راهکارهایی برای بازگرداندن انرژی در طول روز

اگر انرژیتان تحلیل رفت، این راهکارها به شما کمک می کند دوباره آن را به دست آورید و ادامه ی روز هم  پر از انرژی باشید.

سر خود را بالا بگیرید و ۱۰ دقیقه زیر نور آفتاب بنشینید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

بهتر است غذای خود را بیرون از خانه صرف کرده و استراحتتان را بین خوردن و کمی پیاده روی تقسیم کنید. این کار به شما کمک می کند زمان را از ابتدا تنظیم کنید، میزان ملاتونین (هورمون خواب) را که بدن در طول شب تولید می کند کاهش دهید، ویتامین D بدنتان را افزایش و خطر پوکی استخوان را کاهش دهید.

پروتئین های انرژی زا را انتخاب کنید نه کربوهیدرات های بی انرژی

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

سالاد تن ماهی برای نهار بهتر از ساندویچ تن ماهی است. یک سالاد سبزیجات با پنیر کم چرب، یک تخم مرغ آب پز و تکه هایی از گوشت بوقلمون بر روی سالاد پاستا بسیار مناسب است. این تغییر موجب جلوگیری از خواب آلودگی در ساعت ۳ بعد از ظهر می شود.

از زمان چای خود لذت ببرید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

هر روز زمانی را برای خوردن چای در نظر بگیرید. این راه خوبی برای بی حوصلگی بعدازظهر است و دلیل آن نیز کافئین موجود در چای و زمان آرامشی است که برای این کار می گذارید. چای هایی با طعم های متفاوت (به خصوص کافئین دار) در محل کار خود نگه دارید و یک فنجان زیبا و نعلبکی مخصوص این کار برای خود بگذارید.

میز خود را تمیز کنید و جعبه ی ورودی ایمیل را پاک کنید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

این ها، کارهای راحتی هستند که نیاز به تمرکز ندارند و به شما انرژی می دهند چرا که آنها را می بینید و از درهم و برهمی های انرژی گیر نجات پیدا می کنید.

به یک نفر زنگ بزنید و به او بگویید: “من به فکر تو بودم”

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

به همسر، فرزند، خواهر یا برادر، پدر یا مادر، دوست و یا همکار بازنشسته خود زنگ بزنید. پنج دقیقه تماس تلفنی روحیه ی تان را برای ساعت ها باز می گرداند و به شما انرژی می دهد تا کار خود را به اتمام برسانید.

یک قطره روغن نعناع کف دست خود بریزید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

دست های خود را به سرعت روی هم بمالید وسپس آن را روی صورتتان بمالید (اما مراقب چشمتان باشید). نعناع به یک عطر انرژی زا معروف است.

خود را کش و قوس بدهید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

شانه های خود را به سمت جلو و سپس عقب بدهید و این حرکت را با یک دم و بازدم همراه کنید. این کار را به مدت ۲ دقیقه انجام دهید.

یک تخته شکلات تیره بخورید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

این کار به معنی زیاده روی نیست اما شکلات تیره دارای مزایای منحصر به فردی می باشد. برخلاف شکلات شیری، شکلات تلخ یک ماده ی غذایی کاملا سالم است و بیشتر به دسته ی آجیل ها مربوط می شود تا دسته ی شیرینی ها و این، به دلیل وجود چربی های سالم و آنتی اکسیدان هاست. به علاوه شکلات تلخ  دارای فیبر فراوان و آنتی اکسیدان می باشد. مقداری کافئین در این ماده وجود دارد که  یک احساس رضایت بخش در انسان ایجاد می کند. اما سعی کنید بیشتر از یک تکه ی مربعی آن را نخورید.

یک آدامس تند بجوید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

جویدن آدامس هایی با طعم نعناع، تحریک کننده است و تنها جویدن آنها برای عدم تسلیم مغز به حالت سستی اعجاب انگیز است. به علاوه جویدن آدامس، بزاق را تحریک کرده و باکتری های مربوط به حفره های دندان و بیماری های لثه را از بین می برد. تنها به یاد داشته باشید که آدامس های فاقد شکر را انتخاب کنید.

در اواسط روز یک کار گروهی انجام دهید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

اگر به تنهایی کار می کنید، سعی کنید در زمان هایی که تمرکز شما رو به کاهش است، دیگران را نیز با خود همراه کنید. ما حیوان های اجتماعی هستیم و تعامل به ما قدرت می دهد. اما اطمینان حاصل کنید که این کار، کاری جالب و تعاملی است. نشستن در یک اتاق و گوش دادن تنها به یک نفر شما را خسته می کند.

۱۰ دقیقه تمرینات ایزومتریک انجام دهید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

تمرینات ایزومتریک، چیزی جز سفت کردن و نگه داشتن عضلات نیست. برای مثال بازوی خود را نگه دارید و به طور همزمان عضلات دو سر و سه سر بازو را سفت کنید و به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید. شما می توانید این کار را با بازوهای پشت ساق پا، عضلات ران (پشت و جلو)، قفسه ی سینه، شکم، سرین، شانه ها و کمر خود نیز انجام دهید.

یک گیاه رزماری را در محل کار خود نگه داری کنید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

نه تنها گذاشتن یک رزماری در محل کار موجب  خوش اخلاقی می شود، بلکه مطالعات نشان می دهد که عطر رزماری انرژی بخش است. هرگاه نیاز به این انرژی داشتید، یک شاخه ی کوچک از آن را بین انگشتان خود بمالید تا عطر آن در هوا پخش شود و اگر نیاز به انرژی خیلی زیادی داشتید یک شاخه از آن را به دست ها، صورت و گردن خود بمالید.

یک میان وعده که به جریان خون شما کمک می کند بخورید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

این به معنای خوردن یک تخته شکلات شیری نیست. شاخص بالای قند خون موجود در یک تخته شکلات (شاخص قند خون یعنی تا چه حد قند خون شما را بالا می برد)، ممکن است به شما یک انرژی موقتی بدهد اما همین که اثر قند از بین برود، خیلی زود انرژیتان را از دست می دهید. به جای آن باید میان وعده ای را بخورید که شامل پروتئین، فیبر، کربوهیدرات های پیچیده چون کراکر، غلات کامل یا سبزیجات خام باشد، تا هم قند خون شما را بالا ببرد و هم در طول روز آن را بالا نگه دارد.

اول کاری را انجام دهید که برایتان اهمیت بیشتری دارد

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

از آنجا که در ابتدا انرژی شما زیاد است، کاری را انجام دهید که بیشتر از آن وحشت دارید. در ابتدای روز کارهای سخت را انجام دهید و کارهایی که دوستشان دارید را به آخر روز موکول کنید. بنابراین وقتی بی حوصلگی بعد از ظهر به سراغتان می آید، علاقه ی شما به کاری که آن را دوست دارید انرژیتان را تامین می کند.

پرونده های خود را بایگانی کنید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

گاهی اوقات بلند شدن، بهترین راه برای رهایی از خستگی نشستن پشت میز است. از میز خود فرار کنید و زمانی که در حال بایگانی پرونده ها هستید، خم شوید و خود را بکشید. خود را در جریان کار بیاندازید و کاملا با آن درگیر شوید. هر وقت کارتان تمام شود، احساس طراوت به شما دست می دهد.

به کار روزانه ی خود کمی تنوع بدهید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

تحقیقات نشان می دهد که بعد از یک ساعت، تمرکز کاهش می یابد و پس از آن بدتر نیز می شود. اگر کمی تنوع وجود نداشته باشد، یکنواختی حاصل از کار پس از ۹۰ دقیقه ذهن را خسته می کند و بازده را کاهش می دهد. اگر تمرکز خود را بر یک پروژه ی بزرگ از دست دادید، برای ۳۰ دقیقه کار دیگری انجام دهید و دوباره به همان کار بازگردید.

هر از چند گاهی از جایتان بلند شوید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

مطالعات نشان داده است که حتی یک فعالیت کوچک نیز شما را هوشیار می کند و سلامتتان را افزایش می دهد. به جای ایمیل یا زنگ زدن به همکاران، کنار میزشان بایستید و با آنها به صورت مستقیم صحبت کنید.

برای خود یک میهمانی خصوصی ترتیب دهید

راهکارهایی برای از باز گرداندن انرژی در طول روز

یک مکان خصوصی برای خود ترتیب دهید و یکی از آهنگ های پر انرژی دلخواهتان را پخش کنید. در اتاق را ببندید و اگر هدفون دارید به اتاق خالی کنفرانس بروید و به آن گوش دهید. وقتی برگشتید احساس خوبی به شما دست خواهد داد.

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از 90 درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]