ورزش های مفید برای کاهش درد پا

[iconbox title=”اگر وقت ندارید…” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]دو مشکل شایع پا و مچ پا در افراد، شامل پلانتار فاشیا و تاندون آشیل است که اولی موجب درد در پاشنه ی پا و کف آن و دومی موجب درد و سفتی تاندون هایی می شود که استخوان پاشنه ی پا را به ماهیچه ی ساق پا وصل می کند. اما ورزش هایی چون غلطاندن کف پاها با غلطک، کشش ساق پا و بلند کردن آن موجب کاهش درد پا می شود.[/iconbox]

هر یک از پاهای شما دارای ۳۳ مفصل، ۲۶ استخوان و بیش از ۱۰۰ ماهیچه، تاندون و رباط است. بخش های حرکتی پا بسیار زیاد هستند، بنابراین اصلا عجیب نیست اگر برای آنها مشکل به وجود آید. دو مشکل شایع پا و مچ پا در افراد، شامل پلانتار فاشیا و تاندون آشیل است که اولی موجب درد در پاشنه ی پا و کف آن و دومی موجب درد و سفتی تاندون هایی می شود که استخوان پاشنه ی پا را به ماهیچه ی ساق پا وصل می کند. اغلب این دو مشکل با هم پدیدار می شوند.

دلیل اصلی پلانتار فاشئیت، اغلب التهاب پلانتار فاشیاست- گروه ضخیمی از بافت ها که از قوس کف پا تا شروع می شود تا استخوان پاشنه ی پا را به انگشتان پا متصل کند. مشکل اصلی وقتی رخ می دهد که تاندون ها پاره شوند، اما دچار التهاب نشوند. التهاب واقعی تنها ۷۲ ساعت طول می کشد، بنابراین اگر این مشکل بیش از سه روز طول کشید، دیگر این مشکل التهاب نیست. پلانتار فاشئیت، یک مشکل مزمن در بسیاری از افراد می باشد. ورزش های زیر به شما کمک می کنند تا درد پا هایتان را تسکین بخشند.

کاهش درد پا با غلطاندن کف پاها روی غلطک

ورزش های مفید برای کاهش درد پا - برنافیت

یک تجویز رایج برای پلانتار فاشئیت، غلطاندن پاها روی یک بطری آب یخ زده است. از آنجا که مشکل اصلی التهاب نیست، به یخ نیز احتیاج ندارید، اما غلطاندن پلانتار فاشیا بسیار مفید است. به جای یک بطری آب که ممکن است تحت فشار شکسته شود، از یک غلطتک استفاده کنید که تحمل وزن بدنتان را داشته باشد و بتواند هر دو طرف قوس پا را ماساژ دهد.

روش انجام حرکت: غلطک را زیر پاشنه ی یکی از پاها قرار دهید و شروع به غلطاندن توپ پای خود بر روی آن کنید، سپس این حرکت را بر روی پاشنه ی پا انجام دهید. این کار را ۱۰ مرتبه انجام دهید، سپس پاها را عوض کنید. این حرکت را هر روز چندین بار در حالت نشسته یا ایستاده می توانید انجام دهید.

کاهش درد پا با کشش ساق پا

ورزش های مفید برای کاهش درد پا - برنافیت

پاشنه ی پا همانند یک واحد با تاندون آشیل در قسمت ابتدایی و یک پلانتار فاشیا در قسمت انتهایی است. اگر آشیل پا به سمت بالا کشیده شود، پلانتار فاشیا نیز تغییر مکان می دهد. به همین دلیل است که کشش ساق پا روش دیگری برای درمان پلانتار فاشئیت محسوب می شود. این کار به تغییر جهت پاشنه ی پا کمک می کند.

روش انجام حرکت: توپ یکی از پاها را روی دیوار و پاشنه ی پای خود را روی زمین قرار دهید. به آرامی به سمت دیوار خم شوید و ۱۵ ثانیه در این وضعیت بمانید. تغییر جهت دهید و این کار را هر روز چندین بار انجام دهید.

کاهش درد پا با بلند کردن ساق پا

ورزش های مفید برای کاهش درد پا - برنافیت

تاندون آشیل زمانی رخ می دهد که در قسمت پشت پاشنه ی پا و ماهیچه ی ساق پایتان احساس درد می کنید. یکی از راه حل ها برای درمان مشکلات مزمن، کاهش سطح استرس و فشار بار غیرعادی بر روی پاهاست. یکی از بهترین روش ها، قدم برداشتن به سمت عقب و آرام بلند کردن ساق پا می باشد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D9%82-%D9%BE%D8%A7-%D9%88%D8%B1%D9%85-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF%D8%9F/” align=”right” target=”_blank”]چرا ساق پا ورم می کند؟[/button]

روش انجام حرکت: رو به روی یک دیوار و با فاصله ی چند سانتی متر از آن بایستید. برای تعادل بیشتر، دستان خود را روی دیوار قرار دهید. تا جایی که می توانید، پاشنه پاهای خود را بالا ببرید و در بالاترین نقطه برای چند ثانیه نگه دارید. سپس به آرامی پاشنه ی پا را به سمت زمین بیاورید. این کار را ۱۵ مرتبه انجام دهید و هر روز آن را تکرار کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

من 106 کیلو بودم، هیچ لباسی اندازه‌م نمی‌شد! بالاخره زیر نظر متخصص تغذیه‌ برنافیت رژیم گرفتم و در 8 ماه، 27 کیلو لاغر شدم. رژیم برنافیت، آخرین رژیم زندگیم بود!

شما هم می‌تونید!!!

علی معراجی زاده

علی معراجی زاده

5/5

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

گروه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه برنافیت دکتر کرمانی یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.
بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های دکتر کرمانی که با بیش از چند سال سابقه درخشان در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت دکتر کرمانی است. در سایت برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت دکتر کرمانی با انواع متفاوتی از رژیم‌ها روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت دکتر کرمانی امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت،  محاسبه bmiدکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت دکتر کرمانی، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت دکتر کرمانی از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت دکتر کرمانی و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

گروه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه برنافیت دکتر کرمانی یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.
دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]