رژیم استفاده کنید.

در این رژیم می‌توانید از فلفل، سیر و ادویه‌ها استفاده کنید ولی به هیچ عنوان مجاز به استفاده از نمک نیستید. در طول این رژیم باید از انواع ورزش‌های سنگین خودداری کنید چون در مجموع کالری دریافتی شما در طول روز بسیار پایین است.

[buttontag] پرطرفدارترین رژیم لاغری[/buttontag]

جایگزین خوراکی‌ها در رژیم کانادایی

در رژیم لاغری کانادایی می‌توانید به جای کالباس از سینه مرغ پخته شده استفاده کنید. همچنین اگر طعم اسفناج را دوست ندارید می‌توانید به جای آن از بورانی کرفس یا کدو مصرف کنید.

این رژیم برای چه کسانی مناسب است؟

رژیم کانادایی برای استفاده کوتاه مدت مناسب است و همچنین هیچ تضمینی برای تثبیت وزن و حفظ آن وجود ندارد، بعضی‌ها مدت ماندگاری این رژیم را تا یک سال می‌دانند که هیچگونه پایه علمی ندارد و برای هر فرد با ویژگی فیزیکی و بدنی خاص این مدت زمان متفاوت خواهد بود.

[buttontag] دریافت رژیم شوک  [/buttontag]

نتیجه گیری

در یک رژیم کم کالری متخصص تغذیه کالری دریافتی را با توجه به سن و توده بدنی فرد بین 800 تا 1200 واحد انتخاب می‌کند. ولی مقدار کالری دریافتی در طول روز در این رژیم 600 واحد است که بسیار پایین است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم از پیروی از این رژیم خودداری کنید.

پیش از اقدام به پیروی از این رژیم یا رژیم‌های تک بعدی و مشابه دیگری که قول کاهش وزن در بازه زمانی خاصی را می‌دهند، با پزشک خود مشورت کنید تا از مناسب بودن آن برای کم کردن وزن مطلع شوید.

همواره این موضوع را در نظر داشته باشید هر رژیمی که شما را از مصرف غذاهای مختلف محدود کرده یا اجازه‌ی مصرف برخی از آنها را نمی‌دهد، برای بدن شما مضر بوده و آسیب فراوانی به شما وارد می‌کند. یک رژیم اصولی هیچگاه شما را از غذاهایی که در هرم غذایی مجاز به مصرف آن هستید، محروم نمی‌کند.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
رژیم فستینگ
خانه