7 نکته کاربردی برای تقویت مو

تقویت مو از آن جهت اهمیت دارد که زیبایی ما به آن وابسته است. رسیدگی به موها یکی از ارکان زیباییست که تنها با بکارگیری نکات زیر محقق می شود. برای تقویت موها باید حتی الامکان از ضعیف شدن و ریزش آنها جلوگیری کرد. استفاده از محصولات شیمیایی، گرمای بیش از حد، آب داغ، شست و شوی بیش از حد موها، ژنتیک و هورمون ها از عوامل اصلی ریزش موها هستند. برای تقویت آنها با نکات کاربردی برنافیت همراه باشید.

تقویت مو: مصرف غذاهای مناسب و نوشیدن آب فراوان

تقویت مو- زیبایی- برنافیت دکتر کرمانی

مصرف غذاهای مناسب و نوشیدن آب فراوان یکی از آسان ترین روش ها برای تقویت تارهای مو است. مصرف غذاهای سرشار از ویتامین A، C، E، آهن، امگا 3 و پروتئین و همچنین نوشیدن آب فراوان به تقویت بدن و در نتیجه موها کمک می کند.

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: 

تقویت مو: استفاده از روبالشتی و روسری ابریشمی

تقویت مو- زیبایی- برنافیت دکتر کرمانی

ابریشم بر عکس نخ و دیگر پارچه ها چربی موهای شما را جذب نمی کند. موی خشک بسیار شکننده است. به همین دلیل خوابیدن بر روی روبالشتی ابریشمی موجب می شود تا به موهای شما آسیبی نرسد.

تقویت مو: رطوبت رسانی به موها

تقویت مو- زیبایی- برنافیت دکتر کرمانی

حتما می دانید که موهای خشک به سرعت آسیب می بینند. رطوبت رسانی به موها و پوست سر موجب می شود تا شدت آسیب و ریزش آنها کمتر شود. برای رطوبت رسانی به موها از روغن های طبیعی نیز می توان استفاده کرد.

تقویت مو: دوری از دمای بالا

تقویت مو- زیبایی- برنافیت دکتر کرمانی

هرچه موهای شما بیشتر در معرض دما باشد، ضعیف تر و شدت آسیب به آن بیشتر می شود. برای خشک کردن موها از ابزاری چون سشوار و اتوی مو کمتر استفاده کنید.

تقویت مو: استفاده از برس ها و شانه هایی با کیفیت بالا

جنس پلاستیک برای موها به هیچ وجه خوب نیست و آسیب به موها را افزایش می دهد. بهتر است از برس های با کیفیت استفاده کنید. برس های ساخته شده از فیبر گزینه های بهتری هستند.

پیشنهاد برنافیت: 

تقویت مو: خودداری از آب و هوای بد

تقویت مو- زیبایی- برنافیت دکتر کرمانی

نور بیش از حد خورشید، باد شدید، باران و شرایط آب و هوایی بد موجب آسیب به موها می شود. کم کردن میزان و زمان قرار گرفتن در معرض چنین شرایط آب و هوایی، شدت آسیب به موها را کاهش می دهد.

تقویت مو: استفاده از محصولات طبیعی

تنها زمانی از رنگ مو و محصولات شیمیایی استفاده کنید که مجبورید. هرچند استفاده از محصولات طبیعی کار آسانی نیست، اما ارزش موهای زیبا را دارد.

مترجم: مریم اصیلی

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments