ورزش برای افراد لاغر

ورزش و تناسب اندام

ورزش برای افراد لاغر

30 اسفند 1399
60بازدید

افراد لاغر معمولاً تمایل بدنشان به سمت سوزاندن کالری بیشتر می‌باشد. این افراد متابولیسم بدنی بالایی دارند.
افراد لاغر برای اینکه بدنی عضلانی داشته باشند، برای به دست آوردن ماهیچه و افزایش وزن باید فعالیت بیشتری انجام دهند. در مقاله‌ای که پیش رو داری در مورد ورزش برای افراد لاغر با شما دوستان مسائلی را مطرح خواهیم کرد.


آیا لاغرها هم باید ورزش کنند؟

اینکه آیا لاغر ها باید ورزش کنند یا نه به سیستم بدنی آنها بستگی دارد. بعضی از افراد لاغر متابولیسم بالایی دارند و در تمام طول زندگی شان همچنان لاغر باقی می‌مانند. این مسئله بین عموم مردم جا افتاده است، که ورزش به کسانی پیشنهاد می‌شود که چاق هستند و می‌خواهند به تناسب اندام برسند. بنابراین مردم فکر می‌کنند افراد لاغر دیگر نیاز به ورزش کردن ندارند. در صورتی که هم افراد لاغر و هم افرادی که تغذیه سالمی دارند و می توانند وزن خود را متعادل نگه دارند، همگی باید برای یک ورزش مرتب و روزانه وقت بگذارند.

فواید ورزش برای افراد لاغر

ورزش محاسن زیادی دارد که افراد لاغر هم به همین دلایل باید ورزش کنند.


۱. کاهش خطر بیماری ها و ویروسها

ورزش سیستم ایمنی بدن را که در مقابل ویروسها و بیماری‌ها و عفونت‌ها بسیار آسیب پذیر است بالا می‌برد.
ورزش می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی، فشارخون بالا، کلسترول بالا، سکته مغزی، دیابت و بسیاری از سرطان ها را کاهش دهد.

پیشنهاد برنافیت: 
مواد غذایی شگفت انگیز برای تقویت سیستم ایمنی بدن

ورزش برای افراد لاغر

۲. ایجاد نشاط و انرژی بیشتر

ممکن است در طول انجام ورزش و بعد از آن مقداری احساس خستگی داشته باشید، ولی ورزش مرتب کمک می‌کند بهتر بخوابید و انرژی بیشتری در طول روز برای انجام کارهای روزانه خود داشته باشید.

 


۳. بالا بردن قدرت بدنی و استقامت

افراد لاغر همیشه افرادی سالم و همچنین قوی نیستند. ولی ورزش می تواند قدرت و استقامت بدنی را در افراد لاغر بالا برده و برای انجام کارهای روزانه کمتر خستگی را به همراه خواهد داشت.
اگر به طور مرتب ورزش کنید، قدرت بدنی شما بالاتر رفته و می توانید اجسام سنگین را به راحتی بلند کنید.
همچنین برای انجام کارها و فعالیت های خارج از منزل مثل، خرید، پیاده‌روی، ورزش و غیره توان بدنی بالاتری خواهید داشت.


 ۴. از بین بردن اضطراب و افسردگی و استرس

معمولا لاغرها اگر بیشتر از افراد دیگر در معرض اضطراب و افسردگی نباشند، کمتر از آنها نیستند. ورزش مقاومت بدن را در برابر مشکلات روحی و اضطراب و استرس و افسردگی بالا می‌برد.
در مغز هنگام ورزش، اندروفین های آزاد می شود که با ناراحتی و اضطراب مقابله می‌کنند.
معمولاً در افرادی که ورزش مرتب و روزانه دارند، خواب بهتر و سیستم ایمنی قوی تری وجود دارد، که آنها را در برابر مسائل روحی بیمه می کند.

پیشنهاد برنافیت: 
علائم افسردگی را می شناسید؟


۵. پیشگیری از اضافه وزن

وقتی که در دوران جوانی ورزش منظم و روزانه دارید، در سنین بالاتر احتمال اینکه دچار افزایش وزن شوید بسیار کم است و بعضی از افراد لاغر در جوانی متابولیسم بالایی دارند، ولی با بالا رفتن سنشان از سرعت متابولیسم بدن کم شده و به تدریج دچار اضافه وزن میشوند. ورزش روتین و مناسب به پیشگیری از چاقی این افراد در سنین بالاتر کمک می کند.

ورزش برای افراد لاغر
عوارض لاغری چیست؟

همانطور که چاقی عوارض دارد، لاغری هم مشکلات خاص خود را دارد و همین دلیل افراد لاغر هم برای درمان لاغری زیاد از حد باید ورزش کنند. افراد لاغر هم مانند افراد چاق و دنبال یک اندام زیبا و متناسب هستند.
لاغری در مردان باعث دیابت و ناباروری در آنها می‌شود. لاغری در زنان نیز باعث سقط جنین، نارسایی های ریوی قطع شدن قاعدگی و شکستگی استخوان در دوران میانسالی را به دنبال دارد. افسردگی در افراد لاغر هم زیاد دیده می شود.
پوکی استخوان، کم‌خونی، احساس خستگی دائم، کاهش مقاومت بدن در مقابل عفونت‌ها و ویروس‌ها دیر خوب شدن زخم ها و مشکلات روحی در افراد لاغر زیاد دیده می شود. البته باید این را نیز مدنظر داشت که فعالیت‌های روزمره و ورزش افراد لاغر متفاوت است.
پزشکان نیز با انجام فعالیت بیش از حد ورزش در افراد لاغر مخالف هستند، زیرا باعث سوختن کالری بیشتری در این افراد شده که منجر به لاغری بیش از حد آنها می‌شود. ولی تمرینات ورزشی مناسب و اصولی باعث می‌شود تا جذب مواد غذایی در این افراد بالا برود.

افراد لاغر چه ورزش هایی انجام بدهند؟

در تمرینات افراد لاغر ابتدا یک برنامه ورزشی سنگین طراحی می‌شود و وقتی که فرد لاغر طی این تمرینات، تارهای عضلانی اش پاره شد، سپس با تغذیه سالم و درست غذای کافی مربوط به عضله را تامین کرده و سپس عضله ترمیم و بعد حجیم می‌شود.
افراد لاغری که می خواهند با تمرینات ورزشی به افزایش وزن برسند حتما باید مراقب تغذیه خود باشند. نقش تغذیه در کنار ورزش در درمان لاغری و رسیدن به تناسب اندام ضروری است.

پیشنهاد برنافیت: 
10 روش طبیعی برای افزایش وزن سالم


لاغرها چگونه عضله سازی کنند؟

هرچند اضافه وزن برای افراد لاغر کمی مشکل است ولی این افراد می‌توانند با عضله سازی به اندام مناسب و دلخواه خود برسند. بیشتر از یک ساعت تمرین ورزش نداشته باشید و به جای اینکه روی مدت زمان ورزش تمرکز کنید روی شدت تمرین ورزشی خود متمرکز شوید.
در بین هر تمرین یک دقیقه زمان استراحت بین ست ها را نگه دارید. افراد لاغر چون دارای سوخت و ساز بالایی هستند باید غذای بیشتری بخورند. حتماً باید طبق اصول درست ۵ تا ۶ وعده سنگین غذایی داشته باشند و بین آنها وجود دو تا سه ساعت فاصله باشد. روی مکمل‌ها حساب باز نکنید. چون مکمل ها تنها کامل کننده وعده غذایی شما هستند. البته مصرف پودرهای پروتئینی بد نیستند.
سعی کنید میزان تحرک خود را کمتر از حد معمول کنید، چون تحرک اضافی باعث کالری سوزی در بدن شما می شود.روی تناسب اندام خود تمرکز داشته باشید. به مرور زمان تعداد وزنه ها یا تکرار آنها را افزایش دهید.
هر یک ماه یک بار برنامه های تکراری خود را عوض کنید، تا رشد بدن شما در یک مرحله باقی نماند.
برای عضلات خود هفته ای سه بار تمرین ورزش قرار بدهید. یک روز در هفته را به تمرینات ترکیبی برای تمام عضلات بدن اختصاص بدهید. سعی کنید فشار و حجم تمرینات را در حد متوسطی نگه دارید.
تمرینات روی عضلات پا را فراموش نکنید.
کربوهیدرات‌ها را به وعده قبل و بعد از تمرین خود اضافه کنید. وزن گیری را در ابتدای صبح انجام بدهید. اگر اضافه وزن داشتید مشکل از برنامه غذایی شماست. باید کالری بیشتری مصرف کنید.


تغذیه افراد لاغر پس از ورزش

تغذیه در افرادی که ورزش می‌کنند بسیار مهم است، اینکه شما چه چیزی می خورید یا مینوشید قبل از ورزش می خورید یا بعد از آن بسیار مهم است.
برای افراد، مخصوصا ورزشکاران داشتن یک رژیم غذایی متعادل و رساندن مواد مغذی مورد نیاز بدن و مایعات بسیار مهم است.
کربوهیدرات ها انرژی مورد نیاز بدن را تامین می‌کنند، چه قبل و چه بعد از ورزش مورد نیاز هستند.
کربوهیدرات ها حتی از پروتئین‌ها مهم‌تر هستند. بهترین کربوهیدرات های مرکب مثل غلات سبوس دار، میوه ها، سبزیجات و لبنیات هستند.
سعی کنید بعد از ورزش از غذاهای آبکی مثل سوپ یا آب سبزیجات استفاده کنید. استفاده از نان سبوس دار، بیسکویت نمکی یا شیر کم چرب، پنیر، سالاد سبزیجات، ذرت مکزیکی را فراموش نکنید.
کربوهیدرات ها برای جایگزین کردن سوخت عضلانی که هنگام ورزش مصرف کرده اید بسیار مهم هستند.
موز هم تغذیه مناسبی برای بعد از ورزش می باشد. در این مقاله در مورد ورزش برای افراد لاغر با شما دوستان صحبت کردیم. امیدوارم که برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

کرونا انگلیسی
چگونه با کرونا انگلیسی یا جدید مقابل کنیم؟
21 فروردین 1400
9 بازدید

بعد از کرونای چینی اکنون عده زیادی از مردم دنیا درگیر ویروس دیگری شده اند که به کرونا انگلیسی یا کرونا جدید معروف شده است. ویروسی که حالا حالاها قصد رخت برکندن از جهان را ندارد. در این مقاله در مورد این ویروس جدید مطالبی را با شما دوستان عزیز در میان خواهیم گذاشت. با […]

وسوسه پرخوری در نوروز
شکست وسوسه پرخوری در نوروز

پرخوری علل مختلفی دارد. بعضی از اوقات به دلیل رفتارهای عصبی که ایجاد میشود، فرد به دلیل اینکه رفتار و هیجانات خود را کنترل کند به پرخوری روی می آورد. البته بیشتر اوقات پرخوری به نوع عادتها و سبک زندگی ما برمیگردد.در این مقاله در مورد شکست وسوسه پرخوری در نوروز با شما عزیزان صحبت […]

قرص لاغری اسلیم مکس
قرص لاغری اسلیم مکس| مزایا و عوارض جانبی

اسلیم مکس ترکیبات کاملا گیاهی دارد و باعث کاهش اشتها و کاهش وزن می‌شود. در این مقاله در مورد قرص لاغری اسلیم مکس، فواید و عوارض آن با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.   قرص اسلیم مکس چیست؟ کپسول اسلیم مکس معمولا از عصاره دانه گشنیز، رازیانه، عصاره خشک چای سبز و ریشه کاسنی تشکیل […]

لاغری موضعی پهلو
بهترین راه برای لاغری موضعی پهلو کدام است؟

لاغری موضعی پهلو در واقع به این معنی است که قسمتی از بدن را که به دلایل خاصی دارای چاقی است بخواهیم لاغر کنیم. ابتدا می‌خواهیم فرق بین چاقی و چاقی موضعی را بررسی کنیم. چاقی موضعی در واقع یعنی در قسمتی از بدن یک فرد، تجمع بافت چربی بیشتر از نواحی دیگر باشد و […]

زیبایی

صاف کردن موها
انواع روش های صاف کردن مو کدامند؟
18 فروردین 1400
18 بازدید

برای اینکه موهای خود را صاف کنیم روش های متفاوتی وجود دارد، که شامل روشهای دائمی و نیمه دائمی شیمیایی و غیرشیمیایی می‌شود. در این مقاله به انواع روشهای صاف کردن مو، بهترین روش صافی، تفاوت کراتینه با صافی مو و همچنین مراقبت‌های بعد از کراتینه کردن مو اشاره می‌کنیم. برای صافی مو روش‌های دائمی […]

رفع تیرگی زانو
بهترین روش برای رفع تیرگی زانو

اگر رنگ آرنج و زانوهایتان نسبت به جاهای دیگربدنتان تیره تر است و اگر شلوارک یا بلوز آستین کوتاه میپوشید و تیرگی زانو یا آرنجتان توجه شما را جلب میکند نگران نباشید و تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. تیرگی زانو معمولا به دلیل تجمع سلولهای مرده پوست و جمع شدن بیش از حد […]

فرنچ ناخن
آموزش فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در واقع همان مرتب کردن یا آرایش ناخن است که به روشهای مختلف صورت می‌گیرد. در این مقاله در مورد فرنچ ناخن به اطلاعات بیشتری دست پیدا میکنید . کلمه فرنچ در واقع همان معنی فرانسوی را دارد و فرنچ ناخن یعنی آرایش ناخن به روش فرانسوی. با برنافیت همراه باشید. اکثر مردم […]

مراقبت از موهای رنگ شده
مراقبت از موهای رنگ شده ، چرا و چگونه؟

هنگامی که موهای خود را رنگ می کنید و به زیبایی چهره خود می‌افزایید، طبیعتاً باید به این قضیه هم توجه داشته باشید که به دلیل استفاده از مواد شیمیایی رنگ موهایتان تا حدود زیادی آسیب می بینند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد مراقبت از موهای رنگ شده با شما دوستان مطالبی را مطرح […]

ورزش و تناسب اندام

بهترین تمرین ورزشی برای رهایی از بازو های شل و افتاده - برنافیت
3 تمرین ورزشی موثر برای رهایی از بازوهای شل و افتاده
01 فروردین 1400
1142 بازدید

پیری و افزایش وزن، دو عامل اصلی در از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و شل شدن بازو ها می باشند. همراه با یک برنامه ی غذایی سالم و ورزش به منظور کاهش وزن، تمرین های مقاومتی همچون دایموند پوش آپ، دیپ با نیمکت و کیک بک عضلات سه سر برای سفت کردن بازو بسیار […]

ورزش برای افراد لاغر
ورزش برای افراد لاغر

افراد لاغر معمولاً تمایل بدنشان به سمت سوزاندن کالری بیشتر می‌باشد. این افراد متابولیسم بدنی بالایی دارند.افراد لاغر برای اینکه بدنی عضلانی داشته باشند، برای به دست آوردن ماهیچه و افزایش وزن باید فعالیت بیشتری انجام دهند. در مقاله‌ای که پیش رو داری در مورد ورزش برای افراد لاغر با شما دوستان مسائلی را مطرح […]

ورزش برای دیسک کمر
از علائم تا بهترین ورزش‌ برای دیسک کمر

دیسک  کمر در واقع عارضه ای است که با فشار زیاد روی عضلات یا ضعیف شدن عضلات کمر در اثر عوامل مختلف به وجود می‌آید. در این مقاله به درمان و معرفی چند ورزش برای دیسک کمر خواهیم پرداخت. معمولاً درد در ناحیه پشت بدن و پاها بروز پیدا می‌کند. ستون فقرات ما از ۲۶ […]

ورزش گروهی- برنافیت
تاثیر ورزش گروهی در کاهش وزن سریع

یکی از مهم ترین مزایای ورزش گروهی کاهش وزن سریع است. ورزش کردن به خودی خود به همت بالایی نیاز دارد، چه برسد بخواهید آن را به تنهایی انجام دهید. اگر هر روز ورزش می کنید اما به نتیجه ای نمی رسید، شاید دلیل آن این باشد که به تنهایی ورزش می کنید. امروز برنافیت […]

موفقیت و انگیزه

لاغری با قانون جذب
لاغری با قانون جذب ؛ حقیقت یا دروغ؟
25 بهمن 1399
163 بازدید

آیا می‌توان با قانون جذب به لاغری مورد نظر رسید؟ آیا این مسئله واقعیت دارد؟ در این مقاله قصد داریم در مورد لاغری با قانون جذب با  شما عزیزان صحبت کنیم .تا پایان مقاله با برنافیت همراه باشید. قانون جذب چیست؟ امروزه اعتقاد بر این است که با قانون جذب می‌توانیم به خواسته‌های مختلف خود […]

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

چالش کاهش وزن
چالش کاهش وزن ؛ 30 روز چالش خانه، کار و تفریح

متاسفانه در زندگی امروز افراد بسیار زیادی با مشکل چاقی و اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند. این معضل به حدی است که عده ای همیشه دنبال راه هایی سریع برای کاهش وزن می گردند. بعضی از این روش ها نه تنها موثر نیستند، بلکه سبب بیماری های مختلفی نیز می شوند. چنین […]

تصمیم های واقعی
برای کاهش وزن نیاز به تصمیم های واقعی دارید

برای اینکه در هر کاری موفق شوید نیاز به تصمیم های واقعی دارید. برای این کار می توانید چالشی برای موفقیت خود طراحی کنید که تصمیم های سلامتی و تناسب اندام شما را به برنامه ای برای تمام طول عمر تبدیل کند. اگر برای این چالش هفت روزه آماده اید، ما را دنبال کنید.   […]

تغذیه

لاغری برای افراد سرد مزاج
لاغری برای افراد سرد مزاج؛ افراد سرد مزاج برای کاهش وزن چه بخورند؟
21 اسفند 1399
83 بازدید

افراد با طبع سرد وسودایی معمولا لاغر هستند و کف دست و پایشان عرق میکند .در این مورد در مورد افراد سرد مزاج با شما دوستان صحبت خواهیم کرد. افراد با طبیعت سودا یا سرد مزاج معمولا افرادی حساس و وسواسی هستند. اکثرا حافظه ضعیفی دارند و در بعضی موارد چندین بار عقیده خود را […]

غذاهای لاغر کننده
با غذاهای لاغر کننده آشنا شوید

اگر می خواهید برای کاهش وزن خود اقدام کنید و چربی سوزی سریع داشته باشید، باید سعی کنید از مواد غذایی سالم و مقوی استفاده کنید.در این مقاله می خواهیم در مورد غذاهای لاغر کننده مطالبی را با شما عزیزان مطرح کنیم.   آیا غذاهای لاغر کننده وجود دارد؟ معمولاً تنها غذا نمی‌تواند به شما […]

رژیم غذایی متعادل
کالری مورد نیاز هر فرد در یک رژیم غذایی متعادل چقدر است؟

بدن ما برای تمام حرکات فیزیکی و غیره مثل راه رفتن، نفس کشیدن، دویدن و تک ‌تک تحرکات بدنی از کالری موجود در مواد غذایی استفاده می‌کند .برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل شما باید با معنی کلمه کالری آشنایی داشته باشید. در واقع کالری همان میزان انرژی ذخیره شده در مواد غذایی است. میزان […]

برنج قهوه ای- برنافیت
چرا برنج قهوه ای بخوریم؟

برنج قهوه ای در واقع همان برنج سبوس دار است که تنها پوسته ی خارجی و غیر خوراکی آن گرفته شده و به دلیل فیبر فراوان برای کاهش وزن مفید است. به طور کلی برنج، یک وعده ی سیر کننده در هر رژیمی محسوب می شود. اما برنج قهوه ای گزینه ی بهتریست. با برنافیت […]