این سوالات را از متخصص پوست خود بپرسید

آخرین بار که توسط متخصص پوست ویزیت شده اید چه زمانی بوده است؟ پزشکان توصیه می کنند حداقل سالی یک بار توسط متخصص پوست ویزیت شوید. در این مقاله، چند سوال کلیدی که می تواند شما را برای این ویزیت آماده کند، مطرح شده است.

1- ضایعه موجود بر روی پوست(برآمدگی، جوش) که از بین نمی رود چیست؟

ممکن است ویزیت متخصص پوست به خاطر هر ضایعه، جوش یا برآمدگی برای او خسته کننده باشد اما اگر ضایعه بیش از یک ماه از روی پوستتان محو نشد باید حتما معاینه شوید. جای گزش حشرات و جوش معمولا در کمتر از یک ماه از بین می رود. در صورتی که مشکل پوستی به جای از بین رفتن به مرور بدتر هم شود به عنوان یک بیماری پوستی در نظر گرفته می شود و نیاز به درمان می باشد. البته برای برخی مشکلات پوستی مانند اگزما، پسوریازیس و هیدرادنیت ساپوراتیوا درمانی وجود ندارد، با این وجود درمان های دارویی و تغییر سبک زندگی می تواند به کاهش این مشکلات کمک کند.

پیشنهاد برنافیت: چگونه یک پاک کننده آکنه ی مناسب انتخاب کنیم؟

2- مراقبت های زیبایی من روی پوستم جواب می دهد؟

محصولات زیبایی مورد استفاده مانند انواع سرم و کرم باید توسط متخصص مورد بررسی دقیق قرار گیرد. متخصص پوست، شما را برای انتخاب محصولاتی مناسب راهنمایی می کند تا بتوانید بهترین نتایج را ببینید. ممکن است برخی از محصولات مورد استفاده شما حذف شوند و یا برای آن ها جایگزین هایی در نظر گرفته شود.  به این نکته نیز توجه داشته باشید که پوست ها متفاوت هستند و نمی توان برای همه ی انواع آن از یک راه حل استفاده کرد. گاهی یک روش مراقبت از پوست ساده، می تواند معجزه کند در حالی که یک روش پیچیده اما اشتباه می تواند همه چیز را خراب کند. پس توصیه می شود محصولات زیبایی که استفاده می کنید همراه داشته باشید تا متخصص پوستتان آنها را بررسی کند.

3- آیا خال مشکوکی بر روی پوست من وجود دارد؟

خال های موجود بر روی پوست می توانند خیلی ساده و یا بسیار خطرناک باشند.به همین منظور مهم است که توسط متخصص پوست بررسی شوند. داشتن اطلاعات در خصوص ملانوم برای همه لازم است. برخی از از نشانه های نگران کننده عبارت اند از: خال نامتقارن ، لبه های نا هماهنگ ، تغییر رنگ، قطر بزرگ، تغییر سایز. به طور کلی، اگر خالتان کوچک و یک شکل باشد و تغییر نکند، جای نگرانی ندارد. اما اگرخال هایی با نشانه های گفته شده در بدن خود پیدا کردید حتما درباره آنها به متخصص خود صحبت کنید.

4- در چه بخش هایی از پوستم آثار آسیب با نور خورشید وجود دارد؟

درست است که خودتان بخش هایی از پوست را که قبلا دچار آسیب دیدگی شده است را می شناسید، با این حال متخصص پوست می تواند نقاطی را تشخیص دهد که حتی فکرش را هم نمی کنید. گاهی نشانه های سرطان پوست، در بخش هایی مانند باسن و کشاله ران ظاهر می شوند، متخصص پوست این نقاط بدن را نیز چک می کند.

5- کدام درمان می تواند برای پوست من مناسب باشد؟

از آنجا که پوست هر شخص متفاوت است، درمان نیز بر اساس نوع پوست انتخاب می شوند. بنابراین ممکن است یک درمان برای مادر، خواهر، برادر و یا دوستتان مناسب باشد اما پوست شما نیاز به درمان دیگری داشته باشد. پس به جای تمرکز بر روی درمان های مختلف، نگرانی های خود را با متخصص در میان بگذارید تا بتواند بهترین روش درمان را به شما معرفی کند.

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

مجموعه برنافیت اولیه و تنها شبکه اجتماعی سلامت فارسی زبان است.
برنافیت اینجاست تا درصورتی که در حین رژیم دچار استپ وزنی شدید، درگیر بیماری باشید یا بخاطر شرایط خاصی مانند کارمند بودن یا بارداری در شروع یا ادامه رژیم مردد باشید و یا خاطره چند بار گرفتن رژیم بی حاصل داشته باشید، به شما کمک کند.

بیشتر...

شما می توانید مشکلاتتان را با افرادی که چالش ها و شرایط مشابه با شما دارند مطرح کنید، در چالش های افزایش انگیزه برنافیت شرکت کنید و با داشتن یک متخصص اختصاصی در طول رژیم سوالات و مشکلاتتان را با ایشان مطرح کنید و مسیر تناسب اندام را یک بار برای همیشه تا تغییر سبک زندگیتان،طی کنید.
ما در برنافیت معتقدیم تناسب اندام و سبک زندگی از همدیگر جدا نیستند و نمی توان به قیمت دستیابی به تناسب اندام، سلامتی افراد را بازیچه قرارداد.به همین دلیل تفاوتی ندارد که حین گذراندن رژیم از مجموعه برنافیت باشید یا نه. در هرصورت شما به جامعه تناسب اندام فارسی زبان دسترسی دارید تا بتوانید ضمن دسترسی به پشتیبان متخصص تغذیه، سوالات و چالش های خود و دیگران را با همراهی یکدیگر حل کنید.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

مجموعه برنافیت اولیه و تنها شبکه اجتماعی سلامت فارسی زبان است.
برنافیت اینجاست تا درصورتی که در حین رژیم دچار استپ وزنی شدید، درگیر بیماری باشید یا بخاطر شرایط خاصی مانند کارمند بودن یا بارداری در شروع یا ادامه رژیم مردد باشید و یا خاطره چند بار گرفتن رژیم بی حاصل داشته باشید، به شما کمک کند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]