کاهش و کنترل میل به شیرینی جات با راه حل های ساده

سخت‌ترین بخش کاهش وزن مقابله با میل به شیرینی جات و غذاهای ناسالم است. در صورتی که بخواهید تقلب کنید ورزش و رژیم هم نمی‌توانند به شما کمک کنند. از طرفی کنترل و مقابله با هوس‌ها نیز بسیار سخت است. شاید در مورد این روش چیزی نشنیده باشید، اما جالب است بدانید که مصرف موضعی روغن‌های اسانس این هوس را در شما سرکوب می‌کند. با برنافیت همراه باشید.

عموما میل به شیرینی جات در هنگام عصر به دلایلی مختلفی رخ می‌دهد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

اولین دلیل میل به شیرینی جات، کمبود آب بدن است. به ویژه بدن در فصل تابستان به آب بیشتری نیاز دارد. برای رفع کمبود آب در بدن از موادی چون خاکشیر و تخم شربتی که آب را در خود حفظ می‌کنند، استفاده کنید.

دومین علت میل به شیرنی جات کمبود پروتئین در بدن است. مصرف یک تا دو عدد سفیده‌ی تخم مرغ یا فیله‌ی مرغ آب پز نیاز روزانه‌ی شما را به پروتئین فراهم می‌کند.

سومین و مهم‌ترین دلیل میل به شیرنی جات، فقر کروم و منیزیم در بدن است. بهترین راه دریافت این دو ویتامین مصرف مکمل‌های آن است. این دو ویتامین را روزی ۱ عدد با معده‌ی پر مصرف کنید.

کاهش میل به شیرینی جات

1. کاهش میل به شیرینی: اسانس دارچین

روغن دارچین نوعی روغن اسانس است که اشتها را سرکوب می‌کند. این روغن دارای خواص دیگری نیز هست. افزایش متابولیسم را به دنبال دارد، قدرت هضم را بهبود می‌بخشد و به بدن کمک می‌کند تا قند را بشکند و از آن به عنوان منبع انرژی استفاده کند. دو قطره از این روغن را در آب گرم ریخته و خوب مخلوط کنید. سپس مقداری عسل به آن اضافه کرده و نوش جان کنید. استشمام این روغن به تنهایی به کاهش پرخوری کمک می‌کند.

 اسانس دارچین

2. کاهش میل به شیرینی: اسانس وانیل 

عطر شیرین روغن وانیل بسیار آرامش دهنده است. اگر فکر می‌کنید بوی آن میل شما را به شیرینی جات افزایش می‌دهد، سخت در اشتباهید. طبق مطالعات مختلف، روغن وانیل به کاهش مصرف شیرینی جات و مصرف مداوم آن به کاهش وزن کمک می‌کند. می‌توانید مقداری روغن وانیل را به عطر یا اسپری خود اضافه کنید.

 اسانس وانیل

3. کاهش میل به شیرینی: اسانس نعناع و گریپ فروت

عطر روغن نعناع میل به شیرینی جات را کاهش می‌دهد و موجب نشاط می‌شود. روغن اسانس گریپ فروت نیز به همین منظور به کار برده می‌شود. روغن گریپ فروت به سرعت انرژی بدن را تامین و میل به برخی از غذاها را کاهش می‌دهد. ترکیب این دو روغن با هم فوق العاده برای کاهش اشتها مفید است. دو قطره روغن گریپ فروت و نعناع را با آب مخلوط و در هوا اسپری کنید. این کار به کاهش استرس شما کمک می‌کند.

 اسانس نعناع و گریپ فروت

4. کاهش میل به شیرینی: اسانس یاس

عطر یاس فوق العاده شیرین و خوشبو است. بو کردن آن به کاهش اشتها و کاهش مصرف کالری‌های اضافی که موجب افزایش وزن می‌شود، کمک می‌کند. چند قطره روغن یاس را روی دست‌ها بریزید و استشمام کنید. می‌توانید آن را مستقیما از بطری هم بو کنید.

غلبه بر اشتهای کاذب

 اسانس یاس

روش‌های دیگر برای کاهش میل به شیرینی جات

برای کاهش اشتها و میل به مصرف شیرینی جات می‌توانید روش‌های دیگری را نیز انتخاب کنید. از جمله‌ی این روش‌ها عبارتند از:

  • مصرف میان وعده‌های کوچک در میانِ وعده‌های اصلی
  • آبرسانی به بدن
  • ورزش منظم
  • عدم چشم پوشی از وعده‌های غذایی
  • چرت زدن
  • مصرف جایگزین‌های سالم همچون میوه‌ها و سبزیجات به جای فست فودها

مشکل ما این است که مصرف قند برایمان تبدیل به یک وسوسه ی روزمره شده که به سختی می توانیم در برابر آن مقاومت کنیم. به جای اینکه مصرف قند و شیرینی جات را برای مواقع و موقعیت های خاص بگذاریم، اغلب ما تنها به سراغ شیرینی جات می رویم. اما اصلا مهم نیست که تا چه حد در دام مصرف شیرینی جات افتاده اید، خوشحال باشید چرا که جای امید برای ترک آن وجود دارد. ترک عادت مصرف شیرینی جات موجب رهایی و سلامتی شما می شود.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
خانه