مطالبی که باید در مورد نمونه ی رایجی از جنون بدانید

همه ی ما با آلزایمر آشنا هستیم، اما نوع دیگری از جنون وجود دارد که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. زوال عقل یک بیماری عصبی است که بسیار شایع است اما مطالب زیادی در مورد آن بیان نشده است. این بیماری از آلزایمر متفاوت است، چرا که تنها مربوط به عقل و ذهن نیست بلکه بر روی حرکات و رفتار افراد نیز تاثیر می گذارد. بیوه ی رابین ویلیامز ،کمدین معروف، مقاله ی دردناکی در مجله ی عصب شناسی در مورد تجربه ی اخیر همسر خود با این بیماری به چاپ رساند. در این مقاله نکاتی در مورد این بیماری پیچیده بیان شده است.

زوال عقل، دومین شکل رایج جنون است.

مطالبی که باید در مورد نمونه ی رایجی از جنون بدانید

برندان کلی، یک متخصص مغز و اعصاب در دانشگاه دولتی اوهایو می گوید: زوال عقل، یکی از شایع ترین دلایل جنون است. طبق آمار مجمع زوال عقل آمریکا، این بیماری در حدود ۱.۴ میلیون نفر از مردم آمریکا را مبتلا کرده است. در این بیماری رسوب های پروتئین در قسمت هایی از مغز گسترش می یابند که مربوط به تفکر، حافظه و کنترل حرکت بدن هستند و از علائم بیماری هایی چون پارکینسون و آلزایمر تقلید می کنند.

فاکتورهای ریسک خاص، خطر زوال عقل را افزایش می دهد.

مطالبی که باید در مورد نمونه ی رایجی از جنون بدانید

بیشتر بیماران مبتلا به جنون وقتی تشخیص داده می شوند که در سنین ۶۰ تا ۸۰ سالگی هستند و مردان نیز بیشتر از زنان به این بیماری مبتلا می شوند. سابقه ی خانوادگی ابتلا به زوال عقل و پارکینسون، ریسک ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.

تنها انجام یک آزمایش در تشخیص این بیماری کافی نیست.

مطالبی که باید در مورد نمونه ی رایجی از جنون بدانید

طبق گزارش سازمان ملی پیری، بسیاری از متخصصان پزشکی با بیماری زوال عقل آشنا نیستند. بنابراین گرچه ملاقات با یک پزشک خانوادگی اولین قدم برای افرادیست که این علائم را تجربه می کنند، بیماران باید برای تشخیص حتمی این بیماری به چندین پزشک مراجعه کنند، چرا که هیچ آزمایش خون یا عکس برداری وجود ندارد که آن را تشخیص دهد. تشخیص بیماری در مرحله ی اول یک تشخیص بالینی است که توسط متخصص مغز و اعصاب انجام داده می شود. پزشکان این بیماری را از طریق رد کردن بیماری های دیگر با علائم مشابه تشخیص می دهند. این روند شامل بررسی عصبی و فیزیکی، آزمایش خون و اسکن مغز می باشد.

علائم این بیماری بسیار گسترده است.

مطالبی که باید در مورد نمونه ی رایجی از جنون بدانید

بیماری زوال عقلی چندین بعد از ابعاد بیمار را تحت تاثیر قرار می دهد- این ابعاد شامل روند فکری، ذهنی و حرکتی آنها می باشد. علاوه بر سردرگمی و از دست دادن حافظه، این علائم ممکن است شامل توهم، اختلال در خواب، رعشه، سفتی ماهیچه ها، حرکات آهسته ی بدن و اشکال در راه رفتن باشد. به دلیل طیف وسیع علائم فیزیکی، زوال عقل ممکن است در مراحل اولیه به راحتی تشخیص داده نشود.

اشکال در حافظه تنها، نشانه ی زوال عقلی نیست.

مطالبی که باید در مورد نمونه ی رایجی از جنون بدانید

از دست دادن حافظه اغلب یکی از اولین نشانه های بیماری آلزایمر است، اما در زوال عقلی این نشانه ها اول خود را به شکل تغییر در توجه و هشیاری نشان می دهند. از آنجا که این تغییرات شامل اشکال در تمرکز و حل مشکل است، بسیاری از بیماران نمی توانند به خوبی کارهای خود را انجام دهند یا به راحتی ارتباط برقرار کنند. از همه بدتر، این درجه ی سردرگمی ممکن است در طول روز نوسان داشته باشد که دلایل آن نیز هنوز مشخص نیست. این افراد از آنجا که از لحاظ فضای دید نیز با مشکل مواجه هستند، ممکن است به راحتی تصادف کنند. از دست دادن حافظه ممکن است خیلی دیر در روند این بیماری خود را نشان دهد.

این مطلب را هم بخوانید: راهکارهایی برای افزایش حافظه

توهمات بصری ممکن است خیلی زود رخ دهد.

مطالبی که باید در مورد نمونه ی رایجی از جنون بدانید

تصور می شود که بیش از ۷۵% بیماران مبتلا به زوال عقل دچار توهمات بصری هستند. این توهم شامل دیدن انسان یا حیواناتی است که واقعا وجود ندارند. از آنجا که علائم روانی همچون توهمات بصری، بسیار جدی است و خود را نیز در مراحل اولیه ی بیماری نشان می دهد، ممکن است بسیاری از بیماران به اشتباه به اختلال روانی تشخیص داده شوند. این نشانه، یک عامل مهم متمایز کننده از بیماری آلزایمر است که در آن توهمات بصری رایج نیست.

اختلالات رفتاری خواب در این بیماری رایج است.

مطالبی که باید در مورد نمونه ی رایجی از جنون بدانید

اختلال در خواب، عارضه ای است که بسیاری از بیماران مبتلا به جنون را گرفتار می کند. این بیماران در هنگام خواب، رویاهایی را که می بینند اجرا می کنند و همسر آنها باید مراقب باشد که از آنها کتک نخورد. این رفتارها ممکن است سال های زیادی در این بیماران ادامه داشته باشد.

تشخیص اولیه از اهمیت زیادی برخوردار است.

مطالبی که باید در مورد نمونه ی رایجی از جنون بدانید

از آنجا که داروهای مخصوص بیماری آلزایمر و پارکینسون مفید است، برای زوال عقل بسیار نامناسب است، تشخیص دقیق بیماری برای بهبود کیفیت زندگی بسیار ضروری است. زوال عقل، مغز را به گونه ی متفاوتی از جنون مغز تحت تاثیر قرار می دهد و درمان این دو نیز با هم بسیار متفاوت است. گرچه این بیماری درمان ندارد، اما تشخیص اولیه اش ممکن است به درمان آن تا حدود زیادی کمک کند، به همین دلیل است که آگاه ساختن افراد از بیماری اهمیت بسیاری دارد.

این مطلب را هم بخوانید:  غذاهایی که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهند

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]