کوچک کردن بینی با ورزش در خانه، بدون عمل جراحی

بینی نقطه کانونی صورت است و به همین دلیل کوچک کردن بینی و اصلاح فرم آن بسیار اهمیت دارد. بیشتر زیبایی سلبریتی‌ها و چهره‌های معروف به دلیل داشتن موهای بلند، چشمان درشت، لب‌های قرمز و از همه مهم‌تر بینی تیز آن‌ها است. از آن‌جا که عمل جراحی بینی پر هزینه و تا حدودی درد آور است، بسیاری از خانم‌ها به دنبال روش‌های اصلاح فرم بینی بدون عمل جراحی هستند. با برنافیت همراه باشید تا روش‌های کوچک کردن بینی با ورزش را به شما آموزش دهد.

زیبایی و خوش فرم کردن بینی و زیبایی

ورزش‌هایی برای کوچک کردن بینی

برای شکل دادن و کوچک کردن بینی ورزش‌های زیر را انجام دهید.

۱. فشار با انگشت اشاره

 • انگشت اشاره هر دو دست را در دو طرف بینی قرار داده و فشار دهید. سپس با فشار هوا را به بیرون خارج کنید.
 • برای نتیجه‌ی بهتر می‌توانید انگشت‌ها را در پایین سوراخ‌های بینی قرار داده و نفس بکشید.
 • این ورزش را ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

فشار با انگشت اشاره به بینی

۲. تنفس

تنفس نه تنها در ورزش یوگا، بلکه در کوچک کردن بینی نیز اهمیت دارد. تنفس عمیق فواید زیادی دارد که یکی از آن‌ها شکل دادن به بینی است.

 • راحت بنشینید. یکی از سوراخ‌های بینی را با یک دست ببندید و از سوراخ دیگر عمل دم را انجام دهید. به مدت ۴ ثانیه هوا را نگه دارید.
 • حالا سوراخ دیگر را ببندید و همزمان با باز کردن سوراخ اول عمل بازدم را انجام دهید.
 • به همین ترتیب ادامه دهید.
 • می‌توانید در روز سه ست ۱۰ مرتبه‌ای این کار را انجام دهید.

تنفس و زیبایی بینی

۳. جنباندن بینی

این حرکت بیشتر یک حرکت ماهیچه ساز است تا فرم دهنده بینی، اما به صاف کردن ماهیچه‌های خیشومی و تیز کردن بینی نیز کمک می‌کند.

 • تنها کاری که باید انجام دهید این است که صورت را صاف نگه دارید و بینی را بجنبانید.
 • این کار را حداقل روزی یک بار انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

۴. ماساژ بینی

درست مثل تنفس این حرکت نیز فواید زیادی دارد که علاوه بر رفع سر درد می‌توان به باریک و کوچک کردن بینی اشاره کرد.

 • تمام قسمت‌های بینی را ماساژ دهید. از پل بینی شروع کنید، سپس به سمت نوک بینی و در آخر به سمت گوشه‌ها بروید.
 • انگشت‌های شما باید به صورت دایره‌ای روی بینی حرکت کنند.
 • هر روز بینی را به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید. این کار را به صورت مداوم انجام دهید.

ماساژ بینی

ورزش‌هایی برای اصلاح فرم بینی

برای اصلاح فرم بینی، کوتاه کردن طول بینی و صاف کردن آن نیز چندین حرکت ورزشی و ماساژ وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را در خانه انجام دهید.

۱. کوتاه کردن طول بینی

بالا رفتن سن تغییرات زیادی در صورت ایجاد می‌کند و علاوه بر ماهیچه‌ها و استخوان‌ها، بینی نیز فرم خود را از دست می‌دهد. این ورزش آسان نه تنها به بینی شما فرم می‌دهد، بلکه طول آن را نیز کوتاه تر می‌کند.

 • انگشت اشاره را روی نوک بینی خود قرار داده، به آرامی فشار دهید.
 • حالا با استفاده از بینی هوای داخل آن را به سمت انگشت اشاره بیرون بدهید.
 • این ورزش را هر روز و هر چند بار که می‌توانید، انجام دهید.

۲. صاف کردن بینی

از دیگر کارهایی که می‌توان برای اصلاح فرم بینی انجام داد، صاف کردن آن است. حیرت انگیز است اگر بدانید که هدایای ساده الهی تا این حد می‌توانند مفید باشند؛ این‌که چگونه یک لبخند ساده می‌تواند به صاف کردن بینی شما کمک کند.

 • تنها کاری که باید بکنید این است که لبخند بزنید، سپس با استفاده از انگشت‌ها بینی را به سمت بالا بکشید.
 • این کار کمک می‌کند تا ماهیچه‌های دو طرف بینی شما فرم بگیرند.
 • این ورزش را ۲۰ تا ۳۰ مرتبه در روز انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

انواع روش‌ها برای کوچک کردن بینی

۱. بخور داد بینی

برای باز شدن منافذ پوست، کاهش چربی و گوشت‌های بینی می‌توانید بینی خود را بخور دهید. در صورت تکرار مدوام این‌کار بینی شما فرم ایده‌آلی می‌گیرید. برای این‌که بینی شما افتادگی پیدا نکند بعد از بخور دادن باید بینی خود را زیر آب یخ بگیرید.

بخور بینی

۲. فشار دادن نوک بینی

نوک بینی به دلیل فضروفی که دارد بسیار نرم و قابل شکل گیری است، باید مقداری نوک بینی خود را فشار دهید و بینی خود را خوش فرم و کوچک کنید.

۳. زنجیبل

برای از بین بردن چربی‌های گوشتی باید زنجبیل مصرف کنید. مقداری پودر زنجبیل را با آب مخلوط کنید و درنهایت روی بینی خود قرار دهید. بعد از چند دقیقه با دستمال کاغذی پاک کنید. نتیجه این کار بعد از دو هفته متوجه می‌شوید.

مصرف زنجبیل و کوچک کردن بینی

۴. عسل

به روش طبیعی با استفاده از ماسک عسل و روغن زیتون می‌توانید بینی گوشتی خود را کوچک کنید. این روش مخصوص بینی‌های گوشتی است به دلیل این‌که این ماسک به آب شدن چربی‌های بینی کمک می‌کند و به مرور زمان بینی کوچک‌تر می‌شود. همانطور که می‌دانبد روش‌های طبیعی زمان بیشتری می‌برد و باید در طول این مسیر صبر و حوصله داشته باشید.

۵. ماسک یخ

یکی دیگر از راه‌های کوچک کردن بینی استفاده از ماسک یخ است. برای این‌که یک روش سریع برای کوچک کردن بینی امتحان کنید کافی است با مقداری یخ روی بینی این کار را انجام دهید. به دلیل این‌که ماسک یخ موجب انقباض همه چیز می‌شود و باعث کوچک شدن بینی می‌شود.

۶. آبلیمو

می‌توانید پودر زنجبیل به همراه خمیر دندان و آبلیمو یا سرکه سیب مخلوط کرده و به روش طبیعی بینی خود را کوچک کنید.

 • یک قاشق چایخوری خمیر دندان
 • یک قاشق چایخوری پودر زنجبیل تازه
 • یک قاشق غذاخوری آبلیمو

همه‌ی این مواد را باهم مخلوط کرده و حدود ۲۰ دقیقه روی بینی خود قرار دهید و در نهایت آن را با آب بشویید. ۱۰ روز این کار را انجام دهید تا تاثیر شگفت انگیز آن را ببینید.

لیمو و کوچک کردن بینی

۷. کوچک کردن بینی با آریش

یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای کوچک کردن بینی، استفاده از لوزام آرایشی است. امروزه با لوزام آرایشی متنوع می‌توانید نواقص‌های بینی خود را برطرف کنید. با استفاده از کانتورینگ می‌توانید بینی خود را کوچک کنید.

بینی کوتاه

 • دوخط کانتورینگ را نزدیک هم بکشید و با این کار بینی بلندتری دارید و زیر بینی خود را یا یک درجه روشن‌تر از پوست صورت خود کنید.

بینی بلند

 • این‌بار باید این دو خط را دورتر از حد خودش بکشید تا بینی پهنی داشته باشید و زیر بینی خود را تیره کنید تا از بلندی آن کم شود.

بینی روبه پایین

 • باید نوک بینی خود را تیره کنید تا خطای دید شود.

بینی قوزدار

 • در گریم نباید سطوح برجسته را تیره کرد و باید به این نکته دقت کنید که وسط بینی قوزدار نباید تیره باشد. دو خط را کمی دورتر به هم روی بینی خود بکشید و مابین آن یک کرم روشن‌تر بزنید.

بینی پهن

 • باید دو طرف بینی خود را سایه تیره بزنید و باید رنگ سایه چشمتان تیره تر از آرایش شما باشد. و در نهایت باریک‌ترین قسمت بینی باید از یک کرم پودر رنگ روشن استفاده کنید.

بینی دراز

 • برای افرادی که بینی دراز دارند باید از یک سایه رنگ تیره‌تر در نوک و زیر نوک بینی بین دو سوراخ بینی بکشند.

بینی کج 

 • برای رفع بینی‌ کج باید همان کاری که برای بینی پهن انجام دادید را مجدد تکرار کرده ولی با این تفاوت که نباید روی پل بینی از پودر خیلی روشن استفاده کنید، یا اصلا از پودر استفاده نکنید یا از پودری که تیره باشید باید استفاده کنید.

نتیجه‌گیری 

در این مقاله سعی داشتیم تمامی راه‌ها، روش‌هایی که به طور طبیعی موجب کوچک کردن بینی کمک می‌کند را بیان کردیم. نکته‌ای که مهم است این است که برای انجام این روش‌ها باید صبر و حوصله به خرج دهید و اگر مداوم این روش‌ها را انجام دهید بعد از مدتی نتیجه‌ی آن ار خواهید دید.

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از 90 درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
59 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
حسین

زیاد خوب نیست

ارغوان محمدی از اذر بایجان غربی

من درسن ۸و۹سالگی اصلا دماغم بزرگ نبود و قوز نداشت اما الان که ۱۱سالم شده بزرگ شده وقتی یکی دماغم رو میبینه خجالت میکشم مجبورم ماسک بزنم و بگم دندونم درد میکنه من این حرکات و انجام دادم اما همش چرت و پرته دروغه نمی دونم چکار کنم؟

Dli

تاثیر داره

مریم سروری

کمر بینی مه خیلی کوتاهه چیکار کنم که بلند بشه

کاربران ناشناس

من انجام ندادم اما به امید خدا میشه میشع میشه اگه خدا بخاد یه چیزی بشه حتما میشه توکل به خدا من هم دماغم گوشتیه بعضی وقتا وقتی نگاه به کسه دیگه میکنم که دماغش فورمش خوبه بغض توی گلوم گیر می کنه چرا خدا به بعضیا دماغ زیبا داده اما بضیا از ما را که به خدا امید داریم دماغ بعد داده من فعلا ۱۴ سالمه و یع دوست دارم که دماغش خیلی خوبه اما وقتی به دماغ خودم نگاه می کنم جلوی جمع خجالت می کشم اون دوستم وقتی میره جایی سرش را بالا میگره اما من وقتی میرم جایی با سرم پایین باشه چون دماغم بده اما باز هم به امید خدا

‌ابوالفضل

تاثیر ‌نداشت

کیانا عطیمی

من دارم سعی میکنم امید وارم به نتیجه برسم

کاربران ناشناس

راسه¿😐

کاربران ناشناس

تاثیری نداشت

يگان

تاثیر دارع 👌

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]