6 غذایی که چهره تان را زیباتر می کند

[iconbox title=”اگر وقت ندارید…” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]تغذیه نقش مهمی در سلامت پوست دارد. بسیاری از غذاهای حاوی پتاسیم با دفع سدیم، موجب کاهش نفخ و پف کردن صورت می شوند. برخی از غذاها چون ماهی، عدس و غیره نیز به کاهش وزن آبی بدن و زیباتر شدن چهره کمک می کنند.[/iconbox]

شاید تصور کنید که تنها چیزی که می تواند شما را زیباتر کند، لوازم آرایشی گران قیمت است. اما متخصصان تغذیه نظر دیگری دارند. آنها معتقدند برخی از مواد غذایی، تاثیر زیادی در زیباتر کردن چهره ی شما دارند، به علاوه تاثیر آنها بسیار طولانی مدت تر از لوازم آرایشی است. در ادامه به این غذاها اشاره شده است.

چای ترش

چای ترش - چهره تان را زیباتر می کند - برنافیت

شاید خلاف منطق به نظر برسد، اما افرادی که دچار مشکل احتباس آب هستند، برای حل این مشکل باید مایعات زیاد مصرف کنند. چای ترش یک ادرار آور طبیعی بدن است که معجزه می کند. این چای برای برطرف کردن پف چشم ها بسیار مفید است.

پروتئین بدون چربی

پروتئین بدون چربی - چهره تان را زیباتر می کند - برنافیت

از میزان کربوهیدرات خود بکاهید و بیشتر پروتئین های بدون چربی همچون ماهی، عدس و پنیر لوور کم چرب مصرف کنید. این کار موجب کاهش وزن آبی بدن و لاغرتر نشان دادن شما می شود.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”https://bornafit.ir/11-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%A6%DB%8C%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1/” align=”right” target=”_blank”]۱۱ روش برای دریافت پروتئین بیشتر[/button]

قاصدک سبز

قاصدک سبز - چهره تان را زیباتر می کند - برنافیت

این سبزی تلخ که اغلب با جلبک نیز اشتباه گرفته می شود، نقش حمایت از کلیه ها و سم زدایی کبد (همانطور که می دانید کبد نقش مهمی در سلامت پوست دارد) را بر عهده دارد. این گیاه به هضم، کاهش التهاب و کاهش وزن آبی بدن کمک می کند. آنها را بخار پز یا سرخ کرده، به آب میوه یا اسموتی خود اضافه کنید.

میوه ها

هندوانه - چهره تان را زیباتر می کند - برنافیت

موز، هندوانه، پرتقال، انبه و طالبی سرشار از پتاسیم هستند و همانند یک ادرارآور طبیعی، سدیم اضافی را که موجب پف کردن بدن می شود، خارج می کنند (البته این میوه ها سرشار از آب نیز هستند). پاپایا نیز گزینه ی بسیار خوبیست. این میوه، سرشار از آنزیم های گوارشی است که به هضم غذا و کاهش نفخ کمک می کند.

اسفناج، فلفل و کدو

6 غذایی که چهره تان را زیباتر می کند - برنافیت

سبزیجاتی را انتخاب کنید که گاز و نفخ کمتری در شکم ایجاد می کنند. برخی از این سبزیجات شامل اسفناج، فلفل، زوچینی و کدو می باشند. از مصرف نوشیدنی های کربن دار چون نوشابه و میان وعده های شور که موجب احتباس آب در بدن و نفخ می شوند، بپرهیزید. برای کاهش سایز کمر، آب، میوه، سبزیجات تازه و پروتئین های بدون چربی مثل مرغ و تخم مرغ استفاده کنید. کاهش نفخ بدن به کاهش پف صورت و دور چشم ها کمک خواهد کرد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”https://bornafit.ir/%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%86%D9%81%D8%AE-%D8%B4%DA%A9%D9%85-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF/” align=”right” target=”_blank”]مواد غذایی که نفخ شکم را از بین می برند[/button]

چای گندم سیاه

چای گندم سیاه - چهره تان را زیباتر می کند - برنافیت

استرس نقش مهمی در کاهش سلامت بدن و پوست دارد. برای افزایش آرامش خود در طول روز، چای گندم سیاه بنوشید. این چای حاوی ویتامین B است که با تنش مقابله می کند و از آنجا که حاوی فیبر فراوان است، شما را برای مدت بیشتری سیر نگه می دارد.

کاری از گروه محتوای برنافیت

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
رژیم فستینگ
خانه