5 کشش گردن مفید که در حالت نشسته میتوان انجام داد

علت گردن درد به سختی قابل تشخیص است، ممکن است به دلیل وضعیت بد گردن در شب گذشته و یا خم کردن بیش از حد سر باشد. ماهیچه های گردن ما به شانه ها پیچیده شده اند، بنابراین هر گونه درد یا احساس ناراحتی در شانه ها ممکن است گردن را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در اینجا 5 کشش گردن مفید که آنها را در حالت نشسته نیز می توان انجام داد، بیان شده است. در هر حرکت، حداقل 3 تا 5 بار نفس عمیق بکشید.

کشش گردن: Neck circles

5 کشش گردن مفید در حالت نشسته

این حرکت را می توانید برای ارزیابی حرکات گردن انجام دهید. چانه را به سمت قفسه ی سینه بکشید و گوش راست را روی شانه ی راست قرار دهید. هم زمان با بلند کردن سر، به سقف نگاه کنید تا گردن شما به آرامی به سمت عقب برگردد. چانه ی خود را صاف کنید، گوش چپ را روی شانه قرار دهید و چانه را به سمت قفسه ی سینه نزدیک کنید. این حرکات دایره ای را دو بار تکرار کنید و سپس تغییر جهت دهید. در هنگام عقب بردن سر، آن را زیاد نکشید، چرا که موجب گرفتگی ستون فقرات می شود.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%DA%A9%D8%B4%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF/” align=”right” target=”_blank”]کشش های گردن مناسب برای همه ی افراد[/button]

کشش گردن: Neck release

5 کشش گردن مفید در حالت نشسته

این کشش برای آزاد کردن عضلات ذوزنقه ای انتهای گردن بسیار مفید است. دست راستتان را از آرنج خم کنید و آن را تا نزدیک کمر بیاورید. سپس بازوی خود را از مرکز بچرخانید. بازویتان را در این حالت نگه دارید و گوش چپ را در بالای شانه ی چپ بچرخانید. 3 تا 5 نفس عمیق بکشید. این حرکات را در سمت دیگر بدن نیز انجام دهید.

کشش گردن: Seated chest opener

5 کشش گردن مفید در حالت نشسته

نشستن بیش از حد، موجب افتادگی شانه ها و قفسه ی سینه می شود. این کشش دارای اثر معکوس با این افتادگی می باشد، بنابراین گردن در این حرکت کشیده می شود. در قسمت ابتدایی صندلی بنشینید و دست های خود را در کناره های پشتی صندلی قرار دهید و آن را محکم بگیرید. دست ها را حداقل به اندازه ی عرض شانه باز کنید. تیغه های شانه را از پشت به هم نزدیک کنید تا استخوان های ترقوه ی شما از هم باز شود. به اندازه ی 3 تا 5 نفس عمیق در این وضعیت بمانید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D9%88%D8%B2-%DA%A9%D9%85%D8%B1/” align=”right” target=”_blank”]ورزش هایی برای جلوگیری از قوز کمر[/button]

کشش گردن: Seated spinal twist

5 کشش گردن مفید در حالت نشسته

چرخش، موجب فعال کردن و تقویت ماهیچه های حرکت دهنده ی سر و ستون فقرات می شود. در گوشه ی سمت راست صندلی بنشینید و طوری بچرخید که بتوانید پشتی صندلی را در دست بگیرید. پاها را در کنار هم جفت کنید و با استفاده از بازوها، نیم تنه ی خود را به سمت صندلی بچرخانید. برای اینکه حرکت مارپیچی ستون فقرات را حفظ کنید، سر خود را در بالای شانه ی راست قرار دهید. به اندازه ی 3 تا 5 نفس در این وضعیت بمانید، سپس تغییر جهت دهید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%87%DB%8C%DA%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%86/” align=”right” target=”_blank”]حرکات ورزشی برای جلوگیری از گرفتگی ماهیچه های گردن[/button]

کشش گردن: Forward fold

5 کشش گردن مفید در حالت نشسته

آویزان شدن به سمت جلو، موجب رهایی فشار از روی مهره های گردنی می شود. به قسمت جلوی صندلی بیایید. پاهای خود را از هم جدا و کمی بیشتر از عرض لگن باز کنید. نیم تنه ی خود را بر روی پاها خم کنید. اجازه دهید، سر و بازوهای شما آویزان باشد. به اندازه ی 3 تا 5 نفس در این وضعیت بمانید. برای خارج شدن از این وضعیت، دست های خود را به سمت پاها حرکت دهید و با استفاده از فشار بر روی بازوها سعی کنید بنشینید. اگر دچار بیماری هایی چون فشار خون بالا، آب مروارید، ترومای چشمی، فتق دیسک در ناحیه ی ستون فقرات کمری و یا پوکی استخوان هستید، این حرکت را انجام ندهید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments