حواستان به مواد مضر موجود در لوسیون ها باشد!

[iconbox title=”اگر وقت ندارید…” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]لوسیون ها جزء مواد آرایشی مورد علاقه ی بسیاری از خانم ها محسوب می شوند. آنها به اندازه ی روغن ها چرب نیستند، به راحتی جذب می شوند و پوست شما را صاف و مرطوب نگه می دارند. اما مواد مضری همچون پارابن، رتینول پالمیتات و تری اتانول آمین در آنها به کار رفته که ممکن است موجب اختلال غدد درون ریز و حتی سرطان شود.[/iconbox]

لوسیون ها گزینه ی مورد علاقه ی بسیاری از افراد هستند. آنها به اندازه ی روغن ها چرب نیستند، به راحتی جذب می شوند و پوست شما را صاف و مرطوب نگه می دارند. اما آیا می دانید ماده ی موجود در آنها چیست؟ برخی از مواد تشکیل دهنده ی این لوسیون ها، قابل تردید و حتی مضر نیز هستند. در هنگام خرید لوسیون ها، برچسب روی آنها را بخوانید و از عدم وجود مواد مضر زیر در آنها اطمینان حاصل کنید.

بوتیلات هیدروکسیانیزول

بوتیلات هیدروکسیانیزول، یک تثبیت کننده و نگهدارنده ی مواد غذایی است که در لوسیون های بدن، رژ لب ها و بسیاری از مواد دیگر یافت می شود. اما متاسفانه، این ماده یک مختل کننده ی غدد درون ریز است و موجب سرطان در انسان می شود.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%DA%86%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%9F/” align=”right” target=”_blank”]لوازم آرایشی از چه موادی تهیه شده اند؟[/button]

مواد معطر

حواستان به مواد مضر موجود در لوسیون ها باشد- برنافیت

بسیاری از افراد بوی معطر لوسیون های بدن را دوست دارند، اما این بوها هرگز طبیعی نیستند. هر گاه کلمات عطر یا خوشبوکننده را بر روی برچسب محصول خود مشاهده کردید، بدانید نوعی مواد شیمیایی در آنها وجود دارد که سازندگان نمی خواهند از وجودشان باخبر باشید. یکی از این مواد مضر دی اتیل فتالات است. حتما در مورد فتالات چیزهایی شنیده اید، آنها تقریبا در همه ی لوازم آرایشی یافت می شوند. این مواد موجب اختلال در غدد درون ریز می شود و برای سیستم های داخلی بدن مسموم کننده است. خوشبوکننده های مصنوعی نیز که در لوسیون ها به کار می روند، هوای داخل اتاق را آلوده می کنند و موجب عفونت های تنفسی و آسم می شوند.

پارابن ها

پارابن ها تقریبا در همه ی لوسیون های بدن به کار می روند. آنها از رشد باکتری ها و قارچ ها در قوطی های مرطوب کننده ی شما جلوگیری می کنند که اگر موجب اختلال غدد درون ریز و سرطان سینه
نمی شدند، مواد نگهدارنده ی بسیار مناسبی محسوب می شدند. خوشبختانه سازندگان لوسیون های ارگانیک، روش های مطمئن تری همچون ویتامین  E و سیتریک اسید برای حفظ آنها از رشد قارچ یافته اند. هر چند این لوسیون های ارگانیک عمر کوتاه تری از لوسیون های حاوی مواد شیمیایی دارند.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF/” align=”right” target=”_blank”]این مواد شیمیایی را از خانه تان دور کنید[/button]

 رتینول پالمیتات

رتینول پالمیتات، یکی از چالش بر انگیزترین اشکال ویتامین A است که در برخی از ضد آفتاب ها، لوسیون ها و کرم هایی یافت می شود که به عنوان کرم های ضد پیری تبلیغ می شوند. تحقیق بر روی موش ها نشان داده است موش هایی که پس از تماس با این ماده در معرض نور خورشید قرار گرفتند، دچار تومورهای عجیبی شدند.

تری اتانول آمین

این ماده ی به شدت قلیایی برای تعدیل PH در لوسیون ها و مواد آرایشی یافت می شود. علی رغم کاربرد گسترده، این ماده، بسیار خطرناک است و نباید در طولانی مدت استفاده شود، چرا که موجب التهاب پوست می شود و برای سیستم ایمنی مسموم کننده است. ضایعات حاوی این ماده که در آب رودخانه ها و رودها رها می شوند، موجب تغییر PH آنها و مرگ موجودات دریایی می شوند.

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

مجموعه برنافیت اولیه و تنها شبکه اجتماعی سلامت فارسی زبان است.
برنافیت اینجاست تا درصورتی که در حین رژیم دچار استپ وزنی شدید، درگیر بیماری باشید یا بخاطر شرایط خاصی مانند کارمند بودن یا بارداری در شروع یا ادامه رژیم مردد باشید و یا خاطره چند بار گرفتن رژیم بی حاصل داشته باشید، به شما کمک کند.

بیشتر...

شما می توانید مشکلاتتان را با افرادی که چالش ها و شرایط مشابه با شما دارند مطرح کنید، در چالش های افزایش انگیزه برنافیت شرکت کنید و با داشتن یک متخصص اختصاصی در طول رژیم سوالات و مشکلاتتان را با ایشان مطرح کنید و مسیر تناسب اندام را یک بار برای همیشه تا تغییر سبک زندگیتان،طی کنید.
ما در برنافیت معتقدیم تناسب اندام و سبک زندگی از همدیگر جدا نیستند و نمی توان به قیمت دستیابی به تناسب اندام، سلامتی افراد را بازیچه قرارداد.به همین دلیل تفاوتی ندارد که حین گذراندن رژیم از مجموعه برنافیت باشید یا نه. در هرصورت شما به جامعه تناسب اندام فارسی زبان دسترسی دارید تا بتوانید ضمن دسترسی به پشتیبان متخصص تغذیه، سوالات و چالش های خود و دیگران را با همراهی یکدیگر حل کنید.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

مجموعه برنافیت اولیه و تنها شبکه اجتماعی سلامت فارسی زبان است.
برنافیت اینجاست تا درصورتی که در حین رژیم دچار استپ وزنی شدید، درگیر بیماری باشید یا بخاطر شرایط خاصی مانند کارمند بودن یا بارداری در شروع یا ادامه رژیم مردد باشید و یا خاطره چند بار گرفتن رژیم بی حاصل داشته باشید، به شما کمک کند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]