لاغری با رقص؛ چگونه با رقص کالری بسوزانیم و لاغر شویم؟

همیشه لاغر شدن و داشتن یک اندام زیبا و متناسب فقط با رژیم‌های سخت و غیر منطقی نیست، افزایش فعالیت بدنی روزانه نیز در کنار رژیمی منطقی و اصولی می‌تواند ما را به اندامی که همیشه آرزویش را داشتیم برساند. رقص نیز یکی از این روش‌ها است. رقص خودش یک هنر است که از اجدادبه ما رسیده و به تدریج تکامل پیدا کرده است. در این مقاله به موضوع لاغری با رقص، کالری سوزی رقص و کاهش وزن می‌پردازیم در ادامه با برنافیت همراه باشید.

لاغری با رقص؛ چگونه با رقص کالری بسوزانیم و لاغر شویم؟

 آیا رقصیدن باعث کاهش وزن می‌شود؟

رقص یکی از روش‌هایی است که به طور دائمی و روزانه می‌تواند جای یک فعالیت مناسب با کالری سوزی بالا را بگیرد .بعضی از رقص‌ها که باعث کاهش وزن می‌شوند عبارتند از: رقص عربی، هیپ هاپ، زومبا، آفریقایی، هندی و سالسا.

این رقص‌ها می‌تواند در قالب یک سرگرمی باعث تناسب اندام شما شود. علاوه بر این، چنین فعالیت‌هایی باعث افزایش ضربان قلب و تنفس شما خواهند شد .اگر دوست دارید خوش‌اندام باشید و به دنبال یک فرآیند آسان و موثر هستید، لاغری با رقص را نیز امتحان کنید.

کالری سوزی رقص چقدر است؟

رقص به عنوان یک تمرین ورزشی برای کاهش وزن و آمادگی جسمانی موثر است میزان سوزاندن کالری در رقص به وزن و شدت فعالیت ما بستگی دارد. هر چه وزن بیشتر و فعالیت سنگین‌تر باشد، کالری بیشتری سوزانده می‌شود. دلیل آن هم این است که عضلات برای تکان دادن بدن باید سخت‌تر کار کنند.

شخصی با وزن ۶۰ کیلوگرم در ۳۰ دقیقه رقص آرام ۹۰ کالری، در یک رقص متوسط، ۱۶۵ کالری و در یک رقص سریع ۱۸۰ کالری می‌سوزاند. به طور کلی در یک ساعت رقص با شدت و سرعت مناسب حدود ۴۰۰ کالری می‌سوزد.

برای کالری سوزی کافی است سه روز در هفته و هر بار به مدت نیم ساعت به صورت سریع و با انرژی برقصید. مهم‌ترین نکته برای سوزاندن کالری و کاهش وزن، بالا بردن ضربان قلب هنگام رقص است. بعضی از رقص‌ها شاید سرگرم‌کننده، شاد و مهیج باشند اما برای کاهش وزن و کالری سوزی مناسب نیستند.

فواید رقص چیست؟

رقص غیر از تناسب اندام، مزایای دیگری نیز دارد، مثل کاهش فشارخون و بهبود سطح کلسترول. به همین دلیل آمریکا به سازمان برگزار کننده مسابقات المپیک پیشنهاد داده که رقص را به این تورنمنت بین‌المللی اضافه کنند .

رقص برای سلامتی بسیار مفید است و اگر به صورت مداوم صورت بگیرد، فشار خون بالا، سرطان، دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، احتمال ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود تا استخوان‌های متراکم‌تری داشته باشید.

رقص باعث افزایش قدرت بدنی، افزایش عملکرد مغز و پیشگیری از آلزایمر می‌شود و قدرت مغز را نیز افزایش می دهد .رقص نوعی آرامش درونی به ما می‌دهد و از بروز بیماری‌های روانی و افسردگی جلوگیری می‌کند.

مانند بسیاری از ورزش‌های هوازی یا کاردیو ، رقص فواید بسیاری برای سلامتی از جمله کاهش وزن دارد. رقص علاوه بر سوزاندن تعداد زیادی کالری، می‌تواند قدرت عضلانی شما را نیز افزایش دهد . ایجاد توده عضلانی بدون چربی ممکن است به شما کمک کند چربی بسوزانید و عضلات خود را تقویت کنید.

برخی از مزایای سلامتی ورزش‌های قلبی منظم، مانند رقص، عبارتند از:

 • افزایش استقامت
 • تحرک و  بهبود انعطاف پذیری
 • حس تعادل بهتر
 • بهبود جریان خون
 • سیستم ایمنی قوی تر
 • خواب بهتر
 • کاهش استرس
 • کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری‌های مزمن مانند دیابت و بیماری‌های قلبی

رقصیدن فواید سلامت روانی نیز دارد. ورزش هوازی ممکن است به بهبود خلق و خوی شما و کاهش خطر افسردگی کمک کند و این یک فعالیت سرگرم کننده است. وقتی از انجام کاری لذت می‌برید، به احتمال زیاد به انجام آن ادامه خواهید داد. به همین دلیل است که رقص می‌تواند راهی عالی برای حفظ انگیزه در هنگام ورزش برای کاهش وزن باشد.

بهبود خواب

رقص بیشتر کالری می‌سوزاند یا دویدن؟

بیشتر رقص‌ها حتی نوع سبک و آرام آن مثل والس، شدت تقریباً برابر سه مایل در ساعت پیاده‌روی متوسط را دارند. اما بین رقصیدن و دویدن، شما کدام یک را برای لاغر شدن و کالری سوزی ترجیح می‌دهید؟

این‌که شما بخواهید کالری بیشتری بسوزانید، بستگی به نوع فعالیت شما دارد .بنابراین اگر بعد از چند دقیقه دویدن حوصله شما سر می‌رود، می‌توانید رقص را جایگزین آن کنید. با این کار انگیزه ورزش در شما چند برابر خواهد شد. البته این هم یک ورزش است که در آن تمام عضلات همه قسمت‌های بدن شما را درگیر می‌کند.

با رقص چند کالری می‌توانید بسوزانید؟

مانند بسیاری از انواع ورزش، رقص سریع‌تر و شدیدتر کالری بیشتری نسبت به رقص آهسته می‌سوزاند. به عنوان مثال، رقص هیپ هاپ کالری بیشتری نسبت به رقص باله می‌سوزاند.

کالری سوزانده شده در ۳۰ دقیقه

باله: ۱۷۹ کالری

سالن رقص: ۱۱۸ کالری

هیپ هاپ: ۲۵۰ کالری

سالسا: ۱۴۳ کالری

تاب: ۲۰۷ کالری

رقص خط و سترن کانتری: ۱۷۲ کالری

شیر: ۱۶۹ کالری

کدام رقص برای کاهش وزن و تناسب اندام بهتر است؟

انواع مختلف رقص، شدت‌های کالری سوزی و در نتیجه لاغری متفاوتی دارند؛ مثلاً شدت کالری سوزانده شده در رقص والس با رقص هیپ هاپ متفاوت است.

۱. لاغری با رقص؛ رقص هیپ هاپ

هیپ هاپ یک رقص شهری خیابانی است و تمام بدن را درگیر می‌کند. البته این رقص بیشتر در نواحی باسن و کمر انجام می‌شود و باعث می‌شود تا عضلات شما سفت و خوش فرم شوند. در این رقص حدود ۲۵۰ کالری می‌سوزانید.

مزایای رقص هیپ هاپ عبارتند از:

 • کالری سوزی بالا
 • قدرت عضلانی، به ویژه قدرت ساق پا و مرکزی
 • افزایش چابکی و هماهنگی

لاغری با رقص، رقص هیپ هاپ

۲. لاغری با رقص؛ رقص عربی

این رقص یک هنر خارق‌العاده و کم نظیر است و عضلات باسن، شکم و پشت را درگیر می‌کند. این رقص به حفظ انعطاف‌پذیری و بهبود گردش خون کمک می‌کند و باعث می‌شود بدن شما به زیبایی شکل بگیرد.

۳. لاغری با رقص؛ رقص سالسا

این رقص ظریف و هیجان‌انگیز است و مربوط به آمریکای لاتین می‌باشد در این بخش از رقص کاملیا و زومبا و موسیقی میرینگ و موسیقی‌های دیگر الهام گرفته شده است.

۴. لاغری با رقص؛ رقص زومبا

رقص زومبا در واقع، سالسا، زومبا و هیپ‌هاپ را با هم ترکیب می‌کند و به شما یک تمرین کاردیو می‌دهد .در این رقص‌ها شکم و باسن تقویت می‌شود و یک تمرین هوازی عالی برای تناسب اندام به حساب می‌آید.

لاغری با رقص، رقص زومبا

۵.  لاغری با رقص؛ رقص آفریقایی

رقص آفریقایی نیز یک رقص سرگرم کننده است که ترکیبی از رقص‌های معاصر و سنتی آفریقایی را شامل می‌شود و به شدت هوازی است. در تمام این رقص‌ها بدن کالری سوزانده و به تناسب اندام ما کمک می‌کند.

۶. لاغری با رقص؛ میله رقص 

رقص با میله که به آن تناسب اندام نیز می‌گویند، می‌تواند یک شکل عالی از ورزش باشد. این شامل حرکاتی مانند نگه داشتن خود بر روی میله، چرخاندن خود به اطراف و ایجاد اشکال با بدنتان است.

علاوه بر ارائه تمرینات قلبی، برخی از مزایای رقص با میله عبارتند از:

 • بهبود انعطاف پذیری، به خصوص در پشت و پاها
 • افزایش قدرت عضلانی، به ویژه در قسمت بالایی بدن شما
 • چربی سوزی به دلیل حرکات تمرینی قدرتی

۷. لاغری با رقص؛ رقص شکم

این یک هنر عجیب و غریب است که به تن دادن به نواحی مشکل مانند باسن، پشت و شکم کمک می‌کند. این شکل که با نام “راکس شارکی” نیز شناخته می‌شود، شامل حرکات ایزومتریک آهسته و کنترل شده است که به حفظ انعطاف پذیری و بهبود گردش خون کمک می‌کند.

تکان دادن شکم یا پایین تنه کالری می‌سوزاند و به شکل گیری باسن کمک می‌کند. علاوه بر این، چربی‌های ران و شکم را نیز می‌سوزاند. با تقویت عضلات و بهبود وضعیت بدن از کمردرد که اغلب مانعی برای ورزش کردن است، جلوگیری می‌کند.

از آن‌جایی که این یک فرم رقص کم تاثیر است، نسبت به سایر تمرینات استرس کمتری به استخوان پا وارد می‌کند و در نتیجه تراکم استخوان را بهبود می‌بخشد.

یک ساعت رقص شکم می‌تواند تا ۳۰۰ کالری بسوزاند. اگر چه این یک تمرین هوازی نیست، اما می‌تواند بخشی از یک رژیم تمرینی باشد.

۸. لاغری با رقص؛ رقص باله 

باله شکلی از رقص کلاسیک است که بر حرکات و تکنیک دقیق تمرکز دارد. در حالی که حرکات آهسته باله ممکن است به اندازه سایر انواع رقص کالری بسوزاند، اما همچنان می‌تواند به بهبود سلامت و تناسب اندام شما کمک کند.

مزایای رقص باله عبارتند از:

 • افزایش قدرت و تون عضلانی، به ویژه در پاها و قسمت مرکزی بدن
 • افزایش انعطاف پذیری، چابکی و هماهنگی
 • وضعیت شما را بهبود بخشید

لاغری با رقص، رقص باله

۹. لاغری با رقص؛ رقص قطبی

این فرم رقص ممکن است برای بسیاری از ما موثر به نظر نرسد. اما تعجب خواهید کرد اگر بدانید که بالا رفتن و چرخش روی یک میله انعطاف پذیری شما را افزایش می‌دهد و همچنین به شما کمک می‌کند تا مقداری کالری بسوزانید.

یک رقص با چوب به مدت ۳۰ دقیقه معادل ۲۰ دقیقه در یک باشگاه است. می‌توانید رقص روی قطب را امتحان کنید تا وزن کم کنید، عضلات خود را تقویت کنید و بدن خود را شکل دهید.

نتیجه‌گیری

رقصیدن راهی عالی برای تقویت تناسب اندام، کاهش وزن و سایر فواید سلامتی است. و این نوعی از ورزش است که اغلب بسیار سرگرم کننده است که ممکن است شما را برای ادامه آن در طولانی مدت ترغیب کند.

می‌توانید به تنهایی با آهنگ‌های مورد علاقه‌تان برقصید، یا می‌توانید با پیوستن به یک کلاس رقص یا جلسه گروهی در باشگاه ورزشی یا استودیوی رقص محلی، قالب ساختار یافته‌تری را انتخاب کنید. همچنین این امکان وجود دارد که ویدیوهای آنلاینی را دنبال کنید که بر روی حرکات رقص برای کاهش وزن تمرکز دارند.

آن‌چه که بسیار مهم است این است که سبک و نوع رقصی را که بیشتر از همه از آن لذت می برید پیدا کنید. اگر هدف شما کاهش وزن است، هر هفته بیش از ۱۵۰ دقیقه رقص با شدت متوسط ​​یا ۷۵ دقیقه رقص با شدت بالا را هدف قرار دهید.

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
4 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ممد

ویدئوهارو بذارین

پشتیبان برنافیت

ویدئو چی رو محمد جان ؟

آنیسا

سلام من ۱۳ سالمه و قدم ۱۶۶، وزنم ۷۶ هستش غذام رو خیلی کم کردم جای ورزش میرقصم خیلی دوست دارم به وزن ۵۵ یا ۵۰ کیلو برسم بدون لاغری صورت و ریزش مو میشه راهنمایی ام کنید 🙏🙏

پشتیبان برنافیت

سلام آنیسا جان اگه ممکنه با شماره پشتیبان تماس بگیر که وصلت کنه به مشاور ورزشیمون 😉

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]