در فصل بهار برای مراقبت از پوست چه کنیم؟

وقتی زمان مراقبت از پوست و مو فرا می رسد، به هیچ وجه نباید آن را نادیده بگیرید. پوست، بزرگترین عضو بدن است، بنابراین باید بیشترین مراقبت را در سلامت و زیبایی آن به عمل آورد. چالش برانگیزترین بخش مراقبت از پوست زمانی است که فصل ها عوض می شوند، چرا که با تغییر فصل ها پوست شما نیز باید با این شرایط سازگار شود. زمانی که پوست در حال ریکاوری از آثار وخیم زمستان است، باید آن را برای فصل بهار آماده کنید.

علاوه بر صرف زمان برای عادت دادن بدن به گرمای بهار و زمستان، پوست خود را نیز نباید فراموش کنید.

مراقبت های پوستی

حتما با شروع فصل بهار بسیار خوشحال خواهید شد، اما این مطلب ممکن است در مورد پوست شما صدق نکند، چرا که پوست هنوز در حال ریکاوری از فصل زمستان، پوست خشک و پاشنه های ترک خورده است. اشتباه بیشتر زنان این است که بیشتر بر روی پوست صورت و گردن تمرکز می کنند و زانوها، آرنج ها و پاشنه های پای خود را از بین می برند.

پیشنهاد برنافیت: تغذیه برای رفع پوست خشک

پوست خود را مرطوب کنید.

وقتی پوست در حال وارد شدن از مرحله ی زمستان به بهار است، مرطوب کردن پوست بسیار اهمیت پیدا می کند. از نرم کننده هایی استفاده کنید که موجب رطوبت رسانی و تغذیه ی پوست شما از داخل و خارج شود.

پاکسازی و تناژ پوست را فراموش نکنید.

در فصل بهار برای مراقبت از پوست چه کنیم؟

پاک کردن پوست برای رهایی از آلودگی هایی که موجب جوش می شوند، بسیار اهمیت دارد. این کار موجب جوانسازی و ایجاد درخشندگی طبیعی پوست که در معرض عوامل طبیعی ناگوار قرار گرفته اند، می شود.

از ماسک به طور منظم استفاده کنید.

عادت های مراقبت از پوست نباید تنها به فصل بهار محدود شوند. می توانید از ماسک صورت استفاده کنید. البته این ماسک ها باید با نوع پوست شما سازگار باشد.

بهترین محصولات مراقبت از پوست در فصل بهار

در فصل بهار برای مراقبت از پوست خود باید از محصولات خاصی استفاده کنید که در ادامه بیان شده اند.

مرطوب کننده ی سبک

در فصل بهار برای مراقبت از پوست چه کنیم؟

همانطور که در بالا بیان شد، استفاده از مرطوب کننده جزء بایدهای مراقبت از پوست است. هوای بهار به خشکی هوای زمستان نیست، بنابراین مرطوب کننده ها نباید فراموش شوند. برای اینکه بفهیمد یک مرطوب کننده تا چه حدی سبک یا سنگین است، می توانید آن را بر روی پوست خود تست کنید. کمی از مرطوب کننده را بر روی پوستتان بزنید و 5 دقیقه صبر کنید. اگر بر روی پوست دست زدید و هنوز چرب بود، بدان معناست که فرمول آن بسیار غنی و سنگین است.

مراقبت از پوست با SPF

این محصول باید در طول کل سال مورد استفاده قرار گیرد، نه تنها در فصل بهار. اما در ماه های گرم سال، پوست شما نیاز به مراقبت بیشتری در برابر نور خورشید دارد. حداقل SPF توصیه شده برای مراقبت از پوست ، 30 می باشد.

پیشنهاد برنافیت: راهنمای انتخاب کرم ضد آفتاب طبیعی

لایه بردار

در فصل زمستان، قرار گرفتن در معرض هوای خشک زمستانی موجب ایجاد سلول های مرده بر روی پوست می شود. در فصل بهار باید پوست خود را تازه کنید. برای این کار می توانید از یک لایه بردار خوب استفاده کنید. این کار موجب باز شدن منافذ بسته و هیپرپیگمانتاسیون می شود.

میکرودرم یک روش غیرتهاجمی برای پاکسازی و لایه برداری پوست است. از این روش برای رفع چین و چروک های ریز، منافذ باز پوست، کک مک، لکه ها، کمرنگی پوست و لکه های خورشیدی و آفتاب سوختگی پوست استفاده می شود.

سرم پوست

از یک سرم پوست با خواص آنتی اکسیدانی استفاده کنید. این کار موجب محافظت از پوست شما از عوامل محیطی ناگوار و جوان تر شدن آن می شود. هدف استفاده از این ماده، حفظ درخشندگی طبیعی پوست است که ضدآفتاب به تنهایی نمی تواند از پس آن برآید.

برای اطلاع بیشتر از پوست و حفظ زیبایی آن در فصل بهار، اینفوگراف زیر را مطالعه کنید.

در فصل بهار برای مراقبت از پوست چه کنیم؟

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
خانه