6 راهکار ساده که به کاهش وزن کمک می کند

فراد ممکن است برای کاهش وزن روش های مختلفی را به کار برند و برای رسیدن به هدف خود دست به کارهای عجیب و غریب و حتی عمل های دردناک بزنند، اما راهکارهای بسیار آسان و ساده ای برای کاهش وزن وجود دارد. برخی از این راهکارها شامل ورزش، مصرف غذای مناسب، خواب کافی، عدم مصرف مشروبات الکلی و ایجاد تغییر در عادات است.

کاهش وزن به معنای کاهش حجم و توده ی بدنی است که افراد بسیاری با آن دست و پنجه نرم می کنند. این افراد ممکن است روش های مختلفی را به کار برند و برای رسیدن به هدف خود دست به کارهای عجیب و غریب و حتی عمل های دردناک بزنند، اما راهکارهای بسیار آسان و ساده ای برای کاهش وزن وجود دارد که کاملا قابل اطمینان است و می تواند شما را به اهدافتان برساند. در ادامه به برخی از این راهکارها اشاره شده است.

قانون ها را دنبال کنید

منظور از قانون ها این است که “پرخوری نکنید”، “غذاهای بی کیفیت مصرف نکنید” و “به اندازه ی کافی استراحت کنید.” خواب کافی، نقش مهمی در کاهش وزن دارد. محققان بدین نتیجه رسیده اند که افرادی که کمتر از هفت ساعت در شبانه روز می خوابند، بیشتر دچار افزایش وزن می شوند. یک خواب شبانه ی 7 تا 9 ساعته تاثیر زیادی در کاهش وزن دارد.

ورزش کنید و غذاهای مناسب بخورید

اکثر افراد یکی از این دو کار را انجام می دهند، نه هر دوی آنها را. برای کاهش وزن باید هم ورزش و هم غذاهای مناسب مصرف کرد. اگر ورزش کنید، اما غذای مناسبی نخورید، با سرعت بسیار کمی به سوی کاهش وزن خواهید رفت، اما اگر هم ورزش کنید و هم غذای مناسب بخورید، وزن شما با سرعت مناسب شروع به کم شدن می کند.

 

ورزشی را انتخاب کنید که واقعا آن را انجام می دهید

6 راهکار ساده کاهش وزن - ورزش - برنافیت

بهترین ورزش، ورزشی است که یک فرد آن را به طور منظم انجام می دهد. برخی از تمرین های ورزشی مناسب برای کاهش وزن شامل تمرین های اینتروال با شدت بالا، تمرین های مقاومتی، تمرین های پلی متریک، وزنه برداری و حرکاتی چون لانج، اسکوات، برپی و پوش آپ است که گروه مختلفی از ماهیچه ها را به کار می اندازد. این ورزش ها نه تنها در طول تمرین، بلکه پس از آن نیز موجب کالری سوزی در بدن می شوند. به علاوه به شما کمک می کنند تا زودتر به تناسب اندام برسید.

 

مشروبات الکلی مصرف نکنید

6 راهکار ساده کاهش وزن - الکل - برنافیت

بدترین چیز برای متابولیسم چربی ها، مشروبات الکلی است، چرا که تا 73 درصد از کاهش وزن جلوگیری می کند. تحقیقات نشان داده اند وقتی الکل مصرف می کنید، بدن شما متابولیسم آنها را بر متابولیسم بدن ترجیح می دهد، در نتیجه سوختن چربی ها و کربوهیدرات ها به تاخیر می افتد. به علاوه، الکل، آمینو اسیدها را می شکند و آنها را به عنوان چربی ذخیره می کند، در نتیجه مانع کاهش وزن می شود.

از قانون 80/20 پیروی کنید

یکی از اشتباهات اساسی در هنگام کاهش وزن، پیروی از رژیم های سرسخت اما غیر پایدار است. این برنامه های غذایی افراطی به متابولیسم بدن شما آسیب می رسانند و موجب رژیم های غذایی یو یو می شوند. محرومیت و افراط به هیچ وجه کارساز نیست، پس سعی کنید از یک رژیم غذایی متعادل بهره ببرید. از قانون 80/20 بهره ببرید. بدین گونه که 80 درصد از تغذیه ی شما را غذاهای با کیفیت و تنها 20 درصد از آن را هله هوله ها تشکیل دهند.

 

در زندگی خود تغییر ایجاد کنید

روشی که با آن وزن خود را کم می کنید، اهمیت زیادی دارد. اگر وزن خود را از طریق انتخاب های غذایی و فعالیت های فیزیکی که از آن لذت می برید کاهش دهید، بهتر می توانید حفظش کنید و دیرتر هم به وزن اولیه ی خود باز خواهید گشت.

کاری از گروه محتوای برنافیت

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
رژیم فستینگ
خانه