کدام مواد غذایی از چین و چروک پوست جلوگیری می کند؟

هرچه که می خورید و می آشامید در چهره شما تاثیر دارد. آیا فکر می کردید که درخشندگی و جوانی پوست شما تا این حد راحت و خوشمزه (حاوی مواد غذایی خوشمزه) باشد؟ مواد غذایی ضد پیری زیر به سلامت و رفع چین و چروک ، شادابی و درخشندگی درونی و بیرونی پوست تان بسیار کمک می کند.

آب، آب، آب!

کدام مواد غذایی از چین و چروک پوست جلوگیری می کند؟ ، برنافیت

حتما زیاد شنیده اید که مصرف آب بسیار مفید است، اما آیا می دانید دلیل واقعی آن چیست؟ سلول ها، اندام ها و بافت های بدن شما برای کارکرد بهتر نیاز به آب دارند. آب دارای مزایای باورنکردنی فراوانی است: دمای بدن را کنترل و مواد زاید را از بدن خارج می کند، مفاصل را روان و مواد غذایی را در بدن جا به جا می کند. تعادل بین الکترولیت و آب نیز موجب کارکرد بهتر اندام های بدن می شود. بنابراین برخلاف آنچه که فکر می کنید، نقش آب تنها در تامین رطوبت بدن نیست.

کمبود آب بدن که پس از تمرین های سخت و عرق در بیار ورزشی رخ می دهد، موجب گیجی، غش، تب، تپش قلب، کاهش ادرار، افزایش ضربان قلب، کاهش فشار خون و تورم زبان می شود. (توجه: اگر هر یک از علائم بالا را مشاهده کردید، خونسردی خود را حفظ کنید و آب بیشتری بنوشید.

یکی دیگر از نشانه های مصرف آب ناکافی، داشتن پوستی خشک و پر چین و چروک است. وقتی سن ما بالا می رود، بافت های بدن نمی توانند به اندازه ی زمانی که جوان بودیم آب را حفظ کنند. بنابراین پوست ما توانایی خوداصلاحی را از دست می دهد. با مصرف حداقل ۸ لیوان آب در روز، بدن شما آب بیشتری به دست می آورد و از خشکی و چین و چروک های آن جلوگیری می شود.

اگر مصرف آب فراوان را فراموش می کنید، سعی کنید یک بطری آب قابل استفاده ی مجدد (سعی کنید برای جلوگیری از ضرر مواد شیمیایی موجود در بطری های پلاستیکی، از بطری های شیشه ای یا استیل استفاده کنید) را در تمام روز در دست داشته باشد. می توانید در لیوان آب خود از لیمو یا خیار نیز استفاده کنید. بطری های آب تزریقی نیز وجود دارند که می توانید به آنها میوه یا مواد دیگری اضافه کنید و آب بدن خود را به خوبی تامین کنید. بر روی گوشی یا کامپیوتر خود یک ریمایندر نصب کنید تا مصرف آب را به شما یاد آوری کند.

چربی های مفید

کدام مواد غذایی از چین و چروک پوست جلوگیری می کند؟ ، برنافیت

احتمالا همه ی شما می دانید که در حال حاضر برای مصرف چربی ها به اندازه ی گذشته محدودیت وجود ندارد. بدن و به خصوص پوست شما برای رشد کافی به مصرف چربی های سالم نیاز دارد. اما چربی های سالم کدامند؟ چربی های سالم شامل چربی های غیر اشباع مونو مثل روغن زیتون و چربی های غیر اشباع پلی مثل اسیدهای چرب امگا ۳ می باشند. این چربی ها به صافی پوست شما و جابه جایی ویتامین ها در بدن کمک می کنند. امگا ۳ در ماهی های چرب (مثل سالمون، قزل آلا، گربه ماهی، و ماهی خال مخالی)، همچنین در بذر کتان و گردو یافت می شود.

چربی های غیر اشباع مونو در دمای اتاق مایع هستند اما در دمای یخچال جامد می شوند. این چربی ها حاوی ویتامین E می باشند. منابع سرشار از چربی های غیر اشباع مونو شامل زیتون، فندق، بادام، بادام هندی، دانه ی کنجد، تخم کدو، زیتون، روغن کانولا و کره ی بادام زمینی می باشد.

از طرف دیگر، چربی های مضر، رگ ها را می بندد و برای قلب بسیار مضر است. چربی های اشباع و ترانس، بیشتر در لبنیات و محصولات گوشتی یافت می شود. چربی های ترانس، میزان کلسترول های مفید را افزایش و میزان کلسترول های مضر را کاهش می دهد. خطر ابتلا به دیابت، سکته و بیماری های قلبی را نیز افزایش می دهد. اما چربی های ترانس مصنوعی بیشترین ضرر را دارند. این چربی ها جزء مضرترین چربی ها هستند و با داغ کردن روغن گیاهی با گاز هیدروژن تولید می شوند (پروسه ای که تبدیل به هیدروژن نام دارد). روغن های گیاهی هیدروژنه موجب حفظ فساد آنها می شود که برای سازندگان مواد غذایی خوب، اما برای بدن انسان کاملا مضر است.

گرچه پیشنهاد سازمان غذا و دارو بر محدود کردن چربی های ترانس به ۲ گرم در روز است اما پیشنهاد بسیاری از افراد در مراکز مراقبت های بهداشتی حذف این چربی ها می باشد. برخی از چربی های مضر، چربی هایی هستند که در اسنک های بسته بندی شده، غذاهای سرخ شده، محصولات تجاری پخته ، محصولات از پیش آمیخته و هر محصولی که دارای برچسب روغن نیمه هیدروژنه می باشد، یافت می شوند. پیشنهاد متخصصان تغذیه بر مصرف غذاهای سالم و کامل، آجیل ها و دانه ها به میزان فراوان است. از مصرف موادی که دارای ترکیبات عجیب و غریب می باشند، بپرهیزید.

انواع توت

کدام مواد غذایی از چین و چروک پوست جلوگیری می کند؟ ، برنافیت

همه ی توت ها سرشار از آنتی اکسیدان می باشند، بدین معنا که با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند. این رادیکال ها، مولکول هایی هستند که موجب آسیب به سلول ها و التهاب مزمن می شود.

سبزیجات برگ دار

کدام مواد غذایی از چین و چروک پوست جلوگیری می کند؟ ، برنافیت

اسفناج و سبزیجات با برگ سبز تیره حاوی لوتئین و زیگزانتین می باشد. این دو ماده، رنگدانه های گیاهی هستند که از چشمان شما در برابر آثار مضر امواج فرابنفش محافظت می کنند.

خیار

کدام مواد غذایی از چین و چروک پوست جلوگیری می کند؟ ، برنافیت

خیار در میان غذاهای جامد، حاوی بیشترین میزان آب می باشد (که آنها را تبدیل به یکی از بهترین مواد غذایی کم کالری کرده است). خیار، کمبود آب در پوست شما را جبران کرده و موجب شادابی آن می شود.

سیب زمینی شیرین

کدام مواد غذایی از چین و چروک پوست جلوگیری می کند؟ ، برنافیت

سیب زمینی شیرین سرشار از بتا کاروتن است که در بدن به ویتامین A تبدیل می شود. این ماده، خاصیت کشسانی را به پوست بازمی گرداند، موجب افزایش بازسازی سلول های پوستی و درنهایت صافی و جوانی پوست می شود.

هویج

کدام مواد غذایی از چین و چروک پوست جلوگیری می کند؟ ، برنافیت

هویج نیز یکی از مواد غذایی سرشار از بتاکاروتن است که موجب خاصیت کشسانی پوست، افزایش بازسازی سلول های پوستی و درنهایت روشنی پوست می گردد.

مرکبات

کدام مواد غذایی از چین و چروک پوست جلوگیری می کند؟ ، برنافیت

مرکبات حاوی ویتامین C می باشند که با چین و چروک ها جنگیده و به تولید کلاژن ( پروتئین های ساختاری پوست) کمک می کنند.

هندوانه

کدام مواد غذایی از چین و چروک پوست جلوگیری می کند؟ ، برنافیت

هندوانه حاوی ۹۲% آب است، بنابراین رطوبت زیادی به پوست می رساند. برای تامین آب بدن خود به میزان کافی هندوانه مصرف کنید.

گوجه

کدام مواد غذایی از چین و چروک پوست جلوگیری می کند؟ ، برنافیت

گوجه سرشار از لیکوپن ( رنگدانه ی قرمز کاروتینوئیدی که در گوجه و انواع میوه ها یافت می شود) است که فعالیت آنزیم هایی که کلاژن را می شکنند، کاهش داده و موجب سفتی پوست شما می شود.

انار

کدام مواد غذایی از چین و چروک پوست جلوگیری می کند؟ ، برنافیت

انار با افزایش تولید کلاژن، به سلامت پوست شما کمک می کند. پوست شما را سفت کرده و از ایجاد چین و چروک بر روی آن خودداری می کند.

زردچوبه

کدام مواد غذایی از چین و چروک پوست جلوگیری می کند؟ ، برنافیت

زردچوبه موجب از بین بردن آسیب های ناشی از نور خورشید و از بین بردن چین و چروک های پوستی می شود. به جای اسپرسوی ادویه ی کدو تنبل از اسپرسوی زردچوبه استفاده کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]