راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

سبک زندگی

راهکارهایی برای بازگرداندن انرژی در طول روز

25 مرداد 1395
1735بازدید

اگر انرژیتان تحلیل رفت، این راهکارها به شما کمک می کند دوباره آن را به دست آورید و ادامه ی روز هم  پر از انرژی باشید.

سر خود را بالا بگیرید و 10 دقیقه زیر نور آفتاب بنشینید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

بهتر است غذای خود را بیرون از خانه صرف کرده و استراحتتان را بین خوردن و کمی پیاده روی تقسیم کنید. این کار به شما کمک می کند زمان را از ابتدا تنظیم کنید، میزان ملاتونین (هورمون خواب) را که بدن در طول شب تولید می کند کاهش دهید، ویتامین D بدنتان را افزایش و خطر پوکی استخوان را کاهش دهید.

پروتئین های انرژی زا را انتخاب کنید نه کربوهیدرات های بی انرژی

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

سالاد تن ماهی برای نهار بهتر از ساندویچ تن ماهی است. یک سالاد سبزیجات با پنیر کم چرب، یک تخم مرغ آب پز و تکه هایی از گوشت بوقلمون بر روی سالاد پاستا بسیار مناسب است. این تغییر موجب جلوگیری از خواب آلودگی در ساعت 3 بعد از ظهر می شود.

از زمان چای خود لذت ببرید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

هر روز زمانی را برای خوردن چای در نظر بگیرید. این راه خوبی برای بی حوصلگی بعدازظهر است و دلیل آن نیز کافئین موجود در چای و زمان آرامشی است که برای این کار می گذارید. چای هایی با طعم های متفاوت (به خصوص کافئین دار) در محل کار خود نگه دارید و یک فنجان زیبا و نعلبکی مخصوص این کار برای خود بگذارید.

میز خود را تمیز کنید و جعبه ی ورودی ایمیل را پاک کنید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

این ها، کارهای راحتی هستند که نیاز به تمرکز ندارند و به شما انرژی می دهند چرا که آنها را می بینید و از درهم و برهمی های انرژی گیر نجات پیدا می کنید.

به یک نفر زنگ بزنید و به او بگویید: “من به فکر تو بودم”

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

به همسر، فرزند، خواهر یا برادر، پدر یا مادر، دوست و یا همکار بازنشسته خود زنگ بزنید. پنج دقیقه تماس تلفنی روحیه ی تان را برای ساعت ها باز می گرداند و به شما انرژی می دهد تا کار خود را به اتمام برسانید.

یک قطره روغن نعناع کف دست خود بریزید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

دست های خود را به سرعت روی هم بمالید وسپس آن را روی صورتتان بمالید (اما مراقب چشمتان باشید). نعناع به یک عطر انرژی زا معروف است.

خود را کش و قوس بدهید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

شانه های خود را به سمت جلو و سپس عقب بدهید و این حرکت را با یک دم و بازدم همراه کنید. این کار را به مدت 2 دقیقه انجام دهید.

یک تخته شکلات تیره بخورید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

این کار به معنی زیاده روی نیست اما شکلات تیره دارای مزایای منحصر به فردی می باشد. برخلاف شکلات شیری، شکلات تلخ یک ماده ی غذایی کاملا سالم است و بیشتر به دسته ی آجیل ها مربوط می شود تا دسته ی شیرینی ها و این، به دلیل وجود چربی های سالم و آنتی اکسیدان هاست. به علاوه شکلات تلخ  دارای فیبر فراوان و آنتی اکسیدان می باشد. مقداری کافئین در این ماده وجود دارد که  یک احساس رضایت بخش در انسان ایجاد می کند. اما سعی کنید بیشتر از یک تکه ی مربعی آن را نخورید.

یک آدامس تند بجوید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

جویدن آدامس هایی با طعم نعناع، تحریک کننده است و تنها جویدن آنها برای عدم تسلیم مغز به حالت سستی اعجاب انگیز است. به علاوه جویدن آدامس، بزاق را تحریک کرده و باکتری های مربوط به حفره های دندان و بیماری های لثه را از بین می برد. تنها به یاد داشته باشید که آدامس های فاقد شکر را انتخاب کنید.

در اواسط روز یک کار گروهی انجام دهید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

اگر به تنهایی کار می کنید، سعی کنید در زمان هایی که تمرکز شما رو به کاهش است، دیگران را نیز با خود همراه کنید. ما حیوان های اجتماعی هستیم و تعامل به ما قدرت می دهد. اما اطمینان حاصل کنید که این کار، کاری جالب و تعاملی است. نشستن در یک اتاق و گوش دادن تنها به یک نفر شما را خسته می کند.

10 دقیقه تمرینات ایزومتریک انجام دهید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

تمرینات ایزومتریک، چیزی جز سفت کردن و نگه داشتن عضلات نیست. برای مثال بازوی خود را نگه دارید و به طور همزمان عضلات دو سر و سه سر بازو را سفت کنید و به مدت 5 تا 10 ثانیه نگه دارید. شما می توانید این کار را با بازوهای پشت ساق پا، عضلات ران (پشت و جلو)، قفسه ی سینه، شکم، سرین، شانه ها و کمر خود نیز انجام دهید.

یک گیاه رزماری را در محل کار خود نگه داری کنید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

نه تنها گذاشتن یک رزماری در محل کار موجب  خوش اخلاقی می شود، بلکه مطالعات نشان می دهد که عطر رزماری انرژی بخش است. هرگاه نیاز به این انرژی داشتید، یک شاخه ی کوچک از آن را بین انگشتان خود بمالید تا عطر آن در هوا پخش شود و اگر نیاز به انرژی خیلی زیادی داشتید یک شاخه از آن را به دست ها، صورت و گردن خود بمالید.

یک میان وعده که به جریان خون شما کمک می کند بخورید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

این به معنای خوردن یک تخته شکلات شیری نیست. شاخص بالای قند خون موجود در یک تخته شکلات (شاخص قند خون یعنی تا چه حد قند خون شما را بالا می برد)، ممکن است به شما یک انرژی موقتی بدهد اما همین که اثر قند از بین برود، خیلی زود انرژیتان را از دست می دهید. به جای آن باید میان وعده ای را بخورید که شامل پروتئین، فیبر، کربوهیدرات های پیچیده چون کراکر، غلات کامل یا سبزیجات خام باشد، تا هم قند خون شما را بالا ببرد و هم در طول روز آن را بالا نگه دارد.

اول کاری را انجام دهید که برایتان اهمیت بیشتری دارد

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

از آنجا که در ابتدا انرژی شما زیاد است، کاری را انجام دهید که بیشتر از آن وحشت دارید. در ابتدای روز کارهای سخت را انجام دهید و کارهایی که دوستشان دارید را به آخر روز موکول کنید. بنابراین وقتی بی حوصلگی بعد از ظهر به سراغتان می آید، علاقه ی شما به کاری که آن را دوست دارید انرژیتان را تامین می کند.

پرونده های خود را بایگانی کنید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

گاهی اوقات بلند شدن، بهترین راه برای رهایی از خستگی نشستن پشت میز است. از میز خود فرار کنید و زمانی که در حال بایگانی پرونده ها هستید، خم شوید و خود را بکشید. خود را در جریان کار بیاندازید و کاملا با آن درگیر شوید. هر وقت کارتان تمام شود، احساس طراوت به شما دست می دهد.

به کار روزانه ی خود کمی تنوع بدهید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

تحقیقات نشان می دهد که بعد از یک ساعت، تمرکز کاهش می یابد و پس از آن بدتر نیز می شود. اگر کمی تنوع وجود نداشته باشد، یکنواختی حاصل از کار پس از 90 دقیقه ذهن را خسته می کند و بازده را کاهش می دهد. اگر تمرکز خود را بر یک پروژه ی بزرگ از دست دادید، برای 30 دقیقه کار دیگری انجام دهید و دوباره به همان کار بازگردید.

هر از چند گاهی از جایتان بلند شوید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

مطالعات نشان داده است که حتی یک فعالیت کوچک نیز شما را هوشیار می کند و سلامتتان را افزایش می دهد. به جای ایمیل یا زنگ زدن به همکاران، کنار میزشان بایستید و با آنها به صورت مستقیم صحبت کنید.

برای خود یک میهمانی خصوصی ترتیب دهید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

یک مکان خصوصی برای خود ترتیب دهید و یکی از آهنگ های پر انرژی دلخواهتان را پخش کنید. در اتاق را ببندید و اگر هدفون دارید به اتاق خالی کنفرانس بروید و به آن گوش دهید. وقتی برگشتید احساس خوبی به شما دست خواهد داد.

کاری از گروه محتوای برنافیت

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

دیابت نوع 2
علائم دیابت و تاثیر آن بر دفع ادرار
24 اردیبهشت 1400
25027 بازدید

بسیاری از مردم علائم دیابت را نادیده میگیرند و زمانی که متوجه می شوند به دیابت یا علائم پیش دیابت مبتلا هستند، شگفت زده می شوند. در حالیکه برای یک چک آپ ساده یا کمر درد و خستگی مفرط نزد پزشک می روند، با کمال تعجب خبرهای بدی در مورد بالا بودن قند خونشان را […]

عید فطر
عید فطر و هرآنچه که باید در مورد آن بدانید!

عید فطر یک جشن مذهبیست که مسلمانان هر ساله در پایان ماه رمضان آن را در سراسر دنیا جشن می‌گیرند. بعد از یک ماه روزه و عبادت، مسلمانان در این روز دور هم جمع می‌شوند و نماز عید فطر را اقامه می‌کنند. آنها می‌دانند که در روز عید فطر مجاز به گرفتن روزه نیستند. با […]

لاغری سنتی
لاغری سنتی ؛ آیا با طب سنتی می‌توان لاغر شد؟

طب سنتی و لاغری سنتی در واقع همان جنبه دیگری از مسائل پزشکی ولی در دانش و علم سنتی می‌باشد که قبل از طبابت مدرن به وجود آمده است. سازمان بهداشت جهانی who طب سنتی را این‌گونه معرفی می‌کند. مجموعه‌ای از علوم و مهارت‌ها که پایه و اساس آن باورها و تجربه‌های بومی فرهنگ‌های مختلف […]

افزایش وزن بعد از عمل جراحی
معجزه لاغری شکم؛ چگونه چربی‌های شکم را نابود کنیم؟

امروزه یکی از دغدغه‌های ما مخصوصا خانم‌ها لاغری شکم و داشتن شکمی صاف و بدون برجستگی است و برای این تناسب اندام تمام تلاشمان را می‌کنیم. ورزش می‌کنیم، از داروهای گیاهی گوناگون استفاده می‌کنیم، رژیم غذایی می‌گیریم و … در این مقاله می خواهیم در مورد لاغری شکم و راه‌های گوناگون برای رسیدن به آن […]

زیبایی

چاقی صورت
بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای چاقی صورت
26 اردیبهشت 1400
9 بازدید

وقتی صورت پر و به اصطلاح چاق است، صورت جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. روش‌های متفاوتی برای پر کردن و چاقی صورت وجود دارد. همانطور که می‌دانید صورت افتاده و شل نشان دهنده عدم سلامتی بدن است. در این مقاله می خواهیم در مورد روش‌های طبیعی و خانگی چاقی صورت برای شما عزیزان مطالبی […]

صاف کردن موها
انواع روش های صاف کردن مو کدامند؟

برای اینکه موهای خود را صاف کنیم روش های متفاوتی وجود دارد، که شامل روشهای دائمی و نیمه دائمی شیمیایی و غیرشیمیایی می‌شود. در این مقاله به انواع روشهای صاف کردن مو، بهترین روش صافی، تفاوت کراتینه با صافی مو و همچنین مراقبت‌های بعد از کراتینه کردن مو اشاره می‌کنیم. برای صافی مو روش‌های دائمی […]

رفع تیرگی زانو
بهترین روش برای رفع تیرگی زانو

اگر رنگ آرنج و زانوهایتان نسبت به جاهای دیگربدنتان تیره تر است و اگر شلوارک یا بلوز آستین کوتاه میپوشید و تیرگی زانو یا آرنجتان توجه شما را جلب میکند نگران نباشید و تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. تیرگی زانو معمولا به دلیل تجمع سلولهای مرده پوست و جمع شدن بیش از حد […]

فرنچ ناخن
آموزش فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در واقع همان مرتب کردن یا آرایش ناخن است که به روشهای مختلف صورت می‌گیرد. در این مقاله در مورد فرنچ ناخن به اطلاعات بیشتری دست پیدا میکنید . کلمه فرنچ در واقع همان معنی فرانسوی را دارد و فرنچ ناخن یعنی آرایش ناخن به روش فرانسوی. با برنافیت همراه باشید. اکثر مردم […]

ورزش و تناسب اندام

بهترین تمرین ورزشی برای رهایی از بازو های شل و افتاده - برنافیت
3 تمرین ورزشی موثر برای رهایی از بازوهای شل و افتاده
01 فروردین 1400
1210 بازدید

پیری و افزایش وزن، دو عامل اصلی در از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و شل شدن بازو ها می باشند. همراه با یک برنامه ی غذایی سالم و ورزش به منظور کاهش وزن، تمرین های مقاومتی همچون دایموند پوش آپ، دیپ با نیمکت و کیک بک عضلات سه سر برای سفت کردن بازو بسیار […]

ورزش برای افراد لاغر
ورزش برای افراد لاغر

افراد لاغر معمولاً تمایل بدنشان به سمت سوزاندن کالری بیشتر می‌باشد. این افراد متابولیسم بدنی بالایی دارند.افراد لاغر برای اینکه بدنی عضلانی داشته باشند، برای به دست آوردن ماهیچه و افزایش وزن باید فعالیت بیشتری انجام دهند. در مقاله‌ای که پیش رو داری در مورد ورزش برای افراد لاغر با شما دوستان مسائلی را مطرح […]

ورزش برای دیسک کمر
از علائم تا بهترین ورزش‌ برای دیسک کمر

دیسک  کمر در واقع عارضه ای است که با فشار زیاد روی عضلات یا ضعیف شدن عضلات کمر در اثر عوامل مختلف به وجود می‌آید. در این مقاله به درمان و معرفی چند ورزش برای دیسک کمر خواهیم پرداخت. معمولاً درد در ناحیه پشت بدن و پاها بروز پیدا می‌کند. ستون فقرات ما از ۲۶ […]

ورزش گروهی- برنافیت
تاثیر ورزش گروهی در کاهش وزن سریع

یکی از مهم ترین مزایای ورزش گروهی کاهش وزن سریع است. ورزش کردن به خودی خود به همت بالایی نیاز دارد، چه برسد بخواهید آن را به تنهایی انجام دهید. اگر هر روز ورزش می کنید اما به نتیجه ای نمی رسید، شاید دلیل آن این باشد که به تنهایی ورزش می کنید. امروز برنافیت […]

موفقیت و انگیزه

راز موفقیت در رژیم لاغری
راز موفقیت در رژیم لاغری کدام است؟
31 فروردین 1400
65 بازدید

خیلی از افراد دوست دارند رژیم لاغری بگیرند و به سایز و وزن ایده آل خود برسند ولی همه در این راه موفق نمی شوند. کم نیستند افرادی که در میانه‌ی راه از  وضعیت موجود خسته شده و کار را نیمه تمام رها می‌کنند. راز موفقیت در رژیم لاغری مسائل مهمی در کاهش وزن و […]

لاغری با قانون جذب
لاغری با قانون جذب ؛ حقیقت یا دروغ؟

آیا می‌توان با قانون جذب به لاغری مورد نظر رسید؟ آیا این مسئله واقعیت دارد؟ در این مقاله قصد داریم در مورد لاغری با قانون جذب با  شما عزیزان صحبت کنیم .تا پایان مقاله با برنافیت همراه باشید. قانون جذب چیست؟ امروزه اعتقاد بر این است که با قانون جذب می‌توانیم به خواسته‌های مختلف خود […]

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

چالش کاهش وزن- برنامه غذایی چاقی
چالش کاهش وزن ؛ 30 روز چالش خانه، کار و تفریح

متاسفانه در زندگی امروز افراد بسیار زیادی با مشکل چاقی و اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند. این معضل به حدی است که عده ای همیشه دنبال راه هایی سریع برای کاهش وزن می گردند. بعضی از این روش ها نه تنها موثر نیستند، بلکه سبب بیماری های مختلفی نیز می شوند. چنین […]

تغذیه

چالش کاهش وزن- برنامه غذایی چاقی
برنامه غذایی چاقی رایگان به همراه معرفی رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی
17 اردیبهشت 1400
27 بازدید

برخلاف خیلی از افراد که به دنبال رو‌ش‌هایی برای لاغری سریع هستند، عده‌ای نیز به دنبال برنامه غذایی چاقی می‌گردند که چند کیلو به وزنشان اضافه کنند تا لباس‌های مورد علاقه‌شان را بپوشند. جالب است بدانید که خلاف تصور عموم، افزایش وزن بسیار سخت‌تر از کاهش وزن است. در این مقاله می‌خواهیم در مورد عوامل […]

رژیم لاغری سریع ده روزه رایگان
رژیم لاغری سریع ده روزه رایگان

اکنون وقت آن رسیده که همت کنیم و تغییر در خودمان را آغاز کنیم و از سرزمین چاقی و اضافه وزن که پر است از افسردگی و بیماری و نگرانی به سمت سرزمین زیبای لاغری که سرشار از سلامتی و شادابی است کوچ کنیم. این رویای همه افرادی است که وزن اضافه دارند و آرزو […]

رژیم غذایی برای پرولاکتین بالا
در رژیم غذایی برای پرولاکتین بالا چه چیزهایی را باید رعایت کرد؟

  در این مقاله قصد داریم در مورد رژیم غذایی برای پرولاکتین بالا برای شما عزیزان توضیحاتی ارائه کنیم پس تا پایان مقاله با برنافیت دکتر کرمانی همراه ما باشید.   پرولاکتین چیست؟ پرولاکتین یکی از هورمونها در بدن انسان است که از غده هیپوفیز ترشح می شود و به آن لاکتوژنیک می گویند. زمانی […]

لاغری برای افراد سرد مزاج
لاغری برای افراد سرد مزاج؛ افراد سرد مزاج برای کاهش وزن چه بخورند؟

افراد با طبع سرد وسودایی معمولا لاغر هستند و کف دست و پایشان عرق میکند .در این مورد در مورد افراد سرد مزاج با شما دوستان صحبت خواهیم کرد. افراد با طبیعت سودا یا سرد مزاج معمولا افرادی حساس و وسواسی هستند. اکثرا حافظه ضعیفی دارند و در بعضی موارد چندین بار عقیده خود را […]