۱۰ درمان خانگی برای مشکلات پوستی

[iconbox title=”اگر وقت ندارید…” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”۳۲″ icon_color=”#۳e256a” ]پوست انسان یک سد محافظتی بین بدن و عناصر محیط زیست است، بنابراین سلامت آن از اهمیت زیادی بر خوردار است. درمان های خانگی گزینه های مفیدی برای رفع مشکلات پوستی محسوب می شوند. برخی از این درمان های خانگی شامل کمپرس آب گرم، روغن زیتون، شیر و عسل می باشند.[/iconbox]

محصولات مراقبت از پوست زیادی در داروخانه ها وجود دارند که ممکن است موثر و کاملا قابل دسترس باشند، اما درمان های خانگی نیز گزینه های موثری محسوب می شوند که حتی برای تهیه ی آنها لازم نیست به بیرون از خانه بروید. در این مقاله به برخی از این مشکلات پوستی و روش های خانگی برای درمان آنها اشاره شده است.

۱- از بین بردن آکنه

درمان خانگی برای مشکلات پوستی - برنافیت

آکنه یکی از مشکلات پوستی که در بدترین شرایط خود را نشان می دهد. بسیاری از آنها در شب پیش از میهمانی یا یک قرار کاری مهم ظاهر می شوند. یکی از بهترین درمان های آکنه، استفاده از کمپرس آب گرم یا استفاده از یک حوله ی آغشته به آب گرم است.

پس از استفاده از کمپرس آب گرم مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. کمپرس آب گرم را روی جوش یا مناطق مستعد آکنه قرار دهید و برای ۳ تا ۵ دقیقه نگه دارید، در مواقع ضروری آن را گرم کنید تا همواره به صورت شما گرما ببخشد. از آب خیلی داغ استفاده نکنید، این آب نه تنها پوست شما را می سوزاند، بلکه هیچ فایده ای در درمان آکنه ندارد.
  2. هر ۲ یا ۴ ساعت یک بار این کمپرس را تکرار کنید تا آکنه ها از بین بروند. با این روش، آکنه ها در عرض ۲۴ تا ۳۶ ساعت از بین خواهند رفت.

در کنار این درمان می توانید از داروهای حاوی سالیسیلیک اسید، بنزوئیل پروکساید، سولفور و رزورسیرول استفاده کنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%A2%DA%A9%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF/” align=”right” target=”_blank”]با این غذاها به جنگ آکنه بروید[/button]

۲- از بین بردن جوش های سر سیاه

درمان خانگی برای مشکلات پوستی - جوش سر سیاه - برنافیت

یکی از مشکلات پوستی بسیار شایع، جوش های سر سیاه است. برای رهایی از شر این جوش ها، مقداری بلغور جو دو سر و گلاب را به نسبت مساوی با هم مخلوط کنید تا یک خمیر نرم به دست آید. این خمیر را با حرکات دایره ای بر روی مناطق جوش دار بمالید و بگذارید برای مدتی روی صورت باقی بماند.

۳- پاکسازی و لایه برداری پوست

درمان خانگی برای مشکلات پوستی - لایه بردار - برنافیت

برای تهیه ی یک لایه بردار، با یک قاشق غذا خوری شکر و یک قاشق چایخوری آب، یک محلول تهیه کنید. پیش از استفاده از محصول، با قرار دادن یک پارچه ی آغشته به آب گرم بر روی صورت برای چند دقیقه، منافذ پوست خود را باز کنید. سپس محلول آب و شکر را به آرامی روی پوست خود بمالید و پس از چند دقیقه آب کشی کنید. این کار به پاکسازی، شفافی و تازه شدن پوست شما کمک می کند. برای تهیه ی یک لایه بردار قوی تر، به جای شکر از نمک استفاده کنید. این لایه بردار برای کل پوست بدن شما مفید است و موجب از بین بردن نقاط سفت و خشک زانو، آرنج و پا می شود. نمک دارای خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کننده نیز می باشد و برای پوست مفید است.

در انجام عمل لایه برداری زیاده روی نکنید. هفته ای یک بار کافیست.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%85/” align=”right” target=”_blank”]پاکسازی پوست با میکرودرم[/button]

۴- از بین بردن خشکی پوست

درمان خانگی برای مشکلات پوستی - روغن صورت - برنافیت

در یونان باستان افراد از وان روغن زیتون برای نرم و مرطوب کردن بدن خود استفاده می کردند. تقریبا روغن تمام گیاهان برای پوست مفید هستند. پس از دوش گرفتن، یک کف دست روغن زیتون را بر روی بدن به ویژه نقاط خشک آن بمالید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%AB%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C%DB%8C/” align=”right” target=”_blank”]تمام اثرات روغن زیتون بر زیبایی[/button]

۵- آب رسانی

درمان خانگی برای مشکلات پوستی - آب - برنافیت

روزانه حداقل  ۲۰۰ میلی لیتر آب بنوشید. آب از هر جهت برای بدن مفید است و موجب پاکسازی پوست می شود.

۶- تغذیه ی پوست

درمان خانگی برای مشکلات پوستی - ماسک عسل - برنافیت

ماسک خانگی عسل برای رفع مشکلات پوستی و روشن کردن پوست بسیار مفید است. زرده ی تخم مرغ را بزنید، ۱ قاشق چایخوری روغن زیتون به آن اضافه کرده، مخلوط کنید. با یک قاشق  که قبلا آن را با آب داغ شسته اید، ۱ قاشق عسل بردارید و مخلوط را دوباره به هم بزنید. این ماسک عسل را روی صورت خود بگذارید، اما از قرار دادن آن بر روی ناحیه ی چشم ها بپرهیزید. ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید، سپس آن را بشویید.

۷-  سفت کردن پوست

 

عنبر سائل یا نارون کوهی که در همه ی داروخانه ها یافت می شود، ماده ی اصلی بسیاری از تونر هاست که به تنهایی برای پوست شما فوق العاده است. پس از شستشو و خشک کردن صورت، آن را با یک پنبه بر روی صورت خود بمالید. اگر پوست شما خشک و پوست پوست شده مقداری نارون کوهی را با آب مخلوط کنید و به صورت خود بمالید. از آنجا که نارون کوهی قابض است، پس از استفاده از این ماده حتما پوست را مرطوب کنید. برای داشتن یک تونر بهتر ۲ قاشق غذا خوری نارون کوهی را با یک قاشق غذا خوری آب لیمو و ۳ قاشق غذا خوری گلاب مخلوط کنید. سعی کنید این ماده را همواره در خانه ی خود داشته باشید، چرا که نه تنها برای سفت کردن پوست شما مفید است، بلکه یک داروی موضعی قوی برای درمان کبودی و ورم محسوب می شود.

۸- رطوبت رسانی به پوست

درمان خانگی برای مشکلات پوستی - برنافیت

رطوبت رسانی برای پوست بسیار ضروری است، چرا که یک سد محافظتی بین پوست شما و عناصر محیطی ایجاد می کند. درست کردن یک مرطوب کننده در خانه کار سختی نیست. ۵ تا ۶ قطره روغن بادام شیرین را در کف دست خود بریزید و چند قطره آب به آن بیافزایید. این دو ماده را در کف دست های خود با هم مخلوط کنید و به آرامی روی پوست بمالید. رطوبت رسانی به پوست در محافظت از پوست بسیار مفید است.

۹- تسکین پوست

درمان خانگی برای مشکلات پوستی - برنافیت

گهگاهی ممکن است احساس کنید پوست شما قرمز و ملتهب شده که البته برطرف کردن التهاب آن کار سختی نیست و تنها به یک لیوان شیر نیاز دارد. برای این کار هیچ تفاوتی بین شیر سویا و شیر معمولی نیست، هر دو یک کار را انجام می دهند. یک حوله را به شیر سرد یا ولرم آغشته کنید و آن را حداقل برای ۵ دقیقه به آرامی روی پوست خود فشار دهید. بسته به میزان التهاب، این کار چندین بار در روز تکرار کنید. شیر موجب نرمی، تسکین و تغذیه ی پوست شما می شود. اگر می خواهید از گزینه های داروخانه ای استفاده کنید، ژل آلوئه ورا را انتخاب کنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA/” align=”right” target=”_blank”]نکات ساده و ارزان برای مراقبت از پوست[/button]

۱۰- کوچک کردن منافذ پوست

درمان خانگی برای مشکلات پوستی - برنافیت

منافذ باز پوست یکی از مشکلات پوستی است. این منافذ با جمع شدن چربی ها مسدود شده و بزرگتر دیده می شوند. برای کوچک کردن منافذ پوست، سینک یا یک کاسه را پر از آب داغ کنید. سپس یک حوله را دور سر خود بپیچید و روی بخار بلند شده از آن اندکی صورت خود را نگه دارید. پس از آن پوست خود را پاکسازی و لایه برداری کنید. پوست خود را خشک کرده و با استفاده از تونر آن را سفت کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از 90 درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]