6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات ، برنافیت

ورزش و تناسب اندام

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

23 آذر 1395
510بازدید

ورزش یوگا برای همه ی افراد سخت است حتی برای مربیان یوگا. برخی از حرکات آن، از آنچه تصور می کنید بسیار سخت تر است. وقتی بدنتان را خم می کنید شاید دیگر نتوانید توازن خود را حفظ کنید. سه قسمت از بدن شما هست که هنگام ایجاد تعادل ممکن است آسیب ببیند: زانو، کمر و شانه. در اینجا به 6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات اشاره شده است.

Chaturanga

حرکت اشتباه یوگا

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

در حرکات چاتورانگا اشتباهات رایجی وجود دارد، چرا که بخش های مختلفی از بدن را درگیر می کند و نیاز به قدرت زیادی دارد. یکی از این اشتباهات وقتی رخ می دهد که شیب شانه ها به سمت زمین و باسن به سمت بالا باشد. انجام مداوم این حرکت ممکن است موجب صدمات شدیدی به مچ دست، شانه و کمر شما شود.

حرکت صحیح

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

با یک نوار، حلقه ای درست کنید و آن را تا جایی از هم باز کنید که به اندازه ی عرض شانه ی شما شود (یعنی از یک دلتوئید به دلتوئید دیگر). این نوار را کمی بالاتر از آرنج ها قرار دهید. چهار دست و پا بنشینید و دستان خود را به اندازه ی عرض شانه باز کنید. زانوی خود را به عقب سر دهید طوری که در وضعیت تعادل پلنک قرار گیرید.

آرنج خود را خم کنید و اجازه دهید نوار در جلوی سینه ی شما آویزان باشد. این نوار به آرنجتان اجازه نمی دهد از جای خود تکان بخورید و موجب می شود بر توازن قسمت های دیگر بدن متمرکز شوید. به جلو نگاه کنید، شانه های خود را از روی زمین بلند کنید و شکم را به داخل بکشید. 5 بار از وضعیت تعادل پلنک به وضعیت چاتورانگا در آیید. سعی کنید اشتباهی مرتکب نشوید، این حرکت تعادلیست و اصلا هم ساده نیست.

این مطلب را هم بخوانید: کالری سوزی با یوگا

Updog

حرکت اشتباه یوگا

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

گذاشتن ران ها بر روی زمین ممکن است موجب انقباض ستون فقرات کمری و قرار دادن شانه ها در زیر گوش، موجب فشار بر روی گردن می شود. به علاوه بسیاری از افراد برای کامل کردن این حرکت سر خود را به عقب برمی گردانند که ممکن است ستون فقرات گردنی آنها را به شدت منقبض کند.

حرکت صحیح

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

این حرکت با بلند کردن بدن از روی زمین همراه است، بنابراین می توانید خم کمرتان را از قسمت پایین کمر به قسمت بالای آن انتقال دهید. دست های خود را به اندازه ی عرض شانه باز کنید و روی یک بلوک کوتاه قرار دهید. کمر خود را به شکل حرکت سگ سر پایین درآورید. پاهایتان را کمی از عرض لگن بازتر کنید. پنجه ی پای خود را جمع کنید، به شکل وضعیت سگ سر بالا درآیید و ران هایتان را از روی زمین بلند کنید. دست هایتان را روی بلوک فشار دهید، بازوهای خود را صاف کنید و بدن را به سمت عقب بکشید.

برای تقویت کمر، شکم خود را به سمت داخل و ماهیچه های ران خود را به سمت پاشنه های پا بکشید. 5 بار از وضعیت سگ سر پایین به وضعیت سگ سر بالا جهت خود را تغییر دهید. اگر مچ دستان شما درد می کند، بلوک را از زیر دستانتان بردارید، چرا که ممکن است موجب تحریک آنها شود.

این مطلب را هم بخوانید: چند حرکت یوگا برای بهبود هضم غذا

Low Lunge

حرکت اشتباه یوگا

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

این وضعیت گوژپشت مانند حتما برای شما بسیار آشناست. اگر ماهیچه های شما دچار گرفتگی باشند احتمالا کشش در این حالت برایتان بسیار سخت است. اگر این حرکت را به اشتباه انجام دهید ممکن است به زانوهای شما آسیب برساند. اگر سر شما به سمت عقب رانش داشته باشد، ممکن است به ستون فقرات گردنیتان آسیب برساند. اما اگر این حرکت را با احتیاط انجام دهید، فلکسورهای باسن شما کشیده و آزاد می شوند، شکم شما تقویت و کمرتان کشیده می شود.

حرکت صحیح

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

از استفاده از بلوک نترسید. حتی اگر بدن شما فوق العاده انعطاف پذیر است، بلوک می تواند بدنتان را بیشتر در وضعیت کشش قرار داده و این حرکت را آسان تر کند. دست های خود را روی بلوک های بلند در زیر شانه ها  قرار دهید. یکی از پاهایتان را جلو بگذارید تا زانوها درست در بالای مچ پای شما در یک زاویه ی 90 درجه قرار گیرد. باسن خود را به سمت عقب ببرید و کمر خود را بکشید. 10 بار نفس عمیق بکشید و سپس جهت خود را تغییر دهید.

Camel Pose

حرکت اشتباه یوگا

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

این حرکت بیشتر شبیه به نوعی رقص است تا حرکت یوگا. بسیاری از افراد برای گرفتن پشت پا، خود را کاملا به عقب خم می کنند، اما این کار موجب انقباض کمر شما می شود.

حرکت صحیح

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

زانو بزنید و دست های خود را طوری در قسمت پایین بدن قرار دهید که انگشتانتان به سمت بالا باشد. آرنج شما باید به سمت عقب باشد و استخوان های ترقوه ی شما باید از هم باز شوند. سینه ی شما باید به سمت بالا باشد و از کمر به سمت جلو و عقب خم شوید. قسمت پایین کمر باید در حالت خنثی باشد. اگر می خواهید شدت فشار را افزایش دهید، انگشتان پایتان را جمع کنید، یک بالشت بر روی پاشنه ی پای خود قرار دهید و سعی کنید دستانتان را به بالشت برسانید. 10 بار نفس عمیق بکشید و سپس وضعیت یوگای بچه را اجرا کنید.

این مطلب را هم بخوانید: حرکات مناسب یوگا برای دوندگان

Pigeon

حرکت اشتباه یوگا

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

اشتباه این حرکت وقتی است که به یک سمت متمایل می شوید و وزن بدنتان بر روی زانوی خم شده قرار می گیرد. بسیاری از ما نمی توانیم بدن خود را به خوبی بچرخانیم و وزنمان را در قسمت مرکزی بدن متمرکز کنیم. وزن وارد شده بر روی زانو صدمات شدیدی بر روی آنها وارد می کند. به علاوه این حرکت ممکن است از کشیده شدن قسمت خارجی باسن جلوگیری کند.

حرکت صحیح

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

یک بالشت یا دو پتوی تا شده را موازی تشک قرار دهید. یکی از پاها را زیر خود خم کنید و پای دیگر را موازی با لبه ی تشک قرار دهید. این حرکت موجب می شود فشار کمتری بر روی زانوی خم شده وارد شود. پای مخالف خود را بکشید و پنجه های پایتان را روی زمین قرار دهید. برای کشیده شدن پشت گردن خود می توانید سرتان را روی یک بلوک قرار دهید. برای 1 دقیقه یا بیشتر نفس عمیق بکشید، سپس تغییر جهت دهید.

Seated Forward Fold

حرکت اشتباه یوگا

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

آیا تا به حال کسی به شما گفته صاف بنشین؟ این کار بسیار سخت است، چرا که ساختار خمیده تان ممکن است این اجازه را به شما ندهد. استخوان دنبالچه ی برخی از افراد در حالت نشسته جمع می شود و به آنها اجازه نمی دهد صاف بنشینند. این شیب خلفی لگن ممکن است مانع راحت خم شدن شما شود. به طور کلی خم شدن به سمت جلو برای اندام تناسلی و قلب بسیار آرامش بخش است. اگر نتوانیم صاف بنشینیم، نمی توانیم به راحتی این حرکت را انجام دهیم.

حرکت صحیح

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات

با کمک یک نوار این حرکت را انجام دهید. روی یک بالشت یا پتوی تا شده بنشینید. این حرکت موجب ایجاد یک قوس طبیعی در ستون فقرات کمری می شود. یک نوار را دور توپ پای خود بگذارید و بازوهایتان را تا پایین نوار حرکت دهید تا جایی که صاف شوند. شانه های خود را در سوکت جای دهید، 10 بار نفس عمیق بکشید و کمی بیشتر خم شوید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

پاسخ دهید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

چرا باید آب لیمو مصرف کنیم- سبک زندگی- برنافیت
چرا باید صبح ها آب لیمو مصرف کنیم؟
23 مرداد 1397
67 بازدید

اکثر هنرمندان و کارشناسان تغذیه روز خود را بدون نوشیدن یک لیوان آب لیمو شروع نمی کنند. در این مقاله خواهید دانست که مصرف صبحگاهی آب لیمو چه فوایدی برای سلامتی شما می تواند داشته باشد. به کاهش وزن کمک می کند آب لیمو یک گزینه ی عالی برای افرادیست که رژیم می گیرند. پلی […]

لباس هایی که شما را لاغرتر نشان می دهند-سبک زندگی- برنافیت
این لباس ها شما را لاغرتر نشان می دهند

بیایید رو راست باشیم. بعضی از روزها به دلیل نفخ، اضافه وزن و ورم، بدن ما چاق تر به نظر می رسد. مهم نیست چند کیلو باشید، استفاده ی درست از لباس ها، مدل ها و رنگ ها 50 درصد قضیه را حل خواهد کرد. تنها با انتخاب های درست می توانید استایل مناسب تری […]

بدون ورزش شکمی تخت داشته باشید- سبک زندگی- برنافیت
بدون ورزش هم می توان شکمی تخت داشت

از آنجا که انسان های راحت طلبی هستیم، به دنبال روش هایی می گردیم که کمترین میزان تحرک را به دنبال داشته باشد. گاهی تنها کمی تغییر در سبک زندگی کمک می کند تا بدون ورزش هم شکم تختی داشته باشیم. در اینجا روش هایی برای صاف کردن شکم و کاهش وزن معرفی شده اند. […]

چاق- سبک زندگی- برنافیت
چرا بدون اینکه پرخوری کنم چاق می شوم؟

نا امیدی از عدد روی ترازو و یا لباسی که پیشتر اندازه ی شما بود، کاملا قابل درک است. اما آیا می دانستید که هر چیز گرفته از عدم تعادل هورمونی تا کمبود ویتامین ها و مصرف داروها ممکن است شما را چاق و دچار افزایش وزن کند؟ این مشکلات نه تنها به انتخاب سبک […]

زیبایی

خط و خطوط چهره- زیبایی- برنافیت
خط و خطوط چهره راز سلامتی شما را بر ملا می کند
25 مرداد 1397
30 بازدید

همانطور که رنگ چشم های شما معنی عمیق تری در مورد شخصیت شما بیان می کنند، خط و خطوط چهره نیز جزئیات جالبی در مورد بدن و سلامت شما نشان می دهند. طبق نظر کارشناسان، صورت به طور مستقیم با بدن در ارتباط است. بدن پیام ها و هشدارهای درونی خود را از طریق این […]

ماسک های طبیعی - برنافیت
ماسک های طبیعی که با 2 ماده غذایی درست می شوند

عوامل زیادی روی پوست تاثیر می گذارند مثل سن، آب و هوا و استرس. برای جلوگیری از مشکلات پوستی باید از سنین کم از آن مراقبت کرد. پس به جای خریدن کرم های گران قیمت این ماسک های طبیعی را که تنها با ۲ ماده غذایی درست می شوند بسازید. ماسک های طبیعی: گوجه فرنگی […]

هایفوتراپی - هایفو تراپی - برنافیت
جوانسازی و رفع افتادگی پوست با هایفو تراپی

هایفو تراپی پیشرفته ترین روش بدون جراحی برای جوانسازی و رفع افتادگی پوست است. این روش تنها در یک جلسه انجام میشود و نتایج آن حداقل تا 2 سال باقی میماند. از جمله کاربردهای هایفو تراپی میتوان به موارد زیر اشاره کرد: رفع افتادگی و چروک صورت رفع غبغب و لیفت گردن زاویه دار کردن […]

بند انداختن- زیبایی- برنافیت
اگر بعد از بند انداختن جوش می زنید، بخوانید

بند انداختن یکی از روش های قدیمی حذف موهای زائد است که سال های سال مورد استفاده قرار گرفته است. همه ی افراد، حتی کسانی که دارای پوست نازک هستند می توانند از این روش استفاده کنند. این روش جایگزین خوبی برای وکس نیز محسوب می شود، چرا که لایه ای از روی پوست برداشته […]

ورزش و تناسب اندام

کمر قوز دار- ورزش- برنافیت
چگونه این زن توانست کمر قوزدار خود را درمان کند؟
18 مرداد 1397
153 بازدید

آنا پسک زن 85 ساله ای است که از کمر قوز دار خود رنج می برد. قوز کمر او نتیجه ی مشکلاتی چون فتق دیسک بین مهره ای، اسکولیوز و پوکی استخوان بود. عارضه ای که استخوان ها را ضعیف می کند و منجر به ایجاد قوز در کمر می شود. به علاوه، او در […]

بد خوابی-یوگا-برنافیت
بدخواب شده اید، این تمرین های یوگا را انجام دهید

بدخوابی یکی از معضلاتیست که خیلی از افراد به آن دچار هستند. بدخوابی نه تنها انواع و اقسام تفکرات منفی را به ذهن می آورد، بلکه موجب می شود تا روز بعد را مدام در حال چرت زدن باشیم. اگر خوابتان نمی برد، این تمرین های یوگا را انجام دهید. Legs-Up-the-Wall Pose تمرین های یوگا […]

حرکات کششی- فرد بی تحرک- برنافیت
کشش های مفید برای افراد بی تحرک

چربی هایی که به دلیل بی تحرکی در بدن ایجاد می شوند، در ناحیه ی شکم، باسن و ران ها ذخیره می شوند. حرکات کششی به بدن شما فرم می دهد و چربی های اضافی را می سوزاند. اگر شما نیز جزء افراد بی تحرک هستید، این حرکات کششی پایین تنه را انجام دهید. این […]

سلولیت- ورزش و تناسب اندام- برنافیت
20 دقیقه ورزش برای رفع سلولیت

پیش از آنکه بخواهیم ورزش خاصی برای رفع سلولیت معرفی کنیم، باید بدانیم سلولیت چست و چگونه ایجاد می شود؟ سلولیت به ناهمواری های سطح بدن در قسمت هایی چون کشاله های ران، شکم و باسن اطلاق می شود. دو دلیل برای سلولیت وجود دارد. اولین دلیل آن تغییر در بافت هاست که به دلیل […]

موفقیت و انگیزه

کاهش وزن-انگیزه و موفقیت- برنافیت
افراد موفقی که تنها یک جرقه موجب کاهش وزن آنها شد
16 مرداد 1397
87 بازدید

حتما  افراد بسیاری را می شناسید که قصد کاهش وزن دارند، اما به هر دلیلی این کار را انجام نمی دهند. این افراد تنها به یک انگیزه در زندگی خود احتیاج دارند. در این مقاله داستان زندگی افراد موفقی را می خوانید که تنها یک جرقه تغییرات عظیمی در آنها ایجاد کرده است. انگیزه ی […]

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

شاد بودن- موفقیت و انگیزه- برنافیت
از فواید شاد بودن بیشتر بدانید

برخی تصور می کنند که شاد بودن هدف نهایی است. مثلا اگر شغل بهتری پیدا کنند، یک شریک خوب برای زندگی بیابند و یا وزن خود را کاهش دهند، به شادمانی دست می یابند. چنین اتفاقاتی ممکن است هرگز رخ ندهد و یا زمان طولانی برای وقوع آنها نیاز باشد. این افراد حتی اگر به […]

حفظ تناسب اندام- موفقیت و انگیزه- برنافیت
موفقیت در حفظ تناسب اندام با تکنیک های طلایی

حفظ تناسب اندام، یکی از مشکل ترین کارها پس از رسیدن به وزن مطلوب وایده آل است. صرف زمان زیاد و تلاش های بی وقفه برای رسیدن به وزن ایده آل، گاهی پس از گذشت زمان فراموش و روند پرخوری و چاقی از سر گرفته می شود. محققان، با مطالعاتی که بر روی 3000 نفر […]

تغذیه

با آلوئه ورا سلامت را به خانه ببرید- برنافیت
با آلوئه ورا سلامت را به خانه ببرید
21 مرداد 1397
50 بازدید

خواص بی نظیر آلوئه ورا آن را به یکی از مهم ترین و شگفت انگیزترین مواد برای سلامت کرده است. مصرف روزانه ی این ماده نشان داده که موجب بهبود سلامت کلی و کاهش وزن می شود. روش های زیر به شما نشان می دهند چگونه با آلوئه ورا می توانید وزن خود را کم […]

میل به شیرینی جات- تغذیه- برنافیت
چگونه میل به شیرینی جات را کاهش دهیم؟

عموما میل به شیرینی جات در هنگام عصر به دلایلی مختلفی رخ می دهد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد. اولین دلیل میل به شیرینی جات، کمبود آب بدن است. به ویژه بدن در فصل تابستان به آب بیشتری نیاز دارد. برای رفع کمبود آب در بدن از موادی چون خاکشیر […]

مصرف غذای کمتر- تغذیه- برنافیت
چگونه با مصرف غذای کمتر احساس سیری بیشتری داشته باشیم؟

یکی از روش های کاهش وزن این است که با مصرف غذای کمتر احساس سیری بیشتری کنید. پس چه کنیم تا این احساس سیری را در بدن افزایش دهیم؟ اگر می خواهید لاغر شوید، اما احساس گرسنگی به شما این اجازه را نمی دهد، این مقاله را از دست ندهید. آب رسانی به بدن از […]

رژیم غذایی کتو- تغذیه- برنافیت
چرا جیلین مایکلز رژیم کتو را رد می کند؟

رژیم کتو یا کتوژنیک یکی از معروف ترین ترندهای سال 2017 است و هر جا که می روید صحبت از این رژیم غذایی پر چرب و کم کربوهیدرات است. اما چرا جیلین مایکلز چندان با این رژیم غذایی موافق نیست؟ او حتی این رژیم غذایی را یک رژیم سر سخت و بی رحم معرفی می کند. او […]