مواد غذایی که به سوزاندن چربی ها کمک می کنند

در ایالات متحده، رژیم های غذایی مهلک برای سوزاندن چربی ها بیداد می کند و خطرات بزرگی برای سلامت انسان ایجاد می کند. جامعه ی تندروی آنها سلامتی را قربانی راحتی و سرعت  می کند. مصرف غذاهای فرآوری شده، قندهای افزودنی و کربوهیدرات ها زندگی مردم را نابود کرده است. چنین رژیم های غذایی موجب تجمع اسیدهایی در بدن می شوند که بدن قادر به دست و پنجه نرم کردن با آنها نیست. بدن ما سعی دارد بیشتر حالت قلیایی داشته باشد، به همین دلیل است که مصرف بیش از حد غذاهای اسیدی موجب آسیب به آن می شود. برای ایجاد تعادل در بدن، تعادل بین اسید و قلیا بسیار اهمیت دارد و باید در حدود ۷.۴ و کمی قلیایی باشد. اگر PH بدن بین ۰ تا ۶.۹ باشد اسیدی و بین ۷ تا ۱۴ بدن قلیایی می شود.

وقتی بدن ما بیش از حد اسید در خود جمع می کند، به منظور قلیایی شدن سعی می کند مواد قلیایی را از استخوان ها و بافت های اصلی بگیرد که این کار موجب کاهش سیستم ایمنی بدن، سردرد، سوء هاضمه، جوش، درد مفاصل، شکنندگی ناخن ها و مو، مشکل کاهش وزن و آلرژی می شود. یک محیط اسیدی، راه را برای بیماری ها باز می کند. مواد شیمیایی و خون که قلیایی هستند، به سرعت اکسیژن را جذب می کنند و بیشتر پاتوژن ها و سرطان ها قادر به ادامه ی زندگی در یک محیط پر از اکسیژن و قلیایی نخواهند بود.

لیست غذاهای قلیایی زیر به سلامت کلی بدن شما حتی اگر غذاهای سالم زیاد مصرف می کنید و متوجه سطح PH بدن خود نیستید، کمک می کند.

۱- سوزاندن چربی ها با طالبی

مواد غذایی که به سوزاندن چربی ها کمک می کنند

طالبی یکی از بهترین غذاهای قلیایی است، چرا که PH آن ۸.۵ و حاوی ۹۲ درصد آب است. به علاوه، یک ملیّن محسوب می شود و بدن را از شر سموم ناخواسته حفظ می کند.

۲- سوزاندن چربی ها با اسفناج

اسفناج یک آنتی اکسیدان قوی برای مقابله با بیماری هاست. کلروفیل اسفناج بالاست و یک قلیایی بالقوه و خون ساز به شمار می آید.

۳- سوزاندن چربی ها با لیمو

برخلاف تصور عمومی که لیمو را یک غذای اسیدی به شمار می آورد، اما لیمو بدن را قلیایی می کند. برای حفظ سلامت بیشتر بدن خود، هر روز صبح یک لیوان آب لیمو بنوشید.

۴- سوزاندن چربی ها با کلم برگ

این سبزی برگ دار در محافل قلیایی بسیار معروف است. از دیگر خواص این ماده ضد سرطان بودن، کاهش دهنده ی کلسترول، سرشار از آنتی اکسیدان و سم زدا بودن آن است.

۵- سوزاندن چربی ها با کنگر فرنگی

این ماده که منبع مواد معدنی و ویتامین هاست، چربی و کالری بسیار کمی دارد و دارای PH خنثی ۷ به بالا است.

۶- سوزاندن چربی ها با سیر

مواد غذایی که به سوزاندن چربی ها کمک می کنند

سیر دارای خواص بسیاری می باشد، از جمله می توان به توانایی فوق العاده ی آن در تنظیم فشار خون اشاره کرد. این ماده قلیایی است و به تنظیم PH بدن کمک می کند.

۷- سوزاندن چربی ها با بذر کتان

بذر کتان برای قلیایی کردن بدن یک انتخاب فوق العاده است. این ماده، سرشار از فیبر و ویتامین E می باشد و التهاب و گر گرفتگی دوران یائسگی را به شدت کاهش می دهد.

۸- سوزاندن چربی ها با بادام

 این ماده در برابر آجیل های دیگر دارای کلسیم فوق العاده ی است که همراه با منیزیم آن را تبدیل به یک ماده ی قلیایی ساز کرده است.

۹- سوزاندن چربی ها با زنجبیل

زنجبیل یکی از سوپرفودهایی است که دارای خواص سم زدا و قلیایی است. این ماده را به راحتی می توانید به انواع غذاها و نوشیدنی های خود بیافزایید. آن را با هویج، سیب و زنجبیل مخلوط کرده، استفاده کنید تا بدن خود را از شر اسیدهای مضر و التهاب ها نجات دهید.

۱۰- سوزاندن چربی ها با زلف عروسان

این دانه، یک ماده ی چند منظوره در پخت غذاها محسوب می شود. به علاوه، موجب قلیایی شدن بدن می شود و سرشار از پروتئین، ویتامین و مواد معدنی است.

۱۱- سوزاندن چربی ها با مارچوبه

مواد غذایی که به سوزاندن چربی ها کمک می کنند

در میان غذاهای قلیایی ساز، مارچوبه سرشار از آنتی اکسیدان، مواد مغذی و دارای خواص پاک کنندگی است. طبق مطالعات، این گیاه دارای خواص ضد پیری نیز می باشد.

۱۲- سوزاندن چربی ها با کلم

این ماده ی قلیایی دارای خواص بسیاری از جمله فیبر فراوان، کالری کم، ویتامین C و A فراوان است و از سرطان جلوگیری می کند.

۱۳- سوزاندن چربی ها با ریحان

ریحان چه به صورت تازه و چه خشک مصرف شود، یک ماده ی قلیایی محسوب می شود. این ماده دارای خواص فوق العاده ای است. طبق مطالعات مصرف این ماده در اقدامات پیشگیرانه و درمانی در مجله ی استخوان و توصیه ها چاپ شده است و برای درمان بسیاری از بیماری های التهابی بسیار مفید می باشد.

۱۴- سوزاندن چربی ها با گشنیز

این ماده برای تزئین بسیاری از غذاها کاربرد دارد. اما علاوه بر کاربرد تزئینی آن، این ماده سرشار از کلسیم، ویتامین C و آهن است. این ماده به هضم غذا نیز کمک می کند.

۱۵- سوزاندن چربی ها با کرفس

کرفس، یک ماده ی قلیایی است و به دلیل داشتن آب فراوان برای آبگیری و استفاده در سوپ بسیار مناسب است. این ماده منبع فتالاید است که موجب کاهش کلسترول و بسیاری از سرطان ها می شود.

۱۶- سوزاندن چربی ها با چغندر

مواد غذایی که به سوزاندن چربی ها کمک می کنند

چغندر یکی از کمیاب ترین منابع فیتومغذی های پیش گیری کننده از سرطان به نام بتالائین است که موجب افزایش ویتامین C، ویتامین K و فولات می شود.

۱۷- سوزاندن چربی ها با نارگیل

این ماده دارای خواص بسیاری از جمله آهن، ویتامین C و کلسیم است که موجب کاهش وزن، عملکرد بهتر مغز و سلامت پوست می شود.

۱۸- سوزاندن چربی ها با زیره ی سبز

زیره ی سبز، یک ادویه ی قلیایی است که شما آن را می توانید به بسیاری از غذاهای خود بیافزایید. این ماده به کاهش وزن کمک می کند، برای پیشگیری از دیابت و هضم غذاها نیز بسیار مفید است.

۱۹- سوزاندن چربی ها با بروکلی

چه به صورت پخته و یا خام آن را مصرف کنید، بروکلی یک ماده ی مغذی و قلیایی است. بروکلی برای مهار سرطان، کمک به سیستم گوارشی و سیستم قلبی- عروقی و روند سم زدایی بسیار مفید است و به بهبود سلامت بدن، سیستم ایمنی و متابولیسم آن کمک می کند.

۲۰- سوزاندن چربی ها با منداب

ماده ی قلیایی دیگری که به تعادل PH بدن کمک می کند، منداب است. منداب، سرشار از مواد غذایی حیاتی مثل ویتامین A،  ویتامین K و فولات است. این ماده به دلیل دارا بودن عناصر شیمیایی به نام ایزوتیوسیانات، دارای خواص ضد سرطانی، ضدالتهابی و فعالیت های ضد تکثیری می باشد.

۲۱- سوزاندن چربی ها با گریپ فروت

مواد غذایی که به سوزاندن چربی ها کمک می کنند

گریپ فروت به علت توانایی در کمک به کاهش وزن با افزایش متابولیسم بدن بسیار معروف است. این ماده قلیایی است و از آنجا که حاوی قند کمی است، آن را می توانید به عنوان یک شیرینی طبیعی مصرف کنید.

۲۲- سوزاندن چربی ها با جعفری

جعفری چه به صورت تازه یا خشک مصرف شود، سرشار از آلکالین (مواد قلیایی) است. در واقع، سازمان کشاورزی آمریکا می گوید: گیاهان به طور کلی سرشار از مواد قلیایی هستند.

۲۳- سوزاندن چربی ها با کلم بروکسل

این ماده ی غذایی برای سلامت بدن بسیار مفید است. به علاوه، حاوی ویتامین، مواد معدنی، فیبر و قلیایی ساز است.

سرکه ی سیب نیز گرچه یک ماده ی غذایی محسوب نمی شود اما برای حفظ تعادل و قلیایی کردن بدن بسیار موثر است.

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]