لاغری برای افراد سرد مزاج؛ افراد سرد مزاج برای کاهش وزن چه بخورند؟

افراد با طبع سرد وسودایی معمولا لاغر هستند و کف دست و پایشان عرق میکند .در این مورد در مورد افراد سرد مزاج با شما دوستان صحبت خواهیم کرد.

افراد با طبیعت سودا یا سرد مزاج معمولا افرادی حساس و وسواسی هستند. اکثرا حافظه ضعیفی دارند و در بعضی موارد چندین بار عقیده خود را عوض میکنند . افراد سرد مزاج باید مصرف ماهی و عدس ’ کاهو  خیار و گوشت گوساله و کیوی و کوز را کاهش داه و به جای این خوراکیها از کنجد و روغن آن و گوشت گوسفند و نعنا و دارچین استفاده کنند.

بهتر است افراد سرد مزاج از توت و سکنجبین و گوشت گوسفند و خاکشیر بیشتر استفاده کنند .همچنین گوشت خروس و شتر و نمک دریا و نعنا و روغن کنجد برای این افراد مفید است . افراد سرد مزاج باید برای مصرف سبزی و سالاد و ماش و پسته وکلم و جوانه گندم و گردو وبادام را در تغذیه روزانه خود بگنجانند و از مصرف غذاهای سرد و مرطوب مثل سوسیس و کالباس و نان فانتزی و غذاهای سرخ شده پرهیز کنند.

پیشنهاد برنافیت:

انواع مزاجها کدام است؟

از مخلوط شدن عناصر چهارگانه طبیعی یعنی آب و آتش و باد و خاک کیفیت مزاج در بدن انسان پدیدار میشود که ۴ تای آن مراج اصلی نامیده میشوند.

۱ . مزاج گرم و خشک یا صفراوی

۲ . مزاج گرم و تر یا دموی

۳ . مزاج سرد و خشک یا سوداوی

۴ . مزاج سرد و تر یا بلغمی

و بعضی از افراد هم وجود دارند که مزاج متعادل دارند و عناصر ۴ گانه در بدنشان به حالت تعادل درآمده است.

مشخصات هر یک از مزاج‌ها چیست؟

افراد دارای مزاج گرم و خشک یا صفراوی

این افراد معمولا لاغر اندام بوده و رنگ پوست و سفیدی چشمشان به سفیدی میزند و استخوان بندی درشتی دارند. افراد با طبع و مزاج صفراوی یا گرم و خشک شدیدا گرمایی هستند و معمولا به علت عطش زیاد گرفتار خشکی دهان میشوند. این افراد اکثرا پر تحرک هستند و انرژی زیادی دارند .پر حرف و باهوشند . زود عصبانی میشوند و زود هم عصبانیتشان برطرف میشود.

افراد با مزاج صفراوی میل و اشتهای زیادی به ترشیجات مانند لواشک و سرکه و تمبر هندی دارند. همچنین تمایل به خوردن خوراکیهای سردی مثل کاهو و هندوانه  و خیار و سبزیجات دارند و میل کمتری به شیرینیجات دارند.

پیشنهاد برنافیت:

کدام مواد غذایی که برایشان ضرر دارد؟

پسته و فندق و گردو ونارگیل

کدام مواد غذایی که برای این افراد مفید است؟

انار و زرشک و تمشک و هلو و سیب و گلابی و خیار و کدو و اسفناج و کاهو و شاتوت

مزاج گرم و تر یا دموی

این افراد پوستی روشن و سرخ و بدنی عضلانی دارند .افراد دموی نه گرمایی هستند و نه سرمایی ولی تحمل گرما برایشان زیاد راحت نیست. حرکات بدنی بالا و هضم و اشتهای زیادی دارند و معمولا رگهای دستشان برجسته تر از دیگر افراد است. این افراد آمادگی بیشتری برای برای ابتلا به فشار خون و بیماریهای قلبی دارند . انسانهای دموی معمولا افرادی شجاع و جسور و با اعتماد به نفس بالا هستند . اهل ریسک هستند و نظم و ترتیبشان کمتر از صفراویهاست،  دوست دارند لیدر باشند و معمولا خوشرو و صمیمی و آرام هستند.

کدام مواد غذایی برای دموی‌ها مفید است؟

خاکشیر وسوپ و آش جو وتخم ریحان و نان جو و برگ زرد آلو وانجیر و هلو

پیشنهاد برنافیت:

 کدام مواد غذایی که برای افراد دموی مضر است؟

تخم مرغ و بادمجان و آب یخ و نوشابه و سرکه و چای و ترشی و سیر

لاغری برای افراد سرد مزاج

مزاج سرد و خشک یا سوداوی

افراد سرد مراج که طبع سوداوی دارند معمولا پوست سفیدی دارند و شدیدا با سرما مشکل دارند .این افراد میل زیادی به خوابیدن دارند و اکثرا کم انرژی بوده و احساس ضعف میکنند .اینگونه افراد اکثرا  با خصوصیت نظم و ترتیب و دوراندیشی بالایی شناخته میشوند . سوداوی مزاجها بسیار دقیق و خونسردند و میل زیادی به تحلیل و ارزیابی از خود نشان میدهند و درونگرا هستند و اکثرا میل زیادی به شیرینیجات و غذاهای گرم دارند.

مواد غذایی مفید برای سوداوی ها کدام است؟

گوشت گوسفند و نبات سفید و گوشت شتر و خروس ونعناع و روغن کنجد و ماش و پسته و گردو و بادام و جوانه گندم و چای دارچین

پیشنهاد برنافیت:

مواد غذایی مضر برای سوداوی‌ها کدام است؟

گوشت گوساله و عدس و گشنیز و ماهی و لوبیا و بادمجان و خیار و گوجه و کاهو و موز و کیوی

مزاج سرد و تر یا بلغمی 

بلغمی مزاجها اکثرا چاق هستند و موهای کم پشت و پوستی روشن و سفید دارند . این افراد کمتر تشنه میشوند و بیشتر اوقات شبانه روز را میخوابند .این افراد کمی کند بوده و صبور و آرام هستند و کمتر عصبانی میشوند .

افراد بلغمی میل به خوراکیهای گرم مثل ادویه جات و شیرینیجات دارند.

مواد غذایی مفید برای افراد بلغمی کدام است؟

انبه و به و توت خرمای خشک و انگور و انجیر و هویج و کرفس وکشمش و زنجبیل  و دارچین وزیره

مواد غذایی مضر  برای افراد بلغمی کدام است؟

هندوانه و کاهو و طالبی و کدوی خورشتی و مرکبات  کیوی و زردآلو شلیل هلو قارچ آش سوپ  ماهی  ذغال اخته  و کله پاچه

پیشنهاد برنافیت:

آیا مزاج بر روی چاقی و لاغری اثر دارد؟

افراد دارای اضافه وزن و چاق معمولا افراد با طبع تر هستند . افرادی که مزاجی متمایل به سردی و تری دارند افرادی با چاقی بیشتر وافرادی که مزاجی متمایل به گرمی و تری دارند اکثرا عضلانی هستند . معمولاآقایان چاق در رده افراد با مزاج گرم و تر و خانمهای چاق در رده سرد و تر قرار دارند .

افراد لاغر معمولا مزاج خشک دارند  یا سرد و خشکند یا گرم و خشک . اکثر بچه ها هم مزاج گرم و تر دارند. بچه های لاغر معمولا مزاجشان گرم و خشک است. برای رژیم گرفتن حتما حواسمان باشد باشد که حتما طبع خود را در نظر گرفته و یک رژیم متعادل را با توجه به آن برای خود انتخاب کنید.

لاغری برای افراد سرد مزاج

افراد سرد مزاج برای لاغری چه بخورند؟

افراد سرد مزاج باید صبحانه مفصل که طبیعت گرم دارد بخورند مثل گردو  انواع  مرباها  عسل  بادام  انجیر توت  مویز و نان گندم بدون چای و باید شام را سر شب بخورند.

افراد سرد مزاج برای لاغری چه نخورند؟

افراد سرد مزاج نباید غذاهای با طبع سرد بخورند مثل ماکارونی و برنج و بادمجان و هندوانه و خیارو گوجه وسالاد ….آب درمانی برای رفع چاقی برای افراد سرد وتر کاملا اشتباه است زیرا آب موجب اضافه وزن شده و باعث چاقی بیشتر میشود . طبیعت آب سرد و تر و چربی هم سرد وتر است پس بیشتر ما را به سمت چاقی میکشاند. در این مقاله در مورد لاغری برای افراد سرد مزاج با شما دوستان صحبت کردیم. امیدواریم که از آن بهره کافی برده باشید. 

نویسنده: مریم اصیلی

من 106 کیلو بودم، هیچ لباسی اندازه‌م نمی‌شد! بالاخره زیر نظر متخصص تغذیه‌ برنافیت رژیم گرفتم و در 8 ماه، 27 کیلو لاغر شدم. رژیم برنافیت، آخرین رژیم زندگیم بود!

شما هم می‌تونید!!!

مترجم: مریم اصیلی

مترجم: مریم اصیلی

5/5

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

گروه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه برنافیت دکتر کرمانی یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.
بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های دکتر کرمانی که با بیش از چند سال سابقه درخشان در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت دکتر کرمانی است. در سایت برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت دکتر کرمانی با انواع متفاوتی از رژیم‌ها روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت دکتر کرمانی امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت،  محاسبه bmiدکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت دکتر کرمانی، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت دکتر کرمانی از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت دکتر کرمانی و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

گروه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه برنافیت دکتر کرمانی یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.
دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]