از سرطان پوست چه می دانید؟

[iconbox title=”اگر وقت ندارید…” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”۳۲″ icon_color=”#۳e256a” ]بر خلاف عقیده ی بسیاری از مردم، سرطان پوست ممکن است بسیار خطرناک و حتی مهلک باشد. یکی از راه های پیشگیری از این سرطان، استفاده از کرم های ضد آفتاب است که متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل نگرانی از فقر ویتامین D از مصرف آن خودداری می کنند. اما خوشبختانه کمبود ویتامین D را می توان از طریق مصرف مکمل های آن جبران کرد.[/iconbox]

اگر بگوییم سرطان پوست یکی از رایج ترین انواع سرطان است، کتمان حقیقت کرده ایم. هر ساله، بیش از میلیون ها مورد سرطان پوست غیر ملانومی داریم. در ادامه ی این مقاله به پیشگیری ها و مطالبی که در مورد سرطان پوست باید بدانید، اشاره شده است.

از هوای آزاد بیرون بهره ببرید، اما …

سرطان پوست - دوچرخه سواری - برنافیت

از خورشید دوری نکنید، خورشید به ما زندگی می بخشد. البته باید خود را عادت دهید تا بدون آسیب از اشعه های مضر خورشید، از نور آن بهره بگیرید. وقتی از خانه بیرون می روید، از کلاه و کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA/” align=”right” target=”_blank”]نکات ساده و ارزان برای مراقبت از پوست[/button]

سرطان پوست های جزئی را نباید نادیده گرفت

سرطان پوست - زیبایی - برنافیت

مردم اغلب رایج ترین نوع سرطان پوست که کارسینوم سلول بازال است را نادیده می گیرند، چرا که با روش های آسان و کرم های موضعی، ۱۰۰ درصد قابل درمان است. اما مشکل اینجاست که اغلب افرادی که دچار این سرطان پوست کم خطر می شوند، ۵۳ درصد بیشتر از افراد سالم در خطر سرطان های دیگر از قبیل سرطان ریه، سینه و روده ی بزرگ هستند.

همواره از ضد آفتاب استفاده کنید

سرطان پوست - زیبایی - برنافیت

ضد آفتاب تنها مختص زمانی نیست که برای مدت زیادی بیرون از خانه به سر می برید، ما روزانه به طور ناخواسته اشعه های فرابنفش زیادی از نور خورشید دریافت می کنیم. جالب است بدانید که متوسط زمانی که ما ناخواسته در معرض خورشید قرار داریم، ۸۰ درصد از طول عمرمان را در بر می گیرد. تحقیقات نشان داده است که ضد آفتاب تنها مختص روزهای آفتابی نیست، بلکه آن را باید حتی در روزهای ابری و بارانی نیز استفاده کرد.

در مصرف ضد آفتاب، دست و دلباز باشید

سرطان پوست - ضد آفتاب - برنافیت

وقتی نوبت به ضد آفتاب می رسد، همه ی ما سعی می کنیم آن را به میزان بسیار کم مصرف کنیم. بسیاری از ما تنها یک دوم تا یک سوم ضد آفتاب مورد نیاز برای حافظت از پوست خود را دریافت می کنیم. بدین معنا که اگر یک کرم با SPF 50 بزنیم حداکثر SPF 25 را دریافت خواهیم کرد. اگر ضد آفتاب را به درستی بر روی پوست استفاده کنید، یک ضد آفتاب با طیف گسترده (منظور از ضد آفتاب با طیف گسترده، ضد آفتابیست که پوست را در برابر انواع اشعه های UVA و UVB محافظت کند) و SPF 30 کافیست.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D8%B6%D8%AF%D8%A2%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%DA%86%D9%87-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D9%86-spf-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%9F/” align=”right” target=”_blank”]پوست شما به ضدآفتاب با چه میزان spf نیاز دارد؟[/button]

یک آنتی اکسیدان به ضد آفتاب خود اضافه کنید

سرطان پوست - زیبایی - برنافیت

از چند لایه ضد آفتاب بر روی پوست خود استفاده کنید تا تمام نقاط آن پوشیده شود. با استراتژی های مختلف از پوست خود محافظت کنید، مثلا یک سرم آنتی اکسیدان حاوی ویتامین C و E در زیر ضد آفتاب خود بزنید. این کار با خنثی کردن رادیکال های آزادی که در طول روز تولید می شوند، از پوست شما محافظت می کنند.

بهتر برنامه ریزی کنید

سرطان پوست - نور خورشید - برنافیت

اگر به ضد آفتابی که می زنید اهمیت ندهید، هیچ گاه ۱۰۰ درصد محافظت از پوست خود را دریافت نخواهید کرد. سعی کنید هیچ گاه بدون ضد آفتاب لب ساحل نروید. در هنگامی که نور آفتاب بسیار شدید است، یعنی در بین ساعت ۱۱ تا ۳ بعد از ظهر از رفتن به بیرون از خانه بپرهیزید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A8-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85/” align=”right” target=”_blank”]چگونه آسیب نور آفتاب بر پوست و مو را درمان کنیم؟[/button]

مراقب لکه های روی پوست خود باشید

سرطان پوست - خال - برنافیت

اگر احساس کردید یک لکه یا خال بر روی پوست شما ایجاد شده یا در حال تغییر است، آن را حتما مورد بررسی قرار دهید. به علاوه تغییر سایز، شکل و رنگ آن نیز مورد اهمیت است. اگر این خال ها دچار سوزش یا خارش شد، به پزشک مراجعه کنید.

سرطان پوست را دست کم نگیرید

سرطان پوست - ملانوما - برنافیت

گاهی اوقات به افراد گفته می شود که سرطان پوست خطرناک نیست، چرا که زندگی فرد را تهدید نمی کند. این گفته در مورد برخی از سرطان های پوست حقیقت دارد، اما نه در مورد ملانوما. ملانوما یکی از دلایل اصلی مرگ در جوانان است. این سرطان اگر به موقع پیشگیری شود، زندگی افراد را تهدید نمی کند، اما اگر به عمق پوست نفوذ کند، بسیار خطرناک است.

موقع زدن ضد آفتاب، لب های خود را فراموش نکنید

سرطان پوست - لب ها - برنافیت

پوست نازک روی لب ها فاقد ملانین- ضد آفتاب طبیعی بدن- است، در نتیجه آن را نسبت به سرطان پوست و علائم پیری آسیب پذیرتر می کند. لب ها کاملا در برابر خورشید بدون دفاع هستند. مردان نیز از آثار مضر اشعه ی فرابنفش در امان نیستند. به طور کلی لب پایین، ۱۲ برابر بیشتر از لب بالا در معرض نور خورشید قرار دارد.

بدن خود را از داخل تقویت کنید

سرطان پوست - ویتامین - برنافیت

مطالعات بسیاری تاثیر مثبت آنتی اکسیدان های خوراکی مشتق شده از عصاره ی برگ سرخس را بر کاهش آسیب های پوستی تایید می کنند. البته این ماده جایگزین ضد آفتاب نیست، اما محافظت مازادی برای پوست ایجاد می کند.

کمبود ویتامین D را بدون آفتاب نیز می توان جبران کرد

سرطان پوست - ساحل - برنافیت

یکی از دلایلی که افراد از ضد آفتاب استفاده نمی کنند، این است که از کمبود ویتامین D هراس دارند. درست است که استفاده از ضد آفتاب موجب کمبود ویتامین D در بدن می شود، اما اگر دچار مشکلات گوارشی، کلیه و کبد نباشید، می توانید از مکمل های ویتامین D استفاده کنید. در مورد میزان مصرف ویتامین D روزانه حتما با پزشک خود مشورت کنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%85-%DA%A9%D9%85%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-d/” align=”right” target=”_blank”]آیا سردردهای مداوم به خاطر کمبود ویتامین D است؟[/button]

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از 90 درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]