چشم های زیبا داشته باشید

اندازه و شکل ابرو به خودتان بستگی دارد. اگر ابروی شما به 3 قسمت تقسیم میشود پایان ضخامت ابرو باید از پل بینی شروع شود، قوس ابرو باید در وسط قرار بگیرد و پایان نازک ابرو نیز باید کمی از گوشه ی چشم بگذرد. برای داشتن چشم های زیبا توجه به نکات زیر بسیار اهمیت دارد. 

ابروی ضخیم

چشم های زیبا- ابروی ضخیم- برنافیت دکتر کرمانیاگر ابروی شما پراکنده است، می توانید از پودر، مداد و یا ژل برای پر کردن آن استفاده کنید. اگر سبزه هستید، رنگ ابروی مناسب برای شما، دو درجه روشن تر از رنگ موهاست و اگر سفید هستید و یا موهای خاکستری دارید، ابروها را دو درجه تیره تر کنید. اگر تردید دارید، رنگ خاکستری مایل به قهوه ای را امتحان کنید زیرا این رنگ برای همه جواب می دهد. شاید بپرسید ابروها چه ارتباطی با چشم های زیبا دارند، اما جالب است بدانید که ابروهای زیبا، چشم ها را بیشتر به نمایش می گذارند. 

استنسیل ابرو نکنید

چشم های زیبا- استنسیل ابرو- برنافیت دکتر کرمانی

ابرو بر اساس ساختار استخوانی برای هر شخص منحصر بفرد است. با استفاده از استنسیل ابرو ممکن است ابرویی که میکشید آنطور که فکرش را میکنید از کار در نیاید. استنسیل ابرو ممکن است شما را خشن، متعجب یا پیر جلوه دهد. حتی با کمی اشتباه امکان دارد ابرو ها کج شوند. استنسیل ابرو؟ نه، ممنون! با ابروهای طبیعی خودم کار کنم بهتر است!

رنگ ابرو را با موی خود هماهنگ کنید

چشم های زیبا- رنگ ابروی هماهنگ با رنگ موها- برنافیت دکتر کرمانی

اگر می خواهید چشم های زیبا و جذاب داشته باشید، در صورت تغییر رنگ موی سر، می بایست رنگ ابروها را نیز تغییر دهید. البته اگر می خواهید یک حرفه ای جلوه کنید، بهتر است در خانه ابرو های خود را رنگ نکنید؛ حتی اگر به دست های خود اطمینان دارید. اگر عجله دارید  از مخلوط ریمل مژه و ابرو یا ساتر برای تیره تر کردن یا روشن تر کردن ابرو ها استفاده کنید.

ظاهری طبیعی داشته باشید

چشم های زیبا- ظاهری طبیعی- برنافیت دکتر کرمانی

برای داشتن چهره ای امروزی و مدرن نیاز به نازک کردن ابروها نیست. اما اگر می خواهید ابروهای پرپشت داشته باشید، به مدت 3 ماه حتی یک ابرو را هم نچینید. پس از این مدت به راحتی می توانید به ابروهای خود شکل دهید. می توانید از یک پرکننده ابرو استفاده کنید.

از موچین مناسب استفاده کنید

چشم های زیبا- استفاده از موچین- برنافیت دکتر کرمانی

موچین با نوک گرد یا تیز؟ کارشناسان، موچین های نوک تیز یا نقطه ای را توصیه می کنند مخصوصا اگر قبلا ابرو را برنداشته باشید. می توانید با حفظ شکل ابرو موهای بلند تر را بگیرید. برای موهایی که تازه روییده اند موچین را در زاویه درست قرار دهید و با سر تیز آن مو را بگیرید.

می توانید بالای ابرو را بچینید؟

چشم های زیبا- چیدن بالای ابرو- برنافیت دکتر کرمانی

برای داشتن چشم های زیبا، شکل ابروها بسیار اهمیت دارد. چیدن بالای ابرو تا زمانی که زیاده روی نکنید، ایرادی ندارد. برای داشتن ابروهای رو به بالا، باید بیشتر موها از زیر ابرو برداشته شوند. اگر بیش از حد از بالای ابرو مو بچینید شکلی صاف پیدا می کند و صورت شما اخمو به نظر می رسد.

زمانی که موی زیر پوستی در می آورید

چشم های زیبا- موهای زیر پوستی- برنافیت دکتر کرمانی

با دیدن موی زیر پوستی در برابر چیدن آن مقاومت کنید. قطعا تمایلی به خراش دادن پوست خود ندارید، پس بهتر است یک روز دیگر هم صبر کنید تا مو از زیر پوست بیرون بیاید. اگر حضورش آزار دهنده است، با ساتر آن را بپوشانید.

از یک حرفه ای راهنمایی بخواهید

چشم های زیبا- از یک حرفه ای راهنمایی بخواهید- برنافیت دکتر کرمانی

اگر در خصوص مدل ابرویتان تصمیمی ندارید، این کار را به یک آرایشگر حرفه ای بسپارید تا بر اساس مدل صورت شما، به ابرو هایتان شکل دهد. هر هفته موهای تازه در آمده را بکنید تا شکل جدید ابرو حفظ شود. بهتر است بعد از شش هفته مجددا به آرایشگر خود مراجعه کنید.

چشمان خود را درشت تر کنید

چشم های زیبا- درشت کردن چشم ها- برنافیت دکتر کرمانی

مژه های فر خورده چشم ها را درشت تر نشان می دهد. قبل از استفاده از ریمل، مژه ها را فر کنید. در استفاده از فرمژه دقت کنید تا به پوست خود آسیب نرسانید. با فرم دادن مژه در چند مرحله، چشم های زیبا در انتظار شماست. 

حتما بخوانید: افزایش رشد مژه ها با سرم های طبیعی

ریمل را فراموش نکنید

چشم های زیبا- استفاده از ریمل- برنافیت دکتر کرمانی

از ریمل برای پر کردن و بلند کردن مژه ها استفاده می شود. ریمل های پلاستیکی حالتی طبیعی و بلند به مژه ها می دهند و ریمل های فیبردار باعث ضخامت فر و افزایش حاشیه مژه می شوند. اگر از ریمل خود راضی هستید، اما به دنبال چهره ای جدید می گردید می توانید برس ریمل خود را تعویض کنید.

پیشنهاد برنافیت: چگونه در نگاه اول، یک ریمل خوب انتخاب کنیم؟

حرکت صاف برای جلوگیری از بهم چسبیدن

چشم های زیبا- حرکت صاف برای جلوگیری از بهم چسبیدن مژه ها- برنافیت دکتر کرمانی

قبل از استفاده از ریمل، برس آن را با دستمال کاغذی پاک کنید( اصلا از بافت استفاده نکنید) تا از ریمل های اضافی راحت شوید. برای تمیز کردن ریمل از چشم، می توانید ریمل ها را با یک لیف حمام گرم نرم کرده و آرایش چشم را پاک کنید. چشمان خود را ببندید و لیف را روی آن فشار دهید برای چشم های حساس از پنبه استفاده کنید. چندین بار لیف یا پنبه ای که با آن آرایش را پاک می کنید را رو به پایین بکشید.

جلوی پوست پوست شدن ریمل را بگیرید

چشم های زیبا- جلوگیری از پوست پوست شدن ریمل- برنافیت دکتر کرمانی

در پایان روز روی گونه های خود خرده های ریمل مژه می بینید؟ از ریمل های پلاستیکی استفاده کنید. فرمول پلاستیکی جلوی پوست پوست شدن ریمل را میگیرد چون مژه ها را روکش میکند. زمانی که ریمل را با آب گرم پاک می کنید ریمل پلاستیکی کاملا جدا می شود. کارشناسان توصیه می کنند ریمل معمول خود را از نوع پلاستیکی انتخاب کنید.

مژه مصنوعی

چشم های زیبا- مژه مصنوعی- برنافیت دکتر کرمانی

برای داشتن چشم های زیبا می توانید از مژه مصنوعی هم استفاده کنید. البته به شرط اینکه از آن ماهرانه استفاده کنید. روی پلک بالایی خود چسب مخصوص را مالیده سپس با موچین مژه مصنوعی را روی پلک خود بچسبانید. برای پوست های تیره از چسب های تیره که برای چنین مژه هایی بکار میرود، استفاده کنید.

مژه های بلندتر: بایدها و نبایدها

چشم های زیبا- مژه های بلندتر- برنافیت دکتر کرمانی

برخی از مژه های مصنوعی مخصوص بلند کردن مژه ها هستند و حدود دو تا سه هفته می توانید از آن ها استفاده کنید. در زمان استفاده از مژه مصنوعی، نباید از ریمل استفاده کنید. همچنین باید کاملا مژه ها را خشک نگه دارید، در زمان استحمام نیز از عینک های مخصوص شنا استفاده کنید شاید این کار خنده دار باشد اما باید آن را جدی بگیرید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments