معجزه‌ی حلقه لاغری در آب کردن چربی‌های شکمی

حلقه لاغری یک وسیله‌ی شگفت انگیز برای آب کردن چربی‌های موضعی شکم محسوب می‌شود. حلقه زدن موجب کالری سوزی می‌شود و استفاده از حلقه لاغری ۷ کالری در هر دقیقه و ۲۱۰ کالری در هر ۳۰ دقیقه می‌سوزاند. در ادامه‌ی مقاله  برنافیت دکتر کرمانی به فواید حلقه زدن و تاثیر آن در کاهش وزن و آب کردن چربی‌های شکمی می‌پردازد.

کاهش چربی های شکمی با حلقه زدن

تاریخچه‌ی استفاده از حلقه لاغری یا هولاهوپ به یونان باستان باز می‌گردد. هر چند در آن زمان نام این وسیله هولاهوپ نبود، اما کاربرد مشابهی با زمان حال داشت. در ابتدا این حلقه‌ها به عنوان اسباب بازی کودکان و البته یک وسیله‌ی ورزشی برای بزرگسالان به کار برده می‌شد.

اما اکنون به یکی از بهترین وسایل ورزشی برای لاغری شکم تبدیل شده است. حلقه زدن یک ورزش فوق العاده برای کل بدن محسوب می‌شود، چرا که علاوه بر کالری سوزی، موجب کاهش وزن و آب شدن چربی‌های شکمی می‌شود.

میزان کالری سوزی حلقه لاغری در مقایسه با دیگر ورزش‌ها

در یکی از مطالعات، میزان کالری سوزی حلقه با ورزش‌های دیگر مورد مقایسه قرار گرفت. از میان هشت ورزش مختلف، حلقه زدن، مقام سوم کالری سوزی را به خود اختصاص داد. کاردیو کیک بوکسینگ و بوت کمپ به ترتیب مقام اول و دوم کالری سوزی را از آن خود کردند. جالب این است که میزان تفاوت کالری سوزی آن دو تنها ۱ کالری در دقیقه و ۳۰ کالری در ساعت بود.

کالری سوزی با حلقه زدن

برای آب کردن چربی‌های شکمی باید کالری سوزی بدن را افزایش دهید. هرگونه فعالیتی که ضربان قلب را افزایش دهد، موثر است. طبق یکی از مطالعات، استفاده از حلقه لاغری ۷ کالری در هر دقیقه و ۲۱۰ کالری در هر ۳۰ دقیقه می سوزاند. کالری سوزی نهایی به فاکتورهای زیادی چون سن، جنسیت، وزن، شدت حرکات و سطح تناسب اندام افراد بستگی دارد.

حلقه با هولاهوپ چه فوایدی دارد؟

موجب تحریک گردش خون می‌شود و برای مبارزه با سلولیت و علائم کششی مفید است. ورزش به همراه حلقه باعث افزایش ضربان قلب و سلامت قلب می‌شود. روزانه ۲۰ دقیقه با حلقه هولاهوپ یک تمرین متوسط تا شدید به حساب می‌آید. برای حفظ سلامتی برای همه افراد، حلقه هولاهوپ توصیه می‌شود.

با توجه به تمامی فوائد جسمانی با حلقه لاغری می‌توان گفت ورزش با حلقه هولاهوپ باعث ترشح هورمون اندروفین و در نتیجه موجب تاثیرات مثبت بر روی روان، احساس شادی و نشاط، جوانی و اعتماد به نفس می‌شود.

لاغری و نشاط با حلقه زدن

آیا هنگام حلقه زدن بدن کبود می‌شود؟

اکثر افراد برای اولین بار با حلقه‌های سنگین ورزش می‌کنند و دچار کبودی در ناحیه دور کمر می‌شوند. هیچ جای نگرانی نیست. این کبودی‌ها مربوط به آسب دیدن عروق سطحی می‌باشد. به این معنا که بخش کوچکی از این رگ ها که درون آن‌ها خون است، زیر پوست جمع شده است.

هنگام حلقه زدن، نازک‌ترین رگ‌های خونی که به آن مویرگ گفته می‌شود، تحت برخورد با شیئی یک کیلویی به بیرون نفوذ می‌کند. ممکن است کبودی‌های ناشی از حلقه دردناک باشد، ولی عموما بی خطر است و جای نگرانی نیست.

چگونه جای کبودی بدن با حلقه زدن رفع می‌شود؟

چند روزی حلقه زدن را کنار بگذارید تا درمان شود. براساس بررسی‌های سال گذشته، افرادی که برای اولین بار حلقه زدند، این کبودی را تجربه‌ کرده‌اند، اما بعد از بهبودی هرگز دوباره تکرار نشده است.

چند نکته مهم قبل تمرین با حلقه ورزشی

 • قبل از تمرین باید لباسی بپوشید که دقیقا اندازه بدن شما باشد تا به راحتی بتوانید حلقه بزنید.
 • برای انتخاب حلقه دقت کنید که اندازه حلقه، مدل، حالت و حتی رنگ حلقه هم با دقت انتخاب کنید.
 • اولین بار ممکن حلقه از کمر شما بیافتد. باید تمرکز کنید و اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و مجدد تلاش کنید.
 • تسلط داشته باشید و از شر چربی‌های اضافه شکم و پهلو خلاص شوید.

حقله زنی و نکات مهم

عضله سازی با ۴ مدل حلقه زدن

علاوه بر کالری سوزی، به عضله سازی شکم، پهلو، باسن و ران‌ها نیاز دارید. چرخاندن حلقه به دور پهلو ماهیچه‌های هسته‌ی بدن را فعال می‌کند. اما این تنها چرخاندن حلقه نیست که به آب شدن چربی‌ها کمک می‌کند. بیشتر این حلقه‌ها دارای وزنی معادل نیم تا ۳ کیلوگرم هستند. استفاده از این حلقه‌های سنگین موجب فعال شدن ماهیچه در بخش‌های مختلف هسته‌ی بدن از جمله موارد زیر می‌شوند:

۱. کشش با خم شدن از پهلو

 • حلقه را طوری بگیرید که پایین آن در قسمت پایین کمر و بالای آن در بالای سر شما قرار بگیرد.
 • به یک سمت خم شوید، به مرکز بیایید و دوباره به سمت دیگر خم شوید.

۲. کار کردن بر روی پهلوها با حرکات نینجا

 • حلقه لاغری را در مقابل بدن به صورت موازی با زمین در دست بگیرید.
 • کمی زانو را خم کنید.
 • حلقه را به بدن نزدیک کنید و بالا تنه را به راست بچرخانید.
 • حلقه را به دست راست بدهید و آن را به پشت بدن ببرید.
 • سپس بالا تنه را به چپ بچرخانید و حلقه را به دست چپ بدهید.
 • پاها را صاف روی زمین بگذارید و تنها از بالا تنه بچرخید نه از ران‌ها.

۳. آب کردن چربی‌های شکم به وسیله‌ی دراز و نشست با حلقه

 • به پشت روی یک تشک ورزشی دراز بکشید.
 • زانوها را خم کنید و کف پاها را صاف روی زمین بگذارید.
 • روی حلقه دراز بکشید، به گونه‌ای که پایین حلقه زیر قسمت پایین کمر  و بالای آن در بالای سر شما قرار گیرد.
 • دو طرف حلقه را بگیرید.
 • شکم را سفت کنید و تیغه‌های شانه را کمی از روی زمین بلند کنید.
 • چند ثانیه در این وضعیت بمانید، سپس به وضعیت اولیه بازگردید.

۴.حرکت پهلو به پهلو با حلقه 

 • حلقه را دور کمر خود نگه‌ دارید.
 • به عرض شانه پاهای خود را کمی باز کنید.
 • با دست حلقه را به طرف خارج باسن هل دهید تا حلقه شروع به چرخیدن کند.
 • با چرخیدن باسن سعی کنید پهلو به پهلو بچرخید به شکلی که حلقه به دو پهلو برخورد کند.
 • نکته: بستن چشم به شما کمک می‌کند تمرکز بیشتری داشته باشید.
نویسنده: ملیکا حسین زاده

نویسنده: ملیکا حسین زاده

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
50 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

گروه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه برنافیت دکتر کرمانی یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.
بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های دکتر کرمانی که با بیش از چند سال سابقه درخشان در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت دکتر کرمانی است. در سایت برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت دکتر کرمانی با انواع متفاوتی از رژیم‌ها روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت دکتر کرمانی امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت،  محاسبه bmiدکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت دکتر کرمانی، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت دکتر کرمانی از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت دکتر کرمانی و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

گروه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه برنافیت دکتر کرمانی یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.
دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]