دریافت رژیم برنافیت

ویتامین E دوست یا دشمن؟

ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و از واکنش های شیمیایی مضر به نام اکسیداسیون در بدن جلوگیری می کند. با دانش به اینکه این ویتامین یک ماده ی مغذی است بسیاری افراد، مقدار زیادی از این ماده را مصرف می کنند چرا که معتقدند اثرات اکسیداسیون را در بدن کاهش داده، از پیری زودرس جلوگیری کرده و از سرطان و بیماری های قلبی پیشگیری می کند.

اخیرا محققان به ۱۹ مطالعه ای که در مورد این ویتامین در سال های ۱۳۷۲- ۱۳۸۳ انجام گرفته بود نگاهی انداختند. بیش از ۱۳۶۰۰۰ نفر در این مطالعات شرکت داشتند. در برخی از این مطالعات، تنها ویتامین E به شرکت کنندگان داده شد؛ در حالیکه در مطالعات دیگر، آنها ترکیبی از مکمل های ویتامین از جمله ویتامین E را دریافت کردند. مطالعات نشان داد که آن دسته افراد که روزانه بیش از ۴۰۰ واحد( بین المللی) ویتامین E دریافت کردند بیش از آن دسته که مکمل ها را دریافت نکردند جان خود را از دست دادند.

منابع ویتامین E

ویتامین E دوست یا دشمن- برنافیت

به طور کلی ۸ نوع ویتامین E طبیعی وجود دارد. بیشتر مکمل ها تنها شامل یک نوع از آنها می باشد. مکمل ها به اندازه ی منابع غذایی مفید نیستند. بنابراین سعی کنید ویتامین E مورد نیاز خود را از طریق غذاهایی چون جوانه ی گندم، روغن گیاهی، مغزها، دانه ها، بادام زمینی، کره ی بادام زمینی، انواع غلات، ماهی و تخم مرغ به دست آورید. هرگز روزانه بیش از ۴۰۰ واحد از این ویتامین را مصرف نکنید. برای اطلاع از کاربرد انواع مختلف این ویتامین و اینکه چه مقدار از آن در برابر بیماری ها از انسان محافظت می کند تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]