با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید

[iconbox title=”مقاله در یک نگاه” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]عوامل مختلفی چون نور خورشید و کشیدن سیگار موجب تیره شدن پوست می شود. بهترین روش برای روشن کردن پوست، استفاده از روش های طبیعی است. برخی از مواد غذایی همچون لیمو، ماست، پرتقال، بلغور جو دو سر، زردچوبه با شیر، آلوئه ورا و خیار، به طور طبیعی می توانند پوست شما را روشن تر کنند. [/iconbox]

عوامل مختلفی چون نور خورشید و کشیدن سیگار موجب تیره شدن پوست می شود. اگر نمی خواهید پوست شما تیره و سیاه شود، می توانید با بهترین روش های طبیعی که در این مقاله به معرفی آن ها پرداخته ایم، برای روشن تر کردن پوست خود استفاده کنید.

ماست

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت دکتر کرمانی

ماست، سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی است که موجب درخشندگی پوست می شود. این ماده، حاوی لاکتیک اسید نیز هست که منجر به سفید شدن پوست می شود.

روزی یک بار، ماست را به آرامی روی پوست خود بمالید. بگذارید 60 ثانیه روی پوست باقی بماند، سپس آن را با آب گرم بشویید تا تنها در عرض چند هفته نتایج خوبی حاصل شود. برای افزایش تاثیر ماست، کمی آب لیمو به آن اضافه کنید.

پرتقال

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت دکتر کرمانی

برای روشن کردن رنگ پوست می توانید پرتقال یا آب پرتقال مصرف کنید، اما مصرف موضعی آن بهترین روش است. برای این کار، پوست پرتقال را خشک کنید، وقتی خشک شد، آن را پودر و با یک قاشق غذاخوری ماست ساده مخلوط کنید. بگذارید به مدت 15 دقیقه روی پوست شما باقی بماند، سپس بشویید. از این روش می توانید هفته ای یک بار استفاده کنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d9%be%d8%b1%d8%aa%d9%82%d8%a7%d9%84/” align=”right” target=”_blank”]موارد مصرف پرتقال[/button]

آرد نخودچی

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت دکتر کرمانی

آرد نخودچی، حاوی مواد مغذی ای است که رنگ پوست را روشن می کند و چربی هایی را که موجب تیره شدن پوست شما می شود، از بین می برد. بسته به میزان مفید بودن آن، می توانید هفته ای سه تا چهار بار از این شیوه برای روشن کردن پوست خود بهره بگیرید.

کمی آرد نخودچی را با آب مخلوط کنید تا خمیری از آن به دست آید، سپس آن را بر روی نواحی مختلف پوست خود بزنید. وقتی خشک شود، احساس عجیبی به شما دست می دهد، که به معنای آن است که می توانید آن را بشویید.

عسل

Honey طبیعی

عسل نه تنها برای گلو، بلکه برای پوست نیز مناسب است. عسل، پوست شما را مرطوب و روشن می کند. به دلیل خواص آنتی باکتریال، عسل هیچگاه خراب نمی شود.

وقتی عسل را به پوست می زنید، به دلیل همین خواص آنتی باکتریال، می توانید از شر زخم ها و لکه های دیگر رها شوید. هر روز، مقداری عسل را روی پوست خود بمالید و بگذارید چند دقیقه روی پوست شما باقی بماند. تاثیر این ماسک بسیار زیاد است، تا جایی که سلول های مرده را می توانید پس از شستن در همان دقیقه، روی حوله ی خود ببینید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%ad%d8%a7%d9%88%db%8c-%d8%b9%d8%b3%d9%84/” align=”right” target=”_blank”]محصولات زیبایی حاوی عسل که پیشنهاد می شود آنها را استفاده کنید[/button]

لیمو

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت دکتر کرمانی

درست همانند پرتقال، لیمو نیز حاوی اسیدهای طبیعی و ویتامین C است که موجب رشد سلول های پوستی می شود. لیمو حاوی آنتی اکسیدان هایی است که هم برای ارگان های داخلی و هم پوست بسیار مفید است.

پیش از گذاشتن لیمو بر روی پوست، از عدم وجود زخم های باز روی صورت خود اطمینان حاصل کنید. مقداری آب لیمو را با پنبه یا با خود لیمو روی پوست خود بمالید و بگذارید 1 ساعت بماند. روزی یک بار این کار را انجام دهید تا جای زخم های شما بهبود یابد و پوست شما روشن تر شود.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d8%a8%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b4%da%af%d9%81%d8%aa-%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c%d8%b2-%d9%84%db%8c%d9%85%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c/” align=”right” target=”_blank”]با کاربردهای شگفت انگیز لیمو در زیبایی آشنا شوید[/button]

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت دکتر کرمانی

آلوئه ورا سوختگی را بهبود می دهد و پوست شما را به رنگ طبیعی خود تغییر می دهد. خوشبختانه این گیاه در تمام طول سال در دسترس است. روزی دو مرتبه ژل آلوئه ورا را به پوست خود بزنید، بگذارید 30 دقیقه بماند، سپس آن را بشویید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%a2%d9%84%d9%88%d8%a6%d9%87-%d9%88%d8%b1%d8%a7-%d8%b2%d8%ae%d9%85-%d8%ac%d9%88%d8%b4-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d8%b1%d8%b7%d8%b1%d9%81-%d9%85%db%8c-%da%a9%d9%86%d8%af%d8%9f/” align=”right” target=”_blank”]آیا آلوئه ورا زخم و جوش را برطرف می کند؟[/button]

زردچوبه

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت دکتر کرمانی

زردچوبه از خانواده ی زنجبیل است. به جای اینکه آن را به عنوان ادویه در غذای خود استفاده کنید، از آن به عنوان ماسکی برای روشن تر کردن پوست خود استفاده کنید. زردچوبه، باکتری ها و جرم های کوچکی را که بر روی پوست ایجاد می شوند، از بین می برند. به علاوه، سطح ملانین شما را افزایش می دهند تا تون طبیعی پوست شما را حفظ کنند.

مقداری زردچوبه را با شیر مخلوط و از آن خمیری تهیه کنید، روی پوست بمالید و پس از آنکه خشک شد، آن را با آب گرم بشویید. این کار را هر روز به مدت سه هفته انجام دهید تا پوست شما را کاملا روشن تر کند. می توانید زردچوبه را با آرد نخودچی و آب لیمو مخلوط کنید و با آن ماسکی تهیه کرده، به مدت 20 دقیقه روی پوست بمالید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b5-%d8%a8%db%8c-%d9%86%d8%b8%db%8c%d8%b1-%d8%b2%d8%b1%d8%af%da%86%d9%88%d8%a8%d9%87-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa/” align=”right” target=”_blank”]خواص بی نظیر زردچوبه در زیبایی پوست[/button]

خیار

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت دکتر کرمانی

حتما کلاژن را تنها به عنوان ماده ای می شناسید که برای بزرگ شدن لب ها، به آنها تزریق می کنند. به جای این روش غیر طبیعی ، از فرم طبیعی کلاژن که پوست شما را سفت و نرم می کند، استفاده کنید. خیار، منبع طبیعی بسیار خوبی برای کلاژن است. خیار را تکه تکه کنید و آنها را روی نقاط تیره ی پوست قرار دهید. این کار را دو بار در هفته به مدت 15 دقیقه انجام دهید.

اسموتی سبز رنگ لذیذ

بلغور جو دو سر

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت دکتر کرمانی

سلول های مرده روی پوست جمع می شوند و پس از مدتی موجب تیره شدن پوست شما می شوند. بلغور جو دو سر، یک لایه بردار طبیعی بسیار قوی است. مقداری بلغور جو دو سر را با آب گوجه مخلوط کنید و آن را هر روز به مدت 15 تا 20 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید، سپس آن را به آرامی با آب سرد بشویید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments