ورزش های مفید برای کاهش درد پا

[iconbox title=”اگر وقت ندارید…” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]دو مشکل شایع پا و مچ پا در افراد، شامل پلانتار فاشیا و تاندون آشیل است که اولی موجب درد در پاشنه ی پا و کف آن و دومی موجب درد و سفتی تاندون هایی می شود که استخوان پاشنه ی پا را به ماهیچه ی ساق پا وصل می کند. اما ورزش هایی چون غلطاندن کف پاها با غلطک، کشش ساق پا و بلند کردن آن موجب کاهش درد پا می شود.[/iconbox]

هر یک از پاهای شما دارای 33 مفصل، 26 استخوان و بیش از 100 ماهیچه، تاندون و رباط است. بخش های حرکتی پا بسیار زیاد هستند، بنابراین اصلا عجیب نیست اگر برای آنها مشکل به وجود آید. دو مشکل شایع پا و مچ پا در افراد، شامل پلانتار فاشیا و تاندون آشیل است که اولی موجب درد در پاشنه ی پا و کف آن و دومی موجب درد و سفتی تاندون هایی می شود که استخوان پاشنه ی پا را به ماهیچه ی ساق پا وصل می کند. اغلب این دو مشکل با هم پدیدار می شوند.

دلیل اصلی پلانتار فاشئیت، اغلب التهاب پلانتار فاشیاست- گروه ضخیمی از بافت ها که از قوس کف پا تا شروع می شود تا استخوان پاشنه ی پا را به انگشتان پا متصل کند. مشکل اصلی وقتی رخ می دهد که تاندون ها پاره شوند، اما دچار التهاب نشوند. التهاب واقعی تنها 72 ساعت طول می کشد، بنابراین اگر این مشکل بیش از سه روز طول کشید، دیگر این مشکل التهاب نیست. پلانتار فاشئیت، یک مشکل مزمن در بسیاری از افراد می باشد. ورزش های زیر به شما کمک می کنند تا درد پا هایتان را تسکین بخشند.

کاهش درد پا با غلطاندن کف پاها روی غلطک

ورزش های مفید برای کاهش درد پا - برنافیت دکتر کرمانی

یک تجویز رایج برای پلانتار فاشئیت، غلطاندن پاها روی یک بطری آب یخ زده است. از آنجا که مشکل اصلی التهاب نیست، به یخ نیز احتیاج ندارید، اما غلطاندن پلانتار فاشیا بسیار مفید است. به جای یک بطری آب که ممکن است تحت فشار شکسته شود، از یک غلطتک استفاده کنید که تحمل وزن بدنتان را داشته باشد و بتواند هر دو طرف قوس پا را ماساژ دهد.

روش انجام حرکت: غلطک را زیر پاشنه ی یکی از پاها قرار دهید و شروع به غلطاندن توپ پای خود بر روی آن کنید، سپس این حرکت را بر روی پاشنه ی پا انجام دهید. این کار را 10 مرتبه انجام دهید، سپس پاها را عوض کنید. این حرکت را هر روز چندین بار در حالت نشسته یا ایستاده می توانید انجام دهید.

کاهش درد پا با کشش ساق پا

ورزش های مفید برای کاهش درد پا - برنافیت دکتر کرمانی

پاشنه ی پا همانند یک واحد با تاندون آشیل در قسمت ابتدایی و یک پلانتار فاشیا در قسمت انتهایی است. اگر آشیل پا به سمت بالا کشیده شود، پلانتار فاشیا نیز تغییر مکان می دهد. به همین دلیل است که کشش ساق پا روش دیگری برای درمان پلانتار فاشئیت محسوب می شود. این کار به تغییر جهت پاشنه ی پا کمک می کند.

روش انجام حرکت: توپ یکی از پاها را روی دیوار و پاشنه ی پای خود را روی زمین قرار دهید. به آرامی به سمت دیوار خم شوید و 15 ثانیه در این وضعیت بمانید. تغییر جهت دهید و این کار را هر روز چندین بار انجام دهید.

کاهش درد پا با بلند کردن ساق پا

ورزش های مفید برای کاهش درد پا - برنافیت دکتر کرمانی

تاندون آشیل زمانی رخ می دهد که در قسمت پشت پاشنه ی پا و ماهیچه ی ساق پایتان احساس درد می کنید. یکی از راه حل ها برای درمان مشکلات مزمن، کاهش سطح استرس و فشار بار غیرعادی بر روی پاهاست. یکی از بهترین روش ها، قدم برداشتن به سمت عقب و آرام بلند کردن ساق پا می باشد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D9%82-%D9%BE%D8%A7-%D9%88%D8%B1%D9%85-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF%D8%9F/” align=”right” target=”_blank”]چرا ساق پا ورم می کند؟[/button]

روش انجام حرکت: رو به روی یک دیوار و با فاصله ی چند سانتی متر از آن بایستید. برای تعادل بیشتر، دستان خود را روی دیوار قرار دهید. تا جایی که می توانید، پاشنه پاهای خود را بالا ببرید و در بالاترین نقطه برای چند ثانیه نگه دارید. سپس به آرامی پاشنه ی پا را به سمت زمین بیاورید. این کار را 15 مرتبه انجام دهید و هر روز آن را تکرار کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments